Bitcoin Forum
May 13, 2024, 11:14:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Buterin'den Kripto Para Dünyasına: Büyüyün Artık!  (Read 219 times)
kriptokoin (OP)
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
December 29, 2017, 05:41:58 PM

Kripto para dünyasının son dönemde tamamen fiyat artışlarına odaklanması Ethereum'un liderinin canını sıkmış, ne diyorsunuz, haklı mı Buterin?

https://kriptokoin.in/buterinden-kripto-para-dunyasina-gonderme/

Blockchain teknolojisine programlama dilini getirerek kripto para dünyasında çığır açan Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, kripto para dünyasındaki para kazanma hırsından şikayetçi. Buterin insanların elde ettikleri kazanç yüzünden takıntılı hale geldiklerini ve bu yüzden de dünyayı değiştirecek teknolojinin odağını kaybettiğini düşünüyor.

Buterin twitter hesabında konuyla ilgili “Elde ettiğimiz tek şey klişe espiriler ve saçmalıklarsa, ben de bu işten AYRILACAĞIM” diye açıklama yapan Buterin, kripto para topluluğunun büyümesi gerektiğini ve online platformlardaki yatırım tavsiyeleri saçmalığından kendilerini kurtarması gerektiğini söylüyor;

“Ethereum da dahil tüm kripto para topluluğu bu sözlerimi bir uyarı olarak almalı. Dijital dünyada servet elde etme bataklığına düşmek yerine toplum ve gelecek için anlamlı işler gerçekleştirmeye odaklanmalıyız.”

Buterin başka bir Twitter kullanıcısına verdiği cevapta da kripto paraların servet ve güç kazanmanın çok daha ötesinde bir misyonunun olduğunu söyledi;

Her şeye rağmen Buterin kripto para dünyasının geleceğinden halen umutlu;

“Topluluk olarak doğru yöne eğilmemiz konusunda hala çok umutluyum”

"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715642050
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715642050
Reply with quote  #2

1715642050
Report to moderator
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 29, 2017, 05:47:59 PM

Vurdu parayi tabi lak lak konusuyor simdi, noluyorsa boyle satacak herhalde butun etherleri, once ltc simdide bu boyle boyle aciklamalarla ne yapmaya calisiyorlar acaba.
Reyiz
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 2

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
December 29, 2017, 07:30:45 PM

Aynı olay bu kadar revaçta olmasada altında, euroda, dolarda hatta evde,arsada senelerdir var ben mi yanlış düşünüyorum. Bence adam haksız beyler Smiley

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
December 29, 2017, 07:39:52 PM

Vurdu parayi tabi lak lak konusuyor simdi, noluyorsa boyle satacak herhalde butun etherleri, once ltc simdide bu boyle boyle aciklamalarla ne yapmaya calisiyorlar acaba.

dünyadaki her kişiye her olaya " para " gözüyle bakarsanız oradan bir sonuc cıkartabileceğinizi sanmıyorum. Fazla kalmamıs olsa da herkesin asıl niyeti " para "olmayabilir.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
December 29, 2017, 07:46:52 PM

dün sabah yazdıgım yazı.

ben sizin kadar pozitif değilim ne yazık ki.
btc dominasyonun %60 uzrine cıkacagını dusunuyorum.

şu an kripto marketin %90 ı çöp.dijital bir paper cıkaran 50 milyon dolar market cap yapıyor.
tabiri caizse koin cıkardım diyeni paraya boguyorlar.
bu pislik illa ki temizlenecek bir yerde.o zaman insanların canı cok yanacak işte.
özellikle zenginlik hayali kuran kucuk yatırımcıları vuracak bu dalga.
market cok fazla buyumeden bu temizliğin olacagına inanıyorum ben.saglık bir buyume için boyle temizlik gerekli cunku.
bu arada kucuk koinlerdne kaçabilen yatırımcı btc fiyatını yukseltecektir.ama asla 2017 deki gibi bir buyume soz konusu değil 2018 de btc için.
ben acıkcası 35-40 bin dolar arasına fitim bu sene için.

cok bilmişlik taslamak için demiyorum inanın piyasa şu an leş.
ben koin cıkardım diyenen market capı 50 milyon dolar.
kaç tane firma 50 milyon dolar degere sahip normal hayatta allah aşkına.
hersey overpriced su anda.umarım yanılırım kendimde altcoindeyim cunku cıkamıyorumda cok guvendiklerim oldugu için arasında.
teselort
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile WWW
December 29, 2017, 08:14:29 PM

Buterin doğru söylemiş.

nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
December 29, 2017, 08:26:42 PM

Valla o kadar para bende olsa bende bu kadara rahat konusurum Cheesy

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
December 29, 2017, 08:30:54 PM

Sıkıyorsa eth ilk çıktığı zamanlar deseydi ya şimdi olmuş 700 küsür dolar ilerde 1500 dolar olacak tabi zengin olduktan sonra demesi kolay kimin için kolay olmazdıki
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
December 29, 2017, 09:30:40 PM

1 yıldır etheri yerinde saydırıyor doğru düzgün büyük şirketlerle anlaşmalar çıkaramadı.Şimdi sırayı Rippleye kaptırınca stress bastı tabii..Yazık onun yerinde 
Trondaki justın olsaydı şimdi neler olurdu..Böyle giderse ethereumu batıracak geri zekalı..
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
December 29, 2017, 09:32:37 PM

Hepimiz para için bu piyasadayız . Ama adamlarda bokunu çıkardı herhalde .

cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
December 29, 2017, 09:46:17 PM

Kirptopara ilk çıktığı zaman amacı gerçektende bu değildi bu bir fikir ve çağımızda klasik paraya karşı bir devrim hareketi olarak doğdu ve lanse edildi.Şimdi ise bende dahil biçok kişi için para kazanma aracı haline geldi.Buterinin söylediği zaten bilinen bişey niye açıklama yapma gereği duymuş onu anlamadım ama.charlie lee yi örnek alıyor heralde
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 29, 2017, 10:38:43 PM

Bence kesinlikle haklı.Yatırımcı büyümedikçe zaten bu piyasada sıkıntılar bitmeyecek.Ondan da güvenli piyasa kalmayacak.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
December 29, 2017, 10:53:29 PM

Adam bizim paralara iş koyuyo kaldırdı kendisi az bişey bizde kazanalım dedik gözü kaldı galiba bırak sen blockchaina falan para lazım bize Smiley
koleskok
Member
**

Activity: 140

View Profile
December 29, 2017, 11:26:06 PM
Merited by dolagani (5)

Sadece para kazanmak amaç olmasın, değişimi görmek lazım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: