Bitcoin Forum
May 25, 2024, 02:10:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bir evde fabrika kadar elektrik tüketildiği anlaşılınca... Diyarbakır'da Bitcoin  (Read 294 times)
Betfair (OP)
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
December 26, 2017, 11:56:33 AM

Son günlerde piyasa değeri hızla artan Bitcoin, kısa yoldan para kazanma hırsı bulunanların da iştahını kabarttı. Üretim için yoğun elektrik ve donanımlı bilgisayarlara ihtiyacı olanlar, gözlerini, kaçak elektriğin yaygın olduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne dikti. Burada özellikle kırsal bölgelerde işlem gerçekleştiren “madenci” diye tabir edilen Bitcoinciler, neredeyse bir fabrikanın tükettiği elektriği tüketerek Bitcoin üretmeye başladı.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketine (DEDAŞ) kaçak elektrik kullanarak Bitcoin üretildiği ihbarlarının yapılmasının ardından ekipler, denetimlerini sıklaştırdı. İhbar yapılan yerlerde neredeyse bir fabrika kadar elektrik tüketen ev ve iş yerlerine işlem yapıldı.

DEDAŞ Saha Yönetim Direktörü Hasan Miroğlu, Bitcoin üzerinde yapılan ihbarları göz ardı etmediklerini belirterek şöyle konuştu: “Nasıl bir fabrikamız bizim için bir üretim kaynağı ise bu Bitcoin de o kadar enerji çeken sistemler kullanıyor. Onun için büyük trafoların direk bağlı olduğu sistemlerimizi özellikle kontrol altına alıyoruz. Bu gibi ihbarlar yoğun gelmeye başladı son zamanlarda onunla da ilgili diğer mücadelelerimizi nasıl yapıyorsak onlara da aynı vaziyette müdahale ediyoruz. Bitcoin ile ilgili ihbar olarak gelenlere de biz aynı muameleyi yapıyoruz fakat şöyle bir şey var, bizim içeriye girip insanlar ne üretiyorlar bakabilme yetkimiz ve imkanımız yok içeride ne yapılıyor bilemiyoruz. Ama bu kadar büyük elektrik çekişi olan yerler neyse, biz nasıl diğerlerine davranıyorsak bu gibi gelen ihbarlara da aynı muameleyi gösteriyoruz. Kırsalda da bu gibi ani değişikliklerin olduğunu tespit ettiğimiz yerlerde de bunların olma ihtimali var. Kırsalda da bu gibi ani çekiş artışları oluyor hiç ummadığımız yerlerde, onlara da aynı şekilde müdahale ediyoruz.”

http://www.hurriyet.com.tr/bir-evde-fabrika-kadar-elektrik-tuketildigi-anlasilinca-diyarbakirda-bitcoin-operasyonu-40690551
SinyorTurko
Member
**

Activity: 61
Merit: 10

View Profile
December 26, 2017, 12:41:24 PM

Hala ihbar üzerine buluyorlarsa daha çok ekmek yemeleri gerek diye düşünüyorum. Daha sağlıklı bir sisteme ihtiyaçları var.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
December 26, 2017, 06:14:29 PM

Kaçak elektrik ve suda son yıllarda bu işin önüne geçmek için çalışmalar yapılıyor dolayısıyla 'hadi doğuya gidelim maliyetten kurtulur madenciliğimizi yaparız' diye bir dünya yok   Cheesy

TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
December 26, 2017, 07:12:09 PM

İnanılmaz bir elektrik tüketimi gerçekleştiriliyor madencilik işi için gerçekten de.Ama böyle ihbar gelmesine göre denetim yapacaklarsa daha çok böyle şeyler yaşanır.Bir fabrika ile eşdeğer tüketim demek baya büyük miktarda bir tüketim sonuçta.
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
December 26, 2017, 09:04:07 PM

Kim bu milletin hakkına tecavüz ediyorsa onları Allah kahruperişan etsin. Elektrik fiyatı, dolaylı olarak mining için ve batıya bağımlılığın azalması için Nükleer santral şart!
kolinasnum
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
December 26, 2017, 09:08:41 PM

elektrik ücretsiz olunca madencilik yapmak kolay tabi Cheesy kaçak tüketim bedeli adı altında alınan paralar kimlerin kaçağına kullanılıyor görmüş oluyoruz
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
December 26, 2017, 09:21:50 PM

Adamlar bölge şehir olarak kaçakçılık  alanında çığır açtı .Biz burda öderiz onların kaçaklarını şerefsizleeer.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 250

View Profile WWW
December 26, 2017, 09:50:41 PM

Gokten altin yagsa bizim kafamiza duser, herseyi olumsuz tarafindan aliyoruz, bunlar yuzunden bitcoin'i yasaklatacaklar. Neyse sakinim.

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
December 27, 2017, 02:32:45 AM

Aynı içerik başka bir başlıkta daha var fakat bir de burada küfürü basmak istiyorum. Şeref yoksunu haysiyetsiz bir zihniyet, kafaları namusla doğru düzgün yol yordamıyla bir iş yapmaya çalışmaz. Bide bunların pisliğini normal vatandaş temizler, yükleyin kaçak elektriği bizlere ya nasılsa paşalar gibi ödüyoruz! Bir akıllı sizsiniz bu ülkede.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
December 27, 2017, 03:06:00 AM

Üniversitede bir arkadaş şöyle demişti bizim orda kaçak kullanmayana enayi gözüyle bakıyorlar. Diye adamlara kul hakkını falan anlattım ama anlamak istemediler tabi. Sadece burası değil diğer dünyayı da düşünmek lazım. Kullandıkları kaçak yüzünden tüm Türkiye'nin hakkına giriyorlar. Hepsiyle helalleşmeleri gerekir. Tabi bunları yapanlarda din iman varsa yoksa zalimler için yaşasın cehennem.

yobit.net is banned from signatures
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
December 27, 2017, 06:56:52 AM

elektrik kaçak olunca  hertürlü işi yaparsaın fabrikada kurarsın madencilikte yaparsın . nede olsa elektrık parası yok...
adile
Member
**

Activity: 252

View Profile
December 27, 2017, 07:00:07 AM

güneydoğuda kaçak elektirik ile mücadele edemiyorlar ki bunada müdale etsinler.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
December 27, 2017, 10:11:50 AM

Adamlar doğuda kendilerine neredeyse ayrı bir dünya kurmuş. O bölgede yaşamış olan ne kadar tanıdığım varsa elektriğe ödediğim paraları duyunca hayret ediyor.
Kendine yeterince hizmet götürülmediğini düşünen bölge halkı bu yaptığı yasadışı işleri pişkin bir şekilde anlatıyor ve marifet sayıyor.
Adamlar kendilerine güzel düzenek kurmuş, ne güzel kar elde etmişlerdir kim bilir Cheesy

hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
December 27, 2017, 07:13:51 PM

diyarbakıra kuzenim atanmıştı öğretmen olarak. ev tuttu oradan evsahibi doğrudan ablacığım kaçak kullanmak istiyorsan şunu yaparsın bi hat daha var yok kaçak kullanmayacaksan bu şekilde bırak diyor.

adamlar sistem kurmuş artık. Allah belalarını versinler.
haskizilcik
Member
**

Activity: 160

View Profile
December 27, 2017, 07:18:30 PM

Nasıl bir düzen anlayamıyorum dürüst vatandaş dürüst olduğuna pişman ediliyor Bitcoin madenciliği için kaçak elektrik kullanan ne kadar suçluysa günlük hayatında kaçak elektrik kullanan da aynı şekilde suçlu umarım kaçağın azı çoğu olmadan mücadele edilir olan dürüst vatandaşa oluyor

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
December 27, 2017, 07:25:17 PM

Elektirik bedava olunca Bitcoin madenciliği çok güzel yapılır tabi, bundan sonra elektrik dağıtım şirketleri işi sağlam tutmalılar çünkü orada kullanılan kaçak elektriklerin faturası her türk vatandaşından tahsil edilecek.
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
December 27, 2017, 07:52:24 PM

Kaçakçılığın merkezi oldu şehir.Kaçakçılıkta çığır açtılar. Bu kaçakçı itlerin bütün faturalarını gene bize kitleyecekler . Yeni zamlar kapıda hepimize geçmiş olsun. Huh
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
December 27, 2017, 08:03:44 PM

Sonra faturalarda kaçak kayıp bedeli diye bize kitliyorlar haram zıkkım olsun kim kaçak kullanıyorsa
quakeTR
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 6

VOXXO | New ICO for Music

View Profile
December 27, 2017, 08:54:12 PM

Madencilikle uğraşanlar için bedava elektrik baldan tatlı tabi. Faturaları bize kitleyecekler. Hakkımı helal etmiyorum.

▬ VOXXO  (https://voxxo.io/) ▬
▶ INVESTMENT OPPORTUNITY FOR MUSIC ◀
Sales Open ▸ Invest (https://voxxo.io/invest)
Orhans
Member
**

Activity: 546

View Profile WWW
December 27, 2017, 09:48:06 PM

Arkadaşım anlatmıştı Diyarbakır değil başka bir doğu şehrinde -30 derece kışta bir eve gittik iş için adam içeride kısa kolla oturuyordu. Yerden ısıtma yapmış içerisi hamam gibi kaynıyor. Dedik sen nasıl ödüyorsun bunun elektriğini. Elektrik bizde bedava dedi diye anlatmıştı. Hakkınızı haram etmeseniz de bu haram zaten. Bu ibneler resmen bizim cebimizden çalıyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: