Bitcoin Forum
March 29, 2024, 10:09:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Balina Hareketi Nasıl Gerçekleşir  (Read 1059 times)
cagcug
Newbie
*

Activity: 95
Merit: 0

View Profile
January 04, 2018, 10:39:30 AM

Çok güzel  açık şekilde izah etmişsiniz . Balinalar insanlara psikolojik olarak tesir etmekle ellerindeki parayı katlıyorlar . Piyasayı iyi takip edip keskin artışları ve inişleri doğru değerlendirip ona göre al sat yapmak lazım .
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711706973
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711706973
Reply with quote  #2

1711706973
Report to moderator
1711706973
Hero Member
*

Ignore
1711706973
Reply with quote  #2

1711706973
Report to moderator
1711706973
Hero Member
*

Ignore
1711706973
Reply with quote  #2

1711706973
Report to moderator
emrullah2305
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
January 04, 2018, 11:21:48 AM

balinaların hareketini kimse öngöremez arkadaşlar birbirimizi kandırmayalım. adamlar 1 kişi bile bir coini alıp en yüksek hacme sokabilir 2-3 dakika içersinde.
eğer sızabiliyorsanız bu adamların oluşturduğu ve birbirleri arasında konuştukları grupları bulun ve dalın. ama fazla konuşmayın anlamasınlar  Smiley
nereye saldırmayı düşünüyorlarsa onlardan önce alın ve bekleyin hemen satış emri koyun  Smiley
keşke bizde balina olsaydık, zaten uğraşmazdık böyle şeylerle sanırım parayı yemeyi düşünürdük  Smiley
kimsesiz
Member
**

Activity: 112

View Profile
January 12, 2018, 12:04:28 PM

Hocam işin özeti şu. Balina gelir herhangi bir koine ucuzken çok fazla yüklenir ucuz fiyattan kapar. Bu durum o koinde yükselişe neden olur. Sonra bunu gören diğer alıcılarda oraya yönelir ve fiyat daha da artar. Bu durumda balina kar etmiş şekilde elindekinin tamamını yada kar ettirecek kısmını satar. Büyük bir satış olduğu için fiyat aşağı iner. İçeride kalanlara geçmiş olsun.
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
January 12, 2018, 09:31:16 PM

elinize sağlık bir örnekle olayı çok güzel özetlemişsiniz bu her koin geçerlidir zaten,temkinli olmak lazım ani hareketlenmeler de tedbiri elden bırakmamak en iyisi
guclu
Full Member

Activity: 260
Merit: 102

View Profile WWW
January 13, 2018, 08:57:00 AM

ben rakamlara karşılık gelen yerlere baktımda tam anlayamadım biraz daha açıklayabılırmısın derınlık tablosunu.

Yahu adam daha ne kadar açıklayıcı olabilir acaba? Nokta nokta anlatmış, bu "armut piş ağzıma düş"cülükten kurtulamıyorsunuz bir türlü. Daha detaylı öğrenmek için kendiniz araştırıverin diyeceğim ama dert detaylı olması da değil maalesef en sade anlatıma bile "anlayamadım, biraz daha açıkla" diyorsanız dert başka bir şey. Bir beslenme uzmanına görünün.

balinaların hareketini kimse öngöremez arkadaşlar birbirimizi kandırmayalım. adamlar 1 kişi bile bir coini alıp en yüksek hacme sokabilir 2-3 dakika içersinde.
eğer sızabiliyorsanız bu adamların oluşturduğu ve birbirleri arasında konuştukları grupları bulun ve dalın. ama fazla konuşmayın anlamasınlar  Smiley
nereye saldırmayı düşünüyorlarsa onlardan önce alın ve bekleyin hemen satış emri koyun  Smiley
keşke bizde balina olsaydık, zaten uğraşmazdık böyle şeylerle sanırım parayı yemeyi düşünürdük  Smiley

Bir de bu tür var... Kim bilir kripto paralarla ne zaman tanıştı, ama ahkam için hiç vakit kaybetmiyor Smiley
Bu tür genelde post kasmak için bol ve boş konuşur. Henüz Juniorken signature reklamından anlaşılabilir. "Öğrenmek değil öğretmek için buradayım" havası yaratır ki kimse tarafından eziklenmesin. Halbuki kimsenin öyle bir derdi yoktur Smiley
Nihayetinde milyar dolarlarla saniyeler içinde oynayan balina gruplarına sızılıp çaktırmadan dinlemeye ve hareketleri onlara göre yönlendirmeye yönelik tavsiyelerde bulunur, biri de gelir bunlarla böyle dalga geçer Cheesy Cheesy

Hocam işin özeti şu. Balina gelir herhangi bir koine ucuzken çok fazla yüklenir ucuz fiyattan kapar. Bu durum o koinde yükselişe neden olur. Sonra bunu gören diğer alıcılarda oraya yönelir ve fiyat daha da artar. Bu durumda balina kar etmiş şekilde elindekinin tamamını yada kar ettirecek kısmını satar. Büyük bir satış olduğu için fiyat aşağı iner. İçeride kalanlara geçmiş olsun.

Bravo. Pump & Dump'ı çok güzel anlattınız. Şimdi biraz da balinalardan bahseder misiniz? Konuyu açan arkadaşın anlatımına ekleyecek gerçek bir bilginiz varsa tabii... Yoksa olayı böyle kısaca özetlemeniz çok tatlı, çok yardımcı oldu Cheesy

ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
January 13, 2018, 10:56:02 AM

ben rakamlara karşılık gelen yerlere baktımda tam anlayamadım biraz daha açıklayabılırmısın derınlık tablosunu.

Yahu adam daha ne kadar açıklayıcı olabilir acaba? Nokta nokta anlatmış, bu "armut piş ağzıma düş"cülükten kurtulamıyorsunuz bir türlü. Daha detaylı öğrenmek için kendiniz araştırıverin diyeceğim ama dert detaylı olması da değil maalesef en sade anlatıma bile "anlayamadım, biraz daha açıkla" diyorsanız dert başka bir şey. Bir beslenme uzmanına görünün.

eğer sızabiliyorsanız bu adamların oluşturduğu ve birbirleri arasında konuştukları grupları bulun ve dalın. ama fazla konuşmayın anlamasınlar  Smiley
nereye saldırmayı düşünüyorlarsa onlardan önce alın ve bekleyin hemen satış emri koyun  Smiley
keşke bizde balina olsaydık, zaten uğraşmazdık böyle şeylerle sanırım parayı yemeyi düşünürdük  Smiley

Bir de bu tür var... Kim bilir kripto paralarla ne zaman tanıştı, ama ahkam için hiç vakit kaybetmiyor Smiley
Bu tür genelde post kasmak için bol ve boş konuşur. Henüz Juniorken signature reklamından anlaşılabilir. "Öğrenmek değil öğretmek için buradayım" havası yaratır ki kimse tarafından eziklenmesin. Halbuki kimsenin öyle bir derdi yoktur Smiley
Nihayetinde milyar dolarlarla saniyeler içinde oynayan balina gruplarına sızılıp çaktırmadan dinlemeye ve hareketleri onlara göre yönlendirmeye yönelik tavsiyelerde bulunur, biri de gelir bunlarla böyle dalga geçer Cheesy Cheesy

Bravo. Pump & Dump'ı çok güzel anlattınız. Şimdi biraz da balinalardan bahseder misiniz? Konuyu açan arkadaşın anlatımına ekleyecek gerçek bir bilginiz varsa tabii... Yoksa olayı böyle kısaca özetlemeniz çok tatlı, çok yardımcı oldu Cheesy

sanalla gerçek hayatı çok karıştırdın galiba sen ? beynin çorba gibi olmuş git dışarı gez kendine gel burada saçma sapan boş boş konuşma forum üyelik seviyesine göre insan yargılıyor kendini bir b*k sanmıyor mu bir de hahaha gerçek hayatta görsem suratına bakılmayacak bir tip olduğuna eminim. nereden mi eminim şu yazdığın s*lak saçma şeylerden eminim özgüven eksikliği ve ego sonuç ise senin gibi bir zavallı ...
zody
Member
**

Activity: 81

View Profile
January 13, 2018, 11:26:40 AM

Balina hareketi gerçekleştiğinde ekranın donar tekrar geldiğinde ya çıkmıştır yada düşmüştür.  Grin

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
THE FABRIC TOKEN ECOSYSTEM   ▲   WHITE PAPER  •  ANN THREAD  •  SLACK   ▲   DRAG-AND-DROP SMART CONTRACTS
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
kadirmon
Member
**

Activity: 75

View Profile
January 13, 2018, 11:45:26 AM

Ben şunu öğrendim balinalar küçük yatırımcı psikolojisini biliyorlar ve çoğunlukla ters hareketler yapıyorlar. Manipüle yada spekülasyonlardan besleniyorlar.
Onların tarafındaydan şanslıysan kazanıyosun yoksa kaybetmeye mahkumsun.
jomilae
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
January 13, 2018, 07:33:16 PM

Çok yararlı acemiler için. Emeklerine sağlık...
sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
January 13, 2018, 07:57:47 PM

Çok güzel anlaşılır bi konu olmuş, Teşekkürler.

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 14, 2018, 01:21:32 AM

Balinaların olduğu yerde kimisi de sürekli grafik analizi yapıyor sonra oturup kalıyor. Coin piyasasının kaderi bu. İnşallah bi gün biz de balina oluruz Smiley

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
mehmetlbj
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
January 14, 2018, 01:56:10 AM

Arkadaşlar selamlar, son dönemlerde sık sık duyduğumuz balina hareketiyle ilgili bu yazıyı hazırladık, umarız faydalı olur...

https://kriptokoin.in/balina-hareketi-nedir/

Balina diye adlandırdığımız kişiler genelde bahsi geçen para biriminden elinde çokça tutan kişiler diyebiliriz. Örnek olarak aşağıda verdiğimiz derinlik tablosunu inceleyebiliriz.

https://i1.wp.com/kriptokoin.in/wp-content/uploads/2017/12/derinliktablosu.png?resize=1024%2C205&ssl=1

Bitcoin’e ait derinlik tablosu – Kaynak : GDAX

Burada görebileceğiniz gibi elinde bitcoin bulunduranlar sağ tarafta kırmızı bölmeyi oluşturuyor. Bazı insanlar “benim 1 bitcoinim var, bunu 15.000 dolardan satışa koyuyorum” diyor, bazısı “15.150 dolara satıyorum ben” diyor. Sol tarafta ise “benim 14.400 dolarım var, ben 1 bitcoin almak istiyorum bu fiyata” şeklinde market emri giren insanlar tarafından “alım” havuzu oluşuyor ve bu genel tablo derinlik tablosu olarak adlandırılıyor. Tabloda da görebileceğiniz gibi yaklaşık 1.000 bitcoin 14.000 dolar ile 14.805 dolar arasında alım bekleyen kullanıcılara satılabiliyor.

İşte tam bu noktada elinde örnek olarak 2000 bitcoin bulunduran bir “balina” rahatlıkla borsa üzerinden 2000 bitcoinini bir anda satarak fiyatı 13.400 dolara kadar düşürebiliyor. Böyle bir düşüşü gören diğer kullanıcılar da “Bitcoin düşüşe geçti hemen satmalıyım” diyerek panik satışları yapıyor ve fiyat daha da düşüyor. Fiyatın daha da düştüğünü gören balinalar bitcoin satışı sonucu ellerinde tuttukları nakit para ile bir anda marketten 2200 bitcoin alıyor ve bunu gören kullanıcılar “Bitcoin artıyor, hemen almalıyım” diyerek yine bir panik alımı yapıyor. Tüm bu işlemler sonrasında fiyat yine eski yerine geliyor ve elinde 2000 bitcoini olan balina artık 2200 bitcoin’e sahip oluyor.

ufak bir yanlis var. sag taraftakiler BTC tutanlari gostermiyor. BTC satmak isteyenleri satmak istedikleri fiyata gore gosteriyor.

birileri de cikip dolphin ve shark'lari yazsin Smiley
AldoRain
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
January 14, 2018, 10:11:23 PM

Güzel bir şekilde anlatmışsınız.İyi hoş ama burada okumamız yetmez onu sezmeyi de bilmeliyiz arkadaşlar.Aynı coin veya tokenimiz varsa vay halimize Smiley
harsak06
Member
**

Activity: 182

View Profile
January 14, 2018, 11:14:12 PM

Çok güzel açıklanmış sayenizde de tam olarak kafamda oturdu balina hareketi acaba balinanin emirlerine farkederse onunla birlikte hareket etmek mümkün olabilir mi
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
January 15, 2018, 11:39:31 AM

Gayet sade ve güzel bir anlatım olmuş, teşekkürler.

Kendi adıma derinlik tablosunu tam anlayamadığım için onu araştırıp, işin analiz kısmına da ufaktan bir başlangıç yapmak güzel olacak diye düşünüyorum. Balina hareketine gelince, bu piyasada soğukkanlılık çok şey kazandırabilir; ama biraz tez canlı bir insansanız ve soğukkanlı davranamıyorsanız, aynı zamanda şans da yanınızda olmazsa işte o zaman başınız belada demektir.
Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
January 15, 2018, 06:28:22 PM

kaliteli bir bilgi paylaşımı olmuş kesinlikle, umarım daha kaliteli paylaşımlarında devamını getiririsiniz. özellikle balinalar ve pumplar konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacı var insanların.
drogbacrash1
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
January 15, 2018, 07:05:31 PM

arkadaşlar sakın böyle gruplara dahil olmayın... coine giriyorlar girdikten 20 saniye sonra gruplardan paylaşım yapıyorlar size pump un en üst seviyesinde aldırıyorlar ve kendileri çıkıyorlar sizede dump hali kalıyo çıkamıyosunuz elinizde patlıyo
Calligiato
Member
**

Activity: 137

View Profile WWW
January 15, 2018, 08:33:25 PM

Emirleri yığıyorlar uçlara, çektikçe çekiyorlar dibe, milletin stopu patlatıp ordan toplayıp yola devam ediyorlar.
beynimtok
Member
**

Activity: 280

View Profile
January 15, 2018, 08:36:34 PM

hocam yazıyı okudum, balina hareketinin iyi şekilde irdelemişsiniz, fakat eksikler var, biraz daha üzerinde durup derleyin derim.
Arizona
Full Member

Activity: 264
Merit: 100

View Profile
January 15, 2018, 08:42:17 PM

Teşekkürler özellikle merak ettiğim bir konuydu elinize sağlık
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: