Bitcoin Forum
May 12, 2024, 06:16:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Balon Mu?  (Read 728 times)
rdy (OP)
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
December 22, 2017, 10:00:55 PM

Arkadaşlar merhaba,
Dün akşam kişisel blogumda birşeyler karaladım bu konu hakkında. ( http://radoy.net/tum-dunyayi-egiten-bitcoin-nasil-balon-olabilir-ah-guzelim-turkiye/ ) Umarım beğenir yorumlarınızla sizler de destek olursunuz. Yazının tamamını kopyalayamıyorum zira bazı Wordpress eklentileri kullandım ve tamamını çekmiyor. O yüzden devamını okumanız için link ekleyeceğim. Kusura bakmayın lütfen bu konuda.

Tüm Dünyayı Eğiten Bitcoin Nasıl Balon Olabilir? Ah Güzelim Türkiye!

Bir çoğumuzun yanıldığı, bilgisi olmadan fikrinin olduğu konu; Blockchain ve Bitcoin, buna sistemin içine girip inceleyen, sürekli olarak inceleyen ve mümkün olduğunca çevremde de kafa açmaya çalışan ben de dahilim.
Bugün Twitter’da bu konu ile ilgilenenlerin dikkatini mutlaka çekmiştir. Bir hashtag TT oldu. #BitcoineNelerOluyor. Aşağıda linkini de paylaşıyorum.

https://twitter.com/search?q=%23BitcoineNelerOluyor&src=tyah

Bu konu ile ilgili doğru yorum yapan birisi de var şu anda en popüler tweet’ler arasında. Bunu da aklınızın bir kenarında tutun.

Yazının devamı ve kaynak için: http://radoy.net/tum-dunyayi-egiten-bitcoin-nasil-balon-olabilir-ah-guzelim-turkiye/
1715494581
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715494581
Reply with quote  #2

1715494581
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715494581
Hero Member
*

Ignore
1715494581
Reply with quote  #2

1715494581
Report to moderator
1715494581
Hero Member
*

Ignore
1715494581
Reply with quote  #2

1715494581
Report to moderator
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 22, 2017, 10:24:11 PM

Hocam elinize sağlık yazı güzel olmuş ben anlayabildim ne demek istediğinizi fakat yazı genel itibarıyla çok dağınık geldi bana sanki konudan konuya atlamışsınız biraz daha sade ve bir noktadan yaklasilabilirdi.
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
December 22, 2017, 10:26:51 PM

BİTCOİNE balon diyenlerin hepsi balon oldu .Bİtcoini sadece mali açıdan değerlendirmemek lazım arkasındaki ve sistemini blockchaini iyi bilmelk gerekir.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
jackspow
Member
**

Activity: 178

Be Free

View Profile
December 23, 2017, 12:21:19 AM

Bitcoin balon olamayacak kadar güzel bir sistem. Sunduğu teknoloji ve getirdiği yeni ekonomi sistemi gereği lale çılgınlığı ile bir tutmak bence çok yanlış. Bitcoin'in fiyatı konusunda balonlaşma mümkündür, ancak Bitcoin balon değildir. Tangle gibileri çıkana kadar her zaman göz bebeği olacaktır. Tangle'dan sonra da arka plana geçecek ama her zaman en değerli o olacak. Dijital koleksiyon ürünü olana kadar da böyle devam edecektir.
kingpes14
Member
**

Activity: 163

View Profile
December 23, 2017, 02:07:21 AM

Balon demeye devam etsinler bizde para kazanmaya devam edelim.
rdy (OP)
Member
**

View Profile
December 23, 2017, 08:15:12 AM

Hocam elinize sağlık yazı güzel olmuş ben anlayabildim ne demek istediğinizi fakat yazı genel itibarıyla çok dağınık geldi bana sanki konudan konuya atlamışsınız biraz daha sade ve bir noktadan yaklasilabilirdi.

Hocam çok teşekkür ederim. Yazıdaki amacım biraz kafa açmaktı aslında. Dağınık olmasının sebebi büyük resme odaklandırmaktı.
Lakin dediğiniz gibi bir seri olarak, halk için, sistem için, pazarlamacılar için, borsa tarafı, mining tarafı gibi teknik konulardan ilerletmeyi düşünüyorum.

O zaman daha kaliteli bir içerik havuzu olacaktır.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
December 23, 2017, 08:41:08 AM

Bitcoin neyse odur  Smiley bitcoin balondur diyenlerin ve değildir diyenler %99.99'un bitcoin ve bu teknolojiyle alakası yok, haber okumakla twitter'da gezmekle öğrenilmiyor zaten. O yüzden hiçbir görüşü dikkate almayın.
zenfon6
Member
**

Activity: 148

View Profile WWW
December 23, 2017, 09:10:29 AM

biz Atatürk'ün kurduğu modern ve çağdaş bir cumhuriyetten 3.dünya ülkesi afrika toplumuna doğru evrilmekte olan bir ülkeye dönüştüğümüz için bu tür konuları bizim insanımızın kafası basmaz..boşuna da kendinizi yormayın anlatacağım diye

nefesinize yazık..yok illüminati parası yok bununla kara para aklanıyor yok haram yok caiz değil yok balon yakında patlar vs...boşverin kardeşim..sizin seviyenizdeki insanlar ile konuşun..bu işleri anlayacak bir beyinin eğitimli kültürlü ve teknolojiye yeniliğe gelişmelere açık bir beyin olması gerekiyor...

biz bize yeteriz sallayın gerisini valla zamanınıza yazık..ben 2 üniversite bitirmiş öğretmenlik okumuş bir arkadaşıma bu konuyu anlattım 1 saat kafası yine basmadı ..bana çiftlik bank ı övüyor ...
başka bi arkadaşıma ethereumu anlattım bana dediği şu: ben bu kadar oynak bişeye para yatıramam Cheesy (borsadaki fiyatına göre değerlendirip böyle diyor)

okumuş cahil dolu ülke..her ile üniversite açarsan 2 tane tez yazanı akademisyen yaparsan olacağı bu işte Cheesy yetiştirdikleri öğrencilere bak ...kripto paraları anlatamıyorsun adamlara  Grin Grin

yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
December 23, 2017, 09:22:39 AM
Last edit: December 23, 2017, 04:24:57 PM by yenivera

biz Atatürk'ün kurduğu modern ve çağdaş bir cumhuriyetten 3.dünya ülkesi afrika toplumuna doğru evrilmekte olan bir ülkeye dönüştüğümüz için bu tür konuları bizim insanımızın kafası basmaz..boşuna da kendinizi yormayın anlatacağım diye

nefesinize yazık..yok illüminati parası yok bununla kara para aklanıyor yok haram yok caiz değil yok balon yakında patlar vs...boşverin kardeşim..sizin seviyenizdeki insanlar ile konuşun..bu işleri anlayacak bir beyinin eğitimli kültürlü ve teknolojiye yeniliğe gelişmelere açık bir beyin olması gerekiyor...

biz bize yeteriz sallayın gerisini valla zamanınıza yazık..ben 2 üniversite bitirmiş öğretmenlik okumuş bir arkadaşıma bu konuyu anlattım 1 saat kafası yine basmadı ..bana çiftlik bank ı övüyor ...
başka bi arkadaşıma ethereumu anlattım bana dediği şu: ben bu kadar oynak bişeye para yatıramam Cheesy (borsadaki fiyatına göre değerlendirip böyle diyor)

okumuş cahil dolu ülke..her ile üniversite açarsan 2 tane tez yazanı akademisyen yaparsan olacağı bu işte Cheesy yetiştirdikleri öğrencilere bak

Doğru birçok merkez bankası başkanı Atatürk'ü tanımadığı için bitcoin hakkında balon diyor. Kardeş sende nefesini bizim gibi embesillerle tüketme, git şu merkez bankası başkanlarına Atatürk'ü anlat. O zaman dünyaya ve Bitcoin'e bakış açıları değişir ve balon olmadığını anlarlar....

Bu kadar sapkınca bir görüş olabilir mi Allah aşkına? 1938 yılında vefat etmiş bir insanı "Bitcoin"le ilişkilendirmek için insanın beyin devrelerinden 15.000 volt elektrik geçmesi falan gerekir... En basit en hafif tabiriyle bu...

İnsanlar bitcoine yada ethereuma inanmak zorunda değil... Tıpkı senin altın yada dövize yatırım yapmak zorunluluğun olmadığı gibi...

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
December 23, 2017, 12:44:18 PM

Diyebilecek bir şeyi olmayan zaten balon deyip geçiyor. Medyada yalan yanlış şeyler dolaşıp duruyor. Bu nedir, nasıldır, neler yapılabilir, işimize yarar mı, tehditleri neler, sorun mu yaratır yoksa çözüm mü diye tartışmıyorlar. Varsa yoksa balon demeyi biliyorlar. Dünya ekonomisindeki asıl balonuları görmezden geliyorlar sonra bitcoin balon.
Hee Balon.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
December 23, 2017, 02:45:31 PM

Günümüzdeki bütün borsalar ve bütün piyasalar balondur aslında. Hepsi ponzi şemasına sahiptir. Bitcoin yeni bir teknoloji olduğu için ve görece hacmi düşük olduğu için dalgalanmaları çok yüksek. Yükselişide hızlı düşüşüde hızlı. Yavaş yavaş public durumuna geçecektir.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1289
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
December 23, 2017, 04:27:44 PM

Bitcoin’in balon olmadığı her “Bitcoin balondur” furyasından sonra daha iyi anlaşılıyor. Bitcoin’i diğer ponzilerle kıyaslayıp fiyatı düşünce “bitcoin bitti” ya da fiyat yükselişe geçince “bitcoin balondur” haberleri yapanlardan gına geldi artık. Bi rahat bıraksalar da işimize gücümüze baksal...
djeanker
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
December 23, 2017, 06:48:21 PM

bi bitmediler ya, bitcoin balon değil, belki ilerde sadece demode olabilir
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
December 23, 2017, 08:37:10 PM

Bitcoin şiştikçe balonlaşıyor. Bu gerçeği kabul edin. Balon olması bundan para kazanılamayacağı, ciddi gelir elde edilemeyeceği anlamına gelmez.

Sadece bitcoinle platonik aşk yaşamayın hepsi bu.

Bir gecede zengin bir gecede fakir olabilirsiniz.

Karınızı edin, elde ettiğiniz karı gerçekçi yatırımlara dönüştürün. Sonra ister patlasın, isterse şişsin bize ne Smiley)

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

rdy (OP)
Member
**

View Profile
December 23, 2017, 09:35:22 PM

Bitcoin şiştikçe balonlaşıyor. Bu gerçeği kabul edin. Balon olması bundan para kazanılamayacağı, ciddi gelir elde edilemeyeceği anlamına gelmez.

Sadece bitcoinle platonik aşk yaşamayın hepsi bu.

Bir gecede zengin bir gecede fakir olabilirsiniz.

Karınızı edin, elde ettiğiniz karı gerçekçi yatırımlara dönüştürün. Sonra ister patlasın, isterse şişsin bize ne Smiley)

Öncelikle buradan, Medium'dan, Twitter'dan, Facebook'tan yazıya çok güzel geri dönüşler geldi.
Hepinize çok teşekkür ediyorum.

Yenivera'nın dediği gibi aşkı coinlerle değil, teknolojisi ile yaşayalım Smiley
VaramiR
Member
**

Activity: 144
Merit: 16

View Profile
December 23, 2017, 10:59:16 PM

Balon mu? Nasıl bir balondur da tüm dünyada bu derece yaygınlaştı? bunca yıl istikrarlı bir şekilde yükseldi bunca yıl sonra öyle bir hale geldi ki en büyük alışveriş siteleri bile bitcoin kabul etmeye başlayıp hatta üstüne üstlük bazı ülkeler bitcoin karşılığında vatandaşlık vermeye başladı.. Ne balonmuş be abi Smiley

rdy (OP)
Member
**

View Profile
December 24, 2017, 12:27:14 PM

Balon mu? Nasıl bir balondur da tüm dünyada bu derece yaygınlaştı? bunca yıl istikrarlı bir şekilde yükseldi bunca yıl sonra öyle bir hale geldi ki en büyük alışveriş siteleri bile bitcoin kabul etmeye başlayıp hatta üstüne üstlük bazı ülkeler bitcoin karşılığında vatandaşlık vermeye başladı.. Ne balonmuş be abi Smiley

https://twitter.com/rdytr/status/944212362181206016

Bir İce-Tea firması sırf ismine BlockChain ekledi diye hisseleri %200 arttı Smiley
mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 24, 2017, 05:28:09 PM

Hocam çok teşekkür ederim. Yazıdaki amacım biraz kafa açmaktı aslında. Dağınık olmasının sebebi büyük resme odaklandırmaktı.
Lakin dediğiniz gibi bir seri olarak, halk için, sistem için, pazarlamacılar için, borsa tarafı, mining tarafı gibi teknik konulardan ilerletmeyi düşünüyorum.

O zaman daha kaliteli bir içerik havuzu olacaktır.
Kesinlikle daha belirli konular belirleyip her birini ayri başlık altında yazmanız daha güzel olacaktır ve böylece okuyanlar içinde aradığını bulması çok daha kolay olur, kolay gelsin.
Cat18
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
December 24, 2017, 10:24:19 PM

Yaşar Erdinç'in Bitcoin'in balon olup olmadığına dair makalesini okuyabilirsiniz. Tabi olayı biraz geleneksel bakış ve teorilerle aciklamaya çalışmış gibi görünüyor.
https://www.bilgeyatirimci.com/2017/12/17/bitcoinde-fiyat-nereye-kadar-i/
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
December 25, 2017, 02:39:45 AM

internet çağında yaşadığımız için balonu üfleyen nüfus sayısı daha fazla.
bu tamamen insanların kabullenmesi ile alakalı bir şey kabul gördüğü müddetce para . ne zamanki bu nedir habire düşüyor çıkıyor stabilite diye bir şey yok 5 seneliğine nasıl buna yatırım yapacağız diyenler başladı o zaman balon sönmeye başlar . şu an borsadaki kaldıraç gibi saçma şeyler kabul görüyorsa bu da aynı seviyede kabul görüyor.
Pages: [1] 2 3 4 5 6  All
  Print  

Jump to: