Bitcoin Forum
May 02, 2024, 02:08:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: VERTCOİN - Vertbase açıldı!  (Read 2410 times)
mesacan (OP)
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
February 26, 2018, 09:31:51 PM

28 bitcoin'lik alım gerçekleşiyor şuan (77bin vtc) Cheesy

Shocked Shocked
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714658908
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714658908
Reply with quote  #2

1714658908
Report to moderator
1714658908
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714658908
Reply with quote  #2

1714658908
Report to moderator
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
February 26, 2018, 11:18:55 PM

Harbiden bu proje uçaca galiba 100 dolar seviyesi gerçekten çok uzak gelmiyor bana. Balinalar hala keşfedemedi mi nedir. Ben ufak ufak toplamaya devam ediyorum.
Xanother
Full Member

Activity: 279

View Profile
February 27, 2018, 08:47:57 AM

Harbiden bu proje uçaca galiba 100 dolar seviyesi gerçekten çok uzak gelmiyor bana. Balinalar hala keşfedemedi mi nedir. Ben ufak ufak toplamaya devam ediyorum.

Yess Grin
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
February 27, 2018, 10:04:22 AM

Ya bu koinin adını çok duyuyorum ama bir türlü araştırmak da nasip olmadı. ne dersiniz vakit harcamaya değer mi ?
Xanother
Full Member

View Profile
February 27, 2018, 11:39:10 AM

Ya bu koinin adını çok duyuyorum ama bir türlü araştırmak da nasip olmadı. ne dersiniz vakit harcamaya değer mi ?
Buyrun ;
vertcoin nedir ? ne iş yapar cevabı
https://twitter.com/CryptoBulld0g/status/934127745529012226
Xanother
Full Member

View Profile
February 27, 2018, 11:40:31 AM

Balinanın duvar eridi . fake wall değildi alım yaptı hepsine .
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
February 27, 2018, 12:09:00 PM

Vertcoin de herşey tamam iyi güzel de bence bi Binance borsasına girmek lazım artık. Hacimli bi borsaya ihtiyacı var.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 27, 2018, 12:15:18 PM

Maşallah. Bi yerden duyum mu aldılar nedir. Gerçi balinalar için 100-200 btc bile önemli değil de...
Vertbase ne alemde yok mu halen? Ne zaman kanatlanacak vtc?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Xanother
Full Member

View Profile
February 27, 2018, 01:06:47 PM

Vertcoin de herşey tamam iyi güzel de bence bi Binance borsasına girmek lazım artık. Hacimli bi borsaya ihtiyacı var.
başka borsada listelenmek için fon toplandı çok kısa sürede halen bekletiyorlar ama .

Büyük ihtimal binance borsasına giricek ama piyasanın düzelmesini bekliyor.
Xanother
Full Member

View Profile
February 27, 2018, 01:08:37 PM

Maşallah. Bi yerden duyum mu aldılar nedir. Gerçi balinalar için 100-200 btc bile önemli değil de...
Vertbase ne alemde yok mu halen? Ne zaman kanatlanacak vtc?

vertbase 31 mart'ta launch oluyor.
btc kendini 12-13 k bandına atarsa piyasaya güven tazelenir alt sezon başlar yeniden .
çoğu coinin haberleri mart sonu zaten

$vtc
$lbc
$kmd
$btg
mesacan (OP)
Member
**

View Profile
March 02, 2018, 03:38:50 PM

Vertpig açıldı... Vertbase ise 29 gün sonra, 31 mart'ta açılıyor!
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714

View Profile
March 02, 2018, 03:42:42 PM

Toplayabildiğim kadar VTC toplayıp uzun süre saklamayı düşünüyorum. Her geçen gün umudum artıyor bu projeye dair. Bakalım hep bu sefer yakalayabilecek miyiz?
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
March 02, 2018, 04:01:46 PM

Vertcoin merkezsizlik sıfatını en çok taşıyan coinlerin başında geliyor bence. Beni en çok etkileyen kısmı ise geliştiricilerinin gönüllü olarak bu işi yapması. İlk öğrendiğim zamanlardan bu yana bir sempati besliyorum vertcoine. Keşfedilmemiş sağlam ender coinlerden. Umarın daha güzel yerlere gelecektir.
mesacan (OP)
Member
**

View Profile
March 02, 2018, 07:33:14 PM
Last edit: March 03, 2018, 02:44:48 PM by mesacan

Toplayabildiğim kadar VTC toplayıp uzun süre saklamayı düşünüyorum. Her geçen gün umudum artıyor bu projeye dair. Bakalım hep bu sefer yakalayabilecek miyiz?

50$ olunca çok yavaş bir şekilde azar azar satmaya başlarız hocam Smiley
smdnxt
Newbie
*

Activity: 82
Merit: 0

View Profile
March 02, 2018, 08:46:34 PM

Mart sonu adına daha fazla söz ettirecek gibi. Kesinlikle Binance'da işlem görmeyi hak ediyor. Vertbase ile uçuşa geçmesini umut ediyor ve bekliyorum.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
March 02, 2018, 08:48:32 PM

Vertpig açıldı... Vertbase ise 29 gün sonra, 31 mart'ta açılıyor!

Bu ay yeteri kadar dikkat çekerse fiyatlanabilir. Henüz sosyal medyada hareket yok.

mesacan (OP)
Member
**

View Profile
March 03, 2018, 07:30:49 PM

Fibo'da sıkışma var. Tesadüfe bakarmısınız tam da mart sonuna denk gelecek gibi, ytd. (Bu gibi sıkışmalar da yukarı doğru kırabileceği gibi aşağı doğru da kırabilmektedir, tercih sizin.)

Risotto
Full Member

Activity: 238

View Profile
March 03, 2018, 08:31:32 PM

Uzun zamandır adını duyduğum ama araştırmaya zamanım olmadığından öyle askıda kalan bir projeydi benim için. Bakınca anladım ki biraz destekle uçacak bir proje bi de borsa konusunda eksik malesef iyi bir borsaya girse hacim kazanıcak güzel bir coin.
emirsener
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
March 04, 2018, 11:09:20 AM
Merited by Zz (1)

Arkadaşlar göz yormaması için madde madde konuyu böldüm.Umarım faydalı olacaktır...

Vertcoin merkezi olmayan blockchain tabanli bir “para birimidir”. Sloganlari ise “Halkin Parasi” . Bu analizden sonra bu sozu tutmak icin neler yaptiklarini hep birlikte gorecegiz.

Cikis noktasi olarak bir bitcon catallanmasidir (fork). Projenin amaci para birimi olmasindan dolayi daha iyi bir bitcoin alternatifi olarak kendilerini pazarliyorlar. Toplam jeton sayisi 84 milyon VTC ve su anda tedavulde neredeyse 43.177.150 milyon VTC var.

PoW algoritmasini kullandigi icin Bitcoin gibi kazilabilir. PoW’da herkesin gordugu en buyuk sorun buyuk madencilik havuzlari ve ozel madencilik donanimlaridir. VTC rakiplerine gore merkezilesmeye daha direncli oldugunu iddia ediyor

Vaatleri, projeyi ozel madencilik ekipmanlarından korumak için gerekli olan her önlemi almak ve tüketici sınıfı donanım ile madenciligin her zaman mümkün olmasını sağlamaktır.

Bitcoin madenciligi icin gerekli madencilik donanimlarinin artan gereksinimlerini gordukce bu projenin pazarlamasinda dogru yolda oldugunu goruyoruz.

Bildiginiz gibi blockchain uzerindeki bloklarin onaylanmasi ne kadar bireysel kisiye dagitilirsa (madencilik havuzlari yerine ayri ayri insanlar) projeler o kadar merkezilesmeden uzak olur.

Vertcoin’in en buyuk farklarindan biri Uygulamaya Özel Entegre Devrelere (ASIC) karsi direncli olmasidir. Bitcoin ve Litecoin’de boyle bir ozellik yok.

VTC’nin ASIC’e karsi direncli olmasi teknolojisinden kaynaklanmiyor. Onu direncli yapan takimin eger bir firma Vertcoin madenciligi icin ASIC teknolojili bir donanim yaparsa algoritmayi degistirme sozudur. Bu pazarlamalarinin temelini olusturuyor.

Daha cok madenciyi etkilemek ve ozellikle tecrubesiz madencileri cekmek icin VTC kendi tek tusla calisan madencilik programini yapti. Adresinizi gireiyorsunuz ve bir tiklama ile bilgisayariniz madencilige basliyor.

Sitesinden alinan Vertcoin ozellikleri: Algoritma: Lyra2RE(v2) Toplam Jeton: 84 milyon Blok suresi: 2.5 dakika Blok kazanci: 50 jeton/blok Her 840,000 blokta (~4 yil) kazanc yarilanmasi Zorluk derecesi ayarlanmasi: Her blokta yeniden hesaplanir Onceden kazilmis: 0
Gorebildiginiz gibi su anda blok basina verilen odul 50 jeton ancak Aralik ayinda bu deger 25’e dustü.
Kendilerine ait online ve yazilim cuzdanlari mevcut. Sitelerinde gorebilirsiniz: https://vertcoin.org

SegWit teknolojisini basariyla aktif eden ilk projelerden biri. Bu kolay catallanma Lightning Network teknolojisinin onunu acti.

Diyelim ki, bir jetonu başka bir jetonla değiştirmek istedinizNormalde bir borsa kullanirsiniz. Merkezi olan (banka gibi) bir borsa. Bu risk demektir. Çünkü bu jetonlarinizi blockchainden çıkararak bilinmeyen bir üçüncü kisiye göndermek demektir.

Lightning Network bu isi yapmanin merkezi olmayan bir yoludur. 3. Kisiye (borsa) gerek kalmaz. Atomic Cross Chain Swaps olarakta anilan bu teknoloji sayesinde ayri blokchain’lerde bulunan 2 kisi aralarinda jeton degisimi yapabilir.

Yuksek donanim gereksinimleri yuzunden $BTC kazamayan insanlari dusunun. Bu kisiler evdeki bilgisayarlarindan $VTC kazip “Atomis Swap” ile onlari aninda $LTC veya $BTC ‘ye cevirebilecekler.

VTC’nin halizhazirda gizlilik icin kullanilabilecek bir Tor cuzdani mevcut. Takim ayrica “Gorunmez Adresler” uzerine calisiyor. 2014’te bunlari aktive etmislerdi ancak sonra devam ettirmediler. Yol haritasina gore simdi yeniden buna calisiyorlar.

Yol haritasindan bahsetmisken ondan devam edelim. Bana kalirsa piyasadaki en guzel, gorsellestirilmis yol haritasina sahipler. Okumasi ve takip etmesi cok kolay ve ileriki adimlar icin oylama yapabiliyorsunuz. Cok seffaf.

Ledger donanim cuzdan VTC desteklemeye gectigimiz ay basladi. Yatirimcilarin guvenligi icin onemli. Bana kalirsa herkes bir donanim cuzdan edinmeli.

Birazda arkasindaki takim hakkinda konusalim. VTC’nin butun gelistiricileri gonullu olarak projeye destek veriyor. Uzun vadede bu riskli olabilir cunku bagliliklarini garanti eden bir sey yok. Ancak simdiye kadar basardiklarindan etkilenmemek mumkun degil.

Blockchain teknolojisindeki ilerleme kaydetmek için sürekli calisiyorlar. Acik kaynak bir topluluklari var ve her ilerlemeyi burada paylasiyorlar. Bas gelistiricileri ise James Lovejoy

Su anda 9 gelistiricileribulunuyor. Daha once bahsettigim gibi hepsi gonullu. Farkli cevrelerden gelmelerine ragman ortak bir tutkuda birlesmisler

Jeton dagilimi. Diger projelere gore daha merkezi olmayan bir yapida olduklarini iddia ediyolar. Dagilim onemli cunku projenin ilk adimlarinda eger bir kisi ya da takim yuksek miktarlarda jeton ile odullendirilirse fiyati manipule etmek icin bunu kullanabilirler.

Ag testi icin kazilan 3 blok disinda onceden kazilmis hic blok yok (150 jeton). En zengin 100 adres jetonlarin %57’sini elinde bulunduruyor. Bunun adil bir dagilim oldugunu soyleyebiliriz. Bunlarin bir cogu borsalarin adreslerini de iceriyor.

LTC ile karsilastirdiginizda kotu gozukuyor ancak LTC fiyatinin 209  dolar uzerinde oldugunu unutmamak lazim. Fiyat arttikca daha adil dagilim gorecegimize inaniyorum. Birkac madenci dusuk zorluk derecesi olan ilk safhalardan oldukca faydalanmis gibi.

Islem hacminin geneli Bittrex ve Poloniex arasinda. Baska yabanci borsalarda da islem gorse bile hacimler cok dusuk.

2017 basinda VTC fiyati $0.035’ti .

Bakilinca Vertcoin bir para birimi. Rakipleri kimler? Tabiki bitcoin er projenin en buyuk rakibi. Daha esnek olmasi Vertcoin’in avantajina. Eger ASIC direnc sozlerini tutabilirlerse Vertcoin icin her zaman bir pazar olacak.

Bitcoin olcekleme problemleri yasiyor. Fiyatlar islemler icin cok yuksek degerlere ulasti. Butun Bitcoin toplulugu bir ic savas icinde ve bu Vertcoin gibi projelerin yararina.

Bazi kisiler Litecon ‘i rakip olarak gostersede bence aralarindaki iliski daha cok abi kardes iliskisi gibi. Hatta Litecoin Vertcoin’den yol haritalarinda bile bahsediyor.

Segwit aktive etmis ve Lightning Network uzerinde calisan daha ucak Viacoin ve Monacoin gibi projeler olsada Litecoin ile aralarindaki iliskiden dolayi Vertcoin bir adim onde diyebiliriz.

Vertcoin’in arkasinda topluluk hizlica buyuyor. Normal bilgisiyarlar ile madencilik yapilabilmesinden dolayi insanlar bu tecrubelerini baskalariyla paylasiyor ve farkindalilik artiyor. Discord uzerinde cok aktifler ve gelistiriciler butun sorulari cevaplamaya calisiyor.

Reddit adresleri r/Vertcoin ve yaklaşık 20000 takipcileri var. Twitter’da @Vertcoin adi altinda bulabilirsiniz. Burada da yaklaşık 50000 takipcileri mevcut. Bitcointalk’ta cok aktif olmasalarda ANN basliklari bulunuyor.

Vertcoin ile ilgili gordugum en buyuk sorun gelistiricileri. Tam zamanli calisanlari yok ve Litecoin gibi arkalarinda bir vakif bulunmuyor. Gelistiriciler cogunlukla bos zamanlarini projeye harciyor ve para almiyorlar.

Proje bu sorunu daha once yasadi. 2014 yilinda projeyi kuran orjinal gelistirici projeden ayrildi ve simdiki gelistiriciler devraldi. Yaptiklarin islerin karsiligini insalardan gelen bagislardan almaya calisiyorlar.

P2pool agi varsayilan ozellik olarak %1 miktarinda cikarilan kazanci gelistiricilere oduyor. Bu ozelligi kapatmak mumkun madencilik esnasinda. Gelistirici fonu iyi belgelenmis.

Seffaflar ve guzel bir ilke bulmuslar. Verdikleri sozu tutmaya gayret ettiklerini gorebiliyorsunuz.

Pazar gercekten buyuk ve Bitcoin gibi guclu isimler olsada Vertcoin dogru yolda.

Bireysel madencileri cekme, ASIC direncli olma, tutkulu bir gelistirici takimi ve topluluga sahip olma gibi ozellikler Vertcoin ‘i degerli yapan seyler. Inaniyorum ki gelecekte adini sikca duyacagimiz projelerden biri diyerek konuyu noktalıyorum.

Buraya kadar okuyan ve gözlerinde Vertcoin ve dolar logosu çıkan siz dostlarıma teşekkür ediyorum.Yazının tamamı bana ait olmamakla beraber alıntı ve kendi yorum/analizlerimi de dahil etmeye çalıştım. Umarım  faydalı olmuştur.

Global ve yerel tüm kripto para haber ve analizleri için sayfamı takip etmenizi rica ediyorum.

https://www.facebook.com/coindunyasii
heidikim
Full Member

Activity: 602

View Profile
March 04, 2018, 11:03:07 PM

Binance de işlem görmemesi gerçekten çok garip geliyor bana proje ekibi şu duruma bir el atsa çok iyi oalcak verbase açılsın güzel hoş ama Binance yide bir zorlasınlar artık.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  

Jump to: