Bitcoin Forum
May 06, 2024, 10:27:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Borsalardan USD çekme  (Read 260 times)
Sertii (OP)
Newbie
*

Activity: 83
Merit: 0

View Profile
January 04, 2018, 12:34:29 PM

Sorum belki garip gelebilir ama cevabını bulamadım. Coin almak için btcturk ten TL ile eth ya da btc alıp bunu yabancı borsaya atıyor ve oradan altcoin alıyoruz buraya kadar bir sorun yok. Asıl mesele çıkarken en pratik yöntem ne sorusu? Mesela altcoinleri btc ye çevirip yine aynı şekilde btcturkten TL olarak satmak bir alternatif fakat günlük 100 bin, haftalık ta 300 bin lira işlem limiti koymuşlar ve bunu arttırmıyorlar. Oldu da para büyük olunca nasıl çıkılacak buralardan? ya da ani düşüşlerde panikle bu borsalar çöküyor resmen erişim bile mümkün olmuyor..
Asıl öğrenmek istediğim yabancı borsada paraı USDT ( tether) çevirdiğimizde , bunu bize usd olarak havale / swift edecek bir yöntem var mı? Yoksa borsalar sadece alım-satım için mi kullanılıyor? İlla parayı TL olarak Türk borsasından mı çıkaracağız?
Yani özetle coinlerim 1 milyon USD oldu ( inşallah  Grin ) en pratik cash'e  çevirme yöntemi nedir?
1714991241
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714991241
Reply with quote  #2

1714991241
Report to moderator
1714991241
Hero Member
*

Ignore
1714991241
Reply with quote  #2

1714991241
Report to moderator
1714991241
Hero Member
*

Ignore
1714991241
Reply with quote  #2

1714991241
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
hurri1984
Newbie
*

Activity: 87

View Profile
January 04, 2018, 12:48:33 PM

Güzel soru. Bende  merak ediyorum bu konuyu.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 04, 2018, 12:57:28 PM
Last edit: January 04, 2018, 01:08:20 PM by ziya1453

yabancı borsalardan swift ile para çekebilirsiniz(tabi oturup tek tek tüm borsaları incelemedim hesinde olmayabilir) fakat btc turk teki limitleri öyle 300-500 bini swift etmeye kalkarsanız mali suçlarla mücadele masak yakanıza yapışır aklınızdan bile geçirmeyin o paraların 10 da birini bile yurt dışından hesabınıza yollamayı.
ayrıca bence siz öncelikle o karları etmeye bakın burda elden çıkartıcak yol bulursunuz.
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
January 04, 2018, 01:07:34 PM

Yıllık 500ETH üretmeyi planladığımız mining işi düşünüyoruz. Bu işi yaptığımızda tabiki yurt dışı borsaları kullanacağız. Ancak parayı Türkiye'deki ticari hesabımız ile sokmayı düşünüyoruz. Bu durumda yurt dışı borsalardan Swift ile çekim yapabilir miyiz?

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 04, 2018, 01:11:01 PM

Yıllık 500ETH üretmeyi planladığımız mining işi düşünüyoruz. Bu işi yaptığımızda tabiki yurt dışı borsaları kullanacağız. Ancak parayı Türkiye'deki ticari hesabımız ile sokmayı düşünüyoruz. Bu durumda yurt dışı borsalardan Swift ile çekim yapabilir miyiz?
eğer maliye gelip sorduğunda yapabilecek bir açıklamanız varsa yada açıklamanız olmadığı halde riski göze almaya razı iseniz istediğiniz kadar çekebilirsiniz.
Sertii (OP)
Newbie
*

Activity: 83

View Profile
January 04, 2018, 01:17:14 PM

Buradaki ticari yani şirket hesabınıza para geldi diyelim. Mali müşavir bu para nerden geldi, ne aldık ne sattık, kar ettik mi diyecektir ? yoksa bunu bilançoda nasıl gösterecek? Vergisi vs nasıl olacak? Kapımızda mali polis görmeyelim sonra? Smiley
Yukarıda bir arkadaş o karları bir elde edin çıkaracak yol bulursunuz demiş te , bu getirilerle bugünden 10 bin usd koyan biri 2019 a milyoner girebilir günde %100 artan coin var sonuçta uzak bir ihtimal değil. Ok şimdi borsalara para girişi var sürekli ama ya çıkarken derlerse para yok kardeşim nakit bitti..o zaman ne olacak?
Yurtdışına gidip bir yabancı bankadan usd hesabı açıp parayı buraya swift ile atabiliyorsak ne ala yoksa iş cidden zor. Karışık bir durum  Roll Eyes
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
January 04, 2018, 02:16:20 PM

Nereden buldun yasası kaldırılalı yıllar oluyor. Merak etmeyin uyuşturucu ya da silah kaçakçılığı parası olmadığı sürece kimse size gelen parayı sorgulayamaz. Kaldı ki ülkeye döviz getiriyorsun diye sana plaket bile verebilirler. Smiley Maliye paranın suçtan kazanılıp kazanılmadığını anlamak için bir araştırma yapabilir, onun dışında paranıza dokunamazlar. İşin vergi kısmını değerlendirdiğimiz de ise belli aralıklarla çıkan vergi muafiyeti yasalarının birine denk getirirseniz vergi de vermezsiniz. Zaten şu dönemde ucu nereye  dokunacağını bilmedikleri için kimse kimseye mali suçlarla ilgili soruşturma da açmıyor,  bakınız man adası.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
January 04, 2018, 02:18:13 PM

Güzel bir konuya değinmişsin aslında gözü yukarıda hedefi yükseklerde olan insanlar için faydalı olacaktır

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
ap3311
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 300

View Profile
January 04, 2018, 03:04:32 PM

Sorum belki garip gelebilir ama cevabını bulamadım. Coin almak için btcturk ten TL ile eth ya da btc alıp bunu yabancı borsaya atıyor ve oradan altcoin alıyoruz buraya kadar bir sorun yok. Asıl mesele çıkarken en pratik yöntem ne sorusu? Mesela altcoinleri btc ye çevirip yine aynı şekilde btcturkten TL olarak satmak bir alternatif fakat günlük 100 bin, haftalık ta 300 bin lira işlem limiti koymuşlar ve bunu arttırmıyorlar. Oldu da para büyük olunca nasıl çıkılacak buralardan? ya da ani düşüşlerde panikle bu borsalar çöküyor resmen erişim bile mümkün olmuyor..
Asıl öğrenmek istediğim yabancı borsada paraı USDT ( tether) çevirdiğimizde , bunu bize usd olarak havale / swift edecek bir yöntem var mı? Yoksa borsalar sadece alım-satım için mi kullanılıyor? İlla parayı TL olarak Türk borsasından mı çıkaracağız?
Yani özetle coinlerim 1 milyon USD oldu ( inşallah  Grin ) en pratik cash'e  çevirme yöntemi nedir?

şimdi aktif olarak kullanabilecegin para çekebilecegin btcturk paribu koinim var benim bildigim bide şimdi son zamanlarda digilira cikti. 4'üde temiz sağlam iş yapiyor buraya kadar sıkıntı yok. digilira ile ilgili günlük ve aylık limitler konusunda bir bilgim yok. fakat diğer firmalarda günlük 1oo bin aylıkta totalde 5oo bine kadar limitiniz mevcut. fakat hacminizi doldurdukça bunu mail olarak ilgili  borsaya iletirseniz sizin bir level'a atlatabilirler diye düşünüyorum belki bikaç ekstra evrak felan isterler o kısımlarını bilmiyorum o zaman da günlük 2oo bin aylık 1 milyonluk limitiniz olur. bu işlemleri de 3 digi ile birlikte 4 aktif borsada yaptiginizda en azından 2 'sinden aylık 1 milyon limit alabilmeyi başarırsanız totalde minimum 4 milyonluk bir limitiniz olur diye düşünüyorum. yani 1 milyon dolarınızı muhtemelen 2 yada 3 gün içerisinde hesabınıza alabilirsiniz öyle bir durumda.

⚫▶      BUILDERIUM 
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Creating the future you desire, one bid at a time

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
YOUR RELIABLE PLATFORM FOR SKILLED &
QUALITY CONSTRUCTION CLIENTS & CONTRACTORS

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄██████████▀▀▀▀██████▄
▄█████████▀     ███████▄
▄██████████   ███████████▄
█████████▀▀   ▀▀██████████
█████████       ██████████
███████████   ████████████
███████████   ████████████
▀██████████   ███████████▀
▀█████████   ██████████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄██████████████▀▀▀█████▄
▄█████ ▀███████     ▀▄███▄
██████   ▀▀█▀▀      ▄█████
███████              █████
████████             █████
█████████▄          ██████
▀████████▀        ▄██████▀
▀███▀▀        ▄▄███████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄████████████████▀▀▀███▄
▄███████████▀▀▀      ████▄
██████▀▀▀       ▄    █████
███▄         ▄█▀    ██████
██████▄    ▄█▀      ██████
█████████▄█▀       ███████
▀██████████  ▄     ██████▀
▀█████████ ███▄  ██████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀
Whitepaper
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
JOIN AIRDROP

okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
January 04, 2018, 03:06:38 PM

Türkiyede hiç bi borsadan Dolar olarak çekemessin ama TL olarak çek bizim borsalarda dışardaki borsalardan daha pahallı ethreum bitcoin onuda dolar yap her türlü karda oolursun.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
January 04, 2018, 03:08:26 PM

dostum bence bunu 1 milyon olduğununda sor bence
yada oldu da bizimi yiyorsun buda var:D
öylese komik değil yani Smiley
ama alternatifler varartık digilira olarak bile çekebilirsin. ben denemedim ama sadece btc türk yerine 500 paribu 500 btc türk 500 dijilira falan filan işte yay bir seferde al
Pa1n
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!

View Profile
January 04, 2018, 03:13:14 PM

Hiç o kadar yükselmedik ama eğer de bir gün o kadar büyürsek şimdiden bu konuya rez aldım. Güzel konu

Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
January 04, 2018, 03:30:34 PM

Senin elindeki coinlerin 1 milyon olsun hele her türlü paraya satılır yani sıkıntı etme sen özellikle bu borsalardan bir kaç çeşit olduğu için 4 borsadanda bozdurabilirsin.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
January 04, 2018, 03:33:41 PM

Bu olayı bende cok arastırmıstım. Derken bitfinexte direk USD paritesi olayını farkettim. Usdt değilde bildigin USD. Banka hesabım, kimliklerim, faturalarım şu an verification sürecinde 5 aralıktan bu yana. Toplamda yoğunluktan dolayı 6-8 hafta sürecek deniliyordu onay süreci için. (Bu arada 5 aralık tarihinde 15-20 gün idi bu süre Aralık sonuna doğu 6-8 hafta yazmaya başladılar bir daha uzatırlarmı bilmem.) Velhasıl kelam su anki 6-8 haftalık bekleme süresine göre konusayım 15 ocak gibi filan en erken onaylarlarsa banka hesabıma kısmi bir dolar çekip deneyeceğim bu olayı bende. Not: Hiçbir türk borsasında yüksek komisyonlardan ölçüsüz parite fiyatlarından dolayı hesabım yoktur. Bende bu şekilde direk şekilde yani, türk borsaları üzerinden aktarmadan kendi banka hesabıma baglayabileyim diye bir arayıs içerisindeydim uzun zamandır konuyu açan arkadaş gibi. Bekleyip göreceğiz
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
January 04, 2018, 03:39:59 PM

Büyük paralar kısmına forumda bir kaç kez denk geldim ethereum olarak btcturkten ay ay o sınır kadar çekim yapabilirsiniz aylık 500 binse bir ay dolduktan sonra gene 500 bin altcoinlerin düşeceğinede inanıyosanız o durumdayken dolarda kalın çekerken ethereum geçip satarsınız biraz fazla zaman alabilir ama başka bir şey gelmiyor aklıma.
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
January 04, 2018, 03:40:05 PM

yani arkadaş cok güzel şeylerden bahsetmiş Smiley  uzun zaman oldu piyasadayiz neler gördük neler yaşadik neler kaç kati yapti milyonluk adamlar oldu cikti gitti daha foruma da uğraşamaz oldular biz hala kovaliyoruz arkadaş. neyse buna da şükür diyip bu yıl da belki biz milyoner oluruz ümidiyle yolumuza devam edelim Smiley şaka bi yana ufak çapta bi holder olmak gerekiyor bu milyonluk olma yoluna girebilmek için. bounty olsun ico olsun bi şekilde kazanilan tokenlerin değerinden ve potansiyelinden çok çok önce satişa koyup cikiyoruz. aslinda roadmap denilen şey bir bakima bu değerlenme ile ilgili bizlere ipucu veriyor ama dinlemiyoruz.

konuyla ilgili olarakta kardeşim arkadaşlar gerekli detayli aciklamalari yapmişlar eğer gerçekten böyle bir olayın varsa bende bozabildigim kadar istersen yardimci olabilirim özel mesaj yoluyla iletişime geçersen yardimci olmaya calişirim.
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 04, 2018, 03:45:46 PM

Zaten o kadar yükselirse içerdeki para, trilyona ulaşmışsa mesela acil çekime zaten gerek olmaz, hem maliye kapıya dayanıp bu geliri nasıl yaptın diye sormasındansa, türk borsalarına çekip parça parça banka hesabına çekmek daha mantıklı bence

theleaks
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
January 04, 2018, 08:22:17 PM

GÜZEL KONU TAKIPTEYIZ
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
January 04, 2018, 08:47:41 PM

Büyük paraların yurt dışından adınıza açılmış olan hesaplardan bir tanesine girmesi demek, okların sizin üzerinize dönmesi demek gibi birşey. Anında olmasa 1-2 sene içerisinde devlet bunun hesabını size sorabilir.
Onun dışında ben aktarmak için ethereum'u tercih ediyorum artık
Arahara0230
Full Member

Activity: 200
Merit: 100

SWISSBORG- THE NEW ERA OF CRYPTO WEALTH MANAGEMENT

View Profile
January 04, 2018, 08:54:31 PM

Şu an için ülkemizde yasaklanmış bir durum yok. Sağa sola sapmaya gerek yok, zaten böyle bir tercih daha yanlış anlaşılabilir. En mantıklısı Türk borsalarından para çekmek.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: