Bitcoin Forum
June 07, 2024, 11:46:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin GOD (fork)  (Read 976 times)
goodsson (OP)
Member
**

Activity: 350
Merit: 25

View Profile
December 27, 2017, 12:15:40 AM

Su kadarini soyleyim Bittrex / Polo cok cok zor coin ekleyen firmalar, eger o sitedeki logolar fake degil ise bu coin ciddi fiyat ceker.
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
December 27, 2017, 12:28:00 AM

Valla bu forktan ne olacak ne gelecek çözemedim, kimi borsa vereceğiz diyor, kimisi internette diyor ki girmeyin btc ye forka aldanıp
RastaBaba
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
December 27, 2017, 12:30:57 AM

Su kadarini soyleyim Bittrex / Polo cok cok zor coin ekleyen firmalar, eger o sitedeki logolar fake degil ise bu coin ciddi fiyat ceker.

Acaba forku destekleyecek olmaları bu coinleri bünyelerinde barındıracakları anlamına gelir mi yani binance şöyle diyemez mi fork coinin geldi bana cüzdan adresini ver oraya yollayım  Huh

goodsson (OP)
Member
**

View Profile
December 27, 2017, 01:44:25 AM

Acaba forku destekleyecek olmaları bu coinleri bünyelerinde barındıracakları anlamına gelir mi yani binance şöyle diyemez mi fork coinin geldi bana cüzdan adresini ver oraya yollayım  Huh

Demez. Binance'da olmasi gerek butun BTC'nin. Soyle soyleyim snapshot zamani geldi block 501225 oldu ve butun BTC'n o sirada Binance'daydi. O anda save ediyorlar blockchaini. Yani o blocku sen gordukten sonra BTC'n ile istedigini yapabilirsin, istersen tamamen binance'dan cek sifirla, farketmiyor, birkac gun sonra binance gene ekler coinlerini, cunku tam save sirasinda ordaydi senin BTC.

Biryerde duydum cuzdani ocak ayinda acilacakmis, yani sadece dagitim yapilacak hemen borsalari acabilceklerini sanmiyorum, ama binance'in bittrex ve polo'dan once ekleyecegine eminim. Fork konularinda bayagi hizlilar.

Mesela Binance bana Super bitcoin ve BCX diye birsey verdi ama wallet'lari daha acilmadigi icin ne deposit ne withdraw yapilamiyor. Borsasi da acilmadi, oyle duruyor bir umut bir gun acarlar diye. Ama bu 2 tanesi dandik forklardi. Bu seferki saglam bir fork gibi duruyor.
RastaBaba
Member
**

Activity: 126

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
December 27, 2017, 02:40:45 AM

Demez. Binance'da olmasi gerek butun BTC'nin. Soyle soyleyim snapshot zamani geldi block 501225 oldu ve butun BTC'n o sirada Binance'daydi. O anda save ediyorlar blockchaini. Yani o blocku sen gordukten sonra BTC'n ile istedigini yapabilirsin, istersen tamamen binance'dan cek sifirla, farketmiyor, birkac gun sonra binance gene ekler coinlerini, cunku tam save sirasinda ordaydi senin BTC.

Biryerde duydum cuzdani ocak ayinda acilacakmis, yani sadece dagitim yapilacak hemen borsalari acabilceklerini sanmiyorum, ama binance'in bittrex ve polo'dan once ekleyecegine eminim. Fork konularinda bayagi hizlilar.

Mesela Binance bana Super bitcoin ve BCX diye birsey verdi ama wallet'lari daha acilmadigi icin ne deposit ne withdraw yapilamiyor. Borsasi da acilmadi, oyle duruyor bir umut bir gun acarlar diye. Ama bu 2 tanesi dandik forklardi. Bu seferki saglam bir fork gibi duruyor.

Beni yanlış anladınız hocam anlatmak istediğim o değildi aklımda şu soru var: 501225 de olduktan sonra fork coinini alıcam binance desteklediği için lakin binance bu fork coini senin kardeşim ama ben bunu borsamda listelemiycem nereye göndermemi istiyorsan bir adres yolla bana demez mi Huh

bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
December 27, 2017, 05:28:05 AM

Gına geldi bu forklardan gene bir spekülasyon gene fiyat arttırma çabası.Tamam projeyi başarırlarsa iyi hoş projede haftada 1 fork var artık fork coin çöplüğüne döndü ortalık iyice.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
December 27, 2017, 06:37:18 AM

İsim olarak falan çok kötü ama sanki GOD forku diğerlerinden farklı olarak globalde biraz daha gündemde kaldı.

goodsson (OP)
Member
**

View Profile
December 27, 2017, 06:47:41 AM

Acaba forku destekleyecek olmaları bu coinleri bünyelerinde barındıracakları anlamına gelir mi yani binance şöyle diyemez mi fork coinin geldi bana cüzdan adresini ver oraya yollayım  Huh

Beni yanlış anladınız hocam anlatmak istediğim o değildi aklımda şu soru var: 501225 de olduktan sonra fork coinini alıcam binance desteklediği için lakin binance bu fork coini senin kardeşim ama ben bunu borsamda listelemiycem nereye göndermemi istiyorsan bir adres yolla bana demez mi Huh

Der evet, eger kendi listelemesse de cekmene izin veriyor diye biliyorum 1 haftaligina, ama genelde listeliyorlar.

Bu arada 2 block kaldi forka.
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 27, 2017, 06:58:28 AM

gold forku olmadımıydıben anlamadım şimdiki form b2x dıye bılıyorum ama bırde gold mu olacak bu kaçıncı oldu sayamıyorum artık çok fazla forklandı btc bokunu çıkardılar ıyıcene
social1178
Member
**

Activity: 112
Merit: 11

View Profile
December 27, 2017, 07:02:59 AM

gold silver falan gider boyle çunku önü açık ayrılalım dıyen bır grup çıkar yarın hadi bi çatal yapalım bızım olsun destekleyın der yenısı cıkar boyle bır yolla para kazanmanın yolunu keşfettıler ne zaman patlar bellı degıl
DirtyUniverse
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

All I want is a new CLEAN page for just to live!

View Profile
December 27, 2017, 07:10:33 AM

Kazançlı olan forklar elbet oldu, olmadı değil, fırsatı yakaladıktan sonra kazandırdı çoğu ama gerçekten sayıları hızlıca artmaya başlıyor, suyu çıkmaya başladı. Yeni bir teknoloji geldiğinde hem insanlar hem ekonomik açıdan desteklenir fakat aynı şeyi ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar desek yeridir..

Ok
btcunlimitedx
Member
**

Activity: 60

View Profile
December 27, 2017, 07:13:27 AM

501225 bloğu geçtik . Binance ne zaman listeler acaba .
goodsson (OP)
Member
**

View Profile
December 27, 2017, 07:55:33 AM

501225 bloğu geçtik . Binance ne zaman listeler acaba .

Belki segwit2x forkunu da beklerler, sonra her ikisini ayni anda eklerler gibime geliyor. Malum bu siralar 2-3 tane fork var.

SBTC ve BCX ayni anda gelmisti cunku.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
December 27, 2017, 08:10:30 AM

Bu ne kadar fork kim bunların destekçisi eskiden 3-4 ayda bir tane oluyordur. Sonra ayda bir olmaya başladı, ayda 3-4 olmaya başladı. Şimdi 1 günde 2 tane :p

altcoin devri bitti şimdi de fork devrimi başladı.
hurri1984
Newbie
*

Activity: 87
Merit: 0

View Profile
December 27, 2017, 08:28:51 AM

Binance daha lbtc leri tanımlamadı hesaplara?
emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
December 27, 2017, 08:35:42 AM

peki bu 501225 numaralı bloğa geldiğinde ne kadar süreliğine beklememiz gerekiyor. bir sonraki bloğa geçene kadar mı bekleyelim. yoksa belli bir süresi var mı? hani snapshot diyolar ya. onun bi süresi var mı?

O bloga gelindigi anda snapshot cekiliyor, fotograf gibi dusun. Ordan sonra istedigini yapabilirsin gidip istersen altlari vs alabilirsin cunku o anda fotografin icindesin artik sonra ne yaptigin onemli degil, coinlerin adresine gelicektir.

hocam benim BTC'ler blockhain.info wallet da kuzu gibi yatıyor.Yanlışım varsa düzeltin ama bu durumda btc'ler borsada olmadıgı için anladıgım kadarıyla ben forktan faydalanamıyorum, dogru mudur?
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 27, 2017, 08:57:35 AM

Bu fork muhabbeti tam bitti diyorduk yenisi cıktı.
Airdrop muhabbeti bitti sayılır cok sukur. Millete neleri yedirdiler yazık valla
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
December 27, 2017, 09:01:46 AM

fiyatının 300-400 dolar bandında çıkacağını tahmin ediyorum. pos vfiyatının 300-400 dolar bandında çıkacfiyatının 300-400 dolar bandında çıkacağını tahmin ediyorum. pos ve smart contract vs söylentileri var. başarırlarsa bi şeyler yapabilirler.ağını tahmin ediyorum. pos ve smart contract vs söylentileri var. başarırlarsa bi şeyler yapabilirler.e smart contract vs söylentileri var. başarırlarsa bi şeyler yapabilirler.

imza kampanyalarında mesajlardki karakter sınırı yuzunden forumun geldiği son nokta.
goodsson (OP)
Member
**

View Profile
December 27, 2017, 09:44:23 AM

peki bu 501225 numaralı bloğa geldiğinde ne kadar süreliğine beklememiz gerekiyor. bir sonraki bloğa geçene kadar mı bekleyelim. yoksa belli bir süresi var mı? hani snapshot diyolar ya. onun bi süresi var mı?

O bloga gelindigi anda snapshot cekiliyor, fotograf gibi dusun. Ordan sonra istedigini yapabilirsin gidip istersen altlari vs alabilirsin cunku o anda fotografin icindesin artik sonra ne yaptigin onemli degil, coinlerin adresine gelicektir.

hocam benim BTC'ler blockhain.info wallet da kuzu gibi yatıyor.Yanlışım varsa düzeltin ama bu durumda btc'ler borsada olmadıgı için anladıgım kadarıyla ben forktan faydalanamıyorum, dogru mudur?

Yok dunyadaki butun BTC adresleri aliyor bunu, borsalardaki adreslerde aliyorlar, ama kimi sana veriyor kimisi vermiyor. Senin private wallet'in varsa 100% aliyorsun.

Yanliz private wallet'da manual olarak gidip kendin alman gerekiyor sitelerinde anlattiklari yolu takip edip. Borsalarin avantaji bu dalavereleri senin icin yapmalari ve direkt hesabina yansitmalari.

Tabi kimisi yapiyor kimisi yapmiyor. Benim tahminim turk borsalari cepliyorlar butun bu forklari, kac tane fork aldiniz ki paribudan surdan burdan?
Casillas
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
December 27, 2017, 10:17:10 AM

Ledger cüzdandaki btc ler için ne yapmamız lazım ?
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: