Bitcoin Forum
May 22, 2024, 08:50:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Vebitcoin Bitcoin yatırma sıkıntısı  (Read 283 times)
xvean (OP)
Jr. Member
*

Activity: 34
Merit: 1

View Profile
December 25, 2017, 10:53:18 AM
Last edit: December 26, 2017, 02:13:37 PM by xvean

Nerden bulaştıysam bunlara, 3 gün önce bitfinex hesabımdan gönderdiğim
https://www.blocktrail.com/BTC/tx/291a9e252f98ddeea49e1cdc68f909e57b975214a2d57e8b6cf5fb7a33ab9255

işlem numaralı bitcoin transferi şuan 200 küsür confirmation almış durumda, ancak halen hesabıma geçmedi. Öncesinde zaten önceki transferlerim de 8-10 saat sonra vs olduğu için ergeç geçer diye düşündüm.

Sonrasında bir kaç kez ticket açtım, ilginç olan dönüş yaptılar TXID istediler verdim. İncelenecek düzelecek diye umutlandım.

En son sitelerinde şöyle bir duyuru gördüm.

Bitcoin Cüzdan Adresi Değişikliği Hakkında Önemli Duyuru

Blockchain ağındaki sistemsel sorunlar nedeni ile transferlerde yaşanan yoğunlukları ve transfer sürelerinin uzamasını engellemek amacıyla Bitcoin adresleriniz güncellenip, soğuk depo sistemine geçiş yapılmıştır.

Göndermiş olduğunuz Bitcoinler size özel tahsis edilmiş soğuk depolarda saklanmaktadır.

Lütfen Transfer işlemi gerçekleştirdiğiniz Bitcoinlerinizin tam miktarını ve transfer takip kodunuzu sizden istenilen alanlara doldurunuz.

Bilginize sunar, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla, Vebitcoin Ekibi.

Duyurudan sonra BTC cüzdanıma girdiğimde önceki cüzdan bilgilerimin sıfırlandığını yeni cüzdan oluşturmam gerektiğini gördüm.

Bu durumu da ticket ile sordum sistemde güncelleme yapmışsınız ama benim eski transfer halen gelmedi, yeni cüzdan oluşturursam soun olmaz mı diye? yeni cüzdan oluşturup transfer bilgilerini manuel girmemi ilettiler. Onu da yaptım üstünden 2 gün daha geçti, artık desteğe cevap da vermiyorlar. Ne yapabileceğim konusunda tavsiyesi olan var mı?

Daha önce benzeri bir durum Poloniex'de de başıma geldi ama öyle veya böyle çözüldü. Ancak işin içinde bizim Türkler olunca artık umutlarım iyice azalıyor.

5. gün sonunda sorun çözüldü. BTC ler yatırıldı. Anlaşılan teknik altyapı henuz oturmadığı için meydana gelen bir olay. Sonuç olarak çözülmesi onlar adına bir artı. Ama ben bir süre uzak durmayı düşünüyorum. Çünkü halen  transferler ile ilgili ciddi teknik sıkıntıları mevcut.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
December 25, 2017, 01:09:57 PM

Hocam aynı şey başkalarınında başına gelmiş.

Facebook yorumları:
Fatih Zeybek: Para falan yatirmayin hesaplarimizdaki bakiyeleri sildiler simdi cevap bile vermiyorlar
Rüştü Baloğlu: Guncel olarak sitenin durumu ne acaba dolandiricilikmi var verdikleri iban numarasi gecersiz diyor
Rüştü Baloğlu: Mail atiyorum cvp veren yok ariyorum yogun diyor
Emrah Bağlıca: Eski yorumlara ne oldu. Benim 1000 lirami gondermediler. Ortada yok Ben de bugun parami çekme talimatı verdim
Omer Gezici: sizin gibi siteninde borsanında arkadaşlar sakın bulaşmayın böyle bişey olamaza kendileri hata yapıp butun hesaplarımı sıfırlamışlar 5000 lirayla girdim suan hic para kalmamış hesapta boyle bir dolandırıcılık şekli olamaz haram zehir zııkkım olsun coluğunuzdan cocugunuzdan cıksın size bulaştığım gune laten olsun size tavsiyem asla bulaşmayın ben bin pişman oldum 3 5 kişi toplanmıs borsa kurmuş ama adam olmayı becerememişler... (kufur edicemde bana yakışmaz ama mesaj yerine gitmiştir)

Tüm arkadaşlara söylüyorum. Yeni açılan borsalar hiç ama hiç güven vermiyor. "Paribu, BTCTurk, Koinim" kullanın arkadaşlar. Sizin için güvenmi daha önemli komisyon mu? Transferi desen hızlı yapıyorlar, destek desen çok iyi. Eee neden başka borsa arayışına giriyorsunuz? Türkiye'de 3 borsa var gerisi çöp.

Kardeşim sanada geçmiş olsun.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
xvean (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 25, 2017, 03:18:36 PM

desene gitti paracıklar Smiley hakkaten yazıklar olsun. bir umut çözülür diye bekliyorum. işin tuhafı şuan siteye giriyorum halen çalışıyor. bu tarz pislikleri duymayan kalmaması lazım.

ilk 3 gün ben de sorun yaşamamıştım. hatta XRP var diye hoşuma bile gitmeye başlamıştı, çünkü diğerlerine göre biraz daha ucuzdu tr fiyatı olarak. Dışarıya çıkış kağısı olarak kullanıyordum. Ancak demek ki sorun yaşayana kadarmış vadeleri.
Zaten tüm transfleri manuel yönetmelerinden belliydi.

Benim başıma gelmez demeyin, her an sizi de bulabilir. UZAK DURUN!

Benzeri bir problem yaşayan varsa dava vs açmak isteyen beni de haberdar etsin. Yanlarına kar kalmasın.

Böyle pislikleri de duyurmak için elden ne geliyorsa yapmak lazım.

Halen tr 'de altcoinler için güzel teknik altyapılı, güvenilir bir borsa açığı var, bizi böyle iş bilmezlerin eline düşürüyorlar.
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
December 25, 2017, 03:53:36 PM

Bilindik ve şimdiye kadar sorunlar yaşansa da güven veren borsalar varken böyle borsaları nerden buluyorsunuz. Btcturk, Paribu, Koinim bunları kullanın
motors
Sr. Member

View Profile
December 25, 2017, 03:59:25 PM

desene gitti paracıklar Smiley hakkaten yazıklar olsun. bir umut çözülür diye bekliyorum. işin tuhafı şuan siteye giriyorum halen çalışıyor. bu tarz pislikleri duymayan kalmaması lazım.

ilk 3 gün ben de sorun yaşamamıştım. hatta XRP var diye hoşuma bile gitmeye başlamıştı, çünkü diğerlerine göre biraz daha ucuzdu tr fiyatı olarak. Dışarıya çıkış kağısı olarak kullanıyordum. Ancak demek ki sorun yaşayana kadarmış vadeleri.

Benzeri bir problem yaşayan varsa dava vs açmak isteyen beni de haberdar etsin. Yanlarına kar kalmasın.

Halen tr 'de altcoinler için güzel teknik altyapılı, güvenilir bir borsa açığı var, bizi böyle iş bilmezlerin eline düşürüyorlar.
Hocam kusura bakmada böyle iş bilmezlerin eline sen düşmüşsün Cheesy Ben 3 borsayı kullanıyorum mutluyum. Henüz paramı çalan borsa olmadı.

Dava düşünürsen, facebookdaki şikayetçileride bul.

motors
Sr. Member

View Profile
December 25, 2017, 04:07:10 PM

Ekşi Sözlükte de aynı sıkıntıyı yaşayanlara rastladım malesef. Bu konuyu 1 hafta takibe alacağım ve 1 haftanın sonunda bir konu açacağım ilgili site ile ilgili. Aynı sıkıntıyı yaşayan tüm arkadaşlara geçmiş olsun. Bu piyasa böyle bazı şeyler kaybetmeden kazanılmaz.

xvean (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 26, 2017, 02:09:04 PM

Ekşi Sözlükte de aynı sıkıntıyı yaşayanlara rastladım malesef. Bu konuyu 1 hafta takibe alacağım ve 1 haftanın sonunda bir konu açacağım ilgili site ile ilgili. Aynı sıkıntıyı yaşayan tüm arkadaşlara geçmiş olsun. Bu piyasa böyle bazı şeyler kaybetmeden kazanılmaz.

Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Bugün itibari ile problem çözüldü. Ekşideki de çözülmüş zaten. 4-5 gün süründürdüler, ama sonunda yatırdılar BTC leri.

Maalesef, ama maalesef işin içinde Türk olunca güven iyice azalıyor. Bizi bu hale nasıl getirdiler bilemiyorum Sad
xvean (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 26, 2017, 02:16:12 PM

Bilindik ve şimdiye kadar sorunlar yaşansa da güven veren borsalar varken böyle borsaları nerden buluyorsunuz. Btcturk, Paribu, Koinim bunları kullanın

Herhalde başkasının başına geldiğini duysam benim de ilk söyleyeceğim bu olur Smiley

Sorunun cevabına gelince hiç birinde XRP desteği yok. + XRP diğerlerine göre uygun fiyatlı idi o dönemde.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1667
Merit: 271

View Profile
December 28, 2017, 05:19:22 PM

yine hayatımda hiç duymadığım bir borsa daha. gerçekten üzüldüm adınıza..

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
btcpara
Member
**

Activity: 182
Merit: 22

View Profile
December 29, 2017, 10:54:41 AM

Geçmiş olsun.
Bilmeden sormadan yatırım yapmayın arkadaşlar sonuçta paranızla giriyorsunuz bu işe.adamlar full reklam atmış googleye.gelsinler açıklama yapsınlar siteye tanıtım yapsınlar.oyle iş olmaz.güvenmeyin.herkese sorun
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
December 29, 2017, 02:36:55 PM

Bilindik ve yıllardır kullanılan borsalar ve piyasada onlarca dolandırıcı kişi ve site varken yeni sitelere nasıl güvenebiliyorsunuz?
destekvebitcoin
Copper Member
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
April 21, 2019, 03:49:08 PM

Bilindik ve yıllardır kullanılan borsalar ve piyasada onlarca dolandırıcı kişi ve site varken yeni sitelere nasıl güvenebiliyorsunuz?
Geçmiş olsun.
Bilmeden sormadan yatırım yapmayın arkadaşlar sonuçta paranızla giriyorsunuz bu işe.adamlar full reklam atmış googleye.gelsinler açıklama yapsınlar siteye tanıtım yapsınlar.oyle iş olmaz.güvenmeyin.herkese sorun
yine hayatımda hiç duymadığım bir borsa daha. gerçekten üzüldüm adınıza..

Herhalde başkasının başına geldiğini duysam benim de ilk söyleyeceğim bu olur Smiley

Sorunun cevabına gelince hiç birinde XRP desteği yok. + XRP diğerlerine göre uygun fiyatlı idi o dönemde.

Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Bugün itibari ile problem çözüldü. Ekşideki de çözülmüş zaten. 4-5 gün süründürdüler, ama sonunda yatırdılar BTC leri.

Maalesef, ama maalesef işin içinde Türk olunca güven iyice azalıyor. Bizi bu hale nasıl getirdiler bilemiyorum Sad

Hocam kusura bakmada böyle iş bilmezlerin eline sen düşmüşsün Cheesy Ben 3 borsayı kullanıyorum mutluyum. Henüz paramı çalan borsa olmadı.

Dava düşünürsen, facebookdaki şikayetçileride bul.

Hocam aynı şey başkalarınında başına gelmiş.

Facebook yorumları:
Fatih Zeybek: Para falan yatirmayin hesaplarimizdaki bakiyeleri sildiler simdi cevap bile vermiyorlar
Rüştü Baloğlu: Guncel olarak sitenin durumu ne acaba dolandiricilikmi var verdikleri iban numarasi gecersiz diyor
Rüştü Baloğlu: Mail atiyorum cvp veren yok ariyorum yogun diyor
Emrah Bağlıca: Eski yorumlara ne oldu. Benim 1000 lirami gondermediler. Ortada yok Ben de bugun parami çekme talimatı verdim
Omer Gezici: sizin gibi siteninde borsanında arkadaşlar sakın bulaşmayın böyle bişey olamaza kendileri hata yapıp butun hesaplarımı sıfırlamışlar 5000 lirayla girdim suan hic para kalmamış hesapta boyle bir dolandırıcılık şekli olamaz haram zehir zııkkım olsun coluğunuzdan cocugunuzdan cıksın size bulaştığım gune laten olsun size tavsiyem asla bulaşmayın ben bin pişman oldum 3 5 kişi toplanmıs borsa kurmuş ama adam olmayı becerememişler... (kufur edicemde bana yakışmaz ama mesaj yerine gitmiştir)

Tüm arkadaşlara söylüyorum. Yeni açılan borsalar hiç ama hiç güven vermiyor. "Paribu, BTCTurk, Koinim" kullanın arkadaşlar. Sizin için güvenmi daha önemli komisyon mu? Transferi desen hızlı yapıyorlar, destek desen çok iyi. Eee neden başka borsa arayışına giriyorsunuz? Türkiye'de 3 borsa var gerisi çöp.

Kardeşim sanada geçmiş olsun.

Nerden bulaştıysam bunlara, 3 gün önce bitfinex hesabımdan gönderdiğim
https://www.blocktrail.com/BTC/tx/291a9e252f98ddeea49e1cdc68f909e57b975214a2d57e8b6cf5fb7a33ab9255

işlem numaralı bitcoin transferi şuan 200 küsür confirmation almış durumda, ancak halen hesabıma geçmedi. Öncesinde zaten önceki transferlerim de 8-10 saat sonra vs olduğu için ergeç geçer diye düşündüm.

Sonrasında bir kaç kez ticket açtım, ilginç olan dönüş yaptılar TXID istediler verdim. İncelenecek düzelecek diye umutlandım.

En son sitelerinde şöyle bir duyuru gördüm.

Bitcoin Cüzdan Adresi Değişikliği Hakkında Önemli Duyuru

Blockchain ağındaki sistemsel sorunlar nedeni ile transferlerde yaşanan yoğunlukları ve transfer sürelerinin uzamasını engellemek amacıyla Bitcoin adresleriniz güncellenip, soğuk depo sistemine geçiş yapılmıştır.

Göndermiş olduğunuz Bitcoinler size özel tahsis edilmiş soğuk depolarda saklanmaktadır.

Lütfen Transfer işlemi gerçekleştirdiğiniz Bitcoinlerinizin tam miktarını ve transfer takip kodunuzu sizden istenilen alanlara doldurunuz.

Bilginize sunar, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla, Vebitcoin Ekibi.

Duyurudan sonra BTC cüzdanıma girdiğimde önceki cüzdan bilgilerimin sıfırlandığını yeni cüzdan oluşturmam gerektiğini gördüm.

Bu durumu da ticket ile sordum sistemde güncelleme yapmışsınız ama benim eski transfer halen gelmedi, yeni cüzdan oluşturursam soun olmaz mı diye? yeni cüzdan oluşturup transfer bilgilerini manuel girmemi ilettiler. Onu da yaptım üstünden 2 gün daha geçti, artık desteğe cevap da vermiyorlar. Ne yapabileceğim konusunda tavsiyesi olan var mı?

Daha önce benzeri bir durum Poloniex'de de başıma geldi ama öyle veya böyle çözüldü. Ancak işin içinde bizim Türkler olunca artık umutlarım iyice azalıyor.

5. gün sonunda sorun çözüldü. BTC ler yatırıldı. Anlaşılan teknik altyapı henuz oturmadığı için meydana gelen bir olay. Sonuç olarak çözülmesi onlar adına bir artı. Ama ben bir süre uzak durmayı düşünüyorum. Çünkü halen  transferler ile ilgili ciddi teknik sıkıntıları mevcut.

Değerli yatırımcılar kripto para borsamız 2017 sonu ve 2018 basında yaşanmış aksamalardan sonra vebitcoin  bir çok konuda kendiniz geliştirmiş ve yazılım olarak ise en güvenli borsa olmuştur  söylediğimiz dönemde üyelerimiz bir çoğu işlemlerinde yaşanan soruları tamamen çözülmüş özellikle bu konuda şunu belirtebiliriz  borsamızı kayıt olmadan marketlerini seffaf olarak izleyebilir deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.  Tüm sorularınız için medya destek bölümlerinden 7/24 yazabilir fikirlerinizi belirtebilirsiniz .
https://www.sikayetvar.com/vebitcoin
https://twitter.com/vebitcoincom
t.me/vebitcoincom
Support@Vebitcoin.com
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 21, 2019, 07:54:17 PM

ulan bir de destek diye hesap açmış resmen alay ediyor milletle tüm vebitcoin postlarının altına aynı mesajı kopyala yapıştır yaparak spam yapmış böyle destek ekibinin suratına tükürür insan
destekvebitcoin
Copper Member
Newbie
*

View Profile
April 21, 2019, 11:06:32 PM

ulan bir de destek diye hesap açmış resmen alay ediyor milletle tüm vebitcoin postlarının altına aynı mesajı kopyala yapıştır yaparak spam yapmış böyle destek ekibinin suratına tükürür insan

Öncelikle merhaba ; anladigimiz kadarı ile sizi nasıl kazanabiliriz. Yardımlarınızı bekleriz. Tüm mesajların önceliğe dikkat ederseniz 2017 sonu 2018  ilk çeyreğinden kalmis olması ve en doğru kelimeyi yazmaya çalışıyoruz. Yenilenen arayüz  sonrası sözlerinizi okumak isteriz eksiklerimiz var ise düzeltmek hedefindeyiz. Lütfen daha fazla sorularınız var ise Support@Vebitcoin.com  mail atabilir ve destek uzmanlarımız doğrudan iletişime geçerek bilgi vermekten memnun olur.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 22, 2019, 01:21:48 PM

Öncelikle merhaba ; anladigimiz kadarı ile sizi nasıl kazanabiliriz. Yardımlarınızı bekleriz. Tüm mesajların önceliğe dikkat ederseniz 2017 sonu 2018  ilk çeyreğinden kalmis olması ve en doğru kelimeyi yazmaya çalışıyoruz. Yenilenen arayüz  sonrası sözlerinizi okumak isteriz eksiklerimiz var ise düzeltmek hedefindeyiz. Lütfen daha fazla sorularınız var ise Support@Vebitcoin.com  mail atabilir ve destek uzmanlarımız doğrudan iletişime geçerek bilgi vermekten memnun olur.

Muhtemelen beni kazanamazsınız size sadece basit bir soru sormak istiyorum ne cevap vereceğinizi çok merak ediyorum. Umarım cevap verebilirsiniz.
Ben bir kripto para müşterisi olarak neden btcturk yada paribu kullanmak yerine sizin borsanızı kullanayım ?
destekvebitcoin
Copper Member
Newbie
*

View Profile
April 22, 2019, 04:55:37 PM

Muhtemelen beni kazanamazsınız size sadece basit bir soru sormak istiyorum ne cevap vereceğinizi çok merak ediyorum. Umarım cevap verebilirsiniz.
Ben bir kripto para müşterisi olarak neden btcturk yada paribu kullanmak yerine sizin borsanızı kullanayım ?
Türkiye'nin en büyük Cryptocurrency pazarı, 30'dan fazla kripto para birimi ile işlem yapabilirsiniz, düşük komisyonla da işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz (sadece% 0.2).

Neden vebitcoin?

Emniyet Stabilite (Lütfen inceleyiniz; https://blog.cer.live/analytical-assessments/top-100-exchanges/?utm_campaign=1007283789536559104&utm_term=2019_01_21_13_31&utm_medium=Crypto%2520Exchange%2520Ranks&utm_source=twitter&utm_content=103293670
Çok katmanlı ve çok-küme sistemi mimarisi  aynı anda birden fazla marketle eşleştirilebilme imkanı
Yüksek Performanslı – Stop loss –Emir tipleri Marketleri kayıt işlemi yapmadan inceleyebilme
gelişmiş altyapı ve yazılım optimizasyonu ile maksimum performans. 450,000 TPS. (aynı anda verilebilen emir süresi 1 dk ) 
Yüksek Likidite – Grafik uygulaması  (son 24 saat ve detaylı Grafik uygulaması)
Bol kaynaklar ve ortaklar (Bitgo Türkiye partner ortağı uluslar arası örnekleme Bitstamp, Upbit,Gemini) aynı platformu kullanıyor
Tüm cihazlar ile uyumludur  Web, Android, iOS
Tüm kripto para işlemleriniz Sigorta kapmasında olan ilk ve tek Türk borsası Lütfen inceleyiniz; https://koinbulteni.com/mike-novogratz-destekli-bitgo-100-milyon-dolarlik-kripto-para-sigortasi-sunuyor-38580.html
Başta özellikle Türkiye , İran, Irak, Azerbeycan, Rusya olmak züere 22 ülkeye hizmet alabilme imkanı uluslararası sms hizmeti
Çok Dilde Destek Birden fazla dilde mevcuttur (Türkçe, İngilizce, Rusça)
Çoklu Para Desteği  BTC, TRY, TUSD
2018 3. Çeyreği itibari ile En yüksek verimlilik sağlayan borsa (Lütfen inceleyiniz https://www.sikayetvar.com/vebitcoin )
www.vebitcoin.com
Sosyal medya
Twitter: twitter.com/vebitcoincom
İzin verir iseniz ben size soru sormak isterim ; Seçeneklerinizi arttırmanız size zararı ne olabilir, Uzun vadeli yatırımcı değilseniz trede işlemleri yapıyor iseniz seçenekleriniz geliriniz arttırmak olmamalımıdır. Diğer soru Gelişime kapalı olarak sadece Türkiyede hizmet alabilmek mi? Global anlamda hizmet alabilmek mi? Bizce kendinize sormanız gereken soru budur diye düşünüyorum. Bu sorunuza eğer gelişime  kapalı olmak ise neden Türkiye’de Uluslar arası borsanın 5 milyon üyesinin %5 Türk katılımcı. Sizden ricamız şudur; Değerli zamanınızın kısa bir süresini borsamıza zaman ayırıp incelemenizdir.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: