Bitcoin Forum
May 03, 2024, 11:34:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Decentralizacija  (Read 191 times)
Z.X. (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 2


View Profile
January 03, 2018, 08:29:12 AM
 #1

Ušao sam u Bitcoin i kriptokurencije gledajući čisto iz perspektive investitora i budučeg korisnika još prije skoro dve godine, al moram priznati da o samoj tehnologiji nemam pojma.
Tak da možda bedasto pitanje, ali dali ko zna za primjer, i što bi se dogodilo s coinom i cijenom nekog coina da jedan cijeli tim izvornih developera, dožive popizditis, ne forkaju coin da se odvoje, već odustanu od projekta?
(pošto su i njihova sposobnost, pouzdanost, vizija budučnosti... ukalkulirani u cijenu coina...)
1714736091
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714736091

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714736091
Reply with quote  #2

1714736091
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714736091
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714736091

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714736091
Reply with quote  #2

1714736091
Report to moderator
1714736091
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714736091

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714736091
Reply with quote  #2

1714736091
Report to moderator
1714736091
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714736091

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714736091
Reply with quote  #2

1714736091
Report to moderator
bubislav
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 395
Merit: 102


World's First Crowd Owned Cryptocurrency Exchange


View Profile
January 03, 2018, 08:56:29 AM
 #2

Ušao sam u Bitcoin i kriptokurencije gledajući čisto iz perspektive investitora i budučeg korisnika još prije skoro dve godine, al moram priznati da o samoj tehnologiji nemam pojma.
Tak da možda bedasto pitanje, ali dali ko zna za primjer, i što bi se dogodilo s coinom i cijenom nekog coina da jedan cijeli tim izvornih developera, dožive popizditis, ne forkaju coin da se odvoje, već odustanu od projekta?
(pošto su i njihova sposobnost, pouzdanost, vizija budučnosti... ukalkulirani u cijenu coina...)


Uvijek se moze desiti community takeover .... tesko da ce bas svi dobit popizditis ili ce coin jednostavno propast .... mozda dozivi jos par pump and dumpova i to je to ...

Z.X. (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 2


View Profile
January 03, 2018, 04:22:18 PM
 #3

Uvijek se moze desiti community takeover .... tesko da ce bas svi dobit popizditis ili ce coin jednostavno propast .... mozda dozivi jos par pump and dumpova i to je to ...


Tnx!
Tokich
Member
**
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 10


View Profile
January 03, 2018, 06:38:23 PM
 #4

Ušao sam u Bitcoin i kriptokurencije gledajući čisto iz perspektive investitora i budučeg korisnika još prije skoro dve godine, al moram priznati da o samoj tehnologiji nemam pojma.
Tak da možda bedasto pitanje, ali dali ko zna za primjer, i što bi se dogodilo s coinom i cijenom nekog coina da jedan cijeli tim izvornih developera, dožive popizditis, ne forkaju coin da se odvoje, već odustanu od projekta?
(pošto su i njihova sposobnost, pouzdanost, vizija budučnosti... ukalkulirani u cijenu coina...)


Vjerojatno bi mu cijena došla na 0, ili vrlo blizu 0. ali nije tako jednostavno, jer ovisi koliko je jak projekt itd.
Z.X. (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 2


View Profile
January 03, 2018, 08:25:34 PM
 #5

Vjerojatno bi mu cijena došla na 0, ili vrlo blizu 0. ali nije tako jednostavno, jer ovisi koliko je jak projekt itd.


Znači praktički se ne može nazvati svaku kriptovalutu decentraliziranom,
dok ne sazrije u neku veću zajednicu ko Bitcoin, i sl., da ga nemre šačica ljudi ubit,...
valjda,...
Darkslix
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 238
Merit: 106



View Profile
January 04, 2018, 06:33:23 AM
 #6

sushtina je da demokratija ne postoji  uvek imamo investitore za sve  tako da ni decentralizirani coini ne postoje osim mozhda DeepOniona ali ko zna, za sada nas ubedjuju da zhivimo u dobu demokratije a u stvari smo u najgorem dobu feudalizma , jer primera radi ko sme josh da radi 8 sati dnevno, ne daj bozhe 7?Huh  dobio bi otkaz iz prve osim ako nije drzhavna jaslica :-)

★ ★ ★ ★ ★   DeepOnion    Anonymous and Untraceable Cryptocurrency    TOR INTEGRATED & SECURED   ★ ★ ★ ★ ★
› › › › ›  JOIN THE NEW AIRDROP ✈️        VERIFIED WITH DEEPVAULT  ‹ ‹ ‹ ‹ ‹
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ANN  WHITEPAPER  FACEBOOK  TWITTER  YOUTUBE  FORUM   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ShuttIe
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
January 06, 2018, 03:52:23 PM
 #7

moze jedino gore ili dolje ovisno od njih ali ne moze samo tako nestati
dado7
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 141


View Profile
January 07, 2018, 10:00:08 AM
 #8

Ukoliko naglo prodaju coin - to samo po sebi nije loše, vjerojatno bi značilo decentralizaciju. Međutim ti "kitovi" se prate i onda bi to cijela zajednica saznala brzo, svi bi počeli prodavati u panici misleći da je gotovo i cijena bi išla dolje strmoglavo. Što se tiče daljnjeg razvoja oni mogu ključeve pristupa ostaviti dalje zajednici ili mogu "ponijeti" sa sobom. Ako ponesu sa sobom nema daljnjeg razvoja i to je to - kraj. Ako međutim ostave, onda ovisi o zajednici kako će se izdignuti i nastaviti. Slično se desilo sa vjerojatno najpopularnijim airdropom do sada koji je kreirao masu drugih "e" coina - eBTC-om. Originalni developer Satoshi21 je odustao, ali je sve ostavio nasljednicima i eBTC (pod novim nazivom - eBitcoin) sada gura sasvim OK.

A što se centralizacije tiče ona je prokletstvo čovječanstva. Volim reći kako je svako ekonomsko-političko ustrojstvo zapravo u srži jednako jer iza svega stoji centralizacija. Pogledaj što se desilo sa idejom koja se zalagala upravo za opću decentralizaciju i zašto je propala, sigurno ne zato što je bila u srži loša, govorim naravno o komunizmu i socijalizmu. Decentralizacija je jednostavno protivna ljudskoj prirodi i teško je to promijeniti.

DarkoBlog
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 60
Merit: 6


View Profile
January 07, 2018, 05:26:38 PM
 #9

Ako odredjena grupa ljudi drzi veci deo coina onda po meni decentralizacija nije moguca jer bi oni svojim manevrima mogli da uticu na cenu.
Da li su u pitanju institucije ili pojedinci efekat je isti. Koliko sam ja shvatio "decentralizaciju" upravo je to i ideja bila da se ne dozvoli da institucije uticu na vrednost valuta.

Z.X. (OP)
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 2


View Profile
January 10, 2018, 07:23:24 PM
 #10

Tnx!

Ma radi tak nekakvih stvari je teško prokljuvit kam to sve skupa ide.

Kolko sam ja skužio cijelu priču, s jedne strane npr. Bitcoin je najvrednija stvar na svijetu, jer može služit ko sredstvo razmjene,
ograničene je količine, ne može se krivotvorit,... a s druge strane jezgra Bitcoina je ustvari Blockchain, koji možda kao tehnologija je neprocjenjiv, al financijski bezvrijedan jer se neograničeno replicira,...  Vrijede ustvari projekti koji su stvaraju oko Blockchaina, a kojih je sve više i više,... coina je sve više i više, i sve bolji i bolji...

Nisam party puper, mislim da je tu još velika perspektiva, samo pokušavam prikupit što više informacija, da znam kamo dugoročno usmjeriti financijska sredstva...
Ne mislim da će balon tak brzo još puknut,...   Wink
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!