Bitcoin Forum
June 27, 2024, 10:35:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Forkları Nasıl Karşılıyor ve Değerlendiriyorsunuz?  (Read 246 times)
coinzoid (OP)
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
December 27, 2017, 07:26:10 PM

Herkese merhaba, elimde Ledger Nano S var. Bitcoin Cash ve Gold forklarında bölünen altcoinleri bir süre sonra ayırma aracı ile alabilmiştim. Ancak bu ay yapılan ve yapılacak forklarda (diamond, segwit2x vs) coinlerin sağlam bir wallet yapısı ve zinciri olmadığı için Ledger destek vermeyecek gibi duruyor.

Fork sırasında BTC'yi Yobit veya destekleyecek başka bir borsada tutmak sizce mantıklı mı?

Alternatif olarak Ledger yayınlamasa bile hardware cüzdan'ın private keyini BTC'leri başka bir paper wallete aktardıktan sonra yayınlandığı takdirde fork sonrası oluşan coin cüzdanında girip bu coinleri shortlamak istiyorum.

Siz olsanız hangi yöntemi izlerdiniz?
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
December 30, 2017, 07:43:38 PM

Forkları bildiğiniz üzere herkes gerçekleştirebilir ben para kazanmanın en kolay yollarından biri olarak nitelendiriyorum açıkcası şimdi bitcoincash ile bitcoinin ne farkı var ? söylüyüm hiç bir farkı yok. Yarın birgün bitcoincash de bitcoin gibi yoğunlaşsın aynı hızı 0'a iner

tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
December 31, 2017, 12:51:00 AM

Forklara göre pozisyon almıyorum. En son bcc de pozisyonn almıştım. Forka göre pozisyon almaktansa düşen altları toparlamak daha mantılı geliyor bana.
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
December 31, 2017, 09:58:01 AM

Forklara göre pozisyon almıyorum. En son bcc de pozisyonn almıştım. Forka göre pozisyon almaktansa düşen altları toparlamak daha mantılı geliyor bana.

Arkadaşa katılıyorum öyle her fork olduğunda girmiyiceksin araştırıcaksın nedir de değildir kimler destekliyor kimse desteklemiyosa gidicen alta giricen zaten o ara düşüş yaşar sonra yükseken sat.
pro2017
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

View Profile
December 31, 2017, 10:10:37 AM

fork sırf elınde btc olanları zengınleştırmek için yapılıyor  neymıs btc yavasmıs ve transfer ucretı pahallıymıs ee kardesım bıtcoın cash yaptını al fıyatı nerede 3bın dolar olmus bunun transfer ucretı ucuzmu sankı
hidrocop
Sr. Member

Merit: 267

View Profile
December 31, 2017, 10:13:34 AM

Cok sacma birsey bencede fork hadi 1 tane yaptin tamam anladik yavasti hafi ag kaldirmiyordu simdi bitcoin cache ile b2x arasinda bir fark yok hatta daha kotu b2x, cache 8mb b2x 4mb diye biliyorum, hele diger gold, gad veya diamond tam sebeklik
Antikais
Full Member

Activity: 236
Merit: 101

View Profile
December 31, 2017, 01:00:53 PM

aman bu ayki fork coinlerinide almayın. zaten çöp coinler. 3-5 kuruş için private keyinizi riske atmaya değmez. gidipte abudik gubudik sitelere private keyinizi yazmayın çöp fork coini alcaksınız diye

ASSETA - Blockchain based borderless crypto bank | ICO | DISCUSSION THREAD | BOUNTIES
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
December 31, 2017, 03:18:44 PM

aman bu ayki fork coinlerinide almayın. zaten çöp coinler. 3-5 kuruş için private keyinizi riske atmaya değmez. gidipte abudik gubudik sitelere private keyinizi yazmayın çöp fork coini alcaksınız diye

Hangi site fork coini için private key istiyor hocam ilk defa sizden duyuyorum bunu  Huh Valla fork zamanı bitcoini geçiyorum fork coin çöpse forka 1 block kala altlara geçiş yapıyorum eğer bir değeri olacağına inanıyorsam fork blokunu bekliyorum daha sonra posisyon alıyorum.
yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 14, 2018, 07:53:18 PM

Forklardan bıktık artık ben yeter diyorum dahada. Neden diye soracak olursanız ben fork zamnında hep zarar ediyorum altcoinlerden çıkacağım zamanı ayırlamıyorum çıktığım zamanda zarar halinde çıkmış oluyorum.
twamnu
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 15, 2018, 08:00:06 PM

çoğu fork gereksizdi zaten poloniex sadece birini destekledi gold dışındakiler ise yakında yokolurlar
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
January 15, 2018, 08:28:39 PM

2 ay önce forklardan nefret eden biriydim zira piyasayı karma karışık ediyordu. Ama şuan bütün büyük borsaların desteklediği bir BTC forkuna ihtiyacımız var çünkü BTC başka türlü ivme kazanamayacak gibi duruyor.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
January 15, 2018, 08:44:42 PM

Yobit genelde forkları destekliyor, küçük bir miktarım vardı bir ton birşey gelmiş.

Bitcoin Cash ve Gold dışında herhangi bir pozisyon değişikliği yapmadım. Piyasada sıkıldı artık fork işinden.

hidrocop
Sr. Member

Merit: 267

View Profile
January 15, 2018, 09:19:05 PM

yakın zamanda fork olacakmı acaba benım bıldıgım segwıt2x vardı ama oda yalan çıktı hitbtc destekleyecek yazıyordu sitesinde ama gelen giden birşey olmadı
coinzoid (OP)
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
January 15, 2018, 09:25:18 PM

yakın zamanda fork olacakmı acaba benım bıldıgım segwıt2x vardı ama oda yalan çıktı hitbtc destekleyecek yazıyordu sitesinde ama gelen giden birşey olmadı

btcdiv.com ve https://someone235.github.io/btc-forks-balance/ adreslerinden BTC adresinizi yazarak forklanan coin miktarınızı kontrol edebilirsiniz.

zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
January 15, 2018, 10:15:48 PM

şunu söylemek istiyorum. Forklar her zaman coin vermez (siacoin) bazıları sadece update de yapabiliyor.Ben bunu bi arkadaşımın yaptığını gördüm araştırmadan etmeden direk all in girmiş coine. Etkinlik takvimlerine bakınız 5-10 dakikanızı almaz , gelip forumlara bakın. Bu sayede hem  bilgi sahibi olup paylaşır hem de pozisyonunuzu alırsınız.Ama ben forklardan ağzım yandığı için düşen altlardan toplamak ve onlardan sepet yapmak daha mantıklı.
zcash2017
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
January 15, 2018, 10:18:22 PM

forklar forkladıkça ben korkuyorum. hepsi bir anda çöp oluverecekmiş gibi geliyor. gerçekten buna bir çözüm gerekli olduğunu düşünüyorum. çöplük gibi oldu. :/
busyfamily
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile WWW
January 15, 2018, 11:32:15 PM

Tavşanın suyunun suyunun suyu gibi oldu. Yenilik olmayınca ortamı oyalamak için fork çıktı. Yüksek ücret düşük hız ortada duruyor.
jungufle
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
January 15, 2018, 11:44:47 PM

2017 dünya fork yılı olarak tarihe geçti evet
FatalErrorTR
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
January 16, 2018, 01:26:06 AM

Belirli amaçlar çerçevesinde çıkarılıyor olsalar dahi kısa sürede oldukça fazla Fork'un olması bana oldukça saçma geliyor.
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
January 16, 2018, 03:43:54 AM

Arkadaşlar aranızda binance'den segwit2x coinlerini alabilen var mı acaba? Normal şartlarda hardforktan bir sonra bir hafta içinde verileceği genel duyurularda bahsedilmişti. Ama kaç hafta geçti hala ses soluk yok. Üstüne yatmaya mı çalışıyorlar acaba. Yazık koskoca borsa da bu şekilde sorun çıkarırsa diğerleri neler yapmaz.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: