Bitcoin Forum
May 23, 2024, 07:52:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiyede Sağlam Bir Altcoin borsası çıkmaması  (Read 350 times)
hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
January 01, 2018, 07:17:03 PM
Last edit: January 01, 2018, 09:29:39 PM by hhk1045

Son günlerde gözüme takılan bazı altcoin borsalarımız hakkında şikayetler sonrası günlerdir hep aklıma gelen fikri paylaşmak istedim, 80 milyonluk bir nüfusumuz var zenginimiz de bol artarak ta devam ediyor. Bu piyasada adam gibi iş yapacak Türk altcoin sitesi tarih yazar, silikon vadisi hikayesi gibi hikaye çıkarır kendine ama Türk aklı hep kolay paraya çalışır ya o misal. Bir altyapı kurmak para harcamak yerine günü kurtarmayı bırakalım altcoin borsalarının altyapı işine para dökecek yiğit yok mu ? Bu ülkede potansiyel var buna inancım var ancak, koskaca Türkiyeden bir Poloniex veya Binance gibi borsa neden çıkaramadık diye soran yok mu? Hadi benim param yok aklıma gelse de bu işleri yapamam parası olan bir tane girişimci yok mu bu ülkede, risk alıp balkanların batı asyanın en kaliteli borsalarını çıkarsınlar. hem ülkemiz kazansın hem de bu coğrafyadaki potansiyeli ortaya çıkarsın.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
January 01, 2018, 09:09:44 PM

Şimdi dostum yazını baştan aşağı okudum ve tamamen düşünmeden ve kurgulamadan yazılmış bir yazı olduğu kanaatine vardım.

Türk Poloniex'i, Türk Binance'i açmak kolay, altcoin altyapısına yatırım yapmakta çok kolay fakat sıkıntı emeğinin karşılığını alamamak yani kısacası hacim oluşturamamak.

Haklısın ülke 80milyon fakat atladığın birşey var 80milyon kişi bitcoin yatırımcısı değil. Maksimum taş çatlasın 400.000kişi bitcoin yatırımcısıdır Türkiye'de. "Yoo hayır en az 2milyon kişi bitcoin yatırımcısı var Türkiye'de" dersen eğer hayır tabiki böyle birşey olması kesinlikle mümkün değil. Türkiye'nin şuan en büyük Bitcoin borsası Paribu ve Paribu'nun en hareketli zamanında maksimum hacmi 5000BTC oldu. BTCTurk'te en hareketli zamanda 2000BTC hacim oldu. 5000BTC+2000BTC=7000BTC ediyor. En hareketli yükseliş ve düşüş anlarında elde edilen verilerde ortalama Türkiye hacmi 7000BTC.

Bir borsanın tüm altcoinleri eklediğini varsayalım, piyasayı kim belirleyecek? Alıcı ve satıcılar değil mi? Peki kim alıp satacak bu altcoinleri. Piyasanın oluşması için sürekli alıcıya ve satıcıya ihtiyaç var.

Poloniex diye güzel bir örnek vermişsiniz.. Peki hiç Poloniex'deki "Monero, Ethereum, Ripple, Litecoin vs." coinlerin hacimlerine göz gezdirdiniz mi?

Poloniex'de Ehereum'un 4176ETH hacmi var bu yüzden piyasa çok çabuk tepki verebiliyor herşeye dikkat ettiyseniz. Piyasa yapıcı bir kitle var. Fakat bu kitle Türkiye'de yok.

KISACASI: Türkiye'de tüm altcoinlere sahip bir borsa olması için "hacim" gerekiyor. Fakat şu aşamada hacim yok.

Dersen eğer borsalar kendileri yapsınlar piyasayı; hayır böyle birşey mümkün değil borsalar belli bir zaman sonra zararına işlem yapmaya başlarlar.

Neyse mantıksız bir konu olmuş. Sizin gibi bir üyeden hiç beklemediğim bir başlık ve yazı olmuş.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
January 01, 2018, 09:22:45 PM

türkiyeden altcoin borsası çıkabilir aslında. ama hedef kitlesi sadece türk yatırımcılar olmayacak, global pazara açılacak. önümüzde çok güzel bir binance örneği var. adamlar sıfırdan geldi. 1 numara oldular. 3 milyon kullanıcıyı geçtiler. ve her geçen gün büyümeye devam ediyorlar.
hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
January 01, 2018, 09:27:15 PM

Motors kardeşim sen beni yanlış anladın, ben 2 tane dil desteği verebilecek bir borsadan söz ediyorum İngilizce Türkçe. Amaç burada global pazar. Türkiyedeki potansiyel bir yere kadar zaten ona lafım yok. Hedef şu dünyadaki balinaları Türkiye merkezli kripto para borsasına çekebilmek, bunu başaran biri elbet bu ülkeyede güzel hizmeti olur. Ülke olarak ta büyük sükse yaparız. Devletimizde bu işin arkasında destek olur yeter ki vergisini versin vatanına milletine faydalı işler yapsın. Bugün çin japon borsaları dünyanın parasını çeviriyor. Sadece bitfinex binance de alınan komisyonları düşünün. Benimkisi bir fikirdi umarım bunu başaran birileri çıkar. Yerel merkezli altcoin borsalarımızda altyapı sorunları çok anladığım kadarıyla kendilerini geliştireceklerine inancım tam inşallah geliştirip çok daha yüksek noktalara ulaşırlar. Kalın sağlıcakla.
mustangy
Full Member

Activity: 333
Merit: 109

View Profile
January 01, 2018, 09:32:22 PM

bizim bankalar $10,000.00  $ gorunnce bile direk kilidi basiyor altcoin borsasi si mi olur turkiye de bence cok zor.
komple yasaklamasinlarda alt istemiyoruz,
cin hedo hode yapti tonlarca yetismis eleman honkongtna pekinden japonya ya kore ye dagildi 2 sene once.
bunlarin cogu zaten ya bati ulkelerinden yada en azinda batida yasamis cinlilerdi.
simdi ellerinde mining kaldi jihaninda bogazina yapisirlarsa cryto da cin biter

always have antminers and psu for sale please dm
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
January 01, 2018, 09:57:37 PM

Ben bizim gibi hacmi düşük ülkelerde altcoinlerin bulunduğu bir borsanın çok mantıksız olduğunu düşünüyorum. Paribu'nun ülkede tekel olmasının tek sebebi sadece Bitcoin satmasına rağmen sorunsuz bir borsa olması  ve işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmeleri oldu. BTCTürk Ethereum'u getirdiğinden beri bir ayağı boktan çıkamadı ve Paribu'nun çok gerisinde kaldı. Hacim olmadığı için altcoin borsası olması işe yaramaz.

+ Kimse Türk borsasını kullanmaz çünkü kendi ülkesinin vatandaşını bile mağdur eden bir devlet, başkasına ne yapmaz.. Bizim bankalar anca Bitcoin satın almak için para gönderen hesaplara bloke koysun, kim güvenipte bize para gönderecek?
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
January 01, 2018, 10:09:37 PM
Last edit: January 01, 2018, 10:24:39 PM by motors

Motors kardeşim sen beni yanlış anladın, ben 2 tane dil desteği verebilecek bir borsadan söz ediyorum İngilizce Türkçe. Amaç burada global pazar. Türkiyedeki potansiyel bir yere kadar zaten ona lafım yok. Hedef şu dünyadaki balinaları Türkiye merkezli kripto para borsasına çekebilmek, bunu başaran biri elbet bu ülkeyede güzel hizmeti olur. Ülke olarak ta büyük sükse yaparız. Devletimizde bu işin arkasında destek olur yeter ki vergisini versin vatanına milletine faydalı işler yapsın. Bugün çin japon borsaları dünyanın parasını çeviriyor. Sadece bitfinex binance de alınan komisyonları düşünün. Benimkisi bir fikirdi umarım bunu başaran birileri çıkar. Yerel merkezli altcoin borsalarımızda altyapı sorunları çok anladığım kadarıyla kendilerini geliştireceklerine inancım tam inşallah geliştirip çok daha yüksek noktalara ulaşırlar. Kalın sağlıcakla.
Hocam yazıda tam anlamıyla kendinizi ifade edemediğiniz için bir yanlış anlaşılma olmuş, bende özür dilerim. (Senin gibi birinin o şekilde düşüneceğini zaten aklım mantığım almamıştı Smiley ) Global bir borsa için yazdıysanız eğer yazıyı kesinlikle katılmamak elde değil. Global bir borsa için ciddi anlamda uğraşmak gerekir. Ülkemiz şartlarında çok riskli bir sektör, ensesi kalın (Koç Holding, Ferit Şahenk vb.) işadamlarının yapabileceği birşey bu. Öteki türlü dünya mafya dolu çökerler adamın tepesine.

Şu aşamada imkansız gibi gözüküyor. Türk işadamlarının hemen hemen hepsinin bankası veya banka ortaklığı var hiçbirinin böyle birşey isteyeceğini zannetmiyorum. Bitcoin bankalar için büyük tehtit unsuru.

Aslında Türkiye daha yeni yeni tanıştığı için Bitcoin ile böyle bir beklentiyede girmememiz lazım. 2013'de 2 tane borsa vardı belki ama hizmet kaliteleri sıfırdı. Bitcoin piyasası Türkiye'de sahaya Paribu girince canlandı, Paribu'ya sonsuz minnet duyuyorum, ondan önce çektiklerimizi bir eskiler birde Allah bilir.

2 seneye kadar Bitcoin dünyasında en azından ülkemiz adına çok şey değişeceğinden eminim. Devlet kesinlikle destek verecektir hali hazırdaki borsalara. Bu borsalar maksimum 2 sene içinde dediğiniz gibi global bir hal alacaklardır. Avm'lerde vs. ParibuATM vb. isimlerde özelleşmiş ATM'ler görebiliriz.

Çok derin bir konu aslında.. Gelecekte ne olacağını çok merak ediyorum. Fakat şu aşamada Bitcoin mantığını okumadan, dinlemeden, anlamadan "caiz değildir" diye fetva veren bir diyanet işleri başkanlığına sahibiz.

Şununda garantisini vereyim, (eğer bu sene geçen seneki gibi 70 kat artar ise) bu sene diyanet tekrar fetva yayınlayacaktır ve "bitcoin caizdir" diyecektir. Bakanlar, bitcoine ayak uydurmaya başlamalıyız diyecekler. Böyle böyle borsalarada destek vereceklerdir.

Türkiye Cumhuriyeti için şuan altın bir bilezik bence bitcoin. Önce borsalara destek vermeliler sonrasında ise madencilere destek vermeliler. Bu 2 unsur ülkenin ekonomisini ciddi anlamda güçlendirecektir.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1667
Merit: 271

View Profile
January 02, 2018, 01:27:30 AM

var bi kaç tane açılan site, ama halleri içler acısı, insanları mağdur etmekten başka bir şey yapamıyorlar. birden fazla coini eklemek istedikleri zaman ona göre server ona göre alt yapı gerekiyor. çok sağlam ekip gerekiyor, bu her işte böyledir, lokantacılık sektöründe bile bir kaç kalem mal çıkardığın zaman  yaptığın iş + maliyet artıyor, satılmazsada çöp.

o nedenle piyasada isim yapmış Türk borsaları bile o topa girmek istemiyor diye düşünüyorum. zira girenler de eth göndermeyin bize sıkıntı var diyorlar.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
teramit
Legendary
*

Activity: 1873
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
January 07, 2018, 12:14:22 AM

Neyse mantıksız bir konu olmuş. Sizin gibi bir üyeden hiç beklemediğim bir başlık ve yazı olmuş.
activity sayısı ne yazık ki bu tarz post kasan üyeler yüzünden baz alınamaz hale geldi. Bu üyeden niye beklentiye girdiğiniz bilmiyorum ama aşağı yukarı bütün mesajları bu kalitede bunun.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
January 07, 2018, 05:01:47 PM

O günlerin de gelmesi yakındır inşallah. Diğer dünya ülkelerinde de artış var elbette ama ben Türkiye'deki dijital paralara olan ilginin daha yüksek olduğu fikrindeyim.
Bu sayede kendimize ait bir altcoin borsası da dilerim ki açılacaktır.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
January 07, 2018, 05:36:13 PM

cikmamasinin bir sebebi de guvenip yatirim yapmamasi. iki gun sonra devletin nasil bir pozizyon alacagini kestirmek cok zor. turkiye merkezli bir borsaya disardan para gonderecegini de dusunmuyorum kimsenin.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
Jason Chan
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
January 08, 2018, 07:01:33 PM

cikmamasinin bir sebebi de guvenip yatirim yapmamasi. iki gun sonra devletin nasil bir pozizyon alacagini kestirmek cok zor. turkiye merkezli bir borsaya disardan para gonderecegini de dusunmuyorum kimsenin.

Güzel bir yorum, yarın birgün bu sanal paracı amerikancı fetöcü sahtekarlar masum vatandaşlarımızın paralarını topluyorlar pensilvanya'ya gönderiyorlar diye, bütün borsaları sabahın beşinde polis eşliğinde basıp herşeyi kapatın falan demeleri hiç olmayacak şeyler değil güzel ülkemde.
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
January 08, 2018, 07:22:31 PM

Türkiye yurt dışına güven veren bir ülke değil ayrıca direkt olarak siyasetle yönetilen, laikliği bile benimseyememiş bir ülke dolayısıyla kimse gelip parasını Türk borsasında tutmaz. Ben bile paramı Türk borsasında değil Fransızların ürettiği Ledger'de tutuyorum neden? çünkü bugüne kadar kimse hakkıyla oturduğu koltuğa gelmedi.. Hep adam kayırma var.
entegre78
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 5

View Profile WWW
January 12, 2018, 09:32:30 AM

bizim bankalar $10,000.00  $ gorunnce bile direk kilidi basiyor altcoin borsasi si mi olur turkiye de bence cok zor.
komple yasaklamasinlarda alt istemiyoruz,
cin hedo hode yapti tonlarca yetismis eleman honkongtna pekinden japonya ya kore ye dagildi 2 sene once.
bunlarin cogu zaten ya bati ulkelerinden yada en azinda batida yasamis cinlilerdi.
simdi ellerinde mining kaldi jihaninda bogazina yapisirlarsa cryto da cin biter

altcoin borsasının banka ile bir işi yok ki Smiley

www.livecoinprice.tk       www.gamebegin.tk
tolgacevdet
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
January 12, 2018, 11:57:41 AM

Şimdi dostum yazını baştan aşağı okudum ve tamamen düşünmeden ve kurgulamadan yazılmış bir yazı olduğu kanaatine vardım.

Türk Poloniex'i, Türk Binance'i açmak kolay, altcoin altyapısına yatırım yapmakta çok kolay fakat sıkıntı emeğinin karşılığını alamamak yani kısacası hacim oluşturamamak.

Haklısın ülke 80milyon fakat atladığın birşey var 80milyon kişi bitcoin yatırımcısı değil. Maksimum taş çatlasın 400.000kişi bitcoin yatırımcısıdır Türkiye'de. "Yoo hayır en az 2milyon kişi bitcoin yatırımcısı var Türkiye'de" dersen eğer hayır tabiki böyle birşey olması kesinlikle mümkün değil. Türkiye'nin şuan en büyük Bitcoin borsası Paribu ve Paribu'nun en hareketli zamanında maksimum hacmi 5000BTC oldu. BTCTurk'te en hareketli zamanda 2000BTC hacim oldu. 5000BTC+2000BTC=7000BTC ediyor. En hareketli yükseliş ve düşüş anlarında elde edilen verilerde ortalama Türkiye hacmi 7000BTC.

Bir borsanın tüm altcoinleri eklediğini varsayalım, piyasayı kim belirleyecek? Alıcı ve satıcılar değil mi? Peki kim alıp satacak bu altcoinleri. Piyasanın oluşması için sürekli alıcıya ve satıcıya ihtiyaç var.

Poloniex diye güzel bir örnek vermişsiniz.. Peki hiç Poloniex'deki "Monero, Ethereum, Ripple, Litecoin vs." coinlerin hacimlerine göz gezdirdiniz mi?

Poloniex'de Ehereum'un 4176ETH hacmi var bu yüzden piyasa çok çabuk tepki verebiliyor herşeye dikkat ettiyseniz. Piyasa yapıcı bir kitle var. Fakat bu kitle Türkiye'de yok.

KISACASI: Türkiye'de tüm altcoinlere sahip bir borsa olması için "hacim" gerekiyor. Fakat şu aşamada hacim yok.

Dersen eğer borsalar kendileri yapsınlar piyasayı; hayır böyle birşey mümkün değil borsalar belli bir zaman sonra zararına işlem yapmaya başlarlar.

Ne yaptın hocam 200bin kişi bitcoin yatırımcısı yaptın ülkede,öyle olsa duramazdık yerimizde Smiley  Bir ay geçmedi,42bin bitcoin yatırımcısı olarak açıklandı Türkiye'de .Yarım yılda 6binden buraya çıkmış hatta.
entegre78
Jr. Member
*

View Profile WWW
January 12, 2018, 01:54:27 PM

42 bin yatırımcı yı bile destekleyecek server kuramıyorlar
aciz lan bunlar

tolgacevdet
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
January 12, 2018, 09:33:41 PM

aciz lan bunlar

Bence borsaların açık olmasına bile şükretmemiz lazım böyle bir ülkede.Yasaklanmasın yeter.
Morchopius
Member
**

Activity: 112

BTC Alınır Satılır

View Profile
January 12, 2018, 10:38:16 PM

aciz lan bunlar

acizlik mi yoksa vergi mi tartışılır

Burası boş kalmasın.
entegre78
Jr. Member
*

View Profile WWW
January 12, 2018, 11:18:37 PM

aciz lan bunlar

acizlik mi yoksa vergi mi tartışılır
Senin muhasebe bilgin de zayıf herhalde.
Mal veya hizmet alımı yaparsan vergiden düşersin.

shelimy
Member
**

Activity: 140

View Profile
January 14, 2018, 05:23:25 AM

Türkiye'de kurulacak borsaya güven az olur. Oturmuş bir sistem yok.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: