Bitcoin Forum
May 14, 2024, 07:13:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Motosiklet kazası ve sigortanın karşılayacağı tutar  (Read 125 times)
Lebraam (OP)
Sr. Member

Activity: 655
Merit: 258

View Profile
December 29, 2017, 06:20:01 PM

Belki bilgili bir arkadaş vardır,

Motosikletimle döner kavşakta kırmızı ışıkta durdum. Yeşil yansın diye beklerken bir anda kendimi yerde sürüklenirken buldum. Arkamdan gelen araç duramayıp bana bir güzel arkadaş yapıştırdı ve motorun sağ taraf yere düşmeden dolayı ağır hasar aldı. (Yamaha X Max 250 Momo Design)

Polis hazır ordaydı tutanağı tuttuk karşı taraf %100 kusurlu.

Motoru aldım servise götürdüm. Evrakları incelediler, karşı tarafın sigortasının GENERALI olduğunu görünce suratları ekşidi. Dedim hayırdır? Dedi ki Generali çok sıkıntılı bir sigorta şirketi. Her şeyi yokuşa sürmeye meyilliler de hadi hayırlısı dedi.

Ertesi gün eksperleri gelip motoru inceliyor ve hasarlı 12 parçanın 3 tanesine değişim mastafını karşılamayacağını boyanmasını karşılayacağını beyan ediyor. Ben ise bunu istemediğimi, motosikletimde tek bir çizik dahi yoktu ve bir kişinin önüne ve ışıklara bakmayıp arkamdan yapıştırması sonucu motorumu boyalı olarak kullanmayacağımı söyledim. Burda karşı taraf ile anlaşma yolunu önerdiler.

Ayrıca servisin söylemine göre boyanması öngörülen parça çıkarması zor bir parçaymış ve büyük ihtimal çıkarırken kıracaklar, ardından da masraf artacağı için sigorta motosikleti perte çıkarma yoluna gidecektir burda da sana 15bin'e aldığın (2.el) motor için 12 bin lira falan vereceklerdir tahminen dedi. Değer kayıp davası açarsan da taş çatlasa 1000-1500 değer kaybı öderler gene zararlı çıkarsın, o yüzden diğer parçalar için 1400-1500Tl karşı tarafla anlaşman daha makul olur ve hasar hemen onarılır dedi.

Burda 2. sıkıntı kazadan sonra sigortanın karşılamadığı şeyleri ben karşılarım hatalı benim kardeşim kusura bakma diyen sürücü yokuş yapmaya başladı ve 500 lirasını karşılarım en fazla yarısını karşılarım demeye başladı.

Burda tecrübesi olan var mıdır? Nasıl bir yol izlemeliyim sizce?
1715670837
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715670837
Reply with quote  #2

1715670837
Report to moderator
1715670837
Hero Member
*

Ignore
1715670837
Reply with quote  #2

1715670837
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715670837
Hero Member
*

Ignore
1715670837
Reply with quote  #2

1715670837
Report to moderator
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
January 04, 2018, 11:47:14 PM

Öncelikle geçmiş olsun dostum umarım sen iyisindir böyle bir durumda en iyisi bir avukata danışmanı öneririm bizim milletimiz kaypak baştan kaza anının korkusuyla öyle konuşup sonra vazgeçerler
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
January 05, 2018, 03:55:07 AM

varsa tanıdık bi avukat bi iki telefon açsın sigorta şirketine tırsarlar hemen kapatırlar uzatmazlar muhabbeti dostum, geçen senede bizim başımızdan geçti böyle bi olay 3-4 aylık arabayı 2-3bin liral masraflı kazada cahil yeğenim sigorta karşılasın diye uğraşmış airbagler patlayınca direkt araba perte çıkıldı uğraş dur vallahi sıkıntılı iş
datcom
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
January 05, 2018, 04:20:42 AM

böyle durumlarda hiç zaman harcamadan tanıdık bir avukat arayacaksın. vardır arkadaşın, arkadaşının arkadaşı, komşun falan.

biz haklarımızı tam olarak bilmediğimiz için böyle durumlarda daha pısırık olabiliyoruz. ne yapacağımızı bilmediğimiz için korkuyoruz. avukata bir danış ki en az zararla çık olayın içinden.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
January 06, 2018, 11:35:43 AM

Eğer bu süreçte mağdur olursan gerçekten yazıklar olsun derim. Tek suçun trafik kurallarına uymaktan mağdur olmak helal olsun. Öncelikle yukarıda belirtildiği gibi bir avukat ile görüş dostum. karşı tarafın eksperleriyle yapacağın her görüşmeyi kayıt altına al ve konuşmaya başlamadan önce belirt bu çok işine yarar . Seni yıldırmak için olmayan prosedürleri varmış gibi gösterirler ki kayıt altı muhabbetini yaptığın takdirde çekinerek yaparlar.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
Pages: [1]
  Print