Bitcoin Forum
June 25, 2024, 07:03:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Yurtdışından BTC almak  (Read 546 times)
Bileydin
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
December 31, 2017, 02:53:12 PM

Yapanlar tabi ki var ama bu işler öyle göründüğü gibi değil.

Yurtdışında tanıdık,arkadaş, akraba buldun diyelim.Şimdi gel bu işi o arkadaşa anlat o arkadaşın kafasına sok bu işi güvenilir biriyse zaten seninle yapar ya da senin önüne bir kaç engel atar kendi yoluna devam eder Smiley neyse adam güvenilir çıktı, işi anladı hazırız diyorsunuz ve işin başından bir borsaya kayıt olmakla başlıyorsunuz buraya kadar herşey tamam eee bu borsaların onay süreçleri var ben sabırlı adamım diyorsunuz beklerim borsanın onay sürecini.

Hesap onaylandı diyelim, şimdi borsanın kestiği komisyonları hesaplayıp deneme olsun diye ufak bir miktar ile rica edip alım yapmasını sağlıyorsunuz aldı gönderdi diyelim dişe dokunur bişeyler var bu işte deyip kolları sıvıyorsunuz.

Hemen hesaplamaya başlıyorsun günlük bu kadar alırsam bu kadar kar ederim, tanıdığa şu kadar veririm, komisyonlara şu kadar veririm diyip maddi durumunuza göre harekete geçmeye başladınız eee bu para oraya nasıl gidecek bankalar tabi ki ilk hedefiniz sana kalan kar oranı kadar komisyon kesiyorlar yetmezmiş gibi paranın ne kadar sürece geçeçeğini dahi bilmiyorlar.

Herşeyi göze aldınız !!! parayı transfer ettiniz coin geldi diyelim. Bir iki daha yaptınız bu işi tabi parayı bankaya çekeceksiniz bunu yaptınız hade Türkiye de bir şekil de göze batmadınız ama avrupa ülkesi bu giren çıkan her kurşun hesabını sorarlar bu karşı taraf, yani ortağının kapısına mali şuçlar subesi gidiyor gel buraya kardeşim şimdi ayıkla pirincin taşını gör bakalım arbitaj nasıl yapılıyormuş deyip alıveriyorlar Smiley  vergisini veririm diyorsun kurtulamazsın film daha yeni başlıyor Türkiye'nin baş ucun da yıllardır iç savaş var buralar da binlerce terör örgütleri barınıyor western union(işin ciddiyetini anlamanız açışından sadece bir örnek ) bile önlem almış bunun için 700 $ üst limit kurmuşken bura da sen ufak para ile kazanç sağlayamadığın için tutarlar yükseliyor senin o tanıdık varya hah işte onu bir de terör finansmanı diye öbür kervana takıyorlar Smiley Gel kurtar paçayı bu işten bırak arbitajı coin al/sat bile yapmaktan korkar hale gelirsin ülke bazında farklı farklı senaryolar gelişebilir...

Bu kadar kolay olsaydı sizce Tr borsaları bu kadar yüksek fiyatlar da gezermiydi ? Herkes yapardı bu işi fark kapanırdı sana bana bu işi düşünecek fırsat vermezlerdi zaten Smiley Dikkat edin yapılamaz demiyorum olabilecek bir sorundan söz ettim sadece 1 tanesinden.

En temizi Cex.io alım yap kafan kulağın rahat etsin huzurun kaçmasın...

Bu kadar abartmaya gerek yok be hocam, brokerların borsa ile oynayanların çoğu zaten al-sat yaparak kazanıyorlar, bildiğim kadarıyla borsadaki kazançlar vergiye yansıtılmıyordu. Uğraşmak istemezsen kuzendir amcaoğludur dayının evladıdır, git vatandaşlık al bir avrupa ülkesinden (becerebilirsen tabi) vatandaşlığa gerek yok derlerse zaten direkt açtır bir banka hesabı o ülkede, kullan. Herşey o kadar zor değil sadece arbitraj yerine göre kazandırır, kazandım diye düşürken bi bakmışsın komisyondur feedir banka hesap işletim ücretidir transfer ücretidir aa kar gitmiş zararla kalmışsın Smiley

Ah be hocam keşke dediğiniz gibi abartma olsaydı Sad öyle yazmakla olmuyor bu işler işin içine girince rengi değişir gökkuşağı gibi olur.

https://www.skatteverket.se/privat/skatter/vardepapper/andratillgangar/virtuellavalutor.4.15532c7b1442f256bae11b60.html  İnceleyin vergi sistemini sadece bir kaynak bu resmi bunun gibi çok daha fazla resmi kaynak var öyle forumlarda Ali yazmışta Veli yazmış değil yani... Herkese bol kazançlar
onemoretime8520
Member
**

Activity: 265

The World’s First Blockchain Core

View Profile
December 31, 2017, 03:30:32 PM

bir iki ay oncesine kadar bu taktik tutuyordu fakat fee ler yukseldi ve artik kar yapmak zorlasti.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk  ■  Facebook   Twitter   Telegram
hdtshare
Newbie
*

Activity: 35
Merit: 0

View Profile
December 31, 2017, 04:02:22 PM

Şahsi fikrim insanları gereksiz yere korkutuyorsunuz. Yapmak istedikten sonra yöntemler var. İlla banka yoluyla yapmanız gerek yok yani. Yapsanız da bişi olacağını zannetmiyorum ben. Terör felan filan olaylarına girilmiş açıkcası biraz garip geldi. Milyar dolarlar dönüyor bu sektörde, bizim yapacağımız arbitraj kum tanesi büyüklüğünde olur asıl yapanların yanında Smiley

550 Milyar dolarlık bir sektörden bahsediyoruz, günde giden Swift transferlerin hattı hesabı yoktur. Türkiye'de bir engelleme olursa olur, onun dışında engellenmezsiniz borsa tarafından vs.

Elden gidip yapabilirsiniz vizeniz pasaportunuz varsa eğer. Uğraşmam derseniz swift yaparsınız. Çeşitli yollar var. Sonuçta yasal olmayan bir şey yapmıyorsunuz.

Western Union örneği yanlış çünkü western union Carderlar ( Sahte Kredi Kartı çeteleri ) tarafından sürekli suistimal edilen bir sistemdir.
seymenyunus16
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
December 31, 2017, 10:39:39 PM

Sanırım alt coin leri iyi takip etmek borsayı iyi takip etmek bundan daha güzel bir iş olsa gerek Smiley
tyriaeum (OP)
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
January 01, 2018, 11:21:09 AM

Şimdi herkes fikrini beyan etmiş. Zorluklarını belirtmiş. Ok. Ama kimse şu borsayı tavsiye ederim dememiş. Smiley Daha çok böyle bir cevap beklemiştim.
tthero
Member
**

Activity: 266
Merit: 11

Hata Yoksa Hareket Yok, Hareket Yoksa Ölüm Var..

View Profile
January 01, 2018, 11:54:41 AM

Almanyada tanıdık bar , hatta bu işe girmeye meyilli ancak bitcoin.de de btc bcc eth var sadece. Almanya uzerınden yapanlar bana bı fıkır verse Smiley

❇️ E N İ G M A ❇️
trablon
Newbie
*

Activity: 49

View Profile
January 01, 2018, 02:59:34 PM

Polonya dan selamlar, girisim ve tekliflere acigim.  Grin Grin
graviteta
Sr. Member

Activity: 415
Merit: 250

View Profile
January 01, 2018, 05:35:57 PM

türk borsaları fiyatları biraz yüksekten takip ediyor. ama güvenilir. Almanyada akrabası vs. olmayan için en iyi çözüm türkiyeden almak. yurtdışından zor gibi.

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
yedincisenol
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
February 03, 2018, 09:54:06 PM

Ben mistertangoyu kullaniyorum. Turkiyeden 2 saat civari surede swift gidip onaylaniyor. Sonra o bankanin btc exchange sitesi uzerinden (btc-exchange.com) satin alip %1 fee ile paribuya cekip satiyorum. İslem hizli geceklestigi icin gunde 3 arbitraj yaptığım oldu. Ama bunu yuksek meblaglarlq yapmak lazim. Arbitraj tecrubesi olanlara tavsiye ederim
hdtshare
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
February 04, 2018, 01:54:36 AM

Ben mistertangoyu kullaniyorum. Turkiyeden 2 saat civari surede swift gidip onaylaniyor. Sonra o bankanin btc exchange sitesi uzerinden (btc-exchange.com) satin alip %1 fee ile paribuya cekip satiyorum. İslem hizli geceklestigi icin gunde 3 arbitraj yaptığım oldu. Ama bunu yuksek meblaglarlq yapmak lazim. Arbitraj tecrubesi olanlara tavsiye ederim

mistertango nedir acaba ilk defa senden duydum? türkiyeden swift yapınca 2-3 iş günü dışında geçmiyor hesaba, nasıl 2 saatte geçiyor buraya swift ?

bir püf noktası var sanırım Smiley

daha derinlemesine aydınlatırsan çok seviniriz.

teşekkürler,
burakalp
Jr. Member
*

Activity: 30
Merit: 1

View Profile
February 10, 2018, 07:08:42 PM

Tamda btc almak isterken bu post çok iyi oldu arkadaşlar Smiley teşekkürler

[ iShook ]THE NEW ENGINE FOR LITERARY SOCIAL MEDIA ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ►►PRE-SALE | Jan 8th, 2018 ◄◄ (http://ishookico.ishookoffer.com)
kekrops
Full Member

Activity: 238
Merit: 101

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
February 10, 2018, 08:17:16 PM

arkadaşlar o işler o kadar kolay değil açıkçası. kolay olsaydı artış durumlarında btc fiyatı %10 yukarıda seyir etmezdi.

arhanklc
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
February 19, 2018, 12:03:19 AM

Tam olarak bilmiyorum ama bi fark olucağını düşünmüyorum çünkü BTC dünyaca bişey site olarak dikkat etmek lazım ama hırsızlık olmasın diye yurtdışından alınınca bişey değişiceğini düşünmüyorum .
beynimtok
Member
**

Activity: 280

View Profile
February 19, 2018, 06:02:19 AM

Hocam arbitraj işlemleri hesaplandığı kadar karlı değil ve oldukça stresli bir iş, yani çok miktar parayı riske ediyorsunuz bunları yaparken, onun stresi yetiyor zaten.
ecnnn
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 2

View Profile
February 20, 2018, 05:49:46 PM

arbitraj diye birşey var ve insanlar bundan para kazandı/kazanıyor. umarım burada şuraya para yolla şuradan btc al vs diye tutorial yazmalarını beklemiyorsundur. senin imkanlarına (yurtdışında tanıdık/para yollayabileceğin ortak kanal), piyasa şartlarına, komisyonlara, fiyatlara göre sürekli değişir çünkü. cex.iodan bahsedilmiş mesela, bbir zamanlar oradan kredi kartı ile alıp burada satmak bile karlıydı (arbitraj). ki senin kredi kartınnın ödemesi geldiğinde btc bile kendi başına hayvan gibi kar getiriyordu. ama şimdi yok o piyasa :/
dogandellal
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
March 21, 2018, 02:03:58 PM

BTC türk kar marjı alırken yurt dışı firmalar almıyor diye biliyorum , biraz araştırmalısınız bence .
gnawda
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
March 22, 2018, 03:40:48 PM

Localcoins gibi bir site vardı belki oralardan bir ödeme yöntemi bulunursa şu an olabilir.
hsyncl
Member
**

Activity: 322

View Profile WWW
March 22, 2018, 04:58:13 PM

yapabilecek birileri olsa gerçekten güzel karlar bırakabilir..

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: