Bitcoin Forum
June 22, 2024, 01:49:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Al-Sat yaparken mutlaka uymanız gereken 5 ana kural.  (Read 1763 times)
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
January 08, 2018, 04:22:24 AM

6 - Kendi araştırmanızı kendiniz yapın ama kendinize bile güvenmeyin  Smiley Bu piyasada kimse bir şey bilmiyor diyorlar ya doğru aynen. Çok güzel şeyler olacak hissediyorum yakında.
ci1990
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

🔰FERRUM NETWORK🔰

View Profile
January 08, 2018, 07:22:14 AM

Tam 2 ay önce girdim crypto'ya. Ana paramı 6'ya katladım ve devam ediyorum. HODL mantığıyla ilerliyorum. Uzun vadeli güvendiğim coinleri satmıyorum. Günlük al sat ile uğraştım başta ama gereksiz stres ve zaman kaybı gibi geldi. Onun yerine sağlam projelere yatırım yapıp bekleme taktiğine geçtim. Ve şu kısacık sürede en çok bu şekilde kazandım..

Muhittin BT
Member
**

Activity: 85
Merit: 10

View Profile
January 08, 2018, 07:26:39 AM

güzel konu dikkat alınmalı maddeler
leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
January 08, 2018, 10:36:57 AM

Gerçekten çok güzel özetlenmiş. Teşekkürler. Özellikle ilk madde çok önemli. Portföyümüz çeşitli olmalı ki kar zarar dengesi oluşturulabilmeli. Ayrıca acele etmemek ve sürekli takip halinde olmak da ikinci önem arz eden durum bence...
manuf
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
January 08, 2018, 01:25:35 PM

Evet gayet mantıklı ve genel olarak heryerde bahsedilen maddeler ama genellikle bu kripto para işine ilk giren herkes deneme yanılma yoluyla öğreniyor. İlk başlarda al sat yaptıktan sonra uzun vadede beklemek gerekmiş gerçekten yazanlar haklıymış diyor.  Grin bence en önemli maddelerden biriside ilk madde her zaman dağıtmak bir para fazla artarken keşke bütün param bunda olsaydı diye asla sıkıntı etmeyin. Elbet artanlar kadar düşenlerde olacağı için hep dengeli bir hesabınız olur.
Ainslie
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
January 08, 2018, 06:48:43 PM

Öncelikle hemen bu işe girmemek gerekir.Takip edeceksin coinlerin tepkilerini alm satımları ne sıkllıkla yapılıyo.Haberleri iyi takip etmek gerekir.Öyle parayı cebine koy git coin al.Böyle bir durumdada belki kazanabilirsin ama tatmin edecek miktarlar olmayacaktır.
sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
January 09, 2018, 11:30:08 AM

Çok önemli 5 maddeye değinmişsin, Teşekkürler  Shocked

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
ahmetcem
Jr. Member
*

Activity: 74
Merit: 3

babacoin.online

View Profile WWW
January 09, 2018, 11:41:09 AM

4. ve 5. maddeler ana kurallardan. Kesinlikle sabırlı olmalısınız.

Zerrece tamahım yoktur şu dünya varına
Rızkımı veren Hüda'dır kula minnet eylemem
Bugraaydin
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
January 10, 2018, 02:38:21 AM

bana sorarsanız ne sabır ne başka bşr şey. kural tek! ARAŞTIR ARAŞTIR ARAŞTIR. hergün onlarca koin var araştırp alabileceğin ve sürekli artan. yani bütün paranı yatır istersen ama araştır.
Bitgion
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
January 10, 2018, 01:26:49 PM

Bence en önemli kural çıkarken satma, düşerken alma...
Coin hedefine vardıktan sonra, yönünü kırdıktan sonra harekete geç  Wink
ozmania
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
January 10, 2018, 03:11:07 PM

ekranı izlememek gerekiyor, zira izledikçe sabırsızlanıp yanlış pozisyonlar alınabiliyor. emri girip hedefinize ulaşana kadar sabırla beklemek lazım.
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
January 10, 2018, 06:21:40 PM

al sat yaparak kazanç sağlanmak isteniyorsa mutlaka var olması gereken şey öncelikle sabırdır ve olmaması gereken şey ise telaş yapmaktır diğer maddeleri de zaten saymışsınız hepsine katılıyorum sonuna kadar
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
January 10, 2018, 09:18:21 PM

bende yaklaşık 8 aydır bu piyasadayım. hiç param olmamasına rağmen 3-5 bir şeyler kazandım. bunları hep banka kredisi çekerek yaptım.

banka kredilerimi en geç 1 haftada kapattım. kredi işi gerçekten çok riskli ve insanı geriyor asla tavsiye etmem. her ne kadar hiç zararlı işlem yapmamış olsam da bu kredi stresi yüzünden 8 ayda  5 katına çıkan piyadasadan ben ancak %30-40 gibi bir kar elde edebildim.

kendi param olsa belki çok daha fazla kazanabilirdim. ama kredinin tek bir iyi yanı vardı. o da 50 kere düşünüp bir kere işlem yapmak. ürkek davrandığımdan dolayı bir çok kar fırsatını kaçırmış olsam da birçok zarardan da kurtuldum.

yaturum tercihinden önce para yönetimi ve disiplini çok önemli. ne kadarlık bir miktarı ne kadar süreyle ne kadar bir risk göz önüne alarak işlem yapmalıyız bunu en başta belirlemek lazım. her yeni giriş baştan bunları düşünmeyi gerektiriyor. sürekli yükselen bir piyasanın durağan veya düşüşte olduğu bir dönemde altta kalmamak için bu temkinli davranış çok önemli.

bundan 20 gün önceki büyük btc düşüşünde düşük fee sebebiyle transferi 3 gün beklemem ve  zarar etmeme rağmen daha önceki kar realizasyonlarımı %25 zarar için ayırdığımdan krediyi kapatmakta zorlanmadım.

burası veya borsa ya da forex neresi olursa olsun risk arttıkça kazanma ihtimali de artıyor ama herşeyden önce disiplin olmalı. bu olmazsa tüm birikimle bir yerde tersten yakalanmak sonun başlangıcı olur. risk dağılımı, sıkı para yönetimi, doğru zamanlama ve sürekli bilgilenmek çok önemli. kalanı biraz şans birazda genel gidişatla ilgili oluyor.

Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
January 11, 2018, 03:39:14 AM

Yukari cikan hersey assa iner.
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
January 11, 2018, 10:00:38 AM

Araştırmak en önemlisi bi de acele etmemek tabi, ben 4-5 coin takip edebiliyorum şu an için fazlasını da edebilirsem kendi araştırmalarıma güvenirim ama fikir almak da fena olmuyor
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
January 11, 2018, 10:27:13 AM

Yukari cikan hersey assa iner.

senin mantığına göre bitcoin 10 dolara geri düşmeliydi ?
mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
January 11, 2018, 06:11:44 PM

bence dikkat edilmesi gereken bir noktada açgözlü olmamak ve bir coinden hedefinizi belirleyip oraya ulaştığınızda bekleyip acaba daha da kazanırmıyım diye düşünmemek gerekiyor çünkü çoğu zaman kötü sonlanıyor
seymenyunus16
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
January 11, 2018, 07:36:13 PM

Söylenmesi kolay oluyor ama bu hale gelebilmek için biraz da tecrübe şart Smiley
YagamiLight
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
January 11, 2018, 09:52:26 PM

Dediklerine harfiyen katılıyorum. Kesinlikle acele etmemek gerekli bir anlığına beklemek dahi çok şeyler kazandırıyor. Sabır her şeyin başı...
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 12, 2018, 04:00:56 AM

Gerçekten çok faydalı bir 5 madde olmuş, en güzeli buna bir 5 madde daha ekleyip 10 maddeye çıkarmak, çünkü bir kaç değinilmeyen nokta var, böylelikle tamamen kapsayıcı bir liste oluşmuş olur.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: