Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:51:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Πάλι πρόβλημα με Coinbase  (Read 192 times)
mitsos13 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 27
Merit: 0


View Profile
December 30, 2017, 10:18:49 PM
 #1

Καλησπερα. Και χρονια πολλα. Εχω νεο προβλημα με την coinbase. Προσπαθησα να συνδεθώ. Με το που έβαλα τον κωδικό και περιμενα να χρειαστεί την επαλιθευση απο κινητο μου βγαζει error. Ξαναπροσπαθησα οκ μου ηρθε μήνυμα το έβαλα. Μετα ηθελε κλασικά επαλιθευση απο E mail. Μπηκα στο μαιλ ανοιξα αυτο που μου έστειλε και ελεγε μη αναγνωρισιμη συσκευή(σαν να ηταν λαθως η διευθυνση που μου έστειλαν να ανοιξω) και έκανε ανανεώσεις μέχρι που εφαγα ban για 24 ωρες. Αγχωθηκα λιγο. Γιατι μεσα εχω καποια λεφτα. Όχι πολλα αλλα έχω. Και αγχωθηκα γιατι φοβαμε μην έχει αυριο παλι προβλημα συνδεσεις. Δεν έστειλα μήνυμα στην υποστήριξη. Θα περιμενω 24 ωρες να ξανα προσπαθήσω..  Απλα φοβαμε μην και δεν μπορω να μπω και χασω τα λεφτα μου. Που δεν νομιζω βέβαια γτ εχω κανει ολες τις επαλιθευσεις με ταυτότητα κλπ. Μηπως εχει αλλος το ιδιο προβλημα. Επισης αλλο πρόβλημα που είχα απο την αρχη που χρησιμοποιώ την coinbase(λιγοτερο απο ενα μηνα το χρησιμοποιώ)  είναι οταν εστελνα λεφτα σε ανταλακτηριο κατα την μεταφορα ζητάει επαλιθευση  με κινητο. Οταν έβαζα τον  κωδικό που μου έστελναν η coinbase τον κωδικο τον βγάζει παντα λαθως. Ενω οταν παταω επανάληψη αποστολής κωδικου ο κωδικος που μου έρχεται τον δέχεται κανονικότατα.. Περιεργα πράγματα.. Καμια βοήθεια? Ειδικα για το πρωτο. Ευχαριστώ και καλη πρωτοχρονιά..
1714935092
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714935092

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714935092
Reply with quote  #2

1714935092
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
December 31, 2017, 01:59:56 AM
 #2

Καλησπερα. Και χρονια πολλα. Εχω νεο προβλημα με την coinbase. Προσπαθησα να συνδεθώ. Με το που έβαλα τον κωδικό και περιμενα να χρειαστεί την επαλιθευση απο κινητο μου βγαζει error. Ξαναπροσπαθησα οκ μου ηρθε μήνυμα το έβαλα. Μετα ηθελε κλασικά επαλιθευση απο E mail. Μπηκα στο μαιλ ανοιξα αυτο που μου έστειλε και ελεγε μη αναγνωρισιμη συσκευή(σαν να ηταν λαθως η διευθυνση που μου έστειλαν να ανοιξω) και έκανε ανανεώσεις μέχρι που εφαγα ban για 24 ωρες. Αγχωθηκα λιγο. Γιατι μεσα εχω καποια λεφτα. Όχι πολλα αλλα έχω. Και αγχωθηκα γιατι φοβαμε μην έχει αυριο παλι προβλημα συνδεσεις. Δεν έστειλα μήνυμα στην υποστήριξη. Θα περιμενω 24 ωρες να ξανα προσπαθήσω..  Απλα φοβαμε μην και δεν μπορω να μπω και χασω τα λεφτα μου. Που δεν νομιζω βέβαια γτ εχω κανει ολες τις επαλιθευσεις με ταυτότητα κλπ. Μηπως εχει αλλος το ιδιο προβλημα. Επισης αλλο πρόβλημα που είχα απο την αρχη που χρησιμοποιώ την coinbase(λιγοτερο απο ενα μηνα το χρησιμοποιώ)  είναι οταν εστελνα λεφτα σε ανταλακτηριο κατα την μεταφορα ζητάει επαλιθευση  με κινητο. Οταν έβαζα τον  κωδικό που μου έστελναν η coinbase τον κωδικο τον βγάζει παντα λαθως. Ενω οταν παταω επανάληψη αποστολής κωδικου ο κωδικος που μου έρχεται τον δέχεται κανονικότατα.. Περιεργα πράγματα.. Καμια βοήθεια? Ειδικα για το πρωτο. Ευχαριστώ και καλη πρωτοχρονιά..

Φαντάζομαι θα είσαι σίγουρος ότι μπαίνεις στην σωστή διεύθυνση. Σίγουρα μπορεί να είναι πρόβλημα της πλατφόρμας τους. Απλά περίμενε το 24αωρο και δοκίμασε ξανά. Γιαυτό πάντως λέμε πάντα να μεταφέρετε τα bitcoin σας η τα ψηφιακά σας νομίσματα σε δικά σας wallet ακριβώς για να μην έχεις τον φόβο μην πάθει κάτι μια τέτοια πλατφόρμα και χάσεις τα bitcoin σου.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
nikoskall4
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
December 31, 2017, 01:53:57 PM
 #3


 αν βαλω τα xrp απο το kraken στο ledger nano και μετα θελω να τα πουλησω πρεπει να τα μεταφερω μονο στο κρακεν ή μπορω να τα μεταφερω σε αλλο ανταλακτηριο??και επισης αν χαλασει 'η χαθει 'η παθει κατι αυτο το ledger nano τι γινετε?χανοντε τα νομισματα που εχω μεσα?
athlas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
December 31, 2017, 02:34:49 PM
 #4

τα πας οπου θελεις μετα,εαν χασεις το ledger paraglneis αλλο και με τα recovery keys οι 24 λεξεις που καπου λογικα τα εχεις κρατησει το επαναφερεις και δεν χανεις τιποτα
nikoskall4
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
December 31, 2017, 02:41:27 PM
 #5

τα πας οπου θελεις μετα,εαν χασεις το ledger paraglneis αλλο και με τα recovery keys οι 24 λεξεις που καπου λογικα τα εχεις κρατησει το επαναφερεις και δεν χανεις τιποτα
ευχαριστω για την απαντηση .καλο αυτο..γιατι δεν ξερεις τι γινετε με το usb...μπορει κατι να παθει ..μην χασεις και τα νομισματα
chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
December 31, 2017, 09:57:45 PM
 #6

τα πας οπου θελεις μετα,εαν χασεις το ledger paraglneis αλλο και με τα recovery keys οι 24 λεξεις που καπου λογικα τα εχεις κρατησει το επαναφερεις και δεν χανεις τιποτα
ευχαριστω για την απαντηση .καλο αυτο..γιατι δεν ξερεις τι γινετε με το usb...μπορει κατι να παθει ..μην χασεις και τα νομισματα

τις λέξεις αυτές τις επαναφέρεις σε άλλο ledger η ακόμα και σε άλλο electrum wallet

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!