Bitcoin Forum
May 06, 2024, 01:08:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: BLOCKCHAIN ile yapabileceklerimiz ?[Asıl mesele Bitcoin değil daha Büyük]  (Read 647 times)
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
January 02, 2018, 07:57:14 PM
Last edit: February 10, 2018, 11:20:04 PM by ferhat1242
Merited by DarkStar_ (4), dbshck (4), teramit (3), ascakan (1)

Açtığım konulardan biliyorsunuz ki Blockchain hayranıyım.Burada birkaç şeye değinmek istiyorum.Tüm bu piyasayı bir kişi,bir ekip,bir devlet veya devletler finanse ediyor.Bana soracak olursanız burada tabiri caiz ise ''OLUK OLUK AKAN PARA'' o saydığım kişi veya kurumlarla oluyor.Tamam topluluk yani bizlerde destek oluyoruz ama inanıyorum ki %50 en az onların payı var.
Gelelim dijital devrime.Ben meselenin bitcoinde olmadığına,insanlara sevdirerek alıştırarak ve benimseterek Blockchaini kullandırtmak istediklerini düşünüyorum.Çünkü şuan ki sistem toros ise blockchain uçan arabadır:)Evet blockchain işte bu gerçek.Şuan ki kağıt paradan,hisse senedinden,bankadaki paramızdan daha gerçekçi geliyor bana.Çünkü sahtesi yok,kopyalanamaz,fazla gösterilemez.(Bankalar gibi herkesin hesabında sayı gösterilemez,bitcoinin varsa vardır yoksa yoktur orjinaldir)

1-) Noterler (Berbat)
2-) Bankalar (Berbat ve Gerçek Balon)
3-) Hisse Senetleri (Saçma ve gerçek Balon)
4-) Diploma ve kimlikler (Sahtesi yapılabiliyor)
5-) Kağıt Paralar (Sahtesi yapılabilir,taşıması zor,halkın değil devletlerin bastığı para,teknoloji olarak TAŞ DEVRİ Smiley --(Bence devlet ve para birbirinden uzaklaşmalı,para basma hakkı halkta da olmalı.Örneğin ; Bitcoin-Madencilik)

Blockchainle yapabileceklerimiz ;

1-) Noterleri aradan çıkarabilir daha temiz,hızlı ve güvenli işlemler yapılabilir.(Tapular,araç devirleri 3. Bir aracı olmadan eşten eşe)
2-) Bankaları aradan çıkarabilir çünkü bitcoinin çıkış amacı kişiden kişiye transferdir.Kendi bankamız olabiliriz.
3-) Sağlık,eğitim,kimlik gibi özel bilgileri blockchaine entegre ettiklerinde artık kopyası yapılamayacak.Neyin nerden geldiğini herkes görebilicektir.Buda birçok problemi ortadan kaldırır.(Sahtekarlık,sahte kimlikli teröristler vs..)
4-) Kağıt parayı kaldırmasada büyük ölçüde azaltabilir.Herhangi bir aracı olmadan paramızı istediğimiz ülkeye veya şehire pazar günü gece saat 00:00 civarında ,çok düşük transfer ücretiyle 5-10 dk içinde gönderebildiğimizi düşünün ? Hemde bankaya gitmeden,karşı ülkedeki bankalara dert anlatmadan,mesai saatleri dışında hatta Pazar günü gönderebilidğimizi düşünün Smiley İnanıyorum ki gelecek güncellemeler ile transfer ücretleri sıfıra yakın olacaktır.
5-) Şuna tam inancım var ki yapay zeka yapılacaksa eğer o Blockchain ile hayata geçecektir.(ama keşke yapılmasa)
6-) Oyun dünyası.Hepimiz biliriz ki güzel bir oyunda en kötü şey HİLE'dir.Her oyunda olduğu için alışmışızdır.Aslında buda çok yanlıştır.BLOCKCHAIN altyapısı ile yapılacak oyunlarda kesinlikle hile olmayacak ve farklı bir renk getirecektir Smiley
7-)Şöyle düşünün alırken sahtesini,kopyasını almaktan korktuğumuz şeyler mesela;Araç alırken sahte km li araç almak çok karşılaşılan birşey.Ama blockchain altyapısı ile yapılan araçlarda km değişimi yapılamayacaktır bence ..

8-)Ve şuan aklıma gelmeyen binbir şey dünyadaki herşey neredeyse blockchaine göre çok çok eski kalıyor.Bu teknoloji ile birçok şey icat edilebilir,görülmeyen hatalar düzeltilebilir,yeni fikirler akla gelebilecektir.Yeni sistemlerle belki uzay aracının yaktığı yakıtı bile azaltır daha uzaklara yolculuk edebilirler,o derece uzak ihtimaller veriyorum blockchain içn  Grin Grin Grin

Neredeyse bir DÜNYA inşaa ettik Smiley)) Görüyorsunuz değilmi olay sadece bitcoin değil,Blockchain yapısı gereği tüm dünyanın dengesini değiştirecektir ve ben buna DİJİTAL DEVRİM diyorum.Teknoloji öyle birşeydir ki ; Geldi mi almak ve kullanmak zorundasın yoksa yeni dünya düzeninde hiçbir söz hakkın olmaz.Diceksiniz ki Blockchaini bu şeylere entegre edebilicek teknoloji nerede ? Onuda Satoshi nakamoto yapacak,icolarla yeni gençler yapacak hiç merak etmeyin o işin en kolay tarafı olacak Smiley Ama birisi (satoshi nakamoto) tüm dünya düzenine tek başına kafa tutuyor,düşünün tek 1 KİŞİ -Tüm Dünya düzeni (Para,Banka,Noter,Sağlık,Devlet işleri,Eğitim) sistemine kafa tutuyor.İşte Dijital DEVRİM! Tek kişi olması imkansız ama bakalım başarılı olabilecek mi ? Smiley

NOT = Kesinlikle yazdıklarımı yatırım tavsiyesi olarak almayın.Bitcoini övmüyorum sadece Blockchaine değinmek istedim.Bu dediklerimin olabilmesi için Blockchainin yıllarca ayakta durması ve asla açık vermemesi gerekir.Belkide bu bir deney ve ileride Blockchain 2.0 göreceğiz Smiley

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
1715000888
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715000888
Reply with quote  #2

1715000888
Report to moderator
1715000888
Hero Member
*

Ignore
1715000888
Reply with quote  #2

1715000888
Report to moderator
1715000888
Hero Member
*

Ignore
1715000888
Reply with quote  #2

1715000888
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715000888
Hero Member
*

Ignore
1715000888
Reply with quote  #2

1715000888
Report to moderator
1715000888
Hero Member
*

Ignore
1715000888
Reply with quote  #2

1715000888
Report to moderator
markandum
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
January 04, 2018, 04:37:06 PM

üstadım ne güzel yazmıştın. tebrik ediyorum seni. gerçekten de bu ülkeden yetişmiş beyinleri bu alana kanalize etmeliyiz. Blockchain programcıları bize çok şey katabilir

[/center]
blablablabla
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
January 05, 2018, 03:20:49 PM

Blockchain cihaz teknolojisi ile şu anda güvenli olarak yapılamayan pek çok işlem daha da güvenli olarak yapılabilecek. Bu teknoloji ile tam tersine kötü niyetli örgütler bundan sonra insanları dolandırmayacaklar.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
January 05, 2018, 05:26:01 PM
Last edit: January 05, 2018, 08:33:57 PM by utkuy

Güzel bir yazı olmuş blockchain  in hayatımıza katabileceklerini belki şimdi hayal bile edemiyoruz. Ancak tüm bu iyi yönlerine rağmen herşey de olduğu gibi olumsuz yönleri ile de karşılaşabiliriz.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
January 05, 2018, 07:03:29 PM

Harika bir yazi olmus bence insanlar bitcoini gelisme olarak goruyor ama asil mesele blockchain.
chuckk
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 05, 2018, 09:07:36 PM

Blockchain teknolojisini çok güzel anlatan bir yazı olmuş. Aslında ciddi bir verim elde ediliyor bu teknoloji ile.
Özellikle zaman ve iş gücü açısından büyük bir fayda sağlamakta.

motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
January 05, 2018, 09:59:36 PM

Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık. Böyle yazıların ve yazılarınızın devamını bekliyorum Smiley

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
January 05, 2018, 10:00:20 PM

Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık. Böyle yazıların ve yazılarınızın devamını bekliyorum Smiley
Elimden geldiğince yazmak,bilgilendirmek görevimdir Smiley

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
barisbilgili
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 271

View Profile
January 06, 2018, 01:18:42 PM

Güzel yazı olmuş. Gelecekte hepsi faaliyete geçecektir.

█████▄▄██
███▄█████
██▄███████▄
████████████████
███▀██████████▀
██▄████████████▄
░█████▀▀▀▀▀▀█████
████▀████████▀████
▀▀▀▀▄▄▄▄▄█████████
█████▀███████▄████
███████▀▀▄▄▄█████
███████████████▀
████████████▀▀
OMBARD.com|.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
██████░██░████░██
▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀▀▀
██████████████
▄▄░▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄▄▄
▀▀░▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀▀▀
██░██░██████████
▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀
.
PICK,
PLAY,
PROSPER!
|.

██████
██████████
██████████
██████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
█████████████████   ██
PROVABLY
FAIR
1%█████████████████   ██
HOUSE
EDGE
100%█████████████████   ██
DEPOSIT
BONUS

▄▀▀▀

▀▄▄▄
.
Play now
.

▀▀▀▄

▄▄▄▀
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
January 07, 2018, 06:43:35 PM

Yazıyı büyük bir zevkle okudum. Tebrik etmek isterim. Yakın gelecekte olmasa bile potanisyeli çok yüksek uygulama alanları👍
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
January 09, 2018, 03:23:34 AM

Blockchain gerçekten heyecanlandıran bir proje geçenlerde DNA ile benzer bir yapıda olduğu ve karşılaştırılmalarını dinlemiştim. Çok ilginç şeyler göreceğiz.
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
January 09, 2018, 05:23:46 AM

Oyunlarda hileyle blockchainin ilgisini anlayamadim. Hile dediginiz sey sadece ekran karti/islemcinin daha onceden hazirladigi ve ramde barindirdigi bilgiyi duvarin arkasindaki adami gorebilmemizi saglayacak sekilde kendi sistemimizde degistirmemiz veya erismemizdir.
Parada herzaman mevcut olacaktir. Internet erisimi dunyanin heryerinde ayni degildir dolayisiyla bitcoin sadece bir odeme aracidir paypal gibi ama p2p
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
January 10, 2018, 09:10:26 AM

Blockchain gerçekten heyecanlandıran bir proje geçenlerde DNA ile benzer bir yapıda olduğu ve karşılaştırılmalarını dinlemiştim. Çok ilginç şeyler göreceğiz.
Onu daha önce duymamıştım baya ilginçmiş Smiley

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
January 12, 2018, 12:30:46 PM

Oyunlarda hileyle blockchainin ilgisini anlayamadim. Hile dediginiz sey sadece ekran karti/islemcinin daha onceden hazirladigi ve ramde barindirdigi bilgiyi duvarin arkasindaki adami gorebilmemizi saglayacak sekilde kendi sistemimizde degistirmemiz veya erismemizdir.
Parada herzaman mevcut olacaktir. Internet erisimi dunyanin heryerinde ayni degildir dolayisiyla bitcoin sadece bir odeme aracidir paypal gibi ama p2p
Bende tam bilmiyorum biryerde okumuştum,blockchain altyapısı ile oyun yapacaklardı ve asla hile hurda (şuanki oyunlarda olduğu gibi) olmayacakmış.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
January 13, 2018, 04:23:20 PM

Dünya da ki bütün teknolojilerin bize geç gelmesi yani bizi 3. sınıf ülke olarak gördükleri için olabilir mi Dostum bu saydıkların olsa bile biz bunları göremeyeceğimiz kesin teknoloji hayatı kolaylaştırır düzgün kullanıldığı takdirde ama malesef bizim insanımız okumayı araştırmayı öğrenmeyi sevmediği için geri kalıyor olabilir miyiz ya da birileri böyle olmasını mı istiyor çünkü kör cahil insanları gelişime kapalı insanları yönetmesi daha kolay ondan olabilir mi?
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 13, 2018, 04:40:04 PM

Yazı guzel olmus tesekkurler, konuya sadece bıtcoın altcoın olarak bakıyor ınsanlar ama arkadakı blockchaın dedıgınız gıbı gozden kacıyor, artık teknolojı bu taraflara evrılecek ve herseyın altyapısı yavas yavas blockchaın ile olucaktır.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 14, 2018, 04:16:48 PM

Hocam iyi bir yazı olmuş tebrik ederim bunun için sizi,

ayrıca bankalara ( gerçek balon ) yazmanız güldürdü, ahahaha gerçekten de gerçek balon bankacılık sistemidir.
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
January 14, 2018, 04:33:21 PM

Hocam iyi bir yazı olmuş tebrik ederim bunun için sizi,

ayrıca bankalara ( gerçek balon ) yazmanız güldürdü, ahahaha gerçekten de gerçek balon bankacılık sistemidir.
Tşkler hocam Smiley Bankalara gelirsek evet tabki balon şöyle düşünün en basitinden yüklü miktar paramız var diyelim bankaya çekmeye gittiğimizde bankanın aklı çıkıyor Cheesy Senin benim paramı kullanarak 100 milyarı mesela 10 hesapta varmış gibi gösterebilir 1 milyon hatta 10 milyon yapabilir çünkü ekranda sadece rakamlardan ibaret.Herkes parasını şu dakka çekmek istese bankalar yarısını bırak çeyreğini karşılayamaz batar bu konuda çok iddialıyım Smiley)

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
vuanhtuanfpt
Full Member

Activity: 276
Merit: 100

View Profile WWW
January 15, 2018, 02:39:29 PM

Blokchain sistemini kullanarak daha güvenli daha hızlı daha ucuz para ve hak transferi yapacağız. Ayrıca pek çok kurumda gizli bilgiler ve işlemler güvende tutulacak, kayıtların silinmesi mümkün olmayacak.

cbIpok
Sr. Member

Merit: 250

View Profile WWW
January 15, 2018, 03:14:20 PM

bazı zamanlar da blockchain meselesinin çok fazla abartıldığını düşünenlerdenim ve hala da öyle düünüyorum. bitcoin meselesi olmayabilri ancak blockchain meselesi de olmayabilir bana hala aşırı bir ilginç gibi gelmiyor bu teknoloji
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: