Bitcoin Forum
June 14, 2024, 04:48:26 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ripple vs Satoshi Nakamoto  (Read 324 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
January 02, 2018, 07:07:14 PM

Ripple son dönemde yatırımcılarını zengin etse de bir şirket tarafından yönetildiği ve merkezi olduğu gerekçeleriyle kripto para topluluğunun tepkisini çekmiş durumda.

Siz ne düşünüyorsunuz, Ripple’ın teknolojisiyle dünyaya katkıda bulunması onun büyümesi için yeterli mi, yoksa Satoshi Nakamoto’nun felsefesiyle uyuşmaması onun sonunu mu getirecek?

https://kriptokoin.in/en-guclu-altcoin-ripple-kripto-para-toplulugunun-hedefinde/

Aralık ayının son haftalarında müthiş bir ivme kazanan ve geride bıraktığımız sene boyunca yüzde 36 bin değerlenen Ripple, bu artış ile birlikte en fazla market hacmine sahip Altcoin olmayı da başardı.

Market hacmi 94 milyar dolar seviyesinde yer alan Ripple, market içerisindeki etkisi yüzde 35’e kadar düşen ve 235 milyar dolarlık hacme sahip olan BitCoin’in ardından kripto para marketinde ikinci sırada yer alıyor. Ripple’ın takipçisi Ethereum ise bugün yüzde 15 artış sağladı ve Ripple’la olan farkı kapatmaya başladı.

Aralık ayı başında 0,24 dolarken üç hafta içerisinde yüzde 1000 artarak 2,65 dolar seviyesini test eden Ripple, yatırımcılarını zengin etse de kripto para topluluğunun tepkisini çekmeye devam ediyor.

Ripple’ın değer kazanmasının altında yatan temel etken geleneksel finans sistemlerini evrimleştirmesi, onlara teknolojisi sayesinde zaman ve para kazandırması.

Bankaların desteğini arkasına alarak güçlenen Ripple bu yönüyle geleneksel finans sistemlerinin yıkılmasını isteyen kripto para topluluklarının hızla tepkisini çekti. Ripple hakkında önceden de yapılan eleştiriler, Ripple’ın en değerli Altcoin olması ile yeni bir seviyeye ulaştı.

BitFury CEO’su George Kikvadze’nin cuma günü takipçileriyle paylaştığı tweet;

George Kikvadze
@BitfuryGeorge
Ripple - Centralised Solution; Trust in One Company - Worth $100Bln?

Bitcoin - Decentralised Solution; Trust in Mathematics and Cryptography - Worth $235Bln?

There is a clear mispricing here between the PAST and the FUTURE

22:01 - 29 Ara 2017
 48 48 Yanıt   225 225Retweet   634 634 beğeni
Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik
George:

“Tek bir şirket tarafından kontrol edilen, merkezi bir çözüm olan Ripple’ın değeri 100 milyar dolar, buna karşılık tek bir şirkete güvenmek yerine matematiğe ve kriptografiye güvenen Bitcoin’in değeri 235 milyar dolar? GEÇMİŞ ve GELECEK arasında açık bir çarpıtma var” diye ekliyor.

Piyasaya Sürülmemiş 55 Milyar Ripple
Kikvadze’nin burada bahsettiği tek bir şirket tarafından yönetilme muhabbeti piyasaya sürülecek 55 milyar Ripple’ın halen şirketin elinde bulunmasından kaynaklanıyor. Ripple yaptığı açıklama ile 55 milyar Ripple’ın önümüzdeki 55 ay boyunca birer milyarlık miktarlar halinde piyasaya sürüleceğini söylese de kripto para topluluğu bu arzın fiyat düşüşüne sebep olacağını iddia ediyor.

Senior / Full
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
January 02, 2018, 07:15:30 PM

ripple alıp satan karı da alıp satar, ilkokulların önünde uyuşturucu da satar. madem para kazanıyorsunuz size yakışır: )
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
January 02, 2018, 07:20:31 PM

Digital para piyasasını yaklaşık 8 aydır takip ediyorum ama bir gün bile riplenin sayfasını inceleme isteği doğmadı içimden. Bundan sonra da incelemeyi düşünmüyorum. Makul coinleri makul projeleri incelemek çok daha haz veriyor bana. İsterse marsa kadar gitsin benden geçer not alamaz.
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
January 02, 2018, 07:59:57 PM

Her ay birer milyar ripple'ın sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum, piyasaya yeni giren kişilere çakar geçerler kimsenin ruhu da duymaz. Burda önemli nokta bence %100 centralized olan bir yapının bu kadar itibar görebilmesi, en azından pump yiyebilmesi. Şaşılacak nokta bence bu.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
January 02, 2018, 08:13:54 PM

Bana deselerdi ripple bu yıl böyle bir hareket yapacak, mümkün değil inanmazdım. Ripple önce çok inanıp, sonra araştırdıkça sevmeyen biri oldum. Hala da inanmıyorum. Ve ısrarla da hep aynı soruyu soruyorum ama kimse de cevaplamıyor.

Bu ripple ın fiyatı bu hızla artmaya devam etse ve diyelim ki 10$ , 100$ , 1000$ olsa, iddia ettiği ucuza para transfer işini yani varolma sebebini nasıl gerçekleştirecek.

Allah rızası için biri yanıt versin
cenkistan
Member
**

Activity: 152
Merit: 10

ImmVRse | Disrupting the VR industry

View Profile
January 02, 2018, 08:49:02 PM

Piyasanın mantığına ters ama insanlara banklar bunu kullanıyor falan deyince güvenilir geliyor demek ki.Yoksa bu kadar yükselmesinin bence başka bir açıklaması yok.Bende uzak kaldım almadım ve dahada almayı düşünmüyorum

torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
January 02, 2018, 08:52:31 PM

ripple alıp satan karı da alıp satar, ilkokulların önünde uyuşturucu da satar. madem para kazanıyorsunuz size yakışır: )

hahah hocam ya kopardın gece gece. Grin
smiley filan koymamışsın ama ciddi oldugunu dusnmuyorum,ciddi değilsin di mi?  Smiley
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
January 02, 2018, 09:19:31 PM

hahah hocam ya kopardın gece gece. Grin
smiley filan koymamışsın ama ciddi oldugunu dusnmuyorum,ciddi değilsin di mi?  Smiley

değilim tabi ki Smiley ben alıp satmıyorum. herkesin fikrine saygım var, kendiminkine de saygı bekliyorum. saygı göstermeyenlere yönelik ince bir şakaydı. 2000 coin var ripple'dan kazandığınızı diğerlerinden de kazanirsiniz diye bir dilekte bulunabilirim sadece.

bu arada bu kötü huy(xrp düşmanlığı) bende de sonradan gelişti.
bravia
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 03, 2018, 07:59:46 AM

Ripple bu saatten sonra girilmeyecek coinler arasında 1. sırada yer alıyor benim için ama bu hiç girmeyeceğim anlamına gelmiyor düşer fiyatı girer beklerim bu seferde yükselmez Cheesy
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
January 03, 2018, 09:55:31 AM

Ripple'In sunduğu teknolojiyle bile bir ilgisi yok k iadamlar üretip üretip satıyor bir allahın kuluda arkadaş bu ne de hereks bunu alıyor diye bir şey demiyor çok saçam bir düzen var şu an piyasada.  Tongue
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
January 03, 2018, 10:41:49 AM

Hic sevmedigim bir coin kim neden aliyor belli degil.
Pa1n
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!

View Profile
January 03, 2018, 10:50:16 AM

Ripple iyi güzel de böyle al sat yapılacak bir coin değil benim gözüm de. Pek bir heyecanlı grafiği yok yani Smiley

HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
January 03, 2018, 11:24:13 AM

Görmesi gereken değeri göremeyen coinler varken ripple IOTA pumplanması bu piyasanın getirdiği bir şey herhalde yoksa bir anlam veremiyorum bu pumplara balinalar saolsun.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
January 03, 2018, 11:27:57 AM

Ripple bu piyasayı anonimlikten çıkarmak isteyenlerin desteğiyle buralara geldi , ben ne kadar kar ettirirsen ettirsin bir adet bile alıp prim vermem
Suzukigsxr250
Member
**

Activity: 250
Merit: 13

Dextrust.org #Defi

View Profile
January 03, 2018, 11:15:26 PM

Ne kadar incelesem de araştırsam da içime sinmiyor Ripple anlamadım.Bu pump dan sonra ne olacak acaba çıkış amacı olan ucuz transfer ücretleri ne olacak.Ha kesinlikle bu kadar büyük bir hareket yapmasını da beklemiyordum,ama bence bu kadar ilgiyi başka coinler görmeliydi bilemiyorum.

Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 04, 2018, 12:24:26 AM

Rippleye giren paranın büyüklüğüne bakılırsa bu senin benim 3 kuruşumla olacak iş değil zaten, bu artış devasa boyutta ve en değerli altcoin olarak bay Ripple karşınızda, yatırım yapmak ya da yapmamak kişisel tercihtir, aynı zamanda bu fiyatlardan giriş deli cesaret ister.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
January 04, 2018, 01:21:04 AM

bunlar hep amariganın oyunları, fed koparıyo milleti, bitcoinin anonimliğini kısganıyolar
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
January 04, 2018, 02:25:09 AM

Riplenin banka ve finsns sektörüne zaman ve para kazandırdığı konusuna katılmamak mümkün değil. Yüzyıllardır varolan ekonomik kurulu düzenin bir günde değişmesi ütopik bir yaklaşım olur. Bitcoin bu süreçte finans sektörüne ilham vermiş anlaşılan.
tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
April 06, 2018, 02:45:08 AM

Bana deselerdi ripple bu yıl böyle bir hareket yapacak, mümkün değil inanmazdım. Ripple önce çok inanıp, sonra araştırdıkça sevmeyen biri oldum. Hala da inanmıyorum. Ve ısrarla da hep aynı soruyu soruyorum ama kimse de cevaplamıyor.

Bu ripple ın fiyatı bu hızla artmaya devam etse ve diyelim ki 10$ , 100$ , 1000$ olsa, iddia ettiği ucuza para transfer işini yani varolma sebebini nasıl gerçekleştirecek.

Allah rızası için biri yanıt versin

evet hocam yıllardır beklediğin an geldi. o allah rızası için cevabı verecek olan kişi benim ve ayrıca bu şerefe nail olduğum için kendimi son derece şanslı hissediyorum. cevabıma geçmeden önce bu tarihi anı ölümsüzleştirmek adına bi kaç şey söylemek istiyorum.

öncelikle rabbim crypto alemindeki tüm din kardeşlerimin X3-5 lerine zeval vermesin rrabbim grafiklerini şaşırtmasın deltada hatalı satır girenlerden eylemesin inşallah.
diyerek

öncelikle büyük üstad sevgili satoshi sevgili adminimiz efs ve adını sayamadığım tüm forum dostlarımın huzurunda cevabıma geçiyorum:

GERÇEKLEŞTİREMEYECEK
fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
April 06, 2018, 12:48:15 PM

ripple arkasında gazı alınca yükselen spekülatif bir coin benim için eski haline dönmesi çok olası değil yatırdığımızda kaldı çıkamadık
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: