Bitcoin Forum
May 30, 2024, 09:54:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: BTC neden zamana yenik düşmüyor?  (Read 474 times)
mahmure
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
January 04, 2018, 05:30:53 PM

btc nin zamana yenik düşmesi demek teknolojik gelişimlerin gerilemesi demek benim gözümde.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 04, 2018, 05:35:10 PM

Kesinlikle ilk olması en büyük gücü. Bana kalırsa büyük devletler bir şekilde kontrol ediyor bu işi... Büyük devletler kontrol etmiyorsa bile büyük para babaları muhakkak kontrol ediyor.
SecurityShark
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
January 04, 2018, 05:51:40 PM

Bana göre Bitcoin için en iyi benzetme dijital altındır. Altın da eski ama hala değerli.

Bitcoin artık dolar ve altın gibi bir rezerv para olma yolunda ilerliyor. Lightning network'ün bitcoin'e getirilmesi konuşuluyor bu da olursa çoğu kişinin eleştirisine konu olan sıkıntılar çözüme kavuşacak ve bitcoin artık sorgulanamaz bir konuma ulaşacaktır diye düşünüyorum.
Dijital altın, süper bir tanımlama olmuş. Ancak bu kadar iyi tanımlanabilir. Tebrik ederim.
Tabi BTC şu an bulunduğu konum itibariyle bir takas aracı olmaktan çok bir yatırım aracı olmuştur. Ve bence de ilk olmasının avantajlarını yaşamaktadır. Yalnız gelecek ne gösterir bilinmez. Çünkü bu piyasa belli bir doyuma ulaştıktan sonra tahtını devredebilir.

sundure
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
January 04, 2018, 05:56:44 PM

btc ye olan destek giderek artıyor ve bu yüzden zamana yenilmiyor bence. arkasındaki teknolojide onunu yenilikçi yapıyor.
minionstar
Member
**

Activity: 196

Streamity Decentralized cryptocurrency exchange

View Profile
January 04, 2018, 07:27:54 PM

İlk olması çok büyük bir etken bana göre de. Herkes bu piyasayı araştırmaya başladığında karşısına ilk olarak bitcoin çıkıyor artık çoğu insan bitcoini biliyor ama altcoinleri bilenler daha az.

Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
January 04, 2018, 08:42:16 PM

Herkesin dediği gibi ilk olması en önemli etken. Bu sebeple taklit edilen konumunda. Ayrıca altında yatan teknoloji yenisi geliştirilene kadar vazgeçilmez konumda.

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
January 04, 2018, 09:08:31 PM

Bitcoin blockchain sisteminin ilk göz ağrısı onun için bitcoin en değerlisi ve en çok yatırım alanı bitcoinin kimin bulduğu neden ortaya çıkmadığının nedeni bu sistemin bazılarını fena rahatsız etmesindendir.
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
January 04, 2018, 10:30:17 PM

Paradan da önemli şeyler var mesela ilk fikir gibi bitcoin fikri ortaya atılmamış olsaydı buguün gördüğümüz 1000 tane token veya coinlerin hiçbirisi olmayacaktı.
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
January 05, 2018, 01:28:12 AM

Bitcoinin sınırlı sayıda olması ve zaten varlığıındaki temel espiri kapital sistemin mevcut düzenine aykırı. tali bir yol açmak. Bitcoin ile yeni bir kapitalizm kurulur mu evet kurulabilir ancak önce mevcut düzeni sarsacağa benziyor.
PokerStein1
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
January 05, 2018, 03:11:04 AM

Bitcoin zamana yenik düşmüyor gibi gözüküyor fakat farkındamısınız bilmiyorum ama Bitcoin şu an tarihinin en düşük market dominance seviyesinde.. İnsanlar artık teknoloji olarak çok daha iyi şeyler vaat eden başka coin'ler olduğunuda keşfdiyorlar.

Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 05, 2018, 05:05:22 AM

Geçtiğimiz yıla kadar Bitcoinden haberdar olan insan sayısı kaçtır dünya nüfusuna göre tam veri elimizde yok maalesef ama tahmin edebiliriz,çok azdır,  şu an borsalar üye alımını durdurdu yoğunluktan, Bitcoinin eskimesi  yenik düşmesi bir yana şu an daha yeni yeni tanınmaya başlıyor bence.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
January 05, 2018, 05:16:24 AM

Bitcoinin gücü popülaritesinden geliyor. 100 coin'den 80'i bunun dışında bitcoinden iyidir zaten yazılımsal olarak.
Ama atlanılan bir nokta var ki tüm trade siteleri bitcoini bir ödeme unsuru olarak kullanıyor. Çoğu coinin usd borsası bulunmamakta. En çok işide buradan yapıyor yani.

S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
January 05, 2018, 11:23:13 AM

Cunku surekli trend ve oldukca yayginlasmis durumda. Insanlar kripto para olarak ilk bitcoini tanidilar yani su an icin sencede normal degil mi yenik dusmemesi?

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
January 05, 2018, 12:18:45 PM

hocam çoğu kişi bitcoini biliyor. 1500 ve her geçen gün artan kripto paralardan haberdar olmayan çok kişi var. aynı ilgi onlara da olsa kripto borsaları aylar boyunca yeni üye bile almayabilir. hatta ico, pre ico gibi kavramlardan bahsetmiyorum bile. zamanla artacak bu ilgi ama wall street borsası gibi aşırı işlemlere izin veren bir kripto borsası olabileceğini ben yakın gelecekte düşünmüyorum.
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
January 05, 2018, 12:33:52 PM

Birincisi zamana yenik dusecek kadar uzun zaman gecmedi daha ve asiri taninmis bir coin oldu artik. Bu sekilde taninmaya devam ettikce yenik dusmesi cok zor bence.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 05, 2018, 12:46:25 PM

aslına konu geleceği tam olarak kestirmemekle alakalı. şu anda btc nin 30-40 bin dolara fırlaması bize daha olası geliyor. 1 dolara düşmesi gibi bir tehlike öngöremiyoruz. hani ilerde belki tahmin edemeyeceğimiz bir durum olur ve btc piyasadan silinmeye başlayabilir. fakat tüm btc lerin üretilmesi bitmeden ben bunun olacağını zannetmiyorum. bir gün btc nin parıltısı azalacak onu başka bir kripto geçecek.

kulmagu
Member
**

Activity: 308

View Profile
January 05, 2018, 02:07:33 PM

Btc nin zamana yenik düşmesini bekleyenler var sanırım, btc 30 senelik bir proje ve geleceğe yön verecek teknolojiyi de arkasından getiriyor. bu tür beklentiler boş bence.
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
January 05, 2018, 02:25:40 PM

Bitcoin çok uzun soluklu bir proje, kısa zamanda batacağını düşünen insanlar yanılıyorlar. Bitcoin zamana yenik düşmeyecek, bütün Kripto paralar tüm dünyada yaygınlaşacak.
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
January 05, 2018, 03:10:13 PM

Btc nin zamana yenik düşmesini bekleyenler var sanırım, btc 30 senelik bir proje ve geleceğe yön verecek teknolojiyi de arkasından getiriyor. bu tür beklentiler boş bence.

sorun insanların btc'yi balon olarak görmesi belkide veya kolay para kazanılacak bir sistem. ondan dolayı bu şekilde düşünüyorlar. bugün popüler yarın başka bir sistem gelecek parayı katlayacak insanlar oraya geçecek. bir nevi saadet zinciri.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
January 05, 2018, 06:25:08 PM

çünkü harika derecede bir kullanıcıya ulaşmış durumda ve bunu gün geçtikçe katlamaya devam ediyor. bu durumda yenik düşmesi oldukça zor.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: