Bitcoin Forum
June 20, 2024, 10:40:17 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Macbook tavsiye eder misiniz???  (Read 401 times)
mermerkal (OP)
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 0

View Profile
January 01, 2018, 06:23:34 PM

Yeni bilgisayar almayı planlıyorum.Video cut ve müzik işleriyle de uğraşıyorum.Oyun zaten playstation'da oynuyorum.Sıkıldım da açıkçası bu windows'un pc'nin hantallıklarından, 2 3 sene sonra pil bitiyor,yavaşlıyor bilgisayar,bi daha format at vs. yorucu. O yüzden özellikle kullanan arkadaşlara soruyorum macbook air olanı ozellikle tavsiye eder misiniz?Parasına değer mi? Iphone'a karşı da çok önyargılıydım açıkçası ama aldıktan sonra ohh be dedim androidden sonra cennet gibi gelmişti.
gelgelelim
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
January 06, 2018, 03:13:58 PM

abi macbookunda kendine göre sıkıntıları var arkadaşımda var hiç bi program yükleyememiş facebook dan başka bişeye giremıyo yanında başka pc gezdiriyor ne anladım ben bu işten...
joshuadav
Newbie
*

Activity: 152

View Profile
January 06, 2018, 03:34:34 PM

Nasıl hiçbir program yükleyememiş ki? yaygın olan tüm programların mac versiyonu var. Param olsa düşünmeden mac alırdım.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
January 06, 2018, 08:48:29 PM

Yıllardır kullanırım. Tüm Apple ürünlerinden vazgeçsem bile en son terk edeceğim MacBook olur sanırım. Bu hem iyi bir şey hem de kötü bir şey. Apple sizi ekosistemine dahil ettikten sonra çıkmanızı zorlaştırmak için elinden geleni yapıyor. Eğer MacBook'a gçerseniz tek bir tavsiyem var, multiplatform uygulamalar kullanın.

Air hiç kullanmadım, giriş seviyesi bir alet olduğunu biliyorum. Video işleme performansı konusunda test etmenizi öneriririm.
Marginatus
Member
**

Activity: 152
Merit: 11

View Profile
January 06, 2018, 09:41:57 PM

yani ederim hardware cok basarili fakat cok pahali
asena
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
January 07, 2018, 10:20:54 AM

Eğer ağır bir iş yapmayacaksanız air prodan daha estetik görünüyor. Son çıkan prolar da çok şık. Ama airi taşıma açısından çok çok daha rahat edersiniz.
Çantanıza attığınızda bir bilgisayar taşıdığınızı bile unutuyorsunuz Smiley
kolinasnum
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
January 07, 2018, 01:12:49 PM

para varsa alın geçin, macbooktan alacağınız keyif diğer bilgisayarlarda yok. özellikleri biraz daha düşük olsa da daha stabil bir kullanım sunacağı ve daha güvenli olacağı kesin. programlarada alışırsınız kısa sürede. sonuçta bir kere yaşıyorsunuz ve hayal ettiğiniz şeylere ulaşmazsanız ne için çalışıyor olacaksınızki?
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
January 07, 2018, 01:28:46 PM

Bu konuda söyleyeceğim şeyler var. öncelikle kulaktan dolma aman efendim şu program açmıyormuş bu program uyumlu değilmiş işini bir kenara bırakın.

2012 ortasında aldığım macbook pro cihazımı hala kullanıyorum. hardisk ve bir kere şarj aleti aldım o kadar. hardisk 520 TL, Şarj aleti 390 TL. şu an elinizdeki 1 yıllık orta halli bir laptopdan daha fazla performans göstereceğine eminim. Mac kullanmak gerçekten farklı özellikle şu piyasa içerisinde kullanmanız ilaç gibi gelecektir.

Windows da bulunan programları açmıyor diye bıdı bıdı yapan kişilerin hiç araştırma yapmadığı ne kadar belli. VMware kurarsın hatta istersen 5 tane windows kurarsın içine ayrı bir pencere içerisinde bunları istediğin gibi kullanabilirsin.. desktop ortak kullanırsın vs. vs.. Bunu yapamıyorsan parallels desktop kurarsın ayrı bir pencerede yine windows kullanabilirsin. saçma saçma nedenlerle mac i kötüleyenlere ayar oluyorum. Şu an bilgisayarımda Windows Xp, Windows 10, Linux ve MacOS u aynı anda sorunsuz şekilde kullanabiliyorum.

Maddi olarak durumu müsait olanlara almasını önerebileceğim bir cihazdır. 10000 TL insanlara çok fazla geliyor ama 4bin tl ye laptop alıyorsunuz 2 sene sonra çöp oluyor yeniden cihaz alıyorsunuz. yine size aynı paraya geliyor. kısacası bok atmadan önce az bir araştırıp öğrenin.
bonevas
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
January 07, 2018, 01:49:13 PM

Bende de var macbook air 11 inch. Geçen senenin sonlarına doğru akasya apple dan eşim için almıştım. İstediği için aldım ama biraz kullandıktan sonra kullanmak istemedi. Dilediği gibi her şeyi indiremiyor vs. diye ısınamadı. Satacağım ben de.
pearon
Member
**

Activity: 68
Merit: 10

#Blog Writer

View Profile
January 07, 2018, 07:25:29 PM

ben de notebook bakıyorum bu araalar 13.3 inch. Macbooklar çok şık ve aklımı çeliyor ama windowsa o kadar alıştım ki değiştirmek istemiyorum.

Lonesome Cowboy...
Cafex
Member
**

Activity: 392

View Profile
January 07, 2018, 11:29:00 PM

ben etmem. çok pahalı. onun yerine asus zenbook daha iyi olabilir.
Ihlamurcubaba
Newbie
*

Activity: 87

View Profile
January 07, 2018, 11:33:03 PM

xiamio mi pro al daha iyi ucuzda
Akboi
Hero Member

Activity: 686
Merit: 501

Blockchain Just Entered The Real World

View Profile
January 08, 2018, 02:54:17 AM

Genel olarak laptop almanı önermem. İş için alacaksan kur en kral masaüstünü yap istediğin işleri. Özellikle müzik ve görüntü edit üzerine çalışanlar için laptopta iş yapmak zulümdür. Masaüstünde işini yaparsın bir yere taşıman gerekirse laptoptan açarsın.

███████████████████████
     ███▄ ▄▄▄▄   ▄▄▄█▀▀  █████
    ███  █▀  ▀█▀▀▀       ▐█ ███
   ███  ▄██▄▄█▀▄▄▄        █▌ ███
  ███ ▄█▀  █     ▀█▄▄     ▐█  ▐██
 ███▄█▀    █        ▀█▄▄  ▄▄▄ ██
████▀      █           ▀██▀   ▀█ ██
 ██▀█▄     █          ▄█▀▀█▄▄▄█▀██
  ██ ▀█▄   █      ▄▄█▀▀    ▐█  ██
   ██  ▀█▄█▀▀█▄▄█▀▀        █▌ ██
    ███  █▄  ▄█▀█▄▄▄      █▌███
     ███  ▀▀▀▀     ▀▀▀█▄▄▐████
      ███████████████████████

▄▄       ▄▄▄        ▄▄   ▄▄▄▄▄ 
  ▀█▄   ▄█▀ ▀█▄    ▄█▀ ▄█▀▀   ▀▀█▄
    ▀█▄█▀     ▀█▄▄█▀  ▐█         █▌
    ▄█▀█▄      ▄█▀    ▐█         █▌
  ▄█▀   ▀█▄  ▄█▀       █▄       ▄█
▄█▀       ▀██▀          ▀▀█▄▄▄█▀▀

Network
BLOCKCHAIN JUST ENTERED THE REAL WORLD
..Decentralized Crypto-Location Oracle Network.
.........GET WHITELISTED FOR TOKEN SALE ( Limited )..........

.WHITE PAPER.  ││  ANN Thread  Telegram   Medium   Twitter   Reddit
coinveteran
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
January 08, 2018, 12:15:37 PM

Macbook çok küçük ve gereksiz pahalı geliyor bana. Tercih meselesi tabi.
ilons
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
January 08, 2018, 01:27:05 PM

macbook aldığınızda eğer win32 programları ile işiniz olmayacaksa çokta Windows kurmanıza gerek yok. Ama Eğer Ticari Uygulamalarda vs Kullanacaksanız parallels desktop veya boot camp yardımıyla Windows la birlikte mac işletim sistemini aynı anda kullanabilirsiniz.
electronic981
Member
**

Activity: 126

View Profile WWW
January 08, 2018, 02:09:28 PM

Macbook kullanıyorum keyifle tavsiyem alın.
digital1755
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
January 08, 2018, 02:10:23 PM

Masaüstü bilgisayar kullanmayı tercih ederim daha kullanışlı.
smiletyson
Hero Member

Activity: 661
Merit: 509

View Profile
January 08, 2018, 04:07:31 PM

video edit yapan biri macbookun o küçücük ekranında ne görecek nasıl iş yapacak çok merak ediyorum. ben 24 inç bilgisayarımda her işimi rahat rahat hallediyorum. arkadaşın macbookunu kullanmak zorunda kaldım bir keresinde, yazıları bile okuyamamıştım. Grin
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
January 08, 2018, 06:08:24 PM

Kripto Para piyasasında ciddi bir şekilde Macbook ve Apple kullanımı var. Müzik ve Video gibi işlerle uğraşıyorsan kesinlikle tavsiye ederim. Özellikle Video montaj işlerinde aşırı derece de kullanılıyor. Sadece Biraz paraya kıyman gerekecektir.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
cryptocorc
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
January 08, 2018, 10:55:03 PM

Macbook pahalı olsada işini görür. Aynı anda değişik program versiyonları kullanabilirsin. Daha çok bağlantı noktası ve performans alım için yeterli.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: