Bitcoin Forum
May 22, 2024, 11:03:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: gpu riglerde multi pool olayı varmı  (Read 124 times)
Anceluss (OP)
Member
**

Activity: 264
Merit: 12

View Profile
December 30, 2017, 05:32:32 PM

merhaba,

riglere nicehash yönlendirmeyi düşünüyorum ama nasıl yapcam onuda bilmiyorum

baikal cihazm var onun panelinde mesela nicehash sekmesi var tıklayınca gider multi pool oluyor yani karlı olan neyse onu kazyor hemen değişiyor

gpu rigleredede böyle bişey mevcutmu linux tabanlı riglerimin tamamı bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim

kartların tamamı amd
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
January 02, 2018, 05:51:11 PM

merhaba,

baikal cihazm var onun panelinde mesela nicehash sekmesi var tıklayınca gider multi pool oluyor yani karlı olan neyse onu kazyor hemen değişiyor

gpu rigleredede böyle bişey mevcutmu linux tabanlı riglerimin tamamı bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim

kartların tamamı amd

olmuyor öyle.

ne kazacaksan kendin kazıyorsun. ona göre bat dosyalarını ayarlayıp ne kazacağına kendin karar veriyorsun.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
January 02, 2018, 07:29:18 PM

merhaba,

kartların tamamı amd

Bazı pool lar da var. Mesela coinotron da "profit switch"  diye geçiyor. ETH veya ETC ye hangisi daha karlı ise ona geçiyor. Veya ZEC BTG hansigi daha karlı ise onu kazıyor. Daha fazlası için Google amca ya sormak lazım
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
January 02, 2018, 08:17:54 PM

Nicehashte otomatik kazım yapıyor. Nicehash sitesinden miner programını indirin testleri yaptırın, hangi coin karlı ise onu kazar
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
January 02, 2018, 09:37:56 PM

Nicehashte otomatik kazım yapıyor. Nicehash sitesinden miner programını indirin testleri yaptırın, hangi coin karlı ise onu kazar

Bildiğim kadarı ile Nicehash pool değil. Hash Power Kiralama sitesi . Hangisi karlı ise ona geçtiği doğrudur ama kazım karlılığı değil. Kiralama karlılığı. Nicehash da hangi algoritma daha yüksek kira getiriyorsa sizin kartlarınız ve gücünüz e göre o algoritmaya geçiyor ve onu kazıp kira parasını size BTC olarak veriyor. Yani ETH karlı olduğunu varsayalım. ETH ın Mh/s Hashpower ının Kira bedeli yükseliyor. Bu tamamen kiralama yapan insanların güç satın alması ile düşük fiyatlı güçlerin bitip yüksek fiyatlı güçlere doğru alım yapması ile oluyor. Burada siz sabit , az riskli , genel de daha az bir gelir elde ederken kiralayan kişi değişen, çok riskli , genel de daha çok gelir elde ediyor.
aAragnoN
Member
**

Activity: 98
Merit: 11

BELUGA PAY. Complete Mobile Point of Sale System

View Profile
January 03, 2018, 07:57:44 PM

Coinotronda var ama sadece Ethereum ve ethereum classic için geçerli, hangisi karlı ise ona otomatik geçiyor.

Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
January 04, 2018, 07:05:56 AM

Günü birlik karlı olan coini kazmak yerine uzun vadeli potansiyel coinleri kazmak daha mantıklı geliyor bana. Şahsen BTG kazıyorum çoğu zaman whattomine da alt sıralarda kalıyor ama uzun vadede tatmin edeceği kanısındayım.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: