Bitcoin Forum
May 03, 2024, 08:14:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Bitcoin geçen pazaryeri bitkoyun  (Read 4699 times)
bitkoyun (OP)
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
August 05, 2013, 01:57:50 PM

Türkiye'de ilk defa sadece bitcoin ile alışveriş yapabileceğiniz elektronik pazaryeri bitkoyun.com açıldı.

Bitkoyun.com'a üye olan kullanıcılar ürünlerini ya da hizmetlerini sitede ücretsiz listeleyebiliyorlar. Kredi Kartı, havale, eft gibi ödeme araçlarının geçerli olmadığı sitede tüm ödemeler bitcoin ile yapılıyor.

http://www.bitkoyun.com
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
OracionSeis
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
August 05, 2013, 02:03:30 PM

Bunun için biraz erken gibi toplasan 100-150 kişiyiz ama ihtiyacımız vardı Smiley

Time off to sleep ... ( ̄︶ ̄)~
ghostshirt
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
August 05, 2013, 05:41:59 PM

Hayırlı olsun. Başarılar dilerim. Borsadan sonra alışveriş için de Türkçe ilk site sizinki oldu.
Bu arada isim de enteresan olmuş Smiley

Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
August 05, 2013, 05:52:26 PM

bitkoyun olmamış sanki, BitcoinMarketi gibi birşeyler olabilir. Başarılar.
bitkoyun (OP)
Hero Member

View Profile WWW
August 05, 2013, 07:31:04 PM

bitkoyun olmamış sanki, BitcoinMarketi gibi birşeyler olabilir. Başarılar.
Yorum yazan herkese çok teşekkür ediyorum. Butun onerileri dikkate aliyorum.

isim konusuna gelince, mutlaka Türkçe olmalıydı ve ilk kez duyan birisine birşeyleri çağrıştırmalıydı. Çevremdeki arkadaşlar da ilk önce aynı tepkiyi verdiler ama şimdi hesaplarımızı koyunla, kuzuyla yapar olduk Smiley
renovatix
Full Member

Activity: 301

View Profile
August 06, 2013, 10:35:48 AM

Hayırlısı olsun. İsim konusunda gerçekten yeniden bir değerlendirme yapmanız gerekli diye bende düşünüyorum. Smiley

technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
August 06, 2013, 10:54:31 AM

Dusunce guzel olsada isim cok amatorce secilmis, bitcoine hakaret eder gibi. Ilkokul seviyesinde, profosyonellikten cok uzak.  Keza web sayfasinda yer alan sloganalrda oyle. Dizayn desen ap ayri bir felaket. Keske hic yapmasaydiniz.  Yurt disindan bakan adamin gordugu sey, " iste Turk'ler ancak bunu yapar" 
yigitusta9
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
August 19, 2013, 03:41:20 PM

bende bitpazari.net domain'i var, satın almak ister misiniz?
gurcani
Full Member

Activity: 167

View Profile
September 17, 2013, 01:18:43 AM

Süper isim bence. Ama çok az şey var ne yazık ki sitede.

Yurt dışına posta olayı düşünüyo musunuz bi de? Bi aşamada ciddi bi şeyler satıcak mısınız?

Bence olayın tutması için sizin bir kaç normal parayla satış yapan supplier'ı burda satış yapmaya ikna etmeniz lazım. Mahalle bakkalı bile olur prensipte. Ama birinin oturup o supplier'in ürünlerinin fotoğraflarını çekip koyması falan lazım. Seller çekemiyosanız sitenin gelişme şansı pek yok.

Bir de sitenin online auction sitesi olduğu net diil dizayndan. Sanki sadece online market gibi de algılanılabilir. Tabi üstte "satıyorum" ikonu var ama, yine de...

Bööle sitelerin bir kısmı öldü gitti mesela avrupa'da falan da (biddingpond vardı misal). Bitmit sağ mesela, orda da çinli bir iki supplier ciddi şekilde abandılar siteye, elemanlar resmen elektronik dükkanı gibi her çeşit ıvır zıvırı ordan satıyodu, o şekilde ilk başta volume oldu. Sonra volume olunca millet gelmeye başladı. Şimdi her şey olmasa da bayaa şey var.

Yani bilmiyorum, aslında anladığım işler diil tabi hiç. Ama bööle aktif bi site olsa süper olur mesela, türkiye'den abidik gubidik türk yemeği malzemesi ısmarlarım ben şahsen bitcoinle bööle süper fahiş olmuyosa posta parası falan.
aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
September 17, 2013, 10:23:19 AM

valla bugün girdim bu bitcoin mevzusuna, mesleğim zaten finansman bu işin geleceği olduğu aşikar hatta geç bile kalmışız denilebilir.
Fakat girişim noktasında yapılan işler mutlak süreyle ilgi uyandıracaktır, başarılar.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
September 17, 2013, 03:11:07 PM

Site tasarımı ve içerik konusunda atılım yapmalısınız. Siteye konu ilk açıldığında girmiştim, bir de dün girdim, değişen hiçbir şey olmamış. Pek ilgilenmiyorsunuz sanırım. Halbuki fikir oldukça güzel ve geliştirmeye çok müsait.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
bitkoyun (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 17, 2013, 05:37:57 PM

Bu başlığın hareketleneceğine ihtimal vermiyordum doğrusu, bugün de tesadüfen gördüm Smiley

Keşke bu eleştirileri 1 aydan beri yapsaydınız da biraz motive etseydiniz. Ziyaretçilerle iletişim kanallarını
açık tuttum, sosyal medyadan da yararlanmaya çalıştım ancak geribildirim o kadar az oldu ki sonunda bu iş
için erken olduğuna kanaat getiriyordum az daha.

Bu bir ay içinde ürün satmaktan daha çok özgün ve çeviri içerik üretmeye ve bilgi edinmek isteyen kullanıcıları
çekmeye çalıştım. Henüz pek katılım olmasa da kısa film yarışması ile bitcoin'in ve tabii ki sitenin bilinirliğini artırmayı
hedefledim.

Yurtdışına posta satıcı ile olan anlaşmanıza bağlı tamamen. Gönderen olursa tabii ki satılabilir. İşin içine
gümrük ve kargo gibi ayrıntılar girmesin diye ilk başta türkiye ile sınırlı tuttum. Hatta escrow - güvenli
alışveriş - sistemi de yok. Olabildiğince yalın olsun ve işletme gideri olmasın ki komisyon ve reklam dahi
almadan ayakta kalabilsin.

Çözülmesi gereken epey problem var. Kod ve tasarım yönünden de çook eksik var ama onların nasılsa kaynak
ayırırsam çözülebileceğini biliyorum. Asıl zevkli olan kimsenin bilmediği bir alanda iş geliştirme problemlerine
kafa yormak...
gurcani
Full Member

Activity: 167

View Profile
September 17, 2013, 09:02:46 PM

Bu başlığın hareketleneceğine ihtimal vermiyordum doğrusu, bugün de tesadüfen gördüm Smiley

Keşke bu eleştirileri 1 aydan beri yapsaydınız da biraz motive etseydiniz. Ziyaretçilerle iletişim kanallarını
açık tuttum, sosyal medyadan da yararlanmaya çalıştım ancak geribildirim o kadar az oldu ki sonunda bu iş

ben forumda türkçe kısmının olduğunu yeni görüyorum şahsen.

Yurtdışına posta satıcı ile olan anlaşmanıza bağlı tamamen. Gönderen olursa tabii ki satılabilir. İşin içine
gümrük ve kargo gibi ayrıntılar girmesin diye ilk başta türkiye ile sınırlı tuttum. Hatta escrow - güvenli
alışveriş - sistemi de yok. Olabildiğince yalın olsun ve işletme gideri olmasın ki komisyon ve reklam dahi
almadan ayakta kalabilsin.

Gerçekçi olmak gerekirse exclusive olarak Türkiye'de iş yapacak online bitcoin'le auction sitesinin tutma ihtimali çok yüksek değil açıkçası.

Ama tutacaksa yapılması gerekenin TL veya döviz üzerinden zaten satış yapan bir kaç tüccar modunda adamın ilgisini çekmek, reklam ve aktiviteleri bu tarz adamlara yönelik (özellikle bitcoin'i bu tarz insanlara tanıtıcı şekilde) düşünmek olduğunu düşünüyorum.

Mesela bitmit'e bakarsanız, bi baklavacı var.
https://www.bitmit.net/en/item/217-georges-famous-baklava-1-5lb-order-original-walnut-baklava/seller_info
bu arkadaş, zaten internetten falan satış yapan bir baklavacı anladığım kadarıyla. Burda da bitcoin topluluğuna hitabediyo. Böyle adamların ilgilenmesi lazım olayla. Mesela kooperatifler falan bir hedef olabilir. Ne biliyim kuru meyve kooperatifi, fındık, zeytin vs. kooperatifi tarzı şeyler direk satış yapabilirler burdan bankalarla veya e-ticaret saçmalıklarıyla uğraşmadan. Bunu anlatmak lazım adamların gerekirse ayağına gidip falan belki de. Türkiye'de bu açıdan ciddi potensiyel var. Bir de avrupa'ya gönderme olayı lazım illa. Onun için yine satıcının yüksek hacimde iş yapan biri olması lazım ki anlaşması falan olsun kargo şirketiyle...

Sonuç olarak ben ilgilendim mesela sitenizle. Alabileceğim bi şey olsa alırım. Ama site boş ne yazık ki. Benim gibi yüzlerce adamın ilgisini çekseniz de site boş olduğu sürece bi faydası yok size... Ama bi tane kooperatifin ilgisini çekin, ürünlerini koysunlar falan siteye, insanlar google'dan falan bulup damlar zate.
bitkoyun (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 18, 2013, 12:04:35 AM

Site fikrini oluştururken Bitmit'i de başka bitcoin açık artırma sitelerini de gördüm.
Aynısını yapsam rekabet edecek kadar güçlü değilim. Yerel olması farklılaştırma için önemliydi
ve site isminden arayüzüne kadar herşeyin sadece Türkçe olmasına karar verdim. Hatta yerelliği
vurgulamak için ilk ürün olarak Rize turist çayı çıkardım satışa. Gerçekten tutar mı diye
bir endişem de olmadı.

Sitenin boş olması benim ayıbım. Aynı anda hem alıcının hem de satıcının ilgisini
çekmeyi başaramadım. Problemi çözmenin yollarını arıyorum. Sayfanın köşesinde de yazdığım gibi o gün gelene kadar dükkanda eşe dosta çay ısmarlayıp sohbet ediyoruz. Çok sürmeyeceğini ümit ediyorum.

Buralardan istediğiniz ne varsa söyleyin, bi koşu alıp siteye koyarım sizin için.
gsan
Member
**

Activity: 72
Merit: 10

View Profile
September 18, 2013, 08:33:01 AM
Last edit: September 18, 2013, 08:43:13 AM by gsan

Ziyaretçilerle iletişim kanallarını açık tuttum, sosyal medyadan da yararlanmaya çalıştım ancak geribildirim o kadar az oldu ki sonunda bu iş

Kesinlikle hayir! Smiley Bakin, direkt Turkiye'ye hizmet veren iki tane Bitcoin exchange acildi bile. Siteniz yayinlanir yayinlanmaz bakmama ragmen, acikcasi alabilecegim bir seyler cikmasini bekliyordum.

Umarim bunu uzun vadeli gorerek uzerine egilirsiniz. Bu daha tipasi cikarilmamis bakir bir pazar, ve Turkiye'nin konumu bu konuda ortadogu lideri olmak icin bicilmis kaftan. Gurcani'nin biddingpond ornegi cok yerinde. Eger o eleman da ise asilmis olsa su anda bitmit'ten cok daha gelismis bir acik arttirma pazarimiz olabilirdi. Bitmit hala gereken seviyenin cok gerisinde.

Diger yandan, Turkiye'den disari mal gondermek bildigim kadariyla gereksiz derecede problemli bir mevzu. Bir diger husus da, eBay orneginde oldugu gibi, acik arttirma pazarinin tek merkezde toplanmasi saticilar icin cok buyuk avantaj.

Bu yuzden Turkiye bazli olmanin jeopolitik avantajina egilinebilir diye dusunuyorum. Ornegin Iranlilar, kulturel sebeplerle bu tarz konulara Turklerden cok daha once el atmaya calismalarina ragmen, ic ve dis siyasi baski sebebiyle hep geride kaliyorlar. Turkiye'deki bir servis hem iceriye Bitcoin girmesine, hem de ic pazarin disariya acilmasina yardimci olabilir.

Escrow konusunu gelistirirken teknik yeterlilik cok onemli. Bu yuzden, calismayi daha genis bir ekiple yapmayi degerlendirebilirsiniz. Bu konuda dis yatirim destegi almak mumkun olabilir diye dusunuyorum. Sitenin albenisi kanimca ikinci planda. Saglam bir altyapi olustuktan sonra o konuda top kosturmak nispeten kolay olacaktir.

Dusunce guzel olsada isim cok amatorce secilmis, bitcoine hakaret eder gibi. Ilkokul seviyesinde, profosyonellikten cok uzak.

Bilakis. Bitcoin halkin parasi, oyle degil mi? Wink Site uzerinden para calinmasi gibi problemlerden uzak oldugumuz surece, isim kendi basina bir karizma yaratacaktir. Asil profesyonellik isleyiste olmali.

Biz ailecek bu para birimine "koyun" diyoruz, ve cok guzel anlasiyoruz. Matrak olmasi iyi bir sey. Isim olarak bitlikoyun beklerdim gerci. Cheesy

Buralardan istediğiniz ne varsa söyleyin, bi koşu alıp siteye koyarım sizin için.

Bitcoin karsiligi satilik gayrimenkul bulabilirseniz, ben sahsen ilgileniyorum. Gecenlerde Karadeniz'de satilik bir yat ilani cikti; sunu Turkiye'den biri alsa da, Turk basininda biraz Bitcoin reklami olsa diye icimden gecmedi degil.

Turkiye'ye has giyim esyalariyla da ilgilenebilirim, fakat Avrupa'ya gonderebilecekseniz. Test etmek adina maliyetleri ustlenmeye hazirim. Gercekten kompetitif bir sey de cikabilir, cunku ucra bi kosesindeyim ve Almanya, Ingiltere ve Hollanda'dan Bitcoin alisverisleri yapiyorum genelde. Minik koleksiyon urunleri de ilginc olabilir (para, v.s.).

Dedigim gibi, yakin ulkelerden satici cekip, ornegin Iran halisi gibi seyleri pazara acarsaniz, buradan deneme ve reklam anlaminda destek olabiliriz belki. Stok oldugu surece ayni urunu hem bitmit, hem de sizin siteniz uzerinden pazara acmak problem yaratmayabilir.

ETA: Bu arada, sitede "talepler" bolumu acmayi dusunuyor musunuz? Eskiden auction sitelerinde bu oluyordu, zamanla siteler merkezilesmeye baslayinca kaldirildi saniyorum. Katalogu gelistirmek acisindan yararli olabilir belki?

aly
Full Member

Activity: 312
Merit: 103

Beşiktaş.

View Profile
September 18, 2013, 12:38:55 PM

Aslında ebay üzerinde hemen hemen dünyanın bir çok yerinde satış yapmış biri olarak bitmit bitcoin pazarının ebay ı olmuş veya olmak yolunda emin adımlar ile ilerliyor. Bir şekilde satış ve fiyat politikasını bu noktaya çekenler bu ve benzeri yerlerden ciddi karlılıklar sağlayabilirler diye düşünüyorum. Bu noktada gösterdiğiniz emek ve çabanın devamını getirmenizi, geliştirerek getirmenizi tavsiye ederim.

Bir de sitenizi iki dil ile yaparsanız uluslararası alana da yatırım yapmış olursunuz, ilgi çekmek için. Ayrıca, uluslararası gönderileri çok dert etmemek lazım, ptt den birçok gönderi yaptım Yeni Kaledonya dahil, hepsi ulaştı ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
September 18, 2013, 12:51:05 PM

Evet, PTT gerçekten Uzakdoğu devletlerinin posta servisleriyle rekabet ediyor. Yurtdışı kayıtlı posta ücretleri gayet makul seviyelerde.

Pazar için bitmit'e bitcoin'in eBay'i dersek, şu an bitcoin'in gittigidiyor'u yok. Kim büyük atılım yaparak bu pazarı kaparsa parayı vurur gibi geliyor bana. Smiley

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
September 18, 2013, 03:38:17 PM

Evet, PTT gerçekten Uzakdoğu devletlerinin posta servisleriyle rekabet ediyor. Yurtdışı kayıtlı posta ücretleri gayet makul seviyelerde.

Pazar için bitmit'e bitcoin'in eBay'i dersek, şu an bitcoin'in gittigidiyor'u yok. Kim büyük atılım yaparak bu pazarı kaparsa parayı vurur gibi geliyor bana. Smiley

www.bittibitiyor.com  Smiley
Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
September 18, 2013, 04:01:21 PM

www.bittibitiyor.com  Smiley

Süper!
gsan
Member
**

View Profile
September 18, 2013, 04:45:43 PM

Ayrıca, uluslararası gönderileri çok dert etmemek lazım, ptt den birçok gönderi yaptım Yeni Kaledonya dahil, hepsi ulaştı ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Acikliga kavusturdugunuza sevindim, temel kaygim buydu. Gida urunleri konusunda bir tecrubeniz var mi?

Sahane. Umarim Bitcoin camiasindan birinin elindedir. Wink

EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
September 18, 2013, 04:47:50 PM

Sahane. Umarim Bitcoin camiasindan birinin elindedir. Wink

O alan adı 10 senedir park edilmiş şekilde duruyor sanırım. Bitcoin ile pazar fikrini düşündüğümde benim de aklıma gelen ilk alan adı oydu.

Domain Name: BITTIBITIYOR.COM
   Registrar: ENOM, INC.
   Whois Server: whois.enom.com
   Referral URL: http://www.enom.com
   Name Server: NS3.DIFONIDNS.COM
   Name Server: NS4.DIFONIDNS.COM
   Status: clientTransferProhibited
   Updated Date: 17-may-2013
   Creation Date: 23-aug-2004
   Expiration Date: 23-aug-2014

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
bitkoyun (OP)
Hero Member

View Profile WWW
September 18, 2013, 09:42:31 PM

Yoğun istek üzerine siteye 2 yeni ürün ekledim.

1- Raspberry Pi.. Bilenler bilir, meyvalı bilgisayar markalarından en tatlısıdır. Yaratıcı yazılım/elektronik/robotik projelerinizi çok
ucuza hayata geçirin.
2- Bitkoyun logolu ürün #1: Nostaljik Cüzdan. Koleksiyoncuların kaçırmaması gereken serinin ilk ürünü. 10 yıl sonra paha biçmeye tedavüldeki bitcoinler yetmeyebilir.

Evet, var mı teklif veren ya da artıran?

Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
September 18, 2013, 09:50:10 PM

Yoğun istek üzerine siteye 2 yeni ürün ekledim.

1- Raspberry Pi.. Bilenler bilir, meyvalı bilgisayar markalarından en tatlısıdır. Yaratıcı yazılım/elektronik/robotik projelerinizi çok
ucuza hayata geçirin.
2- Bitkoyun logolu ürün #1: Nostaljik Cüzdan. Koleksiyoncuların kaçırmaması gereken serinin ilk ürünü. 10 yıl sonra paha biçmeye tedavüldeki bitcoinler yetmeyebilir.

Evet, var mı teklif veren ya da artıran?

Raspi satışı Bitcoin ile gerçekten az, iyi olabilir.
gsan
Member
**

View Profile
September 19, 2013, 07:59:04 AM

Raspi satışı Bitcoin ile gerçekten az, iyi olabilir.

Yaninda da USB Block Eruptor ve gerekli techizati (hazir MinePeon kurulu kart, usb hub, usb fan, v.s.) sunarsaniz, ilginc bir satis potansiyeli olabilir.

Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: