Bitcoin Forum
May 03, 2024, 02:08:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: GERCEK OLABİLİR ! Bitcoin Hikayemi Tamamladım  (Read 261 times)
halloweenn666 (OP)
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
December 28, 2017, 12:25:59 PM
Last edit: February 15, 2020, 09:49:41 PM by halloweenn666
Merited by sonerbo (1)

Uzun zamandır çalıştığım Bitcoin hikayemi nihayet tamamladım mutlaka okuyun:

Aşağıdaki okuyacaklarınız tamamen kurgudur bir yatırım tavsiyesi değildir. 2013 yılında Reddit'te ben Gelecekten Geliyorum diyen bir Reddit başlığından esinlenerek yazılmıştır.

Reddit : https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1lfobc/i_am_a_timetraveler_from_the_future_here_to_beg/

Her şey Satoshi ile başlamıştı. Bitcoin'i bize musallat etti. Kim olduğunu hala bilmiyoruz ancak ona çok öfkeliyiz. Bir kurtarıcı sanıyorduk bizi köleleştirdi.

İlk başlarda bu sisteme entegre olduğumuzda iyi bir şey olduğunu varsaydık güzel paralar kazanıyorduk.
2015 te 100 dolar 2016 da 1000 dolar 2017 de 10.000 dolar 2020 de ise 100.000 dolar aşılmıştı. 2020 yılına kadar bu böyle devam etti bunun bir sonu olacağını tahmin ediyorduk ancak tüm tahminlerimiz boşa çıktı
dot com balonu lale balonu gibi nasılsa bir gün patlayacak derken patlamadı. evet insanlık ilk kez böyle bir finansal çılgınlık ile karşı karşıyaydı.
herkes bitcoinin bir heves olduğunu sanıyordu ancak durumun ne kadar vahim olduğunu sonra anladık size bu çılgınlığı durdurmanız için yazıyorum.
Büyük bir ekonomik girdap oluştu bu girdap tüm ekonomiyi içine çekmeye başladı, 2021 yılının sonunda 1 milyon doları gören bitcoin sadece 6 ay sonra 2 milyon dolara ulaşınca ben bu işin sonunu gördüm ve onun tanrının parası olduğunu anladım. İnsanların açgözlülüğü bitcoinle doruğa çıktı. Dolar dahil tüm para birimlerine talep sıfırlandı, ve hepsi bir kaç sene sonra yürürlükten kalktı sadece 1 sene sonra Bitcoin 5 milyon dolara  ulaştı ve durmuyordu.
İnsanlar tüm birikimlerini ve varlıklarını yatırdılar 2025 yılında ise ayakta kalan banka yoktu. Herkes bankalardaki tüm varlıklarını çekip telaşla kripto paralara yatırdılar Bitcoin artık 50 milyon dolara ulaşmıştı.
Girdap büyüyordu enflasyon sıfırlandı Bitcoin her ay %3 ile %5 artarak devam etti bu da enflasyonun sıfırlanmasındaki en büyük etkendi. 2028 yılına geldiğimizde Bitcoin 100 milyon dolara yaklaşmıştı. Devletler fiyat artışı ile madenciliğe başlayarak çöküşlerini ertelediler ancak güçsüz kalmışlardı.

2030 senesine geldiğimizde insanları yöneten ve sınıflayan blockchain oldu. Tüm dünya blockchain üzerinden dönüyordu. Bitcoin ise artık Tanrının parasıydı değeri paha biçilemezdi çok kısıtlı bir azınlığın elinde kaldı. Bitcoinde  benim son gördüğüm değer bugünün rakamıyla ifade edecek olursam 1 bitcoinin 93 milyon dolar oluşuydu daha sonra buraya sizi uyarmaya geldim.Zor günler geçiriyorum mağarada yaşamak durumunda kaldım. Buraya şans eseri bir bozuk bir zaman makinesi ile geldim nasıl olduğunu anlatmayacağım ancak buradayım ve vaktim sınırlı tekrardan yaşadığım yıla dönmem gerek.

2035
Dünya kaosa dönmüş durumda insanların çoğu işsiz kaldı, bir çok insan internetin yok edilmesi gerektiğini düşünüyor aksi halde Bitcoinden kurtulamayız  ancak 8.nesil internet ile birlikte internete erişim uzaydan sağlanıyordu bunu imha etmenin yolu yoktu, artık bitcoinden kurtalamıyoruz. bitcoine sahip zengin sınıf kendini koruma altına aldı. Robotların koruması altında güvenli bir hayat sürüyorlar madenciler de aynı polis ve askerler artık robotlar oldu. Madencilerde robotlar tarafından korunuyor böylelikle bitcoin transferleri onlar için aksamadan devam ediyor.

2 . BÖLÜM Devlet Önlemleri - Başarısızlık

2020 de Bitcoin ilk kez 100.000 doları geçmişti zevki sefa hayali kuranlar Bitcoinlerini sattı ve balonun patlayacağını düşünüyorlardı. Ancak bekledikleri gibi olmadı sonraki yılın sonunda yani 2021 aralık
ayında Bitcoin 1 milyon dolara ulaştı herkes Bitcoin karşısında fakirleşiyordu. İnsanlar her sene ürettikleri malın değerinin bitcoin karşısında düştüğü paniğine kapılıyor ödemeleri sadece Bitcoin olarak
kabul etmeye başlamıştı. Ortak payda Bitcoin'di. Artık dolar kağıt parçası altın ise kadınların taktığı süs eşyasıydı. Bitcoin ise zenginliğin ölçüldüğü bir değer aracı haline geldi. Bitcoini satanlar sattıkları her değerin üstünden almaya başladılar. Altın gümüş dolar euro kimse tarafından istenmiyordu ilgelinilmiyordu. Herkes ödeme ve birikim olarak Bitcoin diyordu.

Devletlerin ortak bir kararla ilk yasaklayıcı önlem alışı 2021 yılında oldu.

A planı Yasaklama;

Bitcoin işlemlerini yasaklamak istediler ancak merkezsiz yapılar kişileri sisteme çoktan entegre etmişti Bitcoini sadece işletmelerde yasaklayabildiler kişilerarası kullanım devam etti, aslında
bu yasak pek yararlı olduğu söylenemez diğer blockchain teknolojileri sayesinde devletler büyük miktarda vergi kayıplarına uğradı Zcash adında kripto paranın kullanımı bu dönemde doruğa ulaştı
vergi kaybına uğrayan devletler acil toplantılar yaptılar. Anonim kalan alışverişleri vergilendiremediler.  İnsanlar ise merkezsiz cüzdan ve borsalara varlıklarını taşıdılar alışverişlerini kişiler arası yaptılar.
Daha sonra Bitcoin internetten tamamen yasaklanmak istedi ancak blockchain bunu
mümkün kılmıyordu yasaklanması için internetin de yasaklanması gerekiyordu bu imkansızdı. Madencileri hedef aldılar büyük madenci avlarına çıkıldı ama bir türlü istenilen sonuç alınamadı.

B planına geçiş ;

Bitcoin yasaklanamayacağı anlaşılınca enflasyona dayalı merkez bankaları coinler çıkardı fed coin birleşmiş milletler coini gibi, bu coinler büyüme odaklıyız enflasyon iyi bir şeydir sloganıyla yola çıktı,
hatta altına dayalı coinler bile çıktı, ilk başlarda bu coinler amaç her sene değerlenip enflasyonu sıfırlayan bitcoin'i yok etmekti. Bunlar 2021 li yılların başında Bitcoin fiyatını biraz aşağı çekti ancak durduramadı
Bitcoin karşısında tüm para birimleri kaybediyordu. İnsanlar aç gözlü idi ve bir para birimi karşısında fakirleşmeyi göze alamıyordu herkes Bitcoin ile işlem yapmaya devam etti.

C planı kabullenme ;

Bitcoin yasaklanamadı ödeme yöntemi olarak kabul edildi ve her yere yayıldı tüm para birimleri kalktı global para birimi haline geldi. değeri dolar veya fed coin olarak hesaplanmamaya başladı.
Bir işçi 500 satoshi ye 1 ay çalışır hale geldi, Bitcoin zenginleri ise aranıyordu ancak çoğu ay'a veya norveçin yüksek dağlarında yaşadıkları varsayılıyor.
Ay demişken uzayda bile bitcoin kullanılmaya başlamıştı marsa gidecek kafile bir çok madenci ekipmanı ile beraber gitmişti. Amaçları değerli olan Bitcoini marsa taşımaktı.

2022 Çılgınlığın doruğa ulaşması ;

Artık dünya onun etrafında dönüyordu Bitcoin dünyanın global parası. Değeri bugün ki rakamlarla açıklayacak olursak 10 milyon dolar.

2024 Büyük Çöküş Yılı;

Bitcoin yeni bir yarılanmaya giderken kimse bitcoinini satmamaya harcamamaya başladı bugün ki dolar kuru ile ifade edecek olursam 20 milyon doları gördüğümüz yıl 2024 yılı, bankalar daha fazla dayanamadı
ve bu yıllarda dökülmeye başladılar.  Ben Medeniyetin çöküşünü gördüm. Ben insanın aç gözlülüğünü gördüm ve o yüzden bin bir güçle çalışıp bu mesajı size yazmak istedim. Yetinmesini bilemedik, sahip olduklarımızın kıymetini bilemedik aç gözlülük her yanımızı kapladı hırs bizi pençesine aldı. Gelecek bizi içine aldı ve bilmediğimiz bir yere götürdü. İnsan kendi sonunu getirdi. Artık blockchain tamamen robotların kontrolünde. Madencilik ise çok güçlü bilgisayarlar tarafından yapılıyor sistemi hiç bir şekilde çökertemiyoruz, insan zekası bu konuda eksik kalıyor, robotların kullandığı para birimi de bitcoin olmuş durumda. Sadece Bitcoin teknolojisini koruyorlar kripto paraların saglam 10-20 proje hariç çoğu çöktü sistemleri hacklendi veya dolandırıcılar Bitcoine çevirip ortadan kayboldu. Robotlar ise Bitcoin güvenliğini tam sağladı ve kalan en güvenli kripto şuan o. Ayrıca Robotlar kendi gettolarını inşa etmiş durumda bir çok çalışma yürütüyor, bazı robotlar insanları daha iyi yöneteceğini iddaa edip seçimlerde bizden oy istiyor ama hala insanlar robotlara güvenemiyor. Şuan gizlilik ortadan kalkmış durumda gizli kalmanız için bir mağara ya da çok gizli sığınaklarda yaşamanız gerek. Her yer robotlar izleme cihazları tarafından kuşatılmış.  Bitcoini olmayanların yapabileceği hiç bir şey yok. Zor bir durumdayız bir çok borsa banka, kripto para cüzdanı hacklendi merkezi tüm siteler çöktü. İnternetin temeline Blockchain oturtuldu ve merkezsizleştirildi böylece güvenlik kısmen sağlandı ancak internet insanın kontrolünden çıktı. Artık ne İnterneti ne Bitcoini ne de çöküşten sonra ayakta kalabilen kripto paraları kontrol edebiliyoruz. Dünyamız felaketi yaşıyor, blockchain yaşayan bir organizmaya dönüştü büyüyor içine her şeyi alarak ilerliyor. Mesleklerin çoğu bitti, doktorlar , öğretmenler, şoförler, sigorta şirketleri , bankacılar, devlet memurluğu hepsi tarih oldu her şey blockchain ve yapay zeka üstüne oturtuldu. Bitcoin ekonomiyi Blockchain ise geriye kalan her şeyi yuttu bitirdi.
İki arkadaşım Blockchain üzerinden sözde 0.4 Bitcoine sahip bir Bitcoin milyoneri ile anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre 0.001 Bitcoin borç aldılar ve geri ödeyeceklerini söylediler ancak ödeyemediler kaçtılar dünyanın uzak noktalarına ancak Bitcoin zengini robotlarını yolladı arkadaşlarımı sadece 12 saatte tespit eden robotlar Bitcoin kralının yanına götürdü Kralın kölesi oldular tam 4 sene boyunca ona hizmet edecekler. 0.002 Bitcoin için.  Zenginlerin çoğu dağların tepe noktalarına şatolar inşa etti bazılar uzaya hoteller yaptılar orada robotlar ve insanları hizmetine aldılar.
Bitcoin avcıları terör örgütleri kuruldu Bitcoin zenginleri aileleri ve arkadaşlarını terketmek zorunda kaldı. Saklandılar veya büyük Bitcoin zenginlerinin hüküm sürdüğü kalelere kaçtılar.
Tüm insanlara tavsiyem şudur:  Bitcoinden ve Yapay zekadan uzak durun, çünkü ikiside çok tehlikeli biçimde tasarlanıyor. Bitcoin hiç bir zaman patlamayacak bir şekilde evrilecek böylelikle tüm danışmanlar finansçılar yanılacak Bitcoin tüm herşeyi içine çekerek değerini 100 milyon dolara kadar ulaştıracak. Yapay zeka ise kontrol edebildiğini sandığımız ama asla kontrol edemediğimiz bir yapı olarak kalacak. Kendinize güvenmeyin, insanlar en büyük hataları kendilerine en çok güvendikleri noktalarda yaparlar .Bitcoin ve yapay zeka kontrolden çıkmak üzere eğer çıkarsa sonu olmayan bir noktaya evrilecek ve medeniyet çökecek.

"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714702111
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714702111
Reply with quote  #2

1714702111
Report to moderator
istant452
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile WWW
January 01, 2018, 08:50:59 PM

Vay enteresan olmuş.
gelgelelim
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
January 01, 2018, 09:15:49 PM

gerçekten bizim halkımız komplo teorisini seviyor... onsuz yapamıyor...
TheFiendishOne
Full Member

Activity: 147
Merit: 100

View Profile
January 01, 2018, 10:03:14 PM

Her yer komple teorisi doldu.

Irfansyed
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
January 02, 2018, 03:40:11 PM

Bekleyelim görelim.
ck1903
Newbie
*

Activity: 97

View Profile
January 03, 2018, 10:13:18 PM

Güzel senaryo, tarihleri biraz daha öteleseydin imkansız bi teori değil  Smiley
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 04, 2018, 04:37:25 PM

Her şey iyi, çok güzel de şu en sonraki emeğe saygı kısmını anlayamadım. Yazdığınız şeye mi saygı bekliyorsunuz, esinlendiğiniz kaynağa mı? Yoksa Bitcoine mi? Yoksa isminiz, imzanız mı bu?
Jordan23
Sr. Member

Activity: 382
Merit: 311

View Profile
January 04, 2018, 04:47:29 PM

Güzel senaryo bununla ilgili film bile ypaılabilri açıkçası. Tam olarak okuyamadım ama okuyacğaım yakın bir süreçte yer imlerine ekledim. Yazmaya devam edin!
halloweenn666 (OP)
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
October 11, 2018, 12:57:57 PM

Reserved.2018
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
October 11, 2018, 03:28:24 PM

bu gelecekten gelen elemanın anlattıkları değil mi ?

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
October 11, 2018, 05:03:27 PM

bu gelecekten gelen elemanın anlattıkları değil mi ?

evet o. bu arkadaş kendine göre biraz değiştirmiş  Cheesy
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
October 11, 2018, 08:38:30 PM

Güzel bir yazı olmuş .biraz uç noktalarda herşey sanki ama okuması zevkliydi.
CagriZoralioglu
Newbie
*

Activity: 79

Visual Designer (Future Whale)

View Profile
October 12, 2018, 04:49:01 PM

Ellerine sağlık zevkli hikaye oldu senden iyi yazar çıkar  Wink

Zamanda yolcusu ile ilgili teorileri paranormal modasıdır  Grin

Albert Einstein, Stephen Hawking, Michio Kaku ve Neil deGrasse Tyson gibi astro fizikçilerin "multiverse" teorisine göre zamanda yolculuk yapan gezgin geçmişe doğru gittiğinde kendine ait evrenden başka paralel evrene düşmüş oluyor. Yapan bu gezginin sahip olduğu özellikler (makine) çok daha gelişmiş değilse paralel evrenlere kazara düşme ihtimali yüksek. Yani yanlış kapıdan içeri girmeye benzetebilirsiniz.

Astro fizikçilere göre sonsuz sayıda olan evreni hesaplamak milyonlarca yıl ömrü ister. Yani 999999999999 tane evren olduğunu hayal edin. Daha ötesinde Infinity diye alan var. İleriye dönük yaşayan evrendeyiz geriye dönük yaşayan başka evren bile var mesela. Bu gezginin uyarmaya çalıştığı şey bizim evrenimize ne yazık ki uymuyor. Onun geldiği yer bizimkinden daha kötüymüş en azından şanslı sayılırız ama geleceği bilemeyiz tabi ki

Şu zamanda yolcusunun reddit topicini ele almak istiyorum:

- Bunu yazanın kişi adı: Luka Magnotta? (piskopatın teki)
- Eflasyonu yanlış anlamış
- zenginlik kripto paradan değil, üretimden gelir
- yapay zeka ve robotlar kripto parayı değil, gümüşü kullanır. teknolojilerin çoğu gümüşten yapılma.
- orta çağla ilgili bahsettği kısım yanlış şurada link: ortaçağda yaşam
- 2000'li yıllara doğru neden zamanda yolculuk etmemiş?
..
.
bir sürü mantıksız şey var ya boşver hepsi komplo teori zevkli ama gerçek değil  Grin

For Bitcoin Revolution!
matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
October 12, 2018, 06:04:11 PM

Çok enteresan ve ilginç bi hikaye olmuş. Bakalım bekleyip göreceğiz Cheesy
Dammitt
Hero Member

Activity: 882