Bitcoin Forum
May 25, 2024, 10:21:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Equihash madenciligi ile ilgili yaptigim tespit  (Read 171 times)
dogrutamamyaparimusta (OP)
Member
**

Activity: 107
Merit: 12

View Profile
December 23, 2017, 08:32:18 AM

Merhaba

2012 den beridir mining ile ugrasiyorum dolayisi ile yeterince tecrubem var fakat bu kadar bariz farkliligi daha once ne LTC gpu mining yaparken ne de baska bir platformda gordum. Equihash algo ile zcash kazilan poollarda yaptigim 24 ve 48 saatlik testlerde gordugum kadariyla fiat bazli degil zorluk seviyesi ve zcash bazli kazanc hesaplamalarinda populer poolarin tamami neredeyse %50 eksik odeme yapiyor. 24 saatlik ortalamalarin 2 1080ti ile 1400 hsol un altina dusmedigi denemelerimde average 1400hsol hesaplamalarim sonucunca tum gelirler (fiat bazli degil btc ya da zcash bazli olarak) %59 eksik odeniyor. Bu sacmaligin sebebini aciklayacabilecek ya da benzer durumla karsilasmis kimseler var midir? Yorumlarinizi bekliyorum. Tesekkurler.
Anceluss
Member
**

Activity: 264

View Profile
December 23, 2017, 11:13:17 AM

Merhaba

2012 den beridir mining ile ugrasiyorum dolayisi ile yeterince tecrubem var fakat bu kadar bariz farkliligi daha once ne LTC gpu mining yaparken ne de baska bir platformda gordum. Equihash algo ile zcash kazilan poollarda yaptigim 24 ve 48 saatlik testlerde gordugum kadariyla fiat bazli degil zorluk seviyesi ve zcash bazli kazanc hesaplamalarinda populer poolarin tamami neredeyse %50 eksik odeme yapiyor. 24 saatlik ortalamalarin 2 1080ti ile 1400 hsol un altina dusmedigi denemelerimde average 1400hsol hesaplamalarim sonucunca tum gelirler (fiat bazli degil btc ya da zcash bazli olarak) %59 eksik odeniyor. Bu sacmaligin sebebini aciklayacabilecek ya da benzer durumla karsilasmis kimseler var midir? Yorumlarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

klasik olacak ama hep diyorum trde hatrı sayılr miningci var bi pool açalım adam gibi kazanalım ama yok

sunucu benden söz domainde hazır var kriptohavuzu.*** istediğimiz coinin havuzunu kurup kazarız pool fee kesmez ay sonu masraf neyse çözeriz
ao00
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
December 23, 2017, 12:26:46 PM

Sunucu kurmak dert değil. Ama farklı farklı algoritmalar için pool yazılımlarını kurup çalıştırabilmek gerek. Araştırıyorum ama çok dağınık bilgiler var. İyi anlatan döküman var mı?
Anceluss
Member
**

Activity: 264

View Profile
December 23, 2017, 12:47:16 PM

Sunucu kurmak dert değil. Ama farklı farklı algoritmalar için pool yazılımlarını kurup çalıştırabilmek gerek. Araştırıyorum ama çok dağınık bilgiler var. İyi anlatan döküman var mı?

suprnova tarz mpos kurarız gerisi zaten coinin linux qt kütüphanesini cüzdanını kurmak
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224

View Profile
December 23, 2017, 03:57:40 PM

Türkiyede pool kurup işleten arkadaşlar var aslında. Forumda onlarla irtibata geçerek bu işi yapabiliriz ama madenci sayısı önemli. Diğer pollar karşısında ezilmeyelim
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
December 23, 2017, 06:19:56 PM

türkiyede hatırı sayılır madenci var mesela ethereum kazanlr var ama türk havuzlara destek yok neden bilmiyorum. hakopool vardı ne zaman girsem hep boştu fee bile yoktu ama kazanda yoktu burda konusu da var...  hakoppol da şimdi music ubiq etn kazılabiliyor kim var kimse yok. işin garibi poolun sahibi de miner ama ne kazıyor bilemiyorum.
kısaca destek pek yok bizde.
dogrutamamyaparimusta (OP)
Member
**

Activity: 107

View Profile
December 24, 2017, 03:46:02 PM

türkiyede hatırı sayılır madenci var mesela ethereum kazanlr var ama türk havuzlara destek yok neden bilmiyorum. hakopool vardı ne zaman girsem hep boştu fee bile yoktu ama kazanda yoktu burda konusu da var...  hakoppol da şimdi music ubiq etn kazılabiliyor kim var kimse yok. işin garibi poolun sahibi de miner ama ne kazıyor bilemiyorum.
kısaca destek pek yok bizde.

Pool acmak mesele degil solo mine edebilecek hashrate iniz yok ise pool neden aciyorsunuz? MİLLET KERİZ SİZ Mİ UYANIKSINIZ? Ha solo mine edebilecek hashrate iniz var yerli duzgun bir pool var ve girip baktınız aktif sekilde calisiyor zaten kimse kolay kolay baska yere gitmek istemiz ki Turkce destek olduktan sonra. Soyle bir durum var misal ben solo mine edebilecek kadar adetli rig kurmayi planliyorum ocaktan sonra o zaman acikcasi bende disaraya acmam pool u.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: