Bitcoin Forum
May 07, 2024, 10:06:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ev Yapımı RAKI-VOTKA-VİSKİ Artık Zor Olacak  (Read 209 times)
jopen (OP)
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
January 03, 2018, 05:07:07 PM

Ülkemiz'deki alkol fiyatları malum, vergiler aldı başını gitti. Çoğu insan artık kendi rakısını , votkasını , viskisini evde yapıyordu. Migros gibi büyük marketlerde koli koli etil alkol getirip satmaya başlamıştı. Hatta youtube üzerinde binlerce video var evde rakı yapma ile ilgili. Yeni düzenleme ile artık piyasada saf etil alkol bulunamayacak. Devlet Babamız sağolsun. Haberin özeti aşağıda;

Yüksek vergi nedeniyle evlerde etil alkol ile üretimi yapılan alkollü içecek üretiminin artması üzerine, etil alkol üretim ve satışında düzenlemeye gidildi. Piyasaya arz edilen etil alkol etiketinde "gıda amaçlı kullanılması uygun değildir" ifadesi yer alması zorunluluğu getirildi.

ALKOLE DENATONYUM BENZOAT KATILACAK

Ayrıca piyasaya arz edilen etil alkolün içine belli oranda denatonyum benzoat katılacak. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Etil Alkol ve Metanolün Üretimi ile İç ve Dış Ticaretine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, evsel kullanım amaçlı etil alkoller, sadece etil alkol üretim tesisinde veya uygun distile alkollü içki üretim tesisinde 70 santilitre (cl) veya 1 litrelik cam şişelerde mutlak alkol miktarı üzerinden 100 litresine 1,2 gram denatonyum benzoat katılarak ambalajlanacak veya ambalajlı ithal edilecek.

31 MART SONRASI SATIŞI YASAK

Piyasaya arz edilen etil alkol etiketinde “Gıda amaçlı kullanılması uygun değildir” ifadesi yer alması zorunluluğu getirildi.Söz konusu ifadenin yer almadığı ve daha önce satışı yapılmış etil alkol ürünleri 31 Mart 2018'e kadar piyasada bulunabilecek.

DENATONYUM BENZOAT NEDİR?

Denatonyum benzoat etil alkol ve parfüm üretiminde kullanılan, ticari adı bitreks olan madde. 10 ppm kadar küçük seyreltmeleri bile çoğu insan için dayanılmaz ölçüde acıdır. Yenmesi uygun olmayan maddelerin yenmesini önlemek için caydırıcı ajanlar olarak kullanılıyor. Denatonyum denatüre alkol, antifiriz, tırnak yeme önleyiciler, solunum maskeleri, hayvan kovucular, sıvı sabunlar ve şampuanlarda kullanılır.
1715119583
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715119583
Reply with quote  #2

1715119583
Report to moderator
1715119583
Hero Member
*

Ignore
1715119583
Reply with quote  #2

1715119583
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715119583
Hero Member
*

Ignore
1715119583
Reply with quote  #2

1715119583
Report to moderator
asena
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
January 03, 2018, 06:41:31 PM

Devlet baba para kazanmasını engelleyecek her türlü konu için önlem alıyor. Böyle bir sistem açığı bırakmış olması zaten şaşırtıcıydı Smiley
Artık insanlar stoklar kalan son şişeleri. Migroslara hücum zamanı Cheesy
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 04, 2018, 04:52:45 PM

Bravo. Yapma bak ağzına acı biber sürerimin devlet tarafından uygulanmış bir örneği ile karşı karşıyayız. Bu nasıl rezalettir, dışarıdan bakanlar nereleriyle gülüyor bize belli değil. Kardeşim bırakın istediği boku yesin, içsin. Siz kendi ürününüzü satmak istiyorsanız artı değer koyun üstüne.
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
January 04, 2018, 04:54:09 PM

Bu devlet dediğimiz kurum nasıl bir kurum haline geldi anlamıyorum. Devlet artık vatandaşlarına tuzak kurar bir hale geldi. Umarım bunları yapanlar belalarını bulurlar.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 304

kycfree

View Profile
January 04, 2018, 04:54:33 PM

Cidden yazık ya ticaret için insanları zehirleyenleri demiyorum da kendisi içmek için yapanlara çok yazık oldu gerçekten. Ayıp yani zaten dışarda pahalı vergi falan derken evde el yapımı yapmaları da zorlaşıyor.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
nlcars
Member
**

Activity: 140
Merit: 22

View Profile
January 04, 2018, 04:59:00 PM

Bence cok iyi, ben Hollanda da yasiyorum burada bir paket sigara 8 Euro, Rakiyi bilmem ama alkol daki vergi sanirim Hollanda da en cok. Bana gore cok guzel, alkol ve sigaranin verdigi zarar rakamlara vurulacak degil.
Yani icince ne oluyor icmeyince, bende ictim sanki birseye yaradi, hepsi zehir hepsi zarar, sagligina zarar, trafikte bosuna olenlere zarar, bence zam ustune zam olsun ki saglik sigortalarina verilen zararlari da kat kat odesinler.

theleaks
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
January 04, 2018, 08:00:08 PM

DİKKAT EDIN ZEHIRLENMEYIN DOSTLAR
 Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
January 04, 2018, 10:26:17 PM

Bence cok iyi, ben Hollanda da yasiyorum burada bir paket sigara 8 Euro, Rakiyi bilmem ama alkol daki vergi sanirim Hollanda da en cok. Bana gore cok guzel, alkol ve sigaranin verdigi zarar rakamlara vurulacak degil.
Yani icince ne oluyor icmeyince, bende ictim sanki birseye yaradi, hepsi zehir hepsi zarar, sagligina zarar, trafikte bosuna olenlere zarar, bence zam ustune zam olsun ki saglik sigortalarina verilen zararlari da kat kat odesinler.

Bende kırmızı et yenmesine karşıyım okuduğum bilimsel makaleler veriler istatistikler zararlı olduğunu söylüyor ne yapalım şimdi? Bırakın insanlar yaşasın içsin başkasının iradesine karışmadığı sürece herkesin özgür iradesi.
Bi bırakın içelim a. koyim kime zararımız var lan? Viski içiyorum sağlığa yararlı bugün yine gelmiş zam zam zam hani bize am?
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
January 04, 2018, 10:33:20 PM

Bence en doğru karar içki  tamamen piyasadan kalksa  üretimi yapılmasa insanlar belki biraz, düzelir herşey daha güzel olur

Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
January 04, 2018, 11:43:05 PM

El yapımı alkollü içkiye bende karşıyım.Bilip bilmeden yapanlar var. İki kadeh keyif yapacam diye kendini zehirleyecekler. Bilen, bu işin sorumluluğunu alabilecek şirketler yapsın. Neyse esas karşı olduğum konu alkole zırt pırt zam gelmesi, bırakın isteyen içsin.

Birde şöyle bir düşüncem  var. kişilerde alkol ehliyeti gibi bişey olmalı. Puanlama sistemi falan yani ağzı ile değilde başka bir tarafı ile içenler için, sağa sola zarar verenler için olmalı yani bu ehliyetindeki kredisi tükenince yaptırım uygulanmalı, hiçbir yerde alkollu içecek satın alamaması gibi.
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
January 05, 2018, 12:19:30 AM

Bence en doğru karar içki  tamamen piyasadan kalksa  üretimi yapılmasa insanlar belki biraz, düzelir herşey daha güzel olur
Su musluman kafasi yok mu Cheesy icmedende guzel. ceske bende de olsa.
Etil alkol her meyvede bulunur uretilmesi basittir.
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
January 05, 2018, 12:07:19 PM

Devlet baba resmen sen bana vergi vermeden kendi alkolunu kendin uretirsen agzina aci biberi surerim demis. Saka bi yana etil alkolu baska yerlerden cikarmanin yolunu dusunulecek bundan sonra.
Jarvansond
Newbie
*

Activity: 9

View Profile
January 05, 2018, 12:30:46 PM

içmediğimiz için sıkıntı yok Cheesy içenede g.o Smiley
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
January 05, 2018, 12:46:21 PM

Bence komple yasaklayın, ne alkol ne tütün ürünleri kalsın, hatta mazotu benzini de yasaklayın herkes yürüsün. Sağlıklı yaşayalım. Bakalım o zaman nerden vergi kesecekler.

criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
January 05, 2018, 02:34:04 PM

alkol parasi ile imam maasi odemek birtek bize ozgu sanirim .

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
January 05, 2018, 08:11:27 PM

Her şeyin daha güzel olmasını istiyorsanız insanların yaşam stillerine karışmayan özgürlükçü bir toplum yaratmanız gerekir. İsteyen sigara içer isteyen alkol tüketir, bunlar bağımlılıktır. Bir insana sen neden günde 12 saat cep telefonuna bakıyorsun sana bunu yasaklıyorum diyebilir misiniz?
Devletin burada yapması gereken şey halkın kendi içkisini üretmesini sınırlamak değil, devlet kontrolünde kaliteli içki üretilmesini sağlamaktır.
İnsanını önemsiyorsan sağlığını kaybetmesine neden olacak şeyler yapmayacaksın

svdtpl
Member
**

Activity: 276

View Profile
January 06, 2018, 09:27:49 AM

zaten bazı maddeleri devlet takibinden olan sitelerden alıyolardı sanırım bu düzenlemelerle onunda onune geçtiler... daha çok kaçağa teşvik suçluları

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
January 06, 2018, 09:50:37 AM

Ben anlamıyorum devletin başına kim geçse  seçen  insanları kendi ideolojisi doğrultusunda baskılamaya çalışıyor ,bakıyorsunuz bu hükümet geldi geleli sürekli alkol sigaraya saldırıyor bu alınan karar da bunun için alınmış bir karar böyle insanların hayatına saygı olmaz böyle demokrasi olmaz .
Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
January 06, 2018, 09:59:02 AM

Devlet hiç vatandaşına tuzak kurar mı? Böyle saçma sapan bir şey olaiblir mi? Bu şekilde baskı ve istibdat ile nereye kadar ilerlemeyi düşünüyorlar ki? allah hepimizin sonunu hayır eder inşallah.
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
January 08, 2018, 06:19:05 PM

Dostum bu konuyu bugün ben de duydum. Kendi içkimi yapmadığım için konudan biraz habersizdim. Bu gidişle insanlar artık kendi rakılarını üzümden damıtarak yapmaya başlayacaklardır. Tek sıkıntı yer sorunu olur Grin

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: