Bitcoin Forum
May 30, 2024, 03:35:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni Başlayanlar için Kilit Noktalar  (Read 666 times)
anarquia (OP)
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
December 27, 2017, 07:56:14 PM

Kripto para kavramını özümsedikten sonra borsaya giriş yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken durumlar:
⚫Kısa vadede ihtiyacınız olacak para ile asla ve asla borsaya giriş yapmayın. İhtiyacınız olup zararla çekmek zorunda kalabilirsiniz(Kısa vade=birkaç ay)
⚫En azından temel düzeyde grafik okumayı öğrenmeden al-sat işine girişmeyin (EMA,MA, SMA, HMA, RSI, Bollinger Band, Golden Cross indikatörleri, üçgen formasyonu vs)
⚫Başkalarının yatırım tavsiyelerine uyarak asla yatırım yapmayın. Analizine güvendiğiniz biri varsa üzerine kendi analizinizi katıp girin
⚫Twitter hesabınız yoksa Twitter hesabı edinin ve özellikle ilk 50-100 kripto paranın resmi Twitter hesaplarını bulup takip edin. Ekstradan takip etmenizi önerdiğim iki hesap: @makinvestment @Alt_coin_TR
⚫Twitter'ın yanında Bitcointalk.org ve www.reddit.com/r/CryptoCurrency sitelerindeki gelişmeleri takip edin. BitcoinTalk forumunda Türkçe bölüm var görürsünüz aşağılarda
⚫Bir haber gördüğünüzde haberi öncelikli olarak kaynağından araştırın. Mesela Litecoin ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir haber görünce ilk uğrak noktanız Litecoin'in resmi Twitter hesabı olsun
⚫Grafik okumayı öğrenene dek borsada izleyeceğiniz yol coin sepeti oluşturmak olsun. Paranızın yarısı bitcoinde diğer yarısı seçtiğiniz altcoinlere bölünmüş olsun. Böylelikle olası zararı dağıtıp minimize etmiş olursunuz. Kendinizi hazır hissettiğinizde al sat yapmaya başlayabilirsiniz ama asla ve asla acele etmeyin! Dilerseniz 100 lira gibi meblağlar ile kendinizi deneyebilirsiniz. 100 liram yok ya da 100 liraya kıyamam derseniz hayali parayla al-sat yapın kağıda not edin
⚫PUMP-DUMP gruplarından uzak durun
⚫Özele çağıranı dinlemeyin muhtemelen dolandırıcıdır
⚫Coin networkune bulaşmayın

nontoxic
Member
**

Activity: 70
Merit: 11

View Profile
December 28, 2017, 01:09:45 AM

100 tl ile bitcoin alamazsın. Değeri düşük coinlerden alabilirsin ama o da loto oynamak gibi. Ne kadar sağlam olacağını bilemiyorsun..

★ ★ ★ ★ ★   DeepOnion  ✔  Anonymous and Untraceable Cryptocurrency  ✔  TOR INTEGRATED & SECURED   ★ ★ ★ ★ ★
› › › › ›  JOIN THE NEW AIRDROP ✈️    ★    ✔ VERIFIED WITH DEEPVAULT  ‹ ‹ ‹ ‹ ‹
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ANN  WHITEPAPER  FACEBOOK  TWITTER  YOUTUBE  FORUM   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
anarquia (OP)
Member
**

View Profile WWW
December 28, 2017, 04:31:27 PM

100 tl ile bitcoin alamazsın. Değeri düşük coinlerden alabilirsin ama o da loto oynamak gibi. Ne kadar sağlam olacağını bilemiyorsun..

100 liralık bitcoin alabiliyorsun. + olarak kaybetmeden kazanamazsın. O yüzden kaybetsen de pek fazla koymayacak bir miktar olan 100 lirayı yazdım. Mesele kendini eğitebilmekte. Uzman trader olup altına lamborghini çeken bu işi annesinin karnında öğrenmedi

Mr|Creativ4
Member
**

Activity: 106

IPV6 Proxy | AWS Account

View Profile
December 28, 2017, 06:02:37 PM

Kendini denemek için yeterli miktar 100-200 civarı sonuçta kayıp olsa bile en azından öğrenmiştir o kaybı yaşarken Wink

IPV6 Proxy | AWS Account (for rent pm)
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
December 28, 2017, 06:11:55 PM

Güzel, sade ve alaşılır biçimde yazılan bilgiler ile çok güzel bir konu açmış oldunuz. Tebrik ederim, yeni başlayan ve bilgi konusunda az bilgiye sahip olan kişiler için ideal olmuş, herkesin göz atması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Ellerinize sağlık, bol kazançlar dilerim herkese.
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
December 28, 2017, 08:08:10 PM

Biraz dar çerçevede ele alınmış olsa da önemli yerlere değinmişsin. Özellikle dolandırıcılara karşı dikkatli olma ve al satlarda çok hayalperestliğe kapılmaması konusu önemli.

Umarım çok kişiye faydası dokunur bu konunun  Smiley

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
torunf
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
December 29, 2017, 04:37:23 AM

100 liralık bitcoin alabiliyorsun. + olarak kaybetmeden kazanamazsın. O yüzden kaybetsen de pek fazla koymayacak bir miktar olan 100 lirayı yazdım. Mesele kendini eğitebilmekte. Uzman trader olup altına lamborghini çeken bu işi annesinin karnında öğrenmedi

100 liralık btc almasına alırsın ama herhangi bir yere transfer etmek istediğin an ortada btc kalmaz.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1297
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
December 29, 2017, 02:28:28 PM

Pump Dump gruplarıa katılmayı ve Coin Networklerinden uzak durun kısımlarına %1000 katılıyorum. Bu işin en problemli kısmı bu iki oluşum. Zarar edenlerin neredeyse tamamı bu iki oluşum yüzünden zarar ediyor. Tavsiyeler yeni başlayanlar için önemli bir başlangıç kaynağı olacaktır....
anarquia (OP)
Member
**

View Profile WWW
December 29, 2017, 05:59:30 PM

100 liralık btc almasına alırsın ama herhangi bir yere transfer etmek istediğin an ortada btc kalmaz.

Evet bunu bildiğim için BTC yazmadım zaten yazıya. Ama ilk yazan arkadaş neresinden çıkartmış da BTC ye takılmış bilemiyorum

myortvyje
Member
**

Activity: 224
Merit: 52

View Profile
December 29, 2017, 07:15:08 PM

Kademeli alış yapmak ve kademeli satış yapmak altın kuraldır.
nontoxic
Member
**

Activity: 70

View Profile
December 29, 2017, 07:22:30 PM

Evet bunu bildiğim için BTC yazmadım zaten yazıya. Ama ilk yazan arkadaş neresinden çıkartmış da BTC ye takılmış bilemiyorum

sen yazmışsın kardeş ben biyerimden çıkartmadım:
Paranızın yarısı bitcoinde diğer yarısı seçtiğiniz altcoinlere bölünmüş olsun. Böylelikle olası zararı dağıtıp minimize etmiş olursunuz. Kendinizi hazır hissettiğinizde al sat yapmaya başlayabilirsiniz ama asla ve asla acele etmeyin! Dilerseniz 100 lira gibi meblağlar ile kendinizi deneyebilirsiniz.

★ ★ ★ ★ ★   DeepOnion  ✔  Anonymous and Untraceable Cryptocurrency  ✔  TOR INTEGRATED & SECURED   ★ ★ ★ ★ ★
› › › › ›  JOIN THE NEW AIRDROP ✈️    ★    ✔ VERIFIED WITH DEEPVAULT  ‹ ‹ ‹ ‹ ‹
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ANN  WHITEPAPER  FACEBOOK  TWITTER  YOUTUBE  FORUM   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
anarquia (OP)
Member
**

View Profile WWW
December 30, 2017, 04:08:30 PM
Last edit: December 30, 2017, 06:34:56 PM by anarquia

sen yazmışsın kardeş ben biyerimden çıkartmadım:
Paranızın yarısı bitcoinde diğer yarısı seçtiğiniz altcoinlere bölünmüş olsun. Böylelikle olası zararı dağıtıp minimize etmiş olursunuz. Kendinizi hazır hissettiğinizde al sat yapmaya başlayabilirsiniz ama asla ve asla acele etmeyin! Dilerseniz 100 lira gibi meblağlar ile kendinizi deneyebilirsiniz.
Direkt olarak bitcoin alın diye bahsetmiş miyim sığır kardeşim? Litecoin ya da waves alınarak da yabanci borsaya geçilip bitcoine çevrilebilir. Geri türk borsasina gecmek istedigin zaman altcoine geçip transfer edersin. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Yazımda ilk işiniz bitcoin almak olsun gecmemisken sen bir yerinden cikartiyorsun

hfx1337
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
December 30, 2017, 04:12:29 PM

Teşekkürler bilgilendirme için. Yararlı bilgiler.
alitekinsoy58
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
December 30, 2017, 09:03:00 PM

Kendini denemek için yeterli miktar 100-200 civarı sonuçta kayıp olsa bile en azından öğrenmiştir o kaybı yaşarken Wink
Bende böyle düşünüyorum ve şuan için uyguluyorum genel olarak sistemdeki altcoinleri takip ediyorum.bu tavsiyelerin çok iyi  eğer niyetler öğrenip sistemi çözmekse sıkıntı çıktığında arkasından üzülmeyecek bi miktar olmalı sistemi oturtana kadar en azından deneme sürümü gibi düşünebiliriz.Güzel ve faydalı bi yazı olmuş
emre9377
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
January 18, 2019, 02:34:37 PM

Teşekkürler bilgilendirme için.
greatbambino
Member
**

Activity: 350
Merit: 14

View Profile WWW
January 18, 2019, 02:41:12 PM

Ben hiçbir twitter hesabını takip etmemelerini öneririm . O fenomenler o kadar para kazandılarki şimdi airdrop paylaşıyolar

Alitugra
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
January 18, 2019, 03:09:07 PM

Borçla bu işle veya evi arabayı satıp bu işe bulaşmayın. Çünkü terste kalıp sizi onarılmaz yaralar açabilir. Çünkü fiyatlar cok değişken ve şu anda piyasa zaten allak pullak çok zarar görürsünüz. Ayrıca başkalarının fikirleriyle değil kendiniz araştırma yapıp exchange işlemlerini cözmenize fayda sağlayacaktır.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
January 18, 2019, 06:25:33 PM

Tespitlerinizin hepsine katılıyorum. İlave edeceğim tecrübem: yatırım piyasasında (ister bu emlak olsun, ister altın ister dolar isterse kripto) sabırlı olmak çok önemlidir. Sabrınızı kaybettiğinizde bilin ki kaybedenler listesine ekleneceksiniz.
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
January 19, 2019, 08:32:57 AM

⚫Özele çağıranı dinlemeyin muhtemelen dolandırıcıdır

Son günlerde sıkça herkesin başına gelmiştir. Çok dikkatli olmak gerekir, siz yazmadığınız sürece hiçbir ico admini yada grup admini size önce yazmaz. Yazıyorsada işin içinde dolandırma vardır.
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
January 19, 2019, 03:07:49 PM

Sabırlı olmak tabi ki önemli ama marttan nisandan beri sabır gösterenler ne durumda şimdi bir göz atın isterseniz. Yeni başlayanlar için en önemli konu risske edebilecekleri parayla girmek ve giriş çıkış stratejisi oluşturduktan sonra piyasaya adım atmak.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: