Bitcoin Forum
July 01, 2024, 06:14:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Ripple'dan tarihi rekor: En büyük ikinci kripto para oldu  (Read 484 times)
arapgeceleri (OP)
Member
**

Activity: 378
Merit: 10

View Profile
December 30, 2017, 08:24:59 PM

2017'nin başında 0.0065$ değerine sahip olan Ripple(XRP) yılın son günlerinde inanılmaz bir değer artışı yaşadı. 2$ değerini aşan Ripple, ticaret hacmi açısından Ether'i de geride bıraktı.
Kripto para dünyasının geniş kitlelere kendini tanıtmayı başardığı yıl olarak kayıtlara geçecek olan 2017'nin son günlerine girerken Bitcoin'in durgunlaştığını diğer kripto paraların ise ciddi bir ivme kazandığını görüyoruz. Tabi hem değer hem de popülerliği itibariyle Bitcoin, kripto para denildiğinde akla gelen ilk isim ancak son günlerde değerini bir hayli artıran Ripple da adından söz ettiriyor. Bu yılın ilk günlerinde 0.0065$ değerine sahip olan Ripple son olarak 2$ değerini de aşarak tarihi bir rekora imza attı.

Ether'i Geride Bıraktı Ripple Asya pazarında faaliyet gösteren iştiraki SBI Ripple Asia şirketinin, Japonya'daki önemli kredi kartı şirketleriyle konsorsiyum kurmasının ardından borsada XRP kısaltmasıyla işlem gören kripto paranın değeri adeta fırladı.24 saat içinde değerini yüzde 50'nin üstünde artıran Ripple'ın değerindeki artış ticaret hacmine de yansıdı. Dün sabah saatlerinde 56 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip olan Ripple'ın şu anki ticaret hacmi 85 milyar dolar seviyesinde. Böylece XRP, 73 milyar dolar ticaret hacmine sahip olan Ether'i geride bırakarak en büyük ikinci kripto para olmayı başardı.
Bitcoin'in düşüş yaşadığı günlerde değerini korumayı başaran Ripple, 2$'ın üstündeki değerini ne kadar korur bilinmez ancak Bitcoin'in ilk sırada yer aldığı kripto para dünyasında; Ether ve Bitcoin Cash'ten sonra Ripple da ikincilik koltuğuna oturmayı başararak kripto paralar arasındaki çekişmeyi tekrar alevlendirmiş oldu. 2$ değerini aştıktan sonra da yükselişini sürdüren Ripple değerini 2.85$'a kadar çıkarmayı başardı. Bu rekor değerin ardından ufak bir değer düşüşü yaşayan kripto para şu sıralar 2.60$'dan işlem görüyor.

burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
December 30, 2017, 08:32:55 PM

Erken girenleri tebrik etmek gerekir, fakat halen çoğu kişi bu borsanın spekülasyonla döndüğünü farkedemiyor, xrp yani ripple güzel ve sevdiğiniz bir coin olabilir amenna, şuan hacim olarak btc kadar hacmi olmaya başladı, ama biliyorsunuz ki o hacim, bir sabah kalktığınız da bir bakmışsınız ki tamamen dibe inmiş, büyüye kaptırmamak lazım, yoksa bir bakmışsınız ki çok acayip terste kalmış olabilirsiniz, ve 6 ay daha o coinin aynı seviyelere gelmesini bekliyor olabilirsiniz.

AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
December 30, 2017, 08:50:32 PM

Ripple için 2. sıranın kalıcı olacağını düşünmüyorum.Ne demek istediğimi geçen mayıs ayındaki harekete  grafikte bakarsanız anlarsınız.Bunu Amerika merkez bankası FED in destekleyip bu hale getirdiğini düşünüyorum.Ancak ripple kurumlar dışında halkın gözünde hiçbir anlamı olmayan bir coindir.Bu hareketler Rippleyi herkesin gözünde çok komik bir hale getirdi..Sınırsız para ile hiç emek proje ve keşif olmadan buralarda olması sanal ve geçici bir durum olduğunu düşünüyorum.Şu işe bakarmısınız btc 9000-10000 e kadar gerilese Ripple az daha artsa Btc yide geçecekti.Yani soruyorum Ripple btc yide geçecek ne yaptı..Çok saçma ve komik..Yakında ilk 10 da bile olamayacak bence..
oinokhoe
Member
**

Activity: 140

View Profile
December 30, 2017, 08:57:53 PM

Kesınlıkle kalıcı bır sıra olmayacak ama erken girenler ve bekletenler karını zaten gördü.
HadadC
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
December 30, 2017, 09:50:06 PM

Zamanında bir arkadaşım ripple diye diye başımın etini yemişti keşke onu dinleseydim, yerini korusun korumasın ekmeğini yedi , yiyen herkese de helal olsun yani aptallık ettik

❤   humancoin   ❤ (https://www.humancoin.net/)
Join our whitelist!
█A new era of charity █
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
December 30, 2017, 09:51:59 PM

vitalik bunun altında kalmaz. bi güncelleme yapar ethereuma hoop 1500 dolar olur. sonra da bu sefer eth 1.sıraya yükselir mi haberlerini görmeye başlarız.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
December 30, 2017, 10:02:45 PM

Ripple'nin daha önce ikinci olduğu dönemden sonra büyük bir crash gelmişti, ethereum 4 kat fiyatlanmişti bence ethereum bunun altinda kalmaz ve 1500'lere dogru yol alir.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1143

View Profile
December 30, 2017, 10:06:57 PM

ripple öyle kolay kolay yok olmaz ama gerçek değeri de bu kadar değil en azından şu aşamada, ilerde btc 500 bin dolar olur ripple da 3-5 dolar olabilir uzun süreliğine, satoshinin değerinden ötürü...
btc atağa kalktığında süründürür ripple, eskileri dinleyin arkadaşlar 10 btc atarsınız 1-2 aya elinizde 1 btc kalır demedi olmasın...büyük miktarda parayla ilüzyon yapmak zordur, 100 milyar doların el değiştirmesinden bahsediyoruz burada, görmüşsünüzdür adam şatoyu yok ediyor falan bunlar planlı programlı dümenler, illüzyonu gerçek sanırsanız ettiğiniz zarardan hallisünasyon görmeye başlarsınız....

Temel bir gün kayalıklardan denize girecekmiş. Bakmış çevrede kimse yok, donu ıslanmasın diye çıplak atlamış denize. Denizden çıktığında bir bakmış ki eşyaları yok. Bir süre etrafına bakınıp beklemiş. Yardım edecek kimse yok. Çaresiz koyulmuş yola. İki eliyle önünü kapatarak yürürken, Temel’in bu hâlini gören arkadaşı seslenmiş. “Ula Temel, önünü kapayacağuna yuzuni kapa yuzuni. Orandan seni kimse tanımaz...”

yukarıdaki hesap ripple verge şu bu aletin bir önemi yok, sadece bir süreliğine paranın taşıyıcılığını üstlenecek malzeme (yüz) olması yeterli!  ytd

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
December 30, 2017, 10:07:43 PM

siqiq Ripple kaç gündür piyasayı mahvetti. Bu mesajı attıktan 4-5 saat sonra O sıralamada 3. sıraya düşecek. 2-3 gün sonra BCASH hatta Cordano bile geçecek bu uyuz Rippleyi..

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
December 30, 2017, 10:10:53 PM

kriptopara felsefesine gönül verenlerin hiç biri ripple'a yatırım yapmaz. kazananlara hayırlı olsun
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
December 30, 2017, 10:12:26 PM

valla şişirildiği gibi bir güzelde indirebilirler dikkatli olmak lazım ripple vb coinler hangi coin olursa olsun bunu yapanalr indirmeyide iyi bilirler burası normal borsa değil kurtlar sofrasındada öte arkadaş kimse koklatmamaya yemin etmiş kimi kapan kapana ani 2 5 10 katlar yükseliş ve inişler var düşündürücü ama maalesef gerçek budur

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
December 30, 2017, 10:28:19 PM

Ripple denen coinin buraya çıkması tamamen manipülasyon.Yine milletin eline verecekler.2-3 ayda bir yaptıkları bu.Bir dolar bile yatırmam bu ne idüğü belirsiz coine.
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
December 30, 2017, 10:38:10 PM

Tabiki geride bıraktı fakat 2. sırada uzun süreler kalabilecek mi? önemli olan bu ben milleti silkelemeye başlıyacaklarını düşünüyorum bu 1 dolara geri düşer
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
December 30, 2017, 10:51:13 PM

Elimde bulunan ctr leri 3 e böleyim dedim keşke sadece ada alaydım ripple falan mahvetti ama umarım artışı yeniden yakalar da durum düzelir..
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253

View Profile
December 30, 2017, 11:24:11 PM

3-4 ay önce ripple bankalarla anlaştı ve türkiyedede akbankla anlaştı muhabbeti ile bir çok kişi ripple aldı ve çok büyük zarar ettiler. şimdi ne spikülasyonlar var bilmiyorum ama bu yükseliş beni korkutuyor. bilmeyenler gözü kapalı girmesin..
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
December 30, 2017, 11:52:53 PM

İlk aldığım almayı istediğim coindi. gayet ucuzdan da aldım, fakat araştırdıkça gördümki güven vermiyor. Ve sattım. satar satmaz yükselmeye başladı. Tamam ister güvenelim, ister güvenmeyelim, ister sevelim, ister sevmeyelim çok iyi bir prim yaptı hakkını yememek lazım.

Sonuç : Bir coinden ne almayacak kadar nefret edin, ne de satmayacak kadar sevin.
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
December 30, 2017, 11:54:53 PM

Ethereumun 2.likten inmesi bana çok saçma geliyor . xrp de ne gelişme oldu da bu artış oldu. Tamamen şişirme iota gibi bu da patlayacak.

yobit.net is banned from signatures
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
December 31, 2017, 12:41:44 AM

Erken girenleri tebrik etmek gerekir, fakat halen çoğu kişi bu borsanın spekülasyonla döndüğünü farkedemiyor, xrp yani ripple güzel ve sevdiğiniz bir coin olabilir amenna, şuan hacim olarak btc kadar hacmi olmaya başladı, ama biliyorsunuz ki o hacim, bir sabah kalktığınız da bir bakmışsınız ki tamamen dibe inmiş, büyüye kaptırmamak lazım, yoksa bir bakmışsınız ki çok acayip terste kalmış olabilirsiniz, ve 6 ay daha o coinin aynı seviyelere gelmesini bekliyor olabilirsiniz.
yoo bence herkes farkında bunun spekülasyon olmayan coin göster bana? bitcoin spekülatif değilmi yani?
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
December 31, 2017, 03:59:22 AM

Piyasada her şeyin spekülatif olduğuna katılıyorum bende ayrıca anti ripple gibi bir düşüncede de değilim fakat eth ile kıyas dahi edilemez ve o sırayı ne denli korur bilemedim.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
December 31, 2017, 04:53:05 AM

ETH ve Bitcoinin düşüşü çok yaradı işlerine herkes ripple yüklendi ve meyvelerini almaya başlıyo millet çok iyi rakama ulaştı.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: