Bitcoin Forum
May 03, 2024, 11:52:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Ce monezi se merita pastrate?  (Read 12030 times)
fraidycat19
Member
**
Offline Offline

Activity: 187
Merit: 10


View Profile
May 18, 2018, 07:06:46 PM
 #61

QSP,POLY,AXP,OCN,TKY,MAN - monede cu potential mare pe viitor.A,si ti-a recomandat cineva IPBC - ma alatur. Tot ce ti-au recomandat deja sunt monede cu potential deja realizat.

Eu ziceam de IPBC  Grin . Doar ca si update: IPBC devine bittube. Nu stiu daca au schimbat ticker-ul pe coinmarketcap inca.

LE: Ma gandesc si eu la MAN. De ce mi-l recomanzi?
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Emerge
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 854
Merit: 1000



View Profile
May 21, 2018, 01:44:16 PM
 #62

Eu as merge pe cele mai vechi, care ofera o garantie cel putin cum ar fi: Etherum (ETH), Etherum Clasic (ETC), Monero (XMR), Litecoin (LTC), Ripple (XRP). Se mai poate incerca si cu masternod-urile.
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
May 29, 2018, 07:39:42 PM
 #63

eu am ajuns la parerea ca singura care se merita a fi pastrata e bitcoin, dar si aici este un risc mare. asa ca depinde ce vrei. daca iti place riscul baga i in bitcoin, daca nu, cumpara aur

maniacmusic
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 80
Merit: 2


View Profile
May 31, 2018, 09:26:15 AM
Merited by coldfusion (1)
 #64

Eu am in acest moment BTC si ETH. Ceva maruntis de XMR si doar 1 BTG. recent am inceput sa ma "joc" cu Raven Coin RVN. Din ce am citit pare serioasa pe viitor. Voi ati incercat-o? pretul e undeva la 0.00000404, cu posibilitate de crestere..
Am mai incercat si Electroneum ETN dar am fost dezamagit.. Cu ICO m-am lamurit, am investit ceva in Crypterium si KICK, dar fara rezultate spectaculoase. Inca nu m-am lamurit care-i treaba cu XRP Ripple, am vreo 20XRP intr-un cont de exchange, not much.
Ce alte alternative mai sugerati? Atat ca sugestie de cumparare cat si minat.
L.
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 06, 2018, 04:21:17 PM
 #65

salutare... eu nu stiu ce sa mai fac... au scazut extrem de mult preturile si nu dau nici un semn de revenire. din fericire nu am investit in crypto monede, sunt doar din bounty-uri. sper sa isi revina curand

marianvlasenicusor
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
June 10, 2018, 05:52:14 PM
 #66

Tocmai fiindca au scazut e momentul sa cumperi, nu? De investit in cele care au cazut si s-au ridicat de cateva ori de-a lungul timpului.

Aici fiecare merge pe ce preferinte vrea.
xcajun21
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 252


View Profile
June 10, 2018, 10:42:58 PM
Last edit: June 11, 2018, 01:41:48 AM by xcajun21
 #67

salutare... eu nu stiu ce sa mai fac... au scazut extrem de mult preturile si nu dau nici un semn de revenire. din fericire nu am investit in crypto monede, sunt doar din bounty-uri. sper sa isi revina curand

Sincer sa fiu. Ai facut foarte bine ca nu te-ai implicat. Este de parca ai un acoperis plin de crapaturi, astupi intr-o parte, incepe sa curga printr-o alta parte... Cool!


https://twitter.com/RNR_0/status/1005873739001720835
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 13, 2018, 06:53:56 PM
 #68

salutare, eu am ajuns la concluzia, ca varianta cea mai buna este sa scori banii cash atunci cand moneda ajunge la o valoare normala, de bun simt. pentru ca piata este foarte instabila in momentul de fata si sincer nu vad ca ar urma ceva bun

Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 13, 2018, 06:55:58 PM
 #69

chiar nu stiu ce monede s-ar preta pentru a fi pastrate si sa iti aduca un profit substantial. eu sunt de parere ca daca vrei sa faci profit imediat. cumpara 1-2 bitcoin de exemplu la 8000 de dolari si il vinzi peste cateva zile la 8200-8300, castigul nu e mare, dar daca repeti figura de cateva ori, se merita. important este sa ai cash suficient

ubiqland
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
June 14, 2018, 09:21:51 PM
 #70

De stellite nu vorbește  nimeni?
fraidycat19
Member
**
Offline Offline

Activity: 187
Merit: 10


View Profile
June 15, 2018, 03:48:08 PM
 #71

salutare, eu am ajuns la concluzia, ca varianta cea mai buna este sa scori banii cash atunci cand moneda ajunge la o valoare normala, de bun simt. pentru ca piata este foarte instabila in momentul de fata si sincer nu vad ca ar urma ceva bun

Si cand a fost stabila? In ianuarie? Eu cred ca din 2009 piata merge in cicluri cu fluctuatii foarte mari. Trebuie doar sa astepti si sa vinzi cand viteza de crestere e cea mai mare. Daca vezi ca sunt 5 zile cu creste de peste 25% pe zi eu zic sa vinzi in a 6-a. De cumparat e easy: cand e capitulare totala. Cred ca inca nu am ajuns acolo din moment ce mai exista activitate din partea newbilor. O sa vedem revenire cand BTC va prinde volume de 8-9 miliarde USD. Atunci ar fi cel mai bun entry point.

Altcoinurile vor invia doar dupa ce se inzdraveneste BTC deoarece banii intra prin BTC "in to the crypto world". Eu zic ca o sa vedem ATH anul acesta. Nu trebuie grabita nici vanzare doar ca sa te scapi de monezi.

Weekend placut!
xcajun21
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 252


View Profile
June 16, 2018, 02:10:28 AM
 #72

salutare, eu am ajuns la concluzia, ca varianta cea mai buna este sa scori banii cash atunci cand moneda ajunge la o valoare normala, de bun simt. pentru ca piata este foarte instabila in momentul de fata si sincer nu vad ca ar urma ceva bun

Si cand a fost stabila? In ianuarie? Eu cred ca din 2009 piata merge in cicluri cu fluctuatii foarte mari. Trebuie doar sa astepti si sa vinzi cand viteza de crestere e cea mai mare. Daca vezi ca sunt 5 zile cu creste de peste 25% pe zi eu zic sa vinzi in a 6-a. De cumparat e easy: cand e capitulare totala. Cred ca inca nu am ajuns acolo din moment ce mai exista activitate din partea newbilor. O sa vedem revenire cand BTC va prinde volume de 8-9 miliarde USD. Atunci ar fi cel mai bun entry point.

Altcoinurile vor invia doar dupa ce se inzdraveneste BTC deoarece banii intra prin BTC "in to the crypto world". Eu zic ca o sa vedem ATH anul acesta. Nu trebuie grabita nici vanzare doar ca sa te scapi de monezi.

Weekend placut!

Am urmărit faza asta cu capitularea, se preconizează, dar dacă nu ma înșel, aici nu este stock market, este crypto. Ce oprește un whale sa schimbe cursul? Cred ca sentimentul general este ceea ce cred toti, dar uite ca nu este asa, câțiva se așteaptă la capitulation.
artstyle1695
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 41
Merit: 0


View Profile
June 16, 2018, 11:01:22 AM
 #73

bitcoin ethereum,monero,ripple si multe altele;priveste graficile de pe bursa de valori si decide singur) bafta Smiley
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 18, 2018, 08:53:49 PM
 #74

salut, asta e o intrebare capcana. monede ce se merita pastrate... pai banuiesc ca toata lumea va raspunde cam aceleasi monede, top 10 de pe orice chart.  asa ca te poti inspira de acolo si iti poti face niste calcule

xSure
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 41
Merit: 0


View Profile
June 28, 2018, 06:58:28 AM
 #75

Toata lumea investeste cam in aceleasi monede ... De obicei primele din top.
Asta e o nisa unde trebuie sa fii activ mai tot timpul, sa urmaresti statistici si sa speculezi momentele cand este bine sa vinzi sau sa cumperi.
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 28, 2018, 08:18:12 PM
 #76

salutare. asta cu mizarea pe monedele abia aparute este destul de complicat. intr-adevar poti castiga multi bani, dar poti sa si pierzi.

Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 28, 2018, 08:19:22 PM
 #77

fiind o moneda noua, fara o baza in spate. nu prezinta siguranta pe care ti-o da ethereum sau bitcoin, de exemplu, dar te poate surprinde

oddstake
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 36
Merit: 0


View Profile WWW
June 29, 2018, 01:00:31 PM
 #78

In afara de bitcoin care toata lumea are sau si-ar dori sa aiba cat mai multi, in acest post fiecare isi enumereaza monedele pe care le detine. Deci titlul postului ar trebui schimbat in "Ce monede detineti ?" Smiley
Raven89
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 108
Merit: 0


View Profile
July 01, 2018, 11:55:12 AM
 #79

Eu am incercat si alte monede noi cu potential imens pe viitor, deja am scos profit destul de bun pana acum. Avand in vedere ca piata este pe rosu acum este cel mai bun moment de achizitie. Recomandarea mea: https://medium.com/@officialmasari/introtomasari-8519598168a0
ubiqland
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
July 01, 2018, 09:40:19 PM
 #80

Eu am incercat si alte monede noi cu potential imens pe viitor, deja am scos profit destul de bun pana acum. Avand in vedere ca piata este pe rosu acum este cel mai bun moment de achizitie. Recomandarea mea: https://medium.com/@officialmasari/introtomasari-8519598168a0
Si mie îmi place masari...dar n-am investit numai în el. Am împărțit bănuții intre stellite,graft,purk,privacy,kalkulus.
sper sa decoleze  măcar unul ...mooooon
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!