Bitcoin Forum
April 26, 2024, 06:57:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: ürküten senaryo  (Read 625 times)
wolwoo (OP)
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
January 02, 2018, 09:18:51 AM
Merited by aliyagiz207 (2)

bitcoin patlayacaksa bile yukarı çıkar öyle patlar bence
1-altcoinlerden çıkılır, mümkün olduğu kadar btc toplanır
2-btc pumplanır, pumplanır, pumplanıııırrr
3-altcoinler çakıldıkça çakılır çakılır çakılııırr
4-bitcoin manyak bir fiyata ve dominant oranına çıkar
5-en tepeden serbest düşüşe geçer
6-altcoinler yine çakılııır çakılııır çakılııırrr
7-btc dominant en yükseğe çıkar

Dünyada sadece 16.777.312 BTC    var, bunun bir tanesi ile bir villa alacağız yakında göreceksiniz  Wink ytd

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
1714157876
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714157876
Reply with quote  #2

1714157876
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714157876
Hero Member
*

Ignore
1714157876
Reply with quote  #2

1714157876
Report to moderator
1714157876
Hero Member
*

Ignore
1714157876
Reply with quote  #2

1714157876
Report to moderator
1714157876
Hero Member
*

Ignore
1714157876
Reply with quote  #2

1714157876
Report to moderator
sokusimafuckusima
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
January 02, 2018, 09:21:02 AM

patlamaz hocam patlamaz. patladı denilse bile patlayıp düştüğü yer bile şimdikinden yüksek olur sizin senaryoya göre.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
CryptoTalk.org| 
MAKE POSTS AND EARN BTC!
🏆
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 02, 2018, 09:21:50 AM

Yeni çıkan altcoinler tamamen hayata uyarlandığını düşünürsek komple çökmesi mümkün değil . Çör / çöp temizlenmiş olur rahatlarız aslında bir nevi ..

Villa olayında ben de hem fikiriim . Nereyi düşünüyorsunuz ? BTC konutları olarak adını değiştirelim en azından ..
Kutup Ayisi
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
January 02, 2018, 09:23:39 AM

Hocam senaryo ciddien ürkütüyor fakat bitcoin serbest düşüşünü bitirdiği anda x2 hızla düşüşe başladığı yerin üstüne çıkacaktır. BTC'ye kolay kolay birşey olacağını düşünmüyorum ben.

wolwoo (OP)
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
January 02, 2018, 10:09:51 AM

altcoinlerin birçoğu para etmiyor aslında, talep gören bir tek btc, altcoinlerin en büyük özelliği btc karşısında iyi-kötü konvertible edilebilir olması ve aşırı volatil olması...hâl böyle iken birçok kişinin derdi dolar bazlı kazanmak, daha bitcoin'in değerini bilmeyenler var. koskoca bir ekosistem'in çarklarını tek başına döndürüyor. marketcap'ın artmasını dolayısıyla altcoinlerin değer kazanmasını sağlayan bitcoin ama ısrarla kerameti altlarda gören var.
sıra bitcoin'e geldi bence tekrar çünkü altlarda yükselişler kısa sürer, zaten artacak bir altcoin de kalmadı maşallah verge 1000-2000 satoshi, ripple 15k, myriad coin bile 150 satoshi o neyse artık...yakın zamanda en az 35-40k dolar bekliyorum, kısıtlı sermaye ile altcoinlere geçenleri ızdırap dolu günler bekliyor olabilir çünkü btc 1 artarsa altlar 2 düşer, altlara akıtılan para her an geri çağrılabilir, reklamlar bitti filme devam...ytd

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 02, 2018, 10:15:20 AM

bitcoin lerle alt coinlerin fiyatları arasında ciddi bir oran vardır. yanlız genelde alt coinler btc nin ciddi yükselişinde genelde btc kadar olmasada usd bazında yükseliş gösterirler.
unutmayın dünyanın stok para birimi usd dir her şey bitcoin dahil en nihayetinde usd ye döner(görebileceğiniz en anti amerikancı insanlardan biriyim ama bu gerçekleri değiştirmiyor)
hatta önüne gelene atlamak yerine doğru projeler incelenip seçilirse btc yükselişteyken bile btc bazında artan conler olabiliyor. pump-dump coinlerinden bahsetmiyorum ayrıca.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
January 02, 2018, 10:16:26 AM

zarar olasılıgını minimize etmek için sanırım en iyisi %50 btc- %50 altcoin.
bitcoin sıçarsa altlardan kurtarırız altcoinler sıçarsa btc den kurtarırız.
ben acıkcası bu modeldeyim su anda.btc nin sıcagını sanmıyorum ama ne olur ne olmaz.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
January 02, 2018, 10:21:30 AM

Ne yazık ki kendim de yapamasam da alt coin portföyü çok dağınık olmamalı üstteki senaryo olası bir senaryo. Benzerini 2017 ikinci 6 ayda gördük.

HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
January 02, 2018, 10:22:05 AM

altcoinlerinin hepsinin çakılacağını düşünmüyorum fazla bir değer kaybedebilir mi elbette kaybeder ama altcoinler silinmez bitcoinin kat ve kat üstünde teknolojiye sahip projeye sahip coinler var.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
January 02, 2018, 10:29:46 AM

bitcoinin ne yaptığıda belli degil ki, ben çözemedim hiç böyle hareketler yapmazdı. Son günlerde azcık yükselişe geçince vuruyorlar tepeden tek kalemde 1000+ dolar kadar düşürüyorlar sonra tekrar tekrar aynı hareket. Hayır düşecekse 8000 e bılelım artık yeter
Cleverjunta
Full Member

Activity: 1017
Merit: 146

View Profile
January 02, 2018, 10:38:07 AM

hiç bir zaman btcde kalmadım.ilk yatırım zamanım ile total btc üzerinden zarardayım ama dolar bazlı kardayım.benim cebime girene nakite bakıyorum.sonuçta bin ksütü coin/token hepsi harcama için paraya dönecek yada piyasa değeri üzerinden kullanılacak yani hepsi farklı bir para birimi.çıkınca diğerinden vazgeçmiş oluyorsun.btc nin piyasayı etkilediği kaçınılmaz bir gerçk fakat bir kaç gündür btc dalgalanmalarına rağmen sağlam coin ve proje tokenleri ciddi şekilde değer kazanmaya devam ediyor.bu şekilde bakınca bir kara senaryo ile btcnin piyasa üzerindeki etkisini tekrar test etmek için fiyatı tavana taşınabilir.bunun piyasayı olumsuz etkileyip altları etkileyeceğini düşünüyorum kısa sürede.ilk defa btcyemi geçeyim alttamı kalayım kararsızım.alta kalanın canı çıksın derler ama olaylar çok karışık şuan Cheesy
OggyBesiktas
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
January 02, 2018, 11:00:40 AM

BTC ' de aşırı bir şekilde karımız yok fakat alt ' lar da öyle mi ? Bir pump geliyor %50 - % 70 kazandığımızda oluyor . Fakat terse düştük mü yarı yarıya çok rahat bir şekilde kaybediyoruz . Önemli olan nerede terkedeceğimizi bilmek ..
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
January 02, 2018, 11:10:31 AM

Bitcoin'de ne görüyorsunuz anlamıyorum günlük hayata entegreli düşünürseniz çok yavaş fazla fee ücreti sıkıntılı bir durum beklemek istiyorsanız ve fee o kadar verecek paranız varsa tabi iyi bir senaryo bu altcoinlerde dde güçlü olanlar var o kadar basit değil o işler.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
January 02, 2018, 11:30:32 AM

Bu senaryo tutacak wolwo hocam. Sen buralarda tecrübelisin market cap hacimleri çok acayipleşti. Bu yaz 1 Bitcoin 1 villa edecek katılıyorum. Sabredenler yine kazanacak. Altcoinlerin bende geri çekileceğini düşünüyorum Bitcoin coin markette %36 seviyesine düştü... Bitcoin var olduğun beri en düşük seviyesini bugün gördü altcoinlere bu seviyelerden girenler çok dikkat etmeli.

Benim mayıs 2018 Bitcoin tahminim: 60.000 - 80.000 dolar
Kripto para piyasası hacmi: 1.5 trilyon dolar
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
January 02, 2018, 11:32:56 AM

Ben bu sahneyi daha önce görmüştüm sanki Smiley Bitcoin yükselsede altcoinler çakıldı, düşse de çakıldı, aralık ayına girmemizle birlikte altcoinlerde kıpırdanma oldu, hatta baya baya bi yükselme oldu. Yalnız her yıl aralık ayı altcoin ayıdır deriz. bundan sonraki günlerde ne olacak hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 02, 2018, 11:41:53 AM

bitcoin 20 bini geçtiğinde çoğu kişi 30 bine gider diyecek. bitcoin 10 binin altına sarkarsa battı, çöküyor gibi ifadeler yer alacak. bence atlanılan konu bitcoincash. sanki bitcoinden daha iyi yerlere gelecek gibi duruyor. öyle ya da böyle battı, balon ifadeleri bitcoin var olduğu sürece hep yazılacak, çizilecek gibi duruyor.

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
January 02, 2018, 11:51:19 AM

ben bitcoin için iki senaryoyada inanıyorum bazen diyorum, bırak yalan dolan bu alem çek paranı parı ediyorken ama bu seferde ya yukselirde hata yapmış olursam diyorum. Yani yarı yarıya patlamanın her iki tarafada gidebileceğine inanıyorum o yuzden çok ikilemdeyım
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
January 02, 2018, 12:28:56 PM

Patlama olacağını bu piyasada işlem yapıpta düşünmeyen yoktur, zaten patlayacağını düşünmesek hangimiz ucuz fiyattan satardık ki etherleri btc leri,bankada duran para her zaman daha çok güven veriyor.Artık eskisi kadar çok nakite dönmüyorum ne zaman satsam dahada yükseldi çünkü meret.Sadece ihtiyaç anında çekiyorum parayı.Çünkü patlasa bile bu 2018 olmayacak bence daha gidecek çok yolumuz var
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
January 02, 2018, 12:34:29 PM

Şu bir gerçek BABA olan BTC dir. BTC nasıl hareket ederse altlar ona göre durumunu belirler. Altlar ın derdi sanki btc karşısında değilde USD karşısında kendi durumlarını koruyabilmek. Altcoinlere hücum edenlerinde büyük kısmı USD değilde ellerinde ki btc oranını arttırabilmek. Hal böyle olunca denklem bir türlü oturmuyor.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
January 02, 2018, 12:37:06 PM

Senaryo birgün gerçeğe dönsede o zamana kadar vaktimiz var arkadaşlar saldırmaya devam.BTC nin patlaması şu saatten sonra zor ama altcoinlerde her zaman eleverme operasyonları yapılabilir o yüzden altlara çok dikkat etmek gerekiyor.yüksek risk içeriyorlar çok iyi kazandırabilirde tam terside olabilir
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: