Bitcoin Forum
June 20, 2024, 08:52:41 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: BTC 2018 'de 60 Bin $ 'a çıkacak  (Read 791 times)
NetNeo (OP)
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
December 27, 2017, 06:06:44 AM

Bitcoin fiyatlarıyla ilgili son dakika haberlerine bir yenisi daha eklendi. Kriptoparalar üzerine kitap çıkaran ve yatırım şirketi bulunan Julian Hosp Bitcoin fiyatının 60 bin doları görüp çakılacağını söyledi
Kriptopara girişimcisi Julian Hosp, katıldığı CNBC yayınındaki Bitcoin fiyatlarındaki hızlı yükselişin henüz bitmediğini fakat işin içinde bityeniği olduğunu belirtti.

TenX isimli sanal para harcamayı kolaylaştırmayı hedefleyen bir şirketin kurucusu olan Hosp, "Bitcoin fiyatının 60 bin dolar sınırına geleceğini düşünüyorum ama aynı zamanda Bitcoin'in 5 bin dolara düşeceğini de göreceğiz" dedi.

Meselenin hangisinin önce gerçekleşeceği olduğunu söyleyen Hosp, böylelikle şu an 15 bin dolar civarında olan Bitcoin fiyatının 45 bin dolarlık yukarı dalgalanma veya 10 bin dolarlık çöküşüne işaret etmiş oldu.

Aşırı dalgalanma daha önce de pek çok hükümet ve finans yetkilisinin dikkat çektiği ve yatırımcıları uyardığı konuların başında geliyordu.
Hatırlanacağı üzere Bitcoin fiyatları aralık ayı ortasında 20 bin dolara dayanmış ancak bir günde değerinin üçte birini kaybederek 12 bin dolara inmişti. Bitcoin fiyatı saat 15:30 itibarıyla 15.205 dolar.

Squawk Box isimli CNBC programına konuşan Hosp, piyasadaki uzmanların bu tür düşüşleri iyi karşıladığını hatta bu tür çakılmaları kolladığını da aktardı.

" Bu iniş bizim için çok çok sağlıklı ve bazılarımız bunu biraz daha fazla alım yapmak için kullanıyor çünkü bir nevi aniden yüzde 40-45 indirim almış gibi oluyorsunuz."

Hosp, bitcoin fiyatının şu an olmasa da bazı dönemlerde kesinlikle ani düşüşler yaşayacağını ancak uzun vadede grafiğin yukarı olacağını, arada biraz düşeceğini de sözlerine ekledi.
KIŞ MI GELİYOR?

Game of Thrones dizisinde zorlukların habercisi olarak klasikleşen "kış geliyor" cümlesi üzerinden ifade edilmeye başlanan Bitcoin balonunun kapıda olduğu iddialarına da cevap veren Hosp, gelecek birkaç ayda bunun olası görünmediğini fakat bir iki yıl sonra piyasada ciddi bir sıkışmanın kaçınılmaz olacağını vurgulayarak 'Kış er ya da geç gelecek' dedi.

Hosp, bir başka önemli iddiada daha bulunarak Bitcoin'in kendisinin değil ancak üzerindeki ilginin 20 yıl önceki dotcom balonuna benzediğini ve gelecekte tüm coinların konsolide olma ihtimalinin yüksek olduğuna dikkat çekti.

"Balon, herkesin elinde ne var ne yok patlatacak türden olmayacak fakat kullanımı çok az olan tüm coinler ve varlıklar çözülecek ve asılm değerini bulacak."

Hosp, hangi coin araçlarının en uzun soluklu olacağına dair fikrini paylaşmasa da Bitcoin için dijital altın benzetmesinde bulundu ancak günlük hayatta kullanımının sınırlı kalacağını söyledi.

TenX kurucusu Julian Hosp dünyanın çeşitli yerlerinde blokzincir ve kriptoparalar üzerine konferanslar düzenliyor ve çok satan bir de kitabı bulunuyor. 31 yaşındaki Hosp'un asıl mesleği ise tıp doktorluğu.
Kaynak:HT

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
December 27, 2017, 07:00:41 AM

Güzel yazı Bunu belirtmek lazım . Sonunda birileri balonu şişirildiğini anladı bir şeyler olduğunu anladı bu güzel gelişme. Şahsen ben çok sağlam bir dump sezonu bekliyorum. 2017 İçin Yeterince şişirildi. Umarım BTC 5K seviyelerine döner.
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
December 27, 2017, 08:48:06 AM

2017'in Aralığı içinde 10 bin sınırı koymuşlardı ve bunun iki katını yaptı. 60 bine gibi bir rakam şu andaki fiyat ile kıyaslarsak 4 katına karşılık geliyor. Bu fiyatları görürse eğer bugün fiyatlardan bitcoin ile ev alan kişiler belki ilerde başını taşlara vurabilir.

60 bin dolar gerçekten devasa bir para ve sokakta bileğinde altınla gezen kadınlara olan ilgi bence bu kripto işlerini çözecek art niyetliler ile bitcoine kayabilir.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
December 27, 2017, 08:57:41 AM

Ben Bitcoin'in şu fiyatındaki durgunluğun tahminimizden daha uzun sürebileceğini düşünüyorum. Bu beklentiler bana biraz uçuk geliyor şu anki şartlarda

chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
December 27, 2017, 09:00:56 AM

Acayip durgun coinmarketcap ile arasındaki farkda hemen hemen erimiş durumda aslında bir yönden iyi ama yüklü miktarda elinde olan satayım dese şu an müşteri bulamaz. Ben günlük arbitajcıyım bu aralar hiç ekmek yok. Btc ile arasında 10000 tl ethereum ile arasında 500 tl Dash ile arasında 1000 tl lik olan fark şu an yok gibi. Önceden böyleydi şu an hesaptaki paraya bakıp bekliyorum sadece Smiley Yani elim gitmiyor her an birşey olacak diye. Bekliyoruz bakalım hayırlısı.
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
December 27, 2017, 12:36:21 PM

Geçen gün bende bir grafik analizinde bu tarz bir rakama denk geldim. BTC bir şekilde yükselişe devam ediyor ve bir yıl içinde x3 ve x4 yapması çok zor bir ihtimal gibi gözükmüyor. Ben en çok piyasa nerede doyum noktasına gelecek onu merak ediyorum.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Orhans
Member
**

Activity: 546

View Profile WWW
December 27, 2017, 02:10:02 PM

Daha yukarılara bile çıkabilir ama dediği rakama o noktalardan düşmesi mümkün mü bilmiyorum. Bitcoin için bile bu kadar spekülasyon fazla.
clex_us
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
December 27, 2017, 02:28:03 PM

2018 potansiyel gelişmelerle birlikte Bitcoinde 60 bin dolar seviyesini market verilerinde gösterebilir. Ortalık yıkılır ama olurmu olur. Ben 2018 için total kripto para market değer verisini 3 milyar dolara çıkacak şekilde öngörü olarak şablona koydum. Aksi düşünenler, küçülme bekleyenler olabilir. Dünyada 300 trilyon dolar para dönüyor bir senede.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 27, 2017, 03:06:34 PM

bu tarz yorumlara malesef güven olmuyor özellikle böyle piyasa adamları müşterilerinin yatırım yapacağı ürünleri ucuza kapatmak için satın diyebiliyor(ürünü kötülüyor), yada müşterisinin satacağı malı millet alsın diye övebiliyor.
nasilyani
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
December 27, 2017, 03:24:53 PM

herkesin farklı yoğurt yiyişi var. yazı güzel olmuş teşekkürler
mypat3op
Full Member

Activity: 420

View Profile
December 27, 2017, 04:21:37 PM

10 centten 20.000 dolar noktasına gelen transfer, ödeme ve yatırım fırsatı sunan Bitcoin 60.000 dolar seviyesine ulaşırmı ulaşmazmı yaşayalım görelim. İddiaları hafızaya kaydedip bekleyelim. Öngörülerin çoğu kısır döngü, zira şu an içinde bulunulan zaman ve mekana göre oluşturulur.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
December 27, 2017, 04:36:43 PM

Guzel  bir yazi. Benim siralamayla alakalı soyle bir ongorum var o da şöyle; ilerleyen süreçlerde biraz daha inecek (bu inis aslinda bir alt sınır  olucak.) Ve bahsi gecen tekrar hizli yukselise gecicek. Inise gectiginde bir once ki inis  sinirindan asagiya dusmeyecek.
cilgindansci
Member
**

Activity: 504

umachit.fund

View Profile
December 27, 2017, 05:58:54 PM

Artık fiyat tahminlerinin çoğu buna benzer şekilde olmaya başladı, çok farklı düşünceler göremiyoruz. Sanki artık rayına oturan bir Bitcoin göreceğiz  Undecided

Sampix
Member
**

Activity: 98

“Innovation Powered by Crypto”

View Profile
December 27, 2017, 06:27:37 PM

İnsanlar daha ucuz olduğundan alt coinlere yöneldi gibi. BTC için Tahmin edilen rakamı görebilir miyiz bekleyip göreceğiz

KTM
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
December 27, 2017, 08:21:32 PM

60k dolar görse bitcoin için 4x olur bence olmayacak birşey değil apple bile senede 2x rahat yapıyorken bitcoin hayli hayli yapar
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
December 27, 2017, 09:19:37 PM

İyi hoş güzel anlatmışta adam kendi öngörülerini sıralamış .BTC herkesin beklentisi 2018 yılı içerisinde 60 bin doları bulacak bu 60 bin dolardan sonra 2017 de dafalarca yaptığı gibi fiyat düzeltmesi illa ki yapacak .Kalkıp buna bitcoin çakılacak demek cahillik olur.

Ermbc
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
December 27, 2017, 09:36:38 PM

bana mantıklı gelmiyor şu günlerde bile tr borsalarının durumu ortada 230000tl olsa zaten burda direk 240000tl olur iyice şişer.
procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
December 27, 2017, 09:50:38 PM

60k'lara çıkıp 5k lara düşeceğini hiç sanmıyorum ben biraz abartılı rakamlar bence bunlar. İnsanlar 60k'dan 30k'ya düşen bitcoini almak için can atarlar bence 5k'ya düşürmezler bu tamamen insanların alış seviyelerini tahmin etmekle alakalı bir durum bence

eller55
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
December 27, 2017, 10:01:37 PM

Bitcoin hangi fiyata çıkacak belli zaten 2018 yılı içeriisnde en az 10 kat yapması bekleniyor , buda demek oluyorki bitcoin 200 bin doları bulacak tabiki aralarda bitcoin illa düzeltme yapacaktır. Çakılma dedikleri bu olsa gerek .

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1667
Merit: 271

View Profile
December 27, 2017, 10:45:52 PM

bu kadar kısra sürede 2binden 20bin dolara çıktıysa 60bin dolara çıkmasıda ütopik değil, çıkabilir. tabii çıkmayadabilir. benim şahsi görüşüm, bitcoin de büyük bir çöküş olacaksa, bu 2018 sonu veya 2019 gibi olur oda marketcap  bir kaç  10 ve katları, trilyon dolar olduğunda..

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: