Bitcoin Forum
May 12, 2024, 06:31:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Güneydoğu’da kaçak elektrik ile Bitcoin madenciliği yapılıyor :D  (Read 2481 times)
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
January 09, 2018, 10:20:03 AM

onlar yaksın biz ödeyelim ne ala memleket
1715538718
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715538718
Reply with quote  #2

1715538718
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715538718
Hero Member
*

Ignore
1715538718
Reply with quote  #2

1715538718
Report to moderator
1715538718
Hero Member
*

Ignore
1715538718
Reply with quote  #2

1715538718
Report to moderator
1715538718
Hero Member
*

Ignore
1715538718
Reply with quote  #2

1715538718
Report to moderator
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
January 10, 2018, 12:25:29 PM

bu gidişle onların dağa çıktığı gibi bizde meydanlara ineceğiz ya hadi hayırlısı. biz sesimizi çıkarmadıkça eşşek niyetine üstümüze biniyorlar.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 10, 2018, 04:52:25 PM

Ulan türkiye öyle bir ülkeki doğru düzgün insanın tepesine biniyorlar, ama bunların tepesine binecek gücü yok devletin;

batman'da 350 aboneli bekirhan beldesi sakinlerinin isteği.

dicle elektrik dağıtım şirketi kaçak kullanımı azaltmak amacıyla çalışma başlattı ve çalışma kapsamında sayaçların konutların dışına alınmasını istedi. uygulamaya karşı çıkan belde sakinleri görevlileri engelledi ve hakarete uğrayıp tehdit edilen görevliler beldeyi terketti.

elektrik şirketi bu olaylar üzerine jandarmaya başvurdu ve güvenliğin sağlanmasını istedi. bu arada belde sakinlerini temsil eden muhtarlar ve elektrik şirketi yetkilileri bir araya geldiler ve anlaşmaya çalıştılar ama muhtarlar elektrik parasını ödememekte ısrar ettiler. elektrik şirketi yetkililerin buna karşı çıkması üzerine muhtarlar bedelini ödedikleri elektriği kullanmayacaklarını söylediler ve elektriğin tamamen kesilmesini istediler.

Biliyorlar kimse kesemez, öyle gelip burada beyaz yakalıya atarlanır elektrik kurumda çalışanlar, bunlara ise abi çekerler korkudan, bunlar böyle işte nasıl olsa kayıp-kaçak yaz gitsin faturaya.
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
January 10, 2018, 08:35:37 PM

Hakkımı helal etmiyorum biz enayiyiz sanırım millet vekillerin milyon tl lik faturularını öderiz milletin kaçak elektrik paralarını ve daha kim bilir nelere of of

pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
January 13, 2018, 01:32:03 PM

Yeni limon bahçem için 2 tane tarımsal kullanım için abone çıkartmam 15 günümü aldı, ilçe tarıma git ordan şunu çıkar, clk'ya git ordan bunu getir, arsanızdaki kuyu derinliği ölçümü için bir arkadaş neticeyi bildirmesi gerek zırt pırt....

İlçe tarımdan 1 kağıt için 70 tl ödemem  de zoruma gitti oturmuş oraya 10 ttane memur 2 tanesi çalışıyor geri kalan çene çalıyor.
Kuyu yerine kanal yazması da beni çileden çıkarttı 2. gidişimde yanlışı düzeltin dedim yine 70 tl istediler bu sefer tepem attı.

Siz kim oluyorsunuz diye çıkıştım sizi ilgii yerlere şikayet edeceğim diyince tamam abi tamam hemen düzeltiriz demeye başladı pezevenkler
Yani azcık aklımız olmasa tutup sikecekler.
Abone sayaç dosya masrafı gel git derken 2000 tl tuttu.

Bu ülkede hakkı ile iş yapanı hep zor şartlar bekliyor. İş yapmak büyük mesele, herkes dolandırıcı hırsız olmuş.
İmam hırsız olursa cemaat ne yapsın?
Böyle halka böylesi müstehaktır! Az bile....
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 13, 2018, 01:43:12 PM

Bu ülkede hakkı ile iş yapanı adam yerine koymazlar, orada 10 tane memurun 2 si iş yapıyor diyorsunuz, o 2 si de bu gün git yarın gel kafasında iş yapıyor, devletin %80 bu halde,

bürokrasidenyi sevmiyorum, ama bu seferde birileri çıkıyor rahat çalıp çırpmak için , denetimleri kaldırıyor vs, sonra çıkıp meydanlara diyorlar ki bürokrasiyi kaldırdık,

afedersiniz ama NAH kaldırdılar bürokrasiyi, kendi yandaşları rahat ihale alsın şunu bunu yapsın diye bazı şeyler kalktı,  sıradan vatandaş bi iş yapmaya kalksın bakalım o memurlar nasıl yokuş yapıyor,

size niye yokuş yapıyorlar çünkü siz bir daha orayla işiniz oldu mu ayak sürüye sürüye gidersiniz, ya da hiç gitmemeye çalışıp başka işlere başka seçeneklere yönelirsiniz

bu da oradakilerin bütün gün çay içip lak lak yapmalarını sağlar.

followm3
Full Member

Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 13, 2018, 02:04:41 PM

GüneyDoğu bu zamana kadar elektirik faturasımı ödiyordu ? Hepsini biz ödiyorduk adamlar sefa sürsün beleş elektirik batıdakilere de kaktır faturayı oh ne ala gerekirse vermesinler elektirik onlar çakalda biz enayimiyiz(onların elektirik faturalarını ödediğimi sürece evet )

clt
Jr. Member
*

Activity: 135
Merit: 7

View Profile
January 13, 2018, 08:57:02 PM

Sanırım Diyarbakır'ın merkezinde yaşayan birisi olarak bu konuya el atmanın vakti geldi. Arkadaşlar öncelikle %70 kaçak elektrik orada bulunan insanların %70'inin kaçak elektrik kullandığı anlamına gelmez. Mıntıkaya verilen elektrik miktarının fiyatının %70'inin tahsil edilemediği anlamına gelir. Normalde kayıp kaçak %10-%15 civarlarında seyretmektedir yurt genelinde. Fakat bu oran en yüksek Şanlıurfa olmak üzere Doğu illerinde yüksek seyretmektedir. Burada şu konuyu çok iyi kavramak lazım. Kaçak elektrik genelllikle iletim hatlarına kanca atarak veya ev içinde mühürlü olmayan sayaçlara elektrik girmeden kablo çekilerek kullanılmaktadır. Diyarbakır genelinde mühürlü olmayan sayaç sayısı takribi %10 civarındadır. Bu da kaçak elektriğin nüfusun aslında çok küçük bir kısmının kullanımına denk gelmektedir. Bir örnekle netliğe kavuşturalım: Şu an bulunduğum mahallede her biri 244 apartmandan olmak üzere toplam 4 site var. Hemen hemen 1000 daire eder bu. Direk yanımızda ise gecekondu tarzı bir yapılanma var. Burada da maksimum 80 daire var. Bu iki mıntıka da aynı hatta bağlı. Elektrik sayaçlarını okuyan görevlinin verdiği bilgiye göre bizim hattımızda kayıp kaçak oranı %60 civarında. Sitelerin bütün elektrik sayaçları bodrumda ve kilitli olmasından dolayı kaçak gibi birşey söz konusu değil. Fakat görülen o ki toplam 80 gecekondu dairesi bütün yükün %60'ını çekiyor ve herhangi bir ödemede bulunmuyor. Daha doğrusu çok az bir ödeme de bulunuyor. Bu dairelerin önünden geçtiğinizde akkor lambaları görebilirsiniz. Bacalarından duman tütmez. Hatta eski demir karyolyayı rezistans olarak tavana asıp elektrik verip ısıtan bile var. Bu hesaplamaların sonucu ortalama 1 kaçak daire 13-14 adet normal dairenin harcadığı elektriği harcıyor. Devletin bu konuya yaklaşımına gelirsek. Elektrik dağıtım ihaleleri yapılırken mevcut kaçak oranı üzerinden fiyat verilir. Örneğin geçen yıl o bölgede %70 kaçak var ise 100 milyonluk ihale 30 milyona verilir ve ihaleyi alan firmaya da kayıp kaçak oranı için bir hedef verilir örneğin %65 gibi. Yani direk olarak bu para vatandaşın cebinden çıkmaz ama bazıları haksız kullanmış olur. Firmalar genellikle hedeflere ulaşırlar. Son 3-4 yılda elektrik idarelerinin özelleştirilme hızına müteakip kayıp kaçak oranı düşmektedir. Fakat haberde geçen Bekirhan beldesi sakinlerini de anlamak güç. Gelin bizi ezin diyorlar. Umarım konuyu özetleyebilmişimdir. Ayrıca son bir örnek: Ortalama bir ufo tarzı ısıtıcı 2kw elektrik tüketmektedir. 2018 yılı için elektriğin perakende satış fiyatı olan 44 kuruş/kwh ile bir aylık bu ısıtıcının çalışması takribi 316 tl tutmaktadır. Evde toplam 5 ısıtıcının çalıması 1900 tl civarına gelir. Daha diğer elektriği saymadım bile. Normal bir vatandaşın ortalama 100-150 tl elektrik faturası ödediğini göz önüne alırsak kaçak kullanım yapanların eşeğin ..ına su kaçırmasının ne denli büyük bir bedele dönüştüğü açıkca görülmektedir.
Habercoin
Jr. Member
*

Activity: 39
Merit: 3

View Profile WWW
January 14, 2018, 09:18:12 PM

"Kaçak Elektrik İle Bitcoin Üretildiği' Haberleri Gerçeği Yansıtmıyor"

Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi:"Basında yer alan 'Diyarbakır'da bir evde fabrika kadar elektrik tüketilmesi nedeniyle operasyon yapıldığı, evlerde ve ahırlarda Bitcoin üretildiği' haberleri gerçeği yansıtmıyor""Gazetecilerden gelen kaçak elektrikle mücadele sorularına verilen bir yanıtın, Bitcoin sorusuna verilen bir yanıt gibi kamuoyuna sunulması gerçeklerle uyuşmuyor"

Kaynak Milliyet: http://www.milliyet.com.tr/kacak-elektrik-ile-bitcoin-uretildigi--yerelhaber-2492883/

Haktan hukuktan, Kul hakkında, ALLAH'TAN KORKMAKTAN Bahsedenler, Bilmeden araştırmadan insanların günahına girmeyelim!
cenkistan
Member
**

Activity: 152
Merit: 10

ImmVRse | Disrupting the VR industry

View Profile
January 15, 2018, 12:42:10 AM

Kaçak elektrik değil ama tarımsal sulamada kullandığımız dalgıç için sanayi elektriği kullanıyoruz, arasıra aklımdan geçiyor sanayi elektriği ile madencilik her seferinde üşengeçlikten vazgeçiyorum mk.Borsa daha tatlı geliyor diye

SilverVigilante
Sr. Member

Activity: 361
Merit: 250

View Profile
January 15, 2018, 03:38:48 PM

bu güneydoğu da ki arkadaşların büyük kısmı hata yapıyor diye düşünüyorum ben. allah bunun hesabını öbür tarafta sormaz mı arkadaşlar niye hak yiyorsunuz 3-5 kuruş para kazanmak için
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
January 18, 2018, 11:24:37 AM

Zaten büyükşehirde oturan insanlar inek gibi sağılıyor kaçak elektrik bedeli diye bir ödeme dünya üzerinde yok kullandırtma kardeşim o kadar güçten  kuvvetten bahsediyorsun takip et yakala kaçak elektriği kullanana ceza kes ödeyen insanları aptal yerine koyduğunuz yeter artık
thetis
Member
**

Merit: 14

View Profile WWW
January 18, 2018, 02:21:15 PM

devlet değil misin işini yap. bi taraf ödemesin sen ödetmeye çalışma onun yerine basit olanı seç. ses çıkarmayan diğer insanlardan onlarında parasını al.

şöyle bir mantık var mı. alışveriş yapıyorsun diyosun ki ben para falan ödemem. çıkıp gidiyorsun. market yönetimide diyor ki sonradan gelen müşterilere ya ödemeyenlerde oldu onların parasını da sizin faturaya ekliyorum.
kabul eder misiniz? kabul ediyoruz.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
followm3
Full Member

Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 18, 2018, 03:25:58 PM

Elektrik soununu bir türlü çözemedik ya arkadaş onlar kaçak kullansın biz ise vergilerini ödeyelim . Faturaya bakıyorum kullanılan elektirik 55 TL sonuç en altta 110 TL helal ya.

tolgacevdet
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
January 19, 2018, 11:48:43 AM

Elektrik soununu bir türlü çözemedik ya arkadaş onlar kaçak kullansın biz ise vergilerini ödeyelim . Faturaya bakıyorum kullanılan elektirik 55 TL sonuç en altta 110 TL helal ya.

Benzini,alkollü içeceği,suyu da mı Güneydoğu yüzünden böyle vergilerle alıyorsunuz? Bunlar devletin bahaneleri,elektrik,doğalgaz,su gibi temel hizmetler çok ucuz olmalı bir ülkede vatandaşlara,açlığın,sefaletin,adaletin olmadığı yerde bunların olması gayet doğal.
Sampix
Member
**

Activity: 98

“Innovation Powered by Crypto”

View Profile
January 19, 2018, 04:07:20 PM

Devlet özelleştirdi kaçakla uğraşmamak adına firmalar uğraşsın diye güya. Firma onlardan alamadığı parayı devletten alıyor malesef..

Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
January 19, 2018, 04:13:47 PM

Haber doğru veya yanlış yapan varsa Hakkımı helal etmiyorum. Biz burda vergilerle boğusuyoruz adam kısa yoldan para kazanma peşinde hemde hiçbir maddi zahmetle girmeden.
a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
January 19, 2018, 04:49:33 PM

Benzini,alkollü içeceği,suyu da mı Güneydoğu yüzünden böyle vergilerle alıyorsunuz? Bunlar devletin bahaneleri,elektrik,doğalgaz,su gibi temel hizmetler çok ucuz olmalı bir ülkede vatandaşlara,açlığın,sefaletin,adaletin olmadığı yerde bunların olması gayet doğal.

elektriğin yüksek olmasının sebebi orada ki namussuzlar benzin alkolün yüksek olmasının sebebi yöneticilerin namussuzluğu.
bloodycountess
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
January 21, 2018, 08:55:07 PM

Elektrik kaçağı ve yine Güneydoğu Anadolu. Sadece Güneydoğu Anadolu'ya atfedilen bu kaçakçılıkta biraz haksızlık var. Arkadaşlar batı bölgemizde de böylesine faaliyetler yapılıyor. Fakat BTC üretmek için düşünülmesi akıllıca. Tabi ki tebrik etmiyoruz haram zıkkım olsun o coinler.  Angry
eksi30
Member
**

Activity: 93

View Profile
January 21, 2018, 09:34:55 PM

Konuyla ilgili dicle elektrik açıklama yapmıştı durumun asılsız olduğuyla ilgili , bildiğim kadarıyla da güneydoğuda kullanılan kaçak elektriği batıdaki abone ödemez dağıtım şirketleri bölgesel faturalandırma yapar.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: