Bitcoin Forum
May 02, 2024, 05:11:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: pitanje private key  (Read 115 times)
fdonio (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
January 01, 2018, 01:48:19 AM
 #1

hi ako neko ti isprati btc preko imported adres sta on ima u ruci posle ipratenja btc dali moze ih povuciti nazad i sta ja mogu sa time btc dali mogu da ih upotrosim dali mogu da ih pratim negde i li sta drugo mogu da radim bez private key nemam taj kluc privatni hfala vam puno prijatno 
1714669912
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714669912

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714669912
Reply with quote  #2

1714669912
Report to moderator
1714669912
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714669912

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714669912
Reply with quote  #2

1714669912
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714669912
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714669912

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714669912
Reply with quote  #2

1714669912
Report to moderator
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
January 01, 2018, 08:14:13 AM
 #2

Uh... Jako je teško čitati kad pišeš bez interpunkcijskih znakova (točka, zarez...). Ako sam dobro shvatio, zanima te možeš li trošiti BTC ako nemaš private key novčanika. Kratak odgovor je - naravno da ne možeš. Kad bi se to moglo, onda bi svatko mogao trošiti bilo čija sredstva. Private key-om "otključavaš" novčanik što ti onda omogućava trošenje BTC-a ili bilo kojeg drugog coina/tokena.
RegulusHr
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 256


View Profile
January 01, 2018, 09:10:46 AM
 #3

Ja sam malo drukčije shvatio pitanje, dosta je nerazumljivo napisano pa se može tumačiti na više načina.

Oni bi prebacili sredstva u njegov novčanik tako da naprave import BTC adrese. A da bi napravili import adrese u wallet mora se u wallet pohraniti i private key, što znači da on u biti ima private key samo što možda private key nije jednostavno vidljiv jer u walletu obično samo lozinkom potvrđuješ transakcije.

Ostaje problem što drugi korisnik možda ima kopiju adrese i privatnog ključa tako da i on može trošiti ta sredstva.
Ako na taj način uneseš sredstva u svoj wallet trebalo bi ih odmah prebaciti na drugu adresu za koju drugi korisnik nema private key i onda su BTCovi samo tvoji.

Ali koja je poanta takvog prebacivanja? Da se ne plati network fee?
fdonio (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
January 01, 2018, 09:28:48 AM
 #4

ovako jedan x person mi je ispratio btc sa import adres ali bez key pitanje glasi
dali ja mogu nekako da napravim transfer i bilo sta drugo sa time bitcoinom
i
dali on moze ih povuciti nazad te btc ili ja treba da mu dam pasw i tako dalje nesto drugo hfala
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2436
Merit: 1215


View Profile
January 01, 2018, 12:29:03 PM
 #5

Ja i dalje ne razumijem. Uopće mi nije jasno što znači izraz "jedan x person mi je ispratio btc sa import". Što znači ispratiti BTC? Nije tipfeler jer je i u prvom postu napisano "ispratiti". Ali ako je kolegi teško pisati sa interpunkcijskim znakovima (točka i zarez), onda se niti ja neću truditi razumjeti "što je pisac htio reći".
cryptomagneto
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 13
Merit: 0


View Profile
January 01, 2018, 01:39:08 PM
 #6

ovako jedan x person mi je ispratio btc sa import adres ali bez key pitanje glasi
dali ja mogu nekako da napravim transfer i bilo sta drugo sa time bitcoinom
i
dali on moze ih povuciti nazad te btc ili ja treba da mu dam pasw i tako dalje nesto drugo hfala

netko ti je poslao btc na neki tvoj online wallet, trebaš mu vratiti nazad, htio bi mu dati private key a nemaš ga? moraš mu dati svoj user i pass da ima pristup tome ili mu moraš poslat nazat btc i muški primit taj fee
Mi5h0
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 273



View Profile
January 01, 2018, 02:47:06 PM
 #7

ovako jedan x person mi je ispratio btc sa import adres ali bez key pitanje glasi
dali ja mogu nekako da napravim transfer i bilo sta drugo sa time bitcoinom
i
dali on moze ih povuciti nazad te btc ili ja treba da mu dam pasw i tako dalje nesto drugo hfala

Ovo je stvarno teško za razumjeti... Pretpostavljam da ti hrvatski nije osnovni jezik?

Molim te, pokušaj detaljnije objasniti ovo: 'ispratio btc sa import adres ali bez key'

'KEY' nije precizno definiran pojam. Može se odnositi na 'public key' (tvoja BTC adresa) ili 'private key'.
I.Grozni
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 286


Coinomi multi-coin HD wallet


View Profile
January 01, 2018, 05:58:17 PM
 #8

Ja mislim da znam o čemu se radi. Već par godina postoji ali "ispod radara" web wallet na koji netko može uplatiti BTC ili ETH, a zatim password walleta poslati nekome drugom da može potrošiti sredstva s walleta. E sad... tvorac ovog walleta je jedan od kreatora JAXX walleta, a ovaj wallet je ujedno i krivac što je JAXX bio hakiran prije otprilike pola godine. Wallet za BTC možete naći na ovoj adresi https://rushwallet.com/ a za ETH na ovoj https://ethereumwallet.com/ Prednost ovakvog slanja je jedino ta da onaj tko primi BTC ili ETH ne zna ništa o stvarnom pošiljatelju. Rizik je ogromam pošto je ovo web wallet i ponavljam JAXX je hakiran tako što je prvo razvaljen ovaj wallet. Moj savjet autoru posta je da zatraži sigurniju isplatu možda preko BTC mixera ako pošiljatelj ne želi da se zna ni njegov javni ključ.
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
January 01, 2018, 06:44:33 PM
 #9

Naravno da ne mozes nista ako nemas private key, u tome i je poanta
fdonio (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
January 02, 2018, 11:23:31 AM
 #10

fala ,,,, a dali on koji je poslao btc na nacin imported adres sa privat key ,,,,, mozeli ih povuciti nazad ,,hfala
I.Grozni
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 286


Coinomi multi-coin HD wallet


View Profile
January 02, 2018, 11:34:29 AM
Last edit: January 02, 2018, 03:38:05 PM by I.Grozni
 #11

fala ,,,, a dali on koji je poslao btc na nacin imported adres sa privat key ,,,,, mozeli ih povuciti nazad ,,hfala

Ma naravno da može ako je on kreirao privatni ključ. Tvoj novčanik je samo klon njegovog, ali ako ti posjeduješ privatni ključ onda možeš napraviti sweep wallet i kompletno preseliti sve sa walleta na potpuno drugi wallet, a on tada ne može ništa poduzeti. Naravno za ovo ti treba privatni ključ ili seed fraza.
fdonio (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
January 02, 2018, 11:41:59 AM
 #12

fala ti puno za odgovor ,,,,,,on mi je dao da ja prodajem btc i da mu pratim pare ,,,,ali mi ne da kluc bez da mu

ispratim 200 evra ja mu ne vjerujem kako tek tako da ispratim 200 evra. ,,,,,,,,,,,

 i ja mu kazhem povuci ih nazad on nece to da uradi eve vec dva dana i tako stoje te  ( satoshi, bitcoine) hfala puno ,,prjt
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!