Bitcoin Forum
June 18, 2024, 11:41:33 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yurt dışında şirketi olan insan için arbitraj  (Read 569 times)
KenanRecycle (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
December 27, 2017, 06:25:13 AM
Last edit: December 27, 2017, 06:38:15 AM by KenanRecycle

Arkadaşlar merhaba.
Ben uzun zamandır bitcoini takip ediyorum. Ve bir kaç hafta önce
Bitcoin in yurt dışı ve yurt içi fiyat aralığını fark ettim.
İngilterede, Amerikada, Türkiyede ve Bulgaristanda şirketlerim var.
İthalat ve ve ihracat yapıyorum. Sizce bu işi yapabilirmiyim?
Yaparsam nasıl? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
December 27, 2017, 06:49:12 AM

Yabancı forumda bir kaç koreli arkadaş buna benzer arbitraj başlıkları açmışlar. Exchange fiyatlarından daha yuksek fiyata bitcoin alımı teklif ediyorlar. Korede yüksek fiyattan satabilmek için demekki. Bu asyalılara normal exchangeler kapalımıki forumdan almaya çalışıyorlar hep merak etmişimdir. Aslında akrabası filan asya tarafında olan insanlar güvene dayalı bir şekilde hızlıca transferler yapıp bu işten çorbayı kapıyorlar sanırım.
KenanRecycle (OP)
Newbie
*

View Profile
December 27, 2017, 07:21:38 AM

Yabancı forumda bir kaç koreli arkadaş buna benzer arbitraj başlıkları açmışlar. Exchange fiyatlarından daha yuksek fiyata bitcoin alımı teklif ediyorlar. Korede yüksek fiyattan satabilmek için demekki. Bu asyalılara normal exchangeler kapalımıki forumdan almaya çalışıyorlar hep merak etmişimdir. Aslında akrabası filan asya tarafında olan insanlar güvene dayalı bir şekilde hızlıca transferler yapıp bu işten çorbayı kapıyorlar sanırım.
Valla kore yada asya ile ilgili bilgim yok ama doğrudur sonuçta her ülkede farklı.
Ama şöyleki ben bu işin para gönderme kısmını yapabilirim yani  zaten
Hali hazırda para gönderip alıyorum proforma fatura üzerinden zaten.
Bu işi gerçekten iyi yapan birisine sigortalı iş + kârın yüzde 5 ini vermeyi planlıyorum.
Bakalım kafamıza göre birini bulabilecekmiyiz.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
December 27, 2017, 08:31:13 AM

Bitcoinde fiyat çok hızlı oynadığından dolayı alımı yapacak olan kişi ile satımı yapacak olan sizin senkron bir şekilde hareket etmeniz lazım. Yani ucuz olandan alım yapılırken bir diğer elde satımı yapıyor olacak gerçek zamanlı arbitraj hesabı. Bu olayı bitcoin/gerçek para paritesi üzerinden değilde. Eth-eth üzerinden yapmak gerekir büyük bir btc stoğunuz olacak tabii .Bu olayı tek başına yapmanızda mumkun. 5 ayrı borsadaki interaktif hesabınızda bitcoinleriniz ve ethereumlarınız olacak eşit ölçülerde mesela. Ethereumlarınızı ethereumun en yuksek oldugu noktadan satarken en düşük olduğu noktadan almaya başlayacaksınız. Aynı şekilde bitcoinle çaprazlama yapacaksınız bunu 5 ayrı hesapta kriptopara çeşidi ne kadar bol olursa o kadar alım-satım imkanı olur. Pasif emir yazacaksınız tahtaya piyasa fiyatından yazmayacaksınız denk geldiği kadar olacak artık.
legia
Jr. Member
*

Activity: 73
Merit: 1

View Profile
December 27, 2017, 05:15:30 PM

Ortada bi mal ya da hizmet alisverisi olmadan fatura kesebilecek misiniz?
siaben
Newbie
*

Activity: 64

View Profile
December 27, 2017, 11:24:16 PM

Ne kadarlık bir işlem hacmi düşünüyorsunuz? çünkü miktar arttıkça daha değişik sorunlar da beraberinde gelir.. Borsalarda birçok hesaptan parça parça satılabilir ama vergiye takılma ihtimali var ki son günlerde vergilendirme olayı çok konuşuluyor.. eğer miktar çok yüksekse en mantıklısı elden satış olacaktır.. Ben ufak miktarlarla yapmaktayım şimdiye kadar 2 bankayla sorun yaşıyorum bile
swizes
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
December 27, 2017, 11:58:58 PM

Ne kadarlık bir işlem hacmi düşünüyorsunuz? çünkü miktar arttıkça daha değişik sorunlar da beraberinde gelir.. Borsalarda birçok hesaptan parça parça satılabilir ama vergiye takılma ihtimali var ki son günlerde vergilendirme olayı çok konuşuluyor.. eğer miktar çok yüksekse en mantıklısı elden satış olacaktır.. Ben ufak miktarlarla yapmaktayım şimdiye kadar 2 bankayla sorun yaşıyorum bile

nasil sorunlar yasiyorsunuz? aciklar misiniz lütfen
siaben
Newbie
*

View Profile
December 28, 2017, 10:46:39 AM

nasil sorunlar yasiyorsunuz? aciklar misiniz lütfen

Öyle maliyeye bildirme gibi büyük çaplı sorunlar değil ama limitleme yedim 2 bankadan.. Arayıp ne yapıyorsunuz gibisinden sorular soruluyor. teb kredi kartlarıma 1 tl dahi atamıyorum mesela. ama bankalar arasında da fark var tabi tebde yaptığım işlemin 20 katını yaptığım ama tek bir uyarı bile almadığım bankada var ing mesela
KenanRecycle (OP)
Newbie
*

View Profile
December 28, 2017, 11:06:29 AM

İlk başta 1-2 bitcoin ilr başlayıp önümü görmek istiyorum. Daha sonra 5-10m$ seviyelerine çıkartabilirim
KenanRecycle (OP)
Newbie
*

View Profile
December 28, 2017, 11:15:05 AM

Ortada bi mal ya da hizmet alisverisi olmadan fatura kesebilecek misiniz?
halihazırda zaten mal gidiş gelişi var. Bu işlemlerle zaten açıkta para bırakmak
Pek mümkün olmuyor. Para gönderme konusunda sıkıntı yok anlayacağın
siaben
Newbie
*

View Profile
December 28, 2017, 04:09:05 PM

İlk başta 1-2 bitcoin ilr başlayıp önümü görmek istiyorum. Daha sonra 5-10m$ seviyelerine çıkartabilirim

Çok büyük rakamlardan bahsediyorsunuz o parayı borsa size veremez borsa verse banka almaz banka alsa maliye hani bana hani bana der Smiley sizin için tek yöntem elden satmak olur.. forumdan birileriyle anlaşırsınız veya kendiniz bir ekip kurup elden satış yaparsınız.. bahsettiğiniz miktarları elden satış yaparak tüketebilirmisiniz o da belli değil.. üstelik elden satış için aradan baya süre geçecek o sürede bitcoin hareketleri neler olur o da belli değil
KenanRecycle (OP)
Newbie
*

View Profile
December 28, 2017, 05:28:52 PM

Çok büyük rakamlardan bahsediyorsunuz o parayı borsa size veremez borsa verse banka almaz banka alsa maliye hani bana hani bana der Smiley sizin için tek yöntem elden satmak olur.. forumdan birileriyle anlaşırsınız veya kendiniz bir ekip kurup elden satış yaparsınız.. bahsettiğiniz miktarları elden satış yaparak tüketebilirmisiniz o da belli değil.. üstelik elden satış için aradan baya süre geçecek o sürede bitcoin hareketleri neler olur o da belli değil
Haklısınız. Benim gözüm büyük şeylerde değil aslında ama yapabilsem ortaya koyabileceğim parayı söyledim. Zaten maliyeye falan iş gidecek olursa yapmam. Günlük 100 bin tl çekiş limiti var sanırım. Bu 100 bin tl limitle yaparsam
Nasıl olur ?
siaben
Newbie
*

View Profile
December 28, 2017, 10:46:59 PM

Haklısınız. Benim gözüm büyük şeylerde değil aslında ama yapabilsem ortaya koyabileceğim parayı söyledim. Zaten maliyeye falan iş gidecek olursa yapmam. Günlük 100 bin tl çekiş limiti var sanırım. Bu 100 bin tl limitle yaparsam
Nasıl olur ?

günlük 100 bin aylık 500 bin limit borsaların bankalarla anlaşmalarına göre belirlediği bir limit.. türkiyede 4 büyük borsa var aylık 2 milyon tek hesap.. 4 5 hesap açınca olur 10 milyon limit.. ama bu limitin bir anlamı yok yani sadece borsa ile banka resmi olamayan bi anlaşma yapmış ve limitler böyle olsun demiş.. maliyenin işin içine girip girmemesi bu limitten bağımsız. yani tanınmayan bir varlığın yine tanınmayan bir borsasının koyduğu bir limit öyle farklı anlamlar yüklememek lazım
tgur
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
December 28, 2017, 11:19:29 PM

Beyler ben bu islemden dolayi maliyeye cagrildim. Yasasi yok diye birsey yapamiyorlar ama ugrasicaz seninle diye tehdit ediyorlar, ayrica kafalarina gore tum cevirdigin parayi gelir olarak hesaplayip vergilendirmeye calisiyorlar. Attigimiz tas urkuttugumuz kusa degmedi anlayacaginiz.
cielorosso1343
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
December 29, 2017, 08:33:50 AM

Beyler ben bu islemden dolayi maliyeye cagrildim. Yasasi yok diye birsey yapamiyorlar ama ugrasicaz seninle diye tehdit ediyorlar, ayrica kafalarina gore tum cevirdigin parayi gelir olarak hesaplayip vergilendirmeye calisiyorlar. Attigimiz tas urkuttugumuz kusa degmedi anlayacaginiz.
Biraz detay verebilir misiniz? Ne kadarlik bir islem icin cagrildiniz? Hacminiz aylik yaklasik ne kadar oluyordu? Gecmise donuk tum islemlerinizi cikarmislar mi?

Acikcasi ben net arbitraj geliri uzerinden vergi vermeye raziyim, hatta beyan usulu vermeyi de dusunuyorum ama hacim uzerinden vergilendirmek cok sacma. Sonucta girdi-ciktinin hepsi banka uzerinden yapildigi icin net kari ispatlayabilecegimizi dusunuyorum.
theleaks
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
January 04, 2018, 06:43:09 PM

cagrıldım dıyen adamın yala nsoledıgı cok net bellı ziyaaa Grin Grin Grin
ottomans_enigma
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
January 04, 2018, 07:21:59 PM

Yasasi yok diye birsey yapamiyorlar ama ugrasicaz seninle diye tehdit ediyorlar,  bence bunu yapabilir maliye öyle demeyin, yasa yok diye herkese müsamaha göstermezler yaparlar yapacaklarını,
llcj
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
January 05, 2018, 01:35:33 AM

Birileri bu forumda arbitraj yapilmamasi ve tesvik edilmemesi  icin ozellikle yalan yanlis yorum yapiyor gibi...
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
January 05, 2018, 01:38:09 PM

Birileri bu forumda arbitraj yapilmamasi ve tesvik edilmemesi  icin ozellikle yalan yanlis yorum yapiyor gibi...

VAlla bana da oyle geliyor. 2 aydır arbitraj yapıyorum, ondan önce de 2 ay sadece okudum, öğrenmeye calistim. Keske direk baslasaydim diyorum şimdi. Üstelik maaş hesabımı kullanıyorum ne bankanın umrunda, ne de maliyedeki arkadasların umrunda şimdilik. Kucuk yerde yasiyorum, hergun konustugumuz insanlar bunlar. Hem maliyedekiler hem de bankadakiler yani.
dgngndgd
Newbie
*

View Profile
January 19, 2018, 08:45:16 PM

VAlla bana da oyle geliyor. 2 aydır arbitraj yapıyorum, ondan önce de 2 ay sadece okudum, öğrenmeye calistim. Keske direk baslasaydim diyorum şimdi. Üstelik maaş hesabımı kullanıyorum ne bankanın umrunda, ne de maliyedeki arkadasların umrunda şimdilik. Kucuk yerde yasiyorum, hergun konustugumuz insanlar bunlar. Hem maliyedekiler hem de bankadakiler yani.

hangi borsalarda arbitraj yapıyorsunuz?
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: