Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:19:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'i yasaklayan ülkeler  (Read 922 times)
Virtualmoneytalks (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
January 03, 2018, 08:00:45 PM

Bitcoin ve diğer kripto paralar kutuplaştıran olaylar olabiliyor. Ekonomiciler ve hükümetler bu konuyla nasıl başa çıkacaklarına karar veremiyorlar. Japonya ve Belarus gibi bazı ülkeler yeni teknolojinin avantajlarından faydalanmayı tercih etse de diğer ülkeler bunu yasaklama yolunu tercih ediyorlar. Ekteki haberde Bolivya, Ekvator gibi Bitcoin yasağı getiren ülkeleri görebilirsiniz.

Link: https://dowbitturk.com/bitcoini-yasaklayan-ulkeler/
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mick42
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
January 03, 2018, 10:51:21 PM

bu kararlarının tamamen bir netliğe kavuşturmak amacıyla verildiğini zannediyorum bunun gereği olarakta yeterince araştırmasının yapılıp gerekli düzenlemelerin devreye sokulmasından önce geçici bir yasak bana göre
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
January 04, 2018, 10:25:47 AM

bu kararlarının tamamen bir netliğe kavuşturmak amacıyla verildiğini zannediyorum bunun gereği olarakta yeterince araştırmasının yapılıp gerekli düzenlemelerin devreye sokulmasından önce geçici bir yasak bana göre

Aynen öyle katılıyorum yoksa yasaklanmasının da bir faydası yok aslında en iyisi düzenlemek böylece her iki taraf da karlı çıkar. Gerçi bu ülkeler pek dikkate alınacak ülke değil zaten.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
January 04, 2018, 11:47:35 AM

Çoğu ülke ilgiltere, almanya, Amerika birleşik Devletleri ve Rusyanın ne yapacağını merak ediyor. Bilirsiniz teknolojik yenilikler önce bu ülkelere gelir mevzuatları oluşturulur sonra diğer ülkelere yayılır. Şu an buradaki durum karışık büyük devletler karar vermemişken küçükler ne yapacaklarını bilmiyorlar
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
January 04, 2018, 02:04:52 PM

Bu kervan biraz daha büyüyecek gibi görünüyor ama üç büyük devlet ABD, Rusya ve Çin'in tavırları tam olarak netleştiğinde yasak koyan ülkeler pozisyonlarını değiştirebilirler.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
nicegoodman
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
January 04, 2018, 06:30:41 PM

Çoğu ülke ilgiltere, almanya, Amerika birleşik Devletleri ve Rusyanın ne yapacağını merak ediyor. Bilirsiniz teknolojik yenilikler önce bu ülkelere gelir mevzuatları oluşturulur sonra diğer ülkelere yayılır. Şu an buradaki durum karışık büyük devletler karar vermemişken küçükler ne yapacaklarını bilmiyorlar

Rusya`nin uzun süredir 2018 icinde tamamen yasallastiracagi vs konusuluyordu uzundur
theleaks
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
January 04, 2018, 06:37:04 PM

yakında turkıyede eklenmez umarım
VaramiR
Member
**

Activity: 144
Merit: 16

View Profile
January 04, 2018, 08:57:56 PM
Last edit: January 20, 2018, 10:00:27 AM by VaramiR

Türkiyenin de yasaklaması yakındır sanki.. Malum iyi bi ticaret döndü mü biz buna hep fransız kalıyoruz

Muhittin BT
Member
**

Activity: 81

View Profile
January 04, 2018, 08:59:48 PM

Bizim ülkemizde eğer vergi getirilme durumu olmazsa yasaklama olabilir mi acaba ?
PokerStein1
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
January 05, 2018, 12:40:54 AM

Ben bugün Mısır'ın islami olarak caiz değil gerekçesiyle durdurduğunu duydum ama doğru mu yalan mı bilemiyorum. Dine uygun değil vs.. vs.. bahanelerle yılarca teknolojinin gerisinde kalıyor müslüman ülkeleri tarih tekerrürden ibaret resmen.

trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 05, 2018, 07:24:34 AM

diğer ülkeler artan talebi  bloklamak için hamleler de bulunabilir ama bu yasaklaması ve yasakladığı şeyi kontrol etme mekanizmasına imkan vermez tanımaz devletler için. rusya zaten işin arkasında o yüzden rusya yasaklamaz. diğer bahsi geçen ülkelerde de yasaklanacağını düşünmüyorum. yasak olan ülkelerde ki insanlarda bitcoin yok mu hiç birinde?  vardır illa ki.. istediğin kadar yasakla o kadar çok açığı var ki sızabileceğin.. yaptıkları işi yokuşa  sürmekten başka birşey değil.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
January 05, 2018, 08:17:49 AM

Yine başladınız şu sitenin linklerini burada paylaşarak hit elde etme çabalarına. Kaç üyelik daha açarak bunu yapacaksınız bilmiyorum ama konu hakkında detay vermeniz gerektiğini öğrenmeniz iyi olmuş. Konuya dönecek olursak, bu ülkeler genellikle gelişime açık değil veya Bitcoin'den korkuyor o sebeple yasak koyduklarını düşünüyorum.
BySonic
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
January 05, 2018, 12:18:06 PM

yasaklamak okadar kolay olsaydı..
warlicnuker
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
January 05, 2018, 12:28:09 PM

Geçen haberlerde gördüm 'Bitcoinden uzak durun bu hayır işi değil' diye sizce hangi ülke? (evet bildiniz türkiye Cheesy)
garipbiri
Member
**

Activity: 105

View Profile
January 06, 2018, 08:46:46 AM

Birkac hafta önce yazmıştım forumda yine yazayım. Ülkemiz AB'ye aday ülke olduğundan AB resmi ve bağlayıcı bir karar aldığında bizde de o uygulama mevzuata girer diye düşünüyorum. Tabii ki hayırlısı olsun
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
January 06, 2018, 09:13:24 AM

Dünyada 10 kişiden 9'u Bolivya ve Ekvador'un yerini haritada gösteremezken, bu tarz 3.dünya ülkelerinin aldığı kararları haber değeri varmış gibi buraya taşımak saçmalıktan başka bir şey değil. Bolivya'nın hangi kararından sonra Avrupa'nın ya da Amerika'nın o yönde aksiyon aldığını gördünüz?

Ayrıca internet okur-yazarlığı o kadar kötü durumda değil artık ülkemizde. Bu tarz haberler için kimse sitenize girip haberi okumaz. Bu da ufak bir not olsun.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
January 06, 2018, 11:22:22 AM

Zaten bolivya ve ekvador bence kendi kararı ile almış değillerdir.Olayın özeti şu bu ülkelerde kokain hammadesi üretildiği için ve % 99 amerikanın baskısı ile bu kararı almışlardır.Buralarda üretim olduğu hammadde temini ve ödemeleri sanal  para üzerinden yapıldığını zaten sağır sultan duydu işte yarın öbür gün diğer güney amerika ülkeleride kervana katılırsada şaşırmayın.işte bunu sanal  paraya etksiis ne olur oda pek olacağı meçhul adam zaten banka üzerinden bitcoini almayı yada satmayı engelliyorda normalde zaten btc gene harıl harıl gönderiliyor mesele işte ilerde anca usd ye döndürmede başka formüllerde bulunur olacağı bu.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
January 06, 2018, 11:34:19 AM

bankalardan borsalara transferi önlerde işte gene btc transfer edilir.

XxX
anelka39
Member
**

Activity: 63

"Highest ROI crypto infrastructure"

View Profile
January 06, 2018, 02:22:19 PM

yasak yasak nereye kadar arkadas neyden kacmaya calısıyorlar, neye direnmeye calısıyorlar, asıl bunların basında çin var , halkının hep fakir kalmasını ıstedıgı ıcın , ınsanların para kazanmasını ıstemedıgı ıcın, bu yasakcı ulkelerın fılamasını tutuyor
bak japonya ya adam denetlıyor yasaklamıyor

Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
January 06, 2018, 03:18:32 PM

Pekte kayda değer bir yasaklama söz konusu değil sanki ülkelere bakınca. Bitcoini yasaklayan yönetim kendi ayağına sıkar özellikle madencilik ülkeye ciddi anlamda döviz sokuyor.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: