Bitcoin Forum
May 12, 2024, 09:38:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: 1 Ocak 2018 Ethereum Deneyi  (Read 1382 times)
SanalPara (OP)
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
January 01, 2018, 10:03:56 AM
Last edit: January 01, 2020, 12:24:58 PM by SanalPara
Merited by otto_diesel (1)

BAŞLANGIÇ : 1 OCAK 2018

Merhaba arkadaşlar,

2017 yılı Bitcoin ve diğer birçok altcoinin yüksek oranlarda artış göstermesiyle bitti. Ben bu durumun daha başlangıç olduğunu düşünüyorum. 2018 yılında da birçok altcoinin yüksek oranlarda kar getireceğine inanıyorum. Bitcoin 19.000 Dolara çıktığı için düşmesi kaçınılmazdı ve öyle de oldu. Bende Poloniex'te bulunan Bitcoinlerimi satarak TL'ye geçtim. Bugün son Bitcoinlerimi de satarak TL'ye geçeceğim. Poloniex'te günlük 2.000$ çekim limiti olduğu için baya uğraştırdı ama sonunda bitecek işte. Neyse konumuza geri dönelim. Smiley Ethereum'un 2018'de 5.000$ ila 7.000$ arasında olacağını düşünüyorum. Bunun içinde her hafta Pazartesi günü belli bir miktarda Ethereum alacağım. Forumda isteyen arkadaşlar varsa benimle birlikte bu Ethereum deneyine katılabilir. Sonucu hep birlikte takip ederiz. Mesela bugün 2.000 TL değerinde Ethereum alacağım. Haftaya Pazartesi günü yine 2.000 TL değerinde Ethereum alacağım gibi. Deney bu şekilde işleyecek. Beni bu deneye iten sebepleri de alttaki linklerden inceleyebilirsiniz.

https://www.coindesk.com/2017-bitcoins-year-2018-will-ethereums/
https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/2018-Ethereumun-yili-olabilir.htm
https://www.youtube.com/watch?v=zDDCBpaytfM

Ayrıca ethermine.org'ta şuan 89.735 kişi Ethereum madenciliği yapıyor. Nerdeyse 100.000 kişiye dayanacak bu rakam ve günden güne artış gösteriyor.

Şuan Ethereum fiyatı 2.965 TL. Ben Ethereum'un 30.000 TL olacağını düşünüyorum.

Not : Kesinlikle Ytd. Deneye katılıp yada katılmamak kişinin kendi insiyatifine bağlıdır.

GÜNCELLEME : 1 OCAK 2019

Merhabalar Bitcointalk Forum Ahalisi,

Yukarıdaki deneye başlama tarihinin yıl dönümüne gelmiş bulunmaktayız. Bu deneye 1 Ocak 2018 tarihinde başladım. Bugün ise tarih 1 Ocak 2019. Tam bir sene geçti bu deneye başlayalı. Bu süre zarfında başımdan geçenleri anlatacağım. Başlıyorum Smiley Tarih 17 Aralık 2017'i gösterdiğinde Bitcoin fiyatı en yüksek seviye olan 19.000 Dolar seviyelerine kadar çıkmıştı. Fiyatın aniden artması tabi ki düşüş trendini de beraberinde getirdi. Ve 2018 yılı Bitcoin için çöküş yılı oldu. Bugün ise 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 1 Bitcoin = 3854 Dolardan alıcı buluyor. Ethereum'un da Bitcoin'den aşağı kalır yanı yoktu. 14 Ocak 2018 tarihinde Ethereum'un fiyatı en yüksek seviye olan 1377 Doları gördü. 1 yıl boyunca dalgalı seyrini devam ettiren Ethereum şuan dip seviyelerde bulunuyor. 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 1 Ethereum = 135 Dolar ediyor.

Ethermine.Org havuzunda ki güncel bilgileri aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz. Bu tabloda Hashrate oranının arttığı görülüyor. Aktif madenci sayısında düşüş yaşanmış. Ve fiyatta 751 Dolardan 136 Dolara kadar inmiş gözüküyor.

Ethereum fiyatının TL bazlı durumunu ise aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz. 1 Ocak 2018 tarihinde 2965 TL olan fiyat 1 Ocak 2019 tarihinde 723 TL'ye kadar gerilemiş. Bu da yaklaşık olarak -4x'lik bir kayıp demek.

Benimle birlikte yukarıdaki Ethereum deneyine katılanlara Allah sabır versin. Katılan bir deli var mı ki? Smiley Ayrıca aşağıya yapmış olduğum yatırımların Excel tablolarını koyuyorum. Belki birisi görüpte ibret alır. Gerçekten yazık. Boşu boşuna 1 seneyi kendi ellerimle heba ettim. Rezalet rezalet tam anlamıyla rezalet.

1. Görsel Btc ile yapmış olduğum yatırım tablosu. Buyrun inceleyin :

2. Görsel ise TL ile yapmış olduğum yatırım tablosu. Bu da aşağıda :

İşin en kötü tarafı ise elimde Btc ve TL bitti. Bu yüzden Ethereum alıp ortalama maliyetleri düşüremiyorum. Yukarıdaki deney tam anlamıyla bir başarısızlıktı. Bundan çıkardığım dersler var.

ÇIKARDIĞIM DERSLER :

1. https://www.coindesk.com/2017-bitcoins-year-2018-will-ethereums/
https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/2018-Ethereumun-yili-olabilir.htm
https://www.youtube.com/watch?v=zDDCBpaytfM

Bu saçma haberlere inanmam tam bir aptallıktı. İnsanın en zayıf noktası olan kolay ve hızlı para kazanma dürtüsünü harekete geçiriyor ve insanları kolay bir şekilde manipüle edebiliyor.

2. Ethereum fiyatı zaten 7 Dolardan 1400 Dolara çıkmış. Bu saatten sonra nasıl yatırım yapabilme arzusu geldiyse bana anlamış değilim. Sonuçta birşeyin fiyatı hep artacak değil ya.

3. Genel piyasa durumunu tahmin edememem ve cahil bir şekilde yatırım yapmam çöküşümü getirdi.

GÜNCELLEME : 1 OCAK 2020

Herkese merhaba,

Bugün Ethereum'a yatırım yapalı tam 2 yıl oldu. Fiyat hala 1000 Doları görebilmiş değil. Aksine daha da aşağıya düştü. 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle 1 Ethereum = 130 Dolar ediyor.

Ethermine.org havuzundaki güncel bilgileri aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz. Hashrate oranı 1 Ocak 2019 yılından daha da düşük gözüküyor. 45 Th's den 35 Th's ye düşmüş. Aktif madenci sayısı da 73000'den 43000'e düşmüş olarak gözüküyor. Fiyat ise 136 Dolardan 130 Dolara inmiş.

Ethereum fiyatının TL bazlı değerini aşağıdaki resimden inceleyebilirsiniz. 1 Ocak 2019 tarihinde 725 TL olan fiyat 1 Ocak 2020 tarihinde 783 TL olarak gözüküyor.

Coinmarketcap'ten şu görüntüyüde ekleyeyimde elimizin altında dursun Smiley

Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
January 01, 2018, 01:32:16 PM

Ben de ethereum'un 2018'de yükseleceğini düşünüyorum ama yavaş bir şekilde, sanılanın aksine bence çoğu coin'in fiyatları düşecek bazıları da çok yavaş artacak. Ethereum $7'dan $800'a çıktı zaten ama insanları çoğu yeni olduğu için bunu idrak edemiyorlar, bu 1 yıl içinde oldu sadece, bu yüzden bu aralarda bir yerde fiyatını sabitleyene kadar uzun süre artmayabilir de 1-2 yıl. Dış etkenlere de bağlı tabi
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
January 01, 2018, 02:05:00 PM

Ethereum'un 5-7 bin dolar aralığına geleceğini düşünüyorsun ama bitcoin'leri satıyorsun, başarılar dilerim verdiğin kararlarda. Yanlış anlama ama ethereum 5 bin dolar olacaksa sence bitcoin 15-20 bin dolar bandında mı kalacak?

19 bin dolara çıktığı için düşmesi kaçınılmazdı diyorsun, kaçınılmazın sebebini öğrenebilir miyiz? Aynı şeyi bitcoin 8-9 bin dolarlardayken 10 bin dolar sınırı için de söyleyen milyon tane adam vardı. 10 bini asla geçemez, çok sert düzeltme yiyecek diyorlardı, arkasından 20 bin dolara gitmesi 1 ay sürmedi nerdeyse.
SanalPara (OP)
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
January 01, 2018, 02:16:15 PM

Ethereum'un 5-7 bin dolar aralığına geleceğini düşünüyorsun ama bitcoin'leri satıyorsun, başarılar dilerim verdiğin kararlarda. Yanlış anlama ama ethereum 5 bin dolar olacaksa sence bitcoin 15-20 bin dolar bandında mı kalacak?

19 bin dolara çıktığı için düşmesi kaçınılmazdı diyorsun, kaçınılmazın sebebini öğrenebilir miyiz? Aynı şeyi bitcoin 8-9 bin dolarlardayken 10 bin dolar sınırı için de söyleyen milyon tane adam vardı. 10 bini asla geçemez, çok sert düzeltme yiyecek diyorlardı, arkasından 20 bin dolara gitmesi 1 ay sürmedi nerdeyse.

Ne diyim hocam sende haklısın yazdıklarında. Verdim işte kendi çapımda bir karar. Bu saatten sonra kimse beni kararımdan geri döndüremez. Şu piyasadan anladığım kafasının dikine giden kazanıyor. Vitalik Buterin'i destekliyorum bundan sonra. Bakın Ripple'a Ethereum'u geçerek 2. sıraya yükseldi. İlerde Ethereum'da Ripple ve Bitcoin'i geçerek 1. sırada yer alabilir. Forever Ethereum...

dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
January 01, 2018, 02:17:39 PM

Ethereumdan bende bu sene gayet ümitliyim elimde tutuyorum uzun vade için gayet güzel kâr bırakacağı yönünye. Şu an 1000$ görsün yine satmam ancak sene sonu gibi falan duruma göre oda Smiley
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
January 01, 2018, 02:26:27 PM

2018 için ilk hedefin 1000$ seviyesi olduğunu düşünüyorum. 2. çeyreğe kalmadan ise 2k seviyelerini zorlayıp tekrar 1-1,5k seviyelerine inebilir. Tahminlerim tutarsa 3. çeyrekte 2750-3500 arası gidip gelecektir. Son çeyrekte ise yılı her zamanki gibi tavan yaparak kapatacağını ve 5k seviyesinde olacağını düşünüyorum. Yazdıklarım yatırım yapacaklara tavsiye değil bilakis göğnümden geçenlerdir. Sadece beni bağlamakla birlikte tarihe not düşmemle alakalıdır.

hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
January 01, 2018, 02:37:38 PM

Bildiğim kadarıyla ethereumun maksimum üretim limiti şimdilik yok. Eth fiyatını bünyesinde bulunan tokenler şişiriyor bence. Limitsiz olmaya devam ederse ben fiyatının fazla artacağını düşünmüyorum. Hele btcyi geçeceğini falan hiç sanmıyorum ama her zaman 2. sıradaki yerini koruyacaktır.

Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
January 01, 2018, 02:41:32 PM

Ethnin sani tabanı daha iyi gibi geliyor bana.. Yani çıkması muhtemel olacaktır. Ama şu yavaşlık olayı ara ara bunlar sıkıntıya sokuyor..
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
January 01, 2018, 02:52:35 PM

ETH nin 5-6 bin dolar olacağını düşünüyorsanız riske atmayın yüzde 50 zararınız olur mu yaptığınız hesaba göre. eğer evet diyorsanız 2-3 bin dolar fiyatı şu an için harika görünüyor. ETH al tut Cheesy

bence gelecek için protföyün en az yüzde 30 luk dilimi ETH de tutulmalı. çünkü  ico katılmayı seviyorsan bu yatırımcının avantajı olacaktır.

coininiz bol olsun. Smiley
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 01, 2018, 02:57:41 PM

89bin kisi degil aktif rig sayisi. statics kismindan da bakarsan zaten top 10 da deli gibi ghs hizlar bulunuyor. bunlar kucuk bir mahallenin elektrik ihtiyacindan fazlasini kullanan kisiler Smiley

her neyse, ethereum pos a gecmedigi surece madencilerin ilgisini cekmeye devam edip fiat olarak da tirmanacaktir.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
January 01, 2018, 03:48:31 PM

Bende ethereum topluyorum yavaş yavaş ama hedef daha makul 10.000 tl olsun 1 eth yeter bana. 2018'de herkes pump bekliyor ama nedense ben ciddi düşüşler olacağını düşünüyorum. Piyasa kararsız geçen sene karını yapan fazlasıyla yaptı dinlenme senesi olabilir bu sene. En azından 2018'in ilk yarısına kadar bir tahminim var. Bitcoin'in ripple tarafından geçilmesi kıyamet  senaryosu, eth'nin geçeceğinide sanmıyorum bu sebeple bitcoin'i kırmızı çizgi olarak kabul edip eth bir yükseliş trendine btc den önce geçerse ancak 10.000 tl yi bulur. Daha sonrasında btc de yükselmeye başlarsa işte o zaman tüm marketcap uçar zaten.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
January 01, 2018, 03:53:39 PM

Bence de 2018 Ethereum yılı olabilir. Bitcoin'e giren paranın ve son günlerde çıkan paranın belli bir kısmı muhakkak altcoinlere dolayısı ile altcoinlerin babası Ethereum'a kayacaktır. Yıl içinde inişli çıkışlı bir seyir izler fakat totalde yatırımcısını üzeceğini sanmam. Deneyiniz M.Hamdi Bol'un deneyini hatırlattı umarım yarıda kalmazsınız...
Pa1n
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!

View Profile
January 01, 2018, 03:55:08 PM

Bu Yıl ETH nin yılı olabilir. Bitcoinle eş değer hale bile gelebilir. Ama Ethereum minerları çoğaldı yani ne olacak bilinmez.

redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
January 01, 2018, 04:02:37 PM

Eth 2018 daha da değer kazanacaktır. Ancak değeri dolar cinsinden çıkacaktır. Btc karşısında ki hareketi bakımından bir şey söyleyemiyorum.  2017 başında sene sonu tahminlerinde 2.500$ dediklerinde milllet deli yorumlarını yapıyordu.
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
January 01, 2018, 04:04:55 PM

Bende ethereum topluyorum yavaş yavaş ama hedef daha makul 10.000 tl olsun 1 eth yeter bana. 2018'de herkes pump bekliyor ama nedense ben ciddi düşüşler olacağını düşünüyorum. Piyasa kararsız geçen sene karını yapan fazlasıyla yaptı dinlenme senesi olabilir bu sene. En azından 2018'in ilk yarısına kadar bir tahminim var. Bitcoin'in ripple tarafından geçilmesi kıyamet  senaryosu, eth'nin geçeceğinide sanmıyorum bu sebeple bitcoin'i kırmızı çizgi olarak kabul edip eth bir yükseliş trendine btc den önce geçerse ancak 10.000 tl yi bulur. Daha sonrasında btc de yükselmeye başlarsa işte o zaman tüm marketcap uçar zaten.
aynen 10 bin lira çok mantıklı. Türk borsalarında da psikolojik bir algı oluşturularak yılın ilk yarısına kadar olma ihtimali çok yüksek. doların yükselişi ile de bu zaman daha da kısalabilir. ETH yatırımı çok mantıklı. azar azar almaktansa yatırım yapaılacak tutarın hepsiyle alınmalı. 10bin lira olunca bir kısmı satılarak kar realizasyonu  yapılabilir.

coininiz bol olsun. Smiley
Calipson
Newbie
*

Activity: 65
Merit: 0

View Profile
January 01, 2018, 04:30:00 PM

Bütün altcoinlerden para kazanılır. Bunun için yapılması gereken sabır, zaman ve elinde tutma. Kazanma formülü al unut kazan.
nopedope89
Legendary
*

Activity: 1078
Merit: 1059

FROSTING

View Profile
January 01, 2018, 04:50:39 PM

Hiç bir coin in fanatiği olmamak lazım ama bende ethereum' a çok güveniyorum.

https://twitter.com/karl_dot_tech/status/947503029166546946

Gelişmeler ümit verici.

.next-generation social media service.
██   based on blockchain technology ██
                      ▄▄█▄ ▀▄▄
                   ▄███████  ███▄▄
               ▄█████▀▀ ████  ▀█████▄▄
           ▄▄█████▀    ▄ ▀███▄   ▀▀█████▄
       ▄▄█████▀       ██▄ ▀███▄      ▀▀█████▄
      ▐███▀▀        ▄█████  ████         ▀███▌
      ▐███         ████▀███▄ ▀███         ███▌
      ▐███        ████  ▀███▄ ▀███▄       ███▌
      ▐███      ▄███▀ ▄█  ███▌ ▐███▌      ███▌
      ▐███     ▄███▀ ████  ▀██▓  ████     ███▌
      ▐███    ████  ███▀  ▄▄▄▄▄▄▄▄████▄   ███▌
      ▐███   ████ ▄███▀ ▄██████████████▄  ███▌
      ▐██▀ ▄███▀ ▄███▒                    ███▌
      ▐█▀ ▄███▀ █████████████████████████████▌
         ████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
        ▀█████▄▄                    ▄▄█████▀
           ▀▀█████▄▄             ▄█████▀▀
               ▀▀█████▄▄     ▄▄████▀▀
                   ▀▀█████▄█████▀
                       ▀████▀
.

▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄   ▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀▀ ███▀▀▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀███▀ ████▄ ███ ███▀▀▀▀▀
     ███▄▄▄▄ ███   ▐██▌▐██▄  ▐██ ▐██████  ███▄▄▄▄▄   ██▌    ▓██  █████▄███ ██▌ ▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀  ███   ▐██▌▐███▀███▀ ▐██        ▀▀▀▀██▌  ██▌    ▓██  ███ █████ ██▌   ███
     ██▌     ▀████████ ▐██   ██▌ ▐███████░████████   ██▌   █████ ███  ▀███ ▀████████
Twitter
Facebook
Youtube
Telegram [EN]
Telegram [KOR]
Medium
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
January 01, 2018, 05:37:35 PM

Ethereum kesinlikle bitcoinden fazla kazandırıcaktır önümüzdeki süreçte çünkü bitcoinin market hacmi olmuş 220 milyar dolar , etherum şundan 5 ay önce nerdeyse bitcoinle eşit market hacmine sahipti
ahmetsusar
Jr. Member
*

Activity: 70
Merit: 7

View Profile
January 01, 2018, 05:41:24 PM

bencede ethereum bu sene bitcoinin geçen sene yaptığı cıkısı yapacağını düşünüyorum ama önemli olan btc ye karsı ne kadar değer kazanacağı bence btc 50.000 dolar olduktan sonra 5 bin dolar olan ethereum için evet cok önemli bir cıkıs yaptı denilemez ama btcye karsı sadece bu sene %100 bile yapsa basarıdır oyuzden kaç satoshi olcağı ile ilgili konusmak daha faydalı olur en azından basarı kıstası olarak
leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
January 01, 2018, 05:52:06 PM

ben ethereumda hızlıbir yükseliş beklemiyorum yavaş seyirli ama hep yükselme trendinde olacağına inanıyorum. 2018 ethereum ve altcoinlerin yılı olacak gibi...
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: