Bitcoin Forum
June 24, 2024, 06:17:28 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye borsalarında fiyatların sabitlenmesi?  (Read 291 times)
canuzay (OP)
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
December 29, 2017, 05:22:59 AM

Bitcoin 12000 dolarlara kadar geriledi Türkiye borsalarında o vakit fiyatlar 57000in altına asla inmedi. Hatta 13000 dolar seviyelerinde 60000 TL üzerinde seyrediyordu. Şimdi 15000 dolarlara çok yaklaştı 14992 USDden işlem görüyor bu yazıyı yazarken. Türkiye borsalarında hala 59000'i geçmiş değil. 15000 Dolar seviyelerinde 65000 altına inmeyen borsalar ne oldu da sabitlendi?

Bu düşüşte işi bilmeyip fiyat şişirenler korkup satıp bitcoinle ilişiğini mi kesti? Fiyatların şişme sebebi bu kişiler miydi?

Benim aklıma başka sebep gelmiyor, sizin düşünceleriniz nedir?
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
December 29, 2017, 05:48:47 AM

Cebinde parası olan abiler baktılar alan satandan daha çok, sisteme girip ucuzdan aldıkları BTC'leri 10000 TL üstünden acemilere çaktılar. Piyasaya yeni giren saflar da nasılsa satarken 10000 üstünden satarız diyip 10000 üstünden alıp kucağa geldiler. İster borsalar diyin ister boğa diyin, birileri sistemi çok güzel kurdu BTC başına fazladan 10000 TL'yi cebine attı. Acemiler yeni yeni farkına varıyordur. Şu an inkar aşamasındalar. Ocak ayında paraya ihtiyacı olanlar fiyatları daha da düşürecekler.
canuzay (OP)
Newbie
*

Activity: 25

View Profile
December 29, 2017, 05:57:47 AM

Çok güzel arbitraj fırsatı vermişti fırsat şuan resmen ortadan kalktı. Uzun vadede gözden çıkaramayacağın parayı koyarsan ihtiyacın olduğunda çekerek zarar edersin böyle işte.

13000 dolara indiğinde yüklü alım yaptım 61000 civarlarından, 15000 dolara kısa sürede geri yükseleceğini öngörerek. Yükseldi satamıyoruz Smiley
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
December 29, 2017, 03:47:32 PM

TR neredeyse tüm alanlarda olduğu gibi btc fiyatına da geç tepki veriyor. Zaten Dolar ufak bir düzeltme yaptı. Fiyat iyice uçurum oldu yabancı piyasa ile.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
December 29, 2017, 04:31:34 PM

Kripto para piyasasında hiçbir borsada fiyatların sabitlenmesinin mümkün olmadığını düşünüyorum.Her borsanın durumunu kullanıcısı belirliyor ve anlık değişiyor.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 29, 2017, 05:47:22 PM

Bitcoin 12000 dolarlara kadar geriledi Türkiye borsalarında o vakit fiyatlar 57000in altına asla inmedi. Hatta 13000 dolar seviyelerinde 60000 TL üzerinde seyrediyordu. Şimdi 15000 dolarlara çok yaklaştı 14992 USDden işlem görüyor bu yazıyı yazarken. Türkiye borsalarında hala 59000'i geçmiş değil. 15000 Dolar seviyelerinde 65000 altına inmeyen borsalar ne oldu da sabitlendi?

Bu düşüşte işi bilmeyip fiyat şişirenler korkup satıp bitcoinle ilişiğini mi kesti? Fiyatların şişme sebebi bu kişiler miydi?

Benim aklıma başka sebep gelmiyor, sizin düşünceleriniz nedir?
Bitcoinin ilk aşırı çıkış sağladığı zaman 19000 dolarları gören borsa varken türk borsalarında hatta çoğu borsada o tarz bir şey olmadı örneğin.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
December 29, 2017, 06:41:14 PM

Türk bitcoin borsalarını denetleyen bir mekanizma yok adamlar orada gerçek olmayan satış alış emirleri girebilir ve borsaya istediği gibi yön verebilir mi ? bence verebilir , bizim gördüğümüz fiyat farkının sebebi bu olabilir mi ? şimdi fiyatlar sabitlendi deniliyor yani bunlar sanki birilerinin istediği doğrultusunda oluyor!
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 30, 2017, 08:04:48 AM

bunun sebebi birazda arbitraj yapanların çoğalması. önceden bu kadar arbitraj yapan yoktu. şimdi herkes dışardan alıp burada satınca fiyatlar otomatikman düştü. bunun dışında btc ağındaki yavaşlık ve spam fee sebebiyle ani düşüş yaşayan btc yeni yatırımcıları ürküttü. bu durumun bir süre daha devam edeceğini düşünüyorum ama arbitraj artık eskisi kadar karlı olmaz.

shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
December 30, 2017, 05:36:55 PM

bunun sebebi birazda arbitraj yapanların çoğalması. önceden bu kadar arbitraj yapan yoktu. şimdi herkes dışardan alıp burada satınca fiyatlar otomatikman düştü. bunun dışında btc ağındaki yavaşlık ve spam fee sebebiyle ani düşüş yaşayan btc yeni yatırımcıları ürküttü. bu durumun bir süre daha devam edeceğini düşünüyorum ama arbitraj artık eskisi kadar karlı olmaz.

Tam tersi, sürekli arbitraj yapan bir kesim var. Ancak son zamanlarda yurtdışı borsalara para gönderimi yasaklandı. Alımlar zorlaştı.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
December 30, 2017, 08:46:43 PM

Fiyatlar böyle olmuşken bence btc leri uluslararası borsaya gönderiniz.. Fiyat bir miktar yükseldiğinde usdt ye geçer ve sıradaki çakımın tadını çıkara çıkara izlersiniz. Bizim geç uyanan borsa fiyatlarına bakar arada 5000-6000 farkı görüp uluslararası borsadan ucuza aldıklarınızı uykunun keyfini sürenlerin emirlerine satıp mis gibi keyfini siz sürersiniz...
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
January 01, 2018, 04:57:12 PM

fiyatların düşmesi ve düşük seyrediyor olması onların canını epey sıkmıştır. Yani anlamıyorum bazen yurtdışı ile arada 10 bın TL fark oluyor. bu olacak iş değil
gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
January 01, 2018, 05:10:33 PM

bu borsalardan gelip bizi kurtarsa diyoruz ama gelende aynı şekilde hareket ediyor yeni açılan borsalarda da durum aynı olunca biz ne yapalım
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
January 01, 2018, 06:07:19 PM

Ya fiyatın kaça inip çıktığının hiç bir önemi yok zaten milletin %90'ı fiyatın borsa tarafından belirlendiği sanıyor a*k ya valla haberlere twitter'a falan bakmıyorum iq'um düşecek  Grin

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1667
Merit: 271

View Profile
January 01, 2018, 06:15:51 PM

Türk olsun yabancı olsun bütün borsalarda fiyatları alıcı ve satıcı belirler, tamamen arz talep meselesi. ee bitcoin  sürekli düşüş yaşarsa, yüksek fiyatlardan satabilmenin mantığı olmaz dolayısı ile, tabii ki bu şekilde olması doğal. Ancak fiyat bi anda yükselmeye başlarsa globale göre yüksek olacaktır. bende çok defa Türk borsalarından coin almışımdır, bazen yüksektende alsan kardasındır, cünkü daha da yükseleceğini bilirsin..

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 65

View Profile
January 01, 2018, 07:02:54 PM

Nerede o yüksek fiyatlardan bitcoin alanlar emir koyanlar nerede aaa buradaymış  https://www.youtube.com/watch?v=GfCgjCewlZA
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
January 02, 2018, 07:10:41 AM

2 aydır günde %10 ortalama ile arbitraj yapıyordum, Y.DISI>Y.ICI.
1 haftadır makas iyice kapandı. Üstelik gece birşey olur da kaçırırım diye kendi uygulamamı yazıp, API'leri de entegre ederek oto - al/sat emri verdiğim hâlde, bu 1 haftadır %2 marjı zor gördüm. Enterasan, Türk kullanıcıları yılsonu, para lazım diye mi böyle oldu diye düşünüyorum.
FinancierNt
Newbie
*

Activity: 100

View Profile
January 02, 2018, 07:37:31 AM

Bu enterasan durumu bende fark ettim. Fiyatlar çok oynamıyor. Bence iyi bir durum bu.
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
January 02, 2018, 08:01:30 AM

Millet medyada haberleri artınca yüksekten aldı, Türk borsalarında fiyat inanılmaz şekilde yükselmişti, neredeyse isteyen istediği fiyata satar hale gelmişti, bitcoin düzenli olarak düşmeye başlayınca alıcı kalmadı herkes satmaya başladı şimdi kimse korkudan alamıyor fiyat da olduğu yerde çakıldı kaldı doğal olarak.
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
January 04, 2018, 04:45:22 PM

türk borsaları evet zaman zaman çok şişiyor bu işin arkasında birileri büyük paralar götürüyor. benim anlayamadığım farklı borsalar benzer hareket ediyor bazen arada 10 bin lira fark oluyor. bu nasıl çözülemiyor?

[/center]
blablablabla
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
January 05, 2018, 03:27:40 PM

Paribu borsasında sadece Bitcoin alınıp satılıyor . Bu işlemlerde yüksek fiyatlardan yapılıyor. Ortada bir haksızlık var, başka seçenek olmadığı için Bitcoin almak isteyen insanların fazla ödeme yapması sağlanıyor
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: