Bitcoin Forum
June 23, 2024, 04:28:35 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: al sat kararı hakkında  (Read 520 times)
polonzo (OP)
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
December 28, 2017, 07:27:43 PM

Merhaba  ;

elinizdeki alt coinleri alt sat kararı verirken  coin'in dolar karşısında değerlenmesi mi baz alınmalı yoksa coinin btc karşısında değerlenmesi mi?

Düşünceleriniz neler?
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
December 28, 2017, 07:30:39 PM

Ben yaptığım al satlarda kesinlikle btcyi baz alıyorum. Altkoin dolar bazında yükselip btc bazında düşerse kârı götüyor.
Bütün altlar btcye endeksli olduğu için btc olarak hesap etmek zaten dolar karşısında da kâra geçmektir. Tersi için aynı şey geçerli değil.

SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
December 28, 2017, 07:45:31 PM

Benim düşüncem şu;

1. Eğer altcoin dolar bazında arttıysa altcoini usdt'ye çevirin. Ardından usdt ile Bitcoin satın alın. Bitcoini'de Türk borsalarına göndererek TL'ye geçebilirsiniz.
2. Eğer altcoin Btc bazında arttıysa altcoini Btc'ye çevirin. Ardından Btc'yi Türk borsalarına göndererek TL'ye geçin.
3. Eğer altcoin hem dolar hem de Btc bazında arttıysa o zaman da buraya uğramazsın. Smiley

various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
December 28, 2017, 08:01:03 PM

Aslında mantıklı olanı paranı dolar bazında düşünmek olur bence sonuçta kazandığın parayı geri çekip normal yaşantında kullanmak isteyeceksin

HadadC
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
December 28, 2017, 08:17:25 PM

İki taraflıda düşünüyorum. Yatırıma devam etceksem BTC çekip harcıcaksam Dolar

❤   humancoin   ❤ (https://www.humancoin.net/)
Join our whitelist!
█A new era of charity █
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
December 28, 2017, 08:19:37 PM

Şimdi duruma göre değişir ben mesala bitcoin düşükse bitcoin bazından hesaplayabilirim bu zaten artar diye fakat usdt ile işlemler yapacaksam dolar bazınıda düşünürüm

saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
December 28, 2017, 08:20:00 PM

Merhaba  ;

elinizdeki alt coinleri alt sat kararı verirken  coin'in dolar karşısında değerlenmesi mi baz alınmalı yoksa coinin btc karşısında değerlenmesi mi?

Düşünceleriniz neler?

soru tabi genel bir soru fakat 2 farklı net düşünce vardır bununla ilgili arkadaslarda acıklamış ben sadece bikac şey yazacagim . öncelikle amacın ne oldugu  bilinmeli kimisi bu işlerden elindeki btc miktarını arttırmaya yönelik giriyor diğeri de para kazanmak için girer bakarsın pozisyonuna btc olarak kardaysan ve btc biriktiriyosan problem olmamalı
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
December 28, 2017, 08:31:55 PM

Btc olarak alış yaptığımız için kar zarar oranını da bu şekilde hesaplamak her türlü kâra geçmektir.
Btc olarak yatırımınız erirken dolar olarak yükselse bile bir anlam ifade etmiyor.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 28, 2017, 09:43:41 PM

Ben her zaman dolar bazında bakıyorum. BTC fazla oynak. Ay içerisinde neredeyse 5-8 bin dolar arasında inip çıkabiliyor. O yüzden BTC olarak bakarsanız yanıltabilir.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1667
Merit: 271

View Profile
December 28, 2017, 10:37:18 PM

Merhaba değerli kardeşim, hiç bir bilgi sahibi olmadan, şunun tipi hoşuma gitti şunu alayım, ahanda düşüyo satayım diyen kişi kaybetmeye mahkumdur.  cevap: Teknik analiz ve temel analize göre. 

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
December 28, 2017, 10:57:10 PM

Eğer bu işte uzun vadeli düşünüyorsan btc bazında hesaplamak daha mantıklı amaç btc sayısını artırmak olmalıdır ama bir kaç al sat yapayım parayı biraz katladıktan sonra çekip yerim diyorsan dolar daha mantıklı.

yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
December 28, 2017, 11:15:32 PM

Ben ilk defa duyuyorum dolar bazında al-sat yapma olayını.Hangi borsadasın Bitcoin borsasındasın dolarla niye hesap yapıyorsun derler adama.Dolarla hesap yapacaksan forex'e geç derler.Btc bazında zarar edip dolar bazında kazandım demek bence kendini kandırmaktır.BTC çakıldığında o kar zannettiğin dolarda gider btc'n zaten erimiştir.Kuş gibi kalınır ortada.
Aksakal
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
December 29, 2017, 12:19:36 AM

Ben olsam en azından 3-5x yapana kadar beklerdim ve sonra da; yarısını, geleceği parlak başka bir coine aktarırdım.

Uzmanlık Sorusu:

Bir coin, en çok kazılan coin olmasına rağmen sürekli fiyatı günlerce artış gösteriyorsa bu coin için nasıl bir beklenti içerisine girmemiz gerekir? yani çok fazla kazılması normalde fiyatını azaltan birşeyse ve buna rağmen fiyatı yinede artıyorsa süper geleceği var demektir. Durum böyleyse Sumocoin canavar gibi birşey olacak yakında..
arapgeceleri
Member
**

Activity: 378
Merit: 10

View Profile
December 29, 2017, 12:33:34 AM

ben de tek coinde yoladevam etmeyi düşünüyorum artık bir şeye basıcam parayı, arttı mı satcam başka bi şeye gircem aynı şekilde arttı mı satcam, şu an elim çok parcaya bölünmüş bi yerden sonra ipin ucu kaçıyor ve kar etmekte cok sıkıntı cekiyorum.

Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 29, 2017, 06:19:06 AM

Çok uzun vadeli düşünülmüyorsa ve gerçekten yapan kişi benim gibi piyasada profesyonele yaklaşmamış birisiyse hiçbir mantık göremiyorum ben btc arttırma olayına. Ki btc'nin durumu malum. Üstelik btc bağlandığında fiyat değişiminden 2 kısımda yarar-zarar görme durumu oluyor. Dolarda bu 1 değişkene iniyor.

Acemiyseniz ve gerçek hayatta harcayacaksanız dolar bazında yapın derim

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
December 29, 2017, 07:39:47 AM

Altcoine girmenin tek mantığı: btc sayısını arttırmak! bu kadar net bir cevabı var. Kimse durduk yere "lan şuna giriyim de satoshilerim azalsın" demez.
Ancak btc aşırı volatil olduğundan örneğin 150k dolar olsa "3btc'm vardı 2'ye düştü ne yapayım" diyorsanız orası da size kalmış. ister 2 btc'yi satar tether'e geçersiniz, ister türk borsasına atar tl'ye çevirir mustang alırsınız, ister altcoinlerin yükselmesini bekler bir de oradan voleyi vurayım dersiniz, tabii o arada btc düşerse 300k dolar 200k'ya da düşebilir ve bulunduğunuz altcoin artarsa dengeler düşerse daha da az bir kazançla yetinmek durumunda kalırsınız. neticede Tl'yi de sayarsak 3 bilinmeyenli denklem oluyor ama aslolan BTC/dolar paritesi ve BTC/altcoin paritesi...
3'ü de artarsa en fazla kazanç elde edilir.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Cybele
Member
**

Activity: 63

View Profile WWW
December 29, 2017, 08:06:53 AM

Btc dahil fazla coinden oluşan sepet yapın.
h4yfans
Full Member

Activity: 210

View Profile
December 29, 2017, 09:21:03 AM

dolar karşısındaki değerine bakıyorum. yarın btc crash yaptıktan sonra elimdeki 2394 tane btcyi ne yapayım.
procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
December 29, 2017, 11:34:38 PM

Dolar karşısındaki değerine bakmak lazım. Fakat dolar değeri demek tether sayısı demek. Tether birgün patlıyacak gibi bize denk gelmez umarım

KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
December 30, 2017, 03:27:59 AM

Merhaba değerli kardeşim, hiç bir bilgi sahibi olmadan, şunun tipi hoşuma gitti şunu alayım, ahanda düşüyo satayım diyen kişi kaybetmeye mahkumdur.  cevap: Teknik analiz ve temel analize göre. 

Kesinlikle haklisin. Cok arastirmadan kulaktan dolma bilgilerle gercekten olacak seyler degil. Iyi arastirma gerekiyor.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: