Bitcoin Forum
May 28, 2024, 08:20:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Nereden para buldunuz?  (Read 226 times)
MiaBlack (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
December 24, 2017, 10:05:39 PM

Biitcoin i olan abiler ablalar, konularda görüyorum herkes evini arabasını satmış birikimini koymuş. Bende hali hazırda para yok. etrafımda olan herkesi uyardım 1.000 tlyken dinlemediler. 13.000 tlyken tekrar uyardım bidaha alınmaz bırakın bari kredi çekeyim diye gençsin diyip izin vermediler.. şimdi dalgalanmayı bi kenara koyarsak 60 bin tl civarı.. önceden bir yatırımı olmadan bu kadar parayı bulabilen varmı ?? bana bankadan maks 15 bin kredi çıkıyor. maaşım 1000-1500 arası. fatura kira vs harcamam yok. ama biriktirirsem yetişmez. ne yapabişirim 28 inde 10k ya düşecek deniyor. yaklaşık 38-40 bin olsa nasıl bulunur o para? yatırımı olmayanlar nasıl buldu acaba? birde 0.01 BTC almaya değermi kuruş sonuçta  Huh  birde önce btc den sonra aktararak dışarıdan almak gerekiyormuş sanırım. direk cex.io dan kartla alamazmıyım? Huh Undecided Embarrassed
Geleve
Full Member

Activity: 588
Merit: 104

View Profile
December 24, 2017, 10:09:34 PM

Illa 1 tane alcaksın diye bir şart yok hocam. Küsuratlı da alabiliyorsun  Wink. Bitcoin 1000 tl iken de 50 100 liralık alabilirdin. Ben bitcoine degilde litecoin trenine cok üzülmüştüm gözümün önünde çerez parası bile degilken ne hale geldi.
MiaBlack (OP)
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
December 24, 2017, 10:14:31 PM

işte o zamanlar bilmiyordum o kadar takip etmiyordum açıkçası... Şimdi bi anlamı olurmu 0.01 almanın cex io da 200 dolar alsam bi faydası olurmu??

mesela şimdi 60 bin ken 0.01 alsam ileride 100 130 bin falan olsa bana kârı ne olurki  Huh yada bitcoin almadan altcoin alabiliyormuyum etc yada lite yada başka birşey
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 24, 2017, 10:22:43 PM

Sadece bitcoin'i ele alma dostum birçok sağlam altcoinde bulunmakta onları incele bi önce. Ayrıca misal 1000 tl ayırdın diyelim. 50K dan 0.02 bitcoin aldın 1000 tl ye 60K dan 1200 tl ayda 5 kere böyle al sat yapsan koyduğun para 2X olur . Ancak dediğim gibi başka altcoinleri de inceleyebilirsin . Sağlam pump yiyen altcoinlerde var . Ama önce atılmadan pişmelisin  Wink ( Dipnot: komisyonları eklemedim birde komisyonlar var Cheesy  )

işte o zamanlar bilmiyordum o kadar takip etmiyordum açıkçası... Şimdi bi anlamı olurmu 0.01 almanın cex io da 200 dolar alsam bi faydası olurmu??

mesela şimdi 60 bin ken 0.01 alsam ileride 100 130 bin falan olsa bana kârı ne olurki  Huh yada bitcoin almadan altcoin alabiliyormuyum etc yada lite yada başka birşey

60 dan alıp 130 dan dan satsan 2.2X falan olur Cheesy Bitcoin almadan ethereum alabiliyorsun BTCTurkden bir digiliradan waves alabiliyorsun Bittürkdü galiba oradan ripple falan alınabiliyormuş herhalde.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
coingainer01
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
December 25, 2017, 05:01:13 AM

3 yıldır çalışıyorum yazılımcıyım, millet para harcarken biriktirme taraftarıydım, bitcoinden haberim yoktu alıp satma yapmıyordum ama illa bi ev arsa yatırımı yaparım diye atıyordum kenara. Şimdi daha güzel oldu btcyi keşfettik:)

ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
December 25, 2017, 05:23:40 AM

Biitcoin i olan abiler ablalar, konularda görüyorum herkes evini arabasını satmış birikimini koymuş. Bende hali hazırda para yok. etrafımda olan herkesi uyardım 1.000 tlyken dinlemediler. 13.000 tlyken tekrar uyardım bidaha alınmaz bırakın bari kredi çekeyim diye gençsin diyip izin vermediler.. şimdi dalgalanmayı bi kenara koyarsak 60 bin tl civarı.. önceden bir yatırımı olmadan bu kadar parayı bulabilen varmı ?? bana bankadan maks 15 bin kredi çıkıyor. maaşım 1000-1500 arası. fatura kira vs harcamam yok. ama biriktirirsem yetişmez. ne yapabişirim 28 inde 10k ya düşecek deniyor. yaklaşık 38-40 bin olsa nasıl bulunur o para? yatırımı olmayanlar nasıl buldu acaba? birde 0.01 BTC almaya değermi kuruş sonuçta  Huh  birde önce btc den sonra aktararak dışarıdan almak gerekiyormuş sanırım. direk cex.io dan kartla alamazmıyım? Huh Undecided Embarrassed

Bizim ülkemizde artık zengin işi oldu bitcoin. Ama binlerce coin fırsatı varken insanlar hala bitcoin diyor.
trattrat
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 27, 2017, 10:41:02 AM

Hocam alım yapacağın paranın boyutunun pek bir önemi yok. Önemli olan alacakları komisyonlarda paranın çöp olmaması. Bounty kampanyaları var onları kovalayıp belki para kazanabilirsin. Sitede bu konu ile ilgili başlıklar var onları incelemeni tavsiye ederim.

hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
December 27, 2017, 11:30:32 AM

Burada gördüğün insanların zaten birer meslekleri var. Kimi şirketten avans çekmiş, kimi biriktirdiği parayı koymuş. Aileden para alıp sıfırdan bu işe giren pek fazla yoktur.
Borç para ile böyle riskli bir işe girilmez. Bir sabah kalkıp bir bakmışsın elindeki her şey kaybolmuş, sonra açıkla açıklayabilirsen.
0.05 bitcoin al, altcoinlere gir al sat yap. Elinde ne kadar para varsa onu kullanarak hem kendini geliştirip işi öğren hem paranı katla (:

avarel
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
December 27, 2017, 02:16:42 PM

hep niyetlendim ama bir türlü bitcoin almak nasip olmadı
erdemyolcu
Member
**

Activity: 94

View Profile
December 27, 2017, 02:27:25 PM

çalış çalış... çok çok az btc

❘|❘ NEUFUND — Re-Imagine ICOs  ❘|❘ JOIN THE ICBM | JOIN THE DISCUSSION
Zagor Tenay
Member
**

Activity: 196
Merit: 11

View Profile
December 28, 2017, 06:04:41 PM

Bir hack yersen borç para gider. Özsermaye lazım.
SacredWarrior
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
December 29, 2017, 02:30:34 PM

kredi cektim ben
multimix
Member
**

Activity: 140

View Profile
December 30, 2017, 01:52:46 AM

Maaştan arttırdım.
teleskopta
Member
**

Activity: 154

View Profile
December 30, 2017, 02:47:54 AM

Ailem verdi.
osmiumtetroxide
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
December 30, 2017, 05:28:12 AM

borc harc
ama odedık krıptolar(alt) sayesınde bı ayda borcumuzu Cheesy
BitMarshall
Full Member

Activity: 209
Merit: 100

View Profile
December 31, 2017, 01:18:31 AM

Düzenli bir işte çalışınca para da oluyor ister istemez. O parayı nasıl kullanacağın ise sana kalmış.
Leonardo03
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
December 31, 2017, 12:09:54 PM

banakadan kredi hesabı Cry
Crypto-Age
Member
**

Activity: 129
Merit: 15

View Profile
December 31, 2017, 12:45:19 PM

Benim arkadaşım bankadan gözümün önünde 40.000 TL ihtiyaç kredisi çekti. Kamu personeli olduğu için 5 DK içinde hesabına yattı para. Herif 8.000 $ dan btc aldı. Smiley
Kredi çekmek mesele dğeil de nerden girip nerden çıkacağını bileceksin yoksa para erir gider.. Hele Alt koinlere oynuyorsan
Ceisus
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
December 31, 2017, 01:28:33 PM

Hocam bence btc değil de alt coinlere yönel şu an değeri düşük ama potansiyeli olanlara yatır ne kadar sermayen varsa artık onlar da uzun vade de kazandırır
topac
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
December 31, 2017, 02:22:46 PM

Bence kredi felan çekilmemeli, biraz biraz biriktirip öyle girdim bu işlere bence herkes öyle yapmalı, bu para giderse borç vesaire kalmamalı ozaman kötü olur.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: