Bitcoin Forum
June 17, 2024, 12:19:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: İlginizi çeken altcoinler ve neden ilginizi çektiler?  (Read 296 times)
Asmilker (OP)
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
January 05, 2018, 12:25:27 PM

Güney Kore ve Japonya’nın aşırı talebi nedeniyle değerlenen Ripple, Cardano, NEM ve Stellar Lumens’ten sonra ilk 10’da kendini gösteren yeni bir koin var: TRON.
Ethereum platformu üzerinde yaratılan Tron açık kod kaynaklı Blockchain’i kullanarak dijital eğlence endüstrisini yeniden yapılandırmayı amaçlıyor. Google Play ve App Store gibi aracı kurumları kaldırarak yayıncıların direk kullanıcılarla buluşmasını planlayan Tron, Çin’in desteğini arkasına alarak güçleniyor.

Tron’un kurucusu Justin Sun güçlü iş ağı ile dikkat çekerken, geçtiğimiz günlerde de NASDAQ şirketleriyle yeni anlaşmaların yapılacağının sinyalini verdi.
Son 24 saat içerisinde 2 milyar dolar işlem hacmine ulaşan Tron bu verilerle birlikte Ripple, Bitcoin ve Ethereum’un ardından en fazla işlem gören 4. koin konumuna yerleşiyor.
falapella
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
January 09, 2018, 09:01:04 PM

Tron - bir anlık yüksek patlayışından sonra dikkatimi çekti
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
January 09, 2018, 09:05:29 PM

Benim ilgimi çeken kriptopara Stratis çünkü Ethereum'a rakip olmak için doğmuş ve işletmelere kullanım imkanı sağlıyor. Ethereum gibi kendi altyapısıyla token yaratılmaya başlanacak ve akıllı sözleşmeler getirilecek, Ethereum'dan farkı ise farklı bir kodlama dili kullanılması. Ben geleceğinin parlak olduğunu düşünüyorum zaten şimdiden yükselmeye başladı Mart'ın sonuna doğru 200 dolar beklentisi var.
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 09, 2018, 09:49:47 PM

coinmarkette çapları yüksek olması borsalara sağlam giriş yapmış düüşük koinlere her zaman yatırım yaparım.

oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
January 09, 2018, 10:07:51 PM

benim ilgimi çeken coin putincoin Cheesy bu ne abi rusya mı çıkardı bunu. çok saçma birde coinmarketcapta mevcut
swaftcan
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
January 09, 2018, 10:16:36 PM

İlk ilgimi çeken altcoinler Tron ve Verge olmuştu. Küçük yatırımla başladığım için kullandığım borsada bulunan en düşük değerli altcoinler olması sebebiyle dikkatimi çekmişlerdi ve ikisinden de %200'den fazla kar sağladım. Şimdilerde Mana'yı sıkı takip ediyorum. 628 satoshi'den deneme amaçlı aldım ve Mana'nın artışına kademeli olarak yatırımımı da artırıyorum.
radagast34
Member
**

Activity: 89

View Profile
January 09, 2018, 11:19:06 PM

Waves tabiki. Başta kendisine ait merkezi olmayan borsayı (Dex) yapmış olması. Madencilikte "Leasing" mantığını yapmış olması. Kısa süreli kazandırmasa da , saçma sapan coinler artıp giderken uzun vade için evladiyelik coindir Waves. Çünkü proje sağlamdır. Ekipte spekilasyona değil projeye odaklanmıştır. Bu sebepten yavaş artmaktadır. Ama bir gün gelecek marketcap'de ilk 5ten aşağı düşmücek . Şuan proje olarak BTC'nin tek rakibi :p

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
torunf
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
January 10, 2018, 03:29:15 AM

Tron - bir anlık yüksek patlayışından sonra dikkatimi çekti

Tron whitepaperı çalmış diye duydum ben
Mr|Creativ4
Member
**

Activity: 106
Merit: 11

IPV6 Proxy | AWS Account

View Profile
January 10, 2018, 04:59:42 AM

BCN ilk çıktığı zamanlarda nolur nolmaz diye birkac hafta hatırlayamadığım kadar çok kazmistim bayağı uzundu rakamlar Cheesy
Geçenlerde en yuksek seviyesini gördü 0.0....100e kadar geldi poloda 95 civari sattim Cheesy
İlk basta birkac bin TL bile etmiyorken,  simdi katlayışımla Smiley

IPV6 Proxy | AWS Account (for rent pm)
kimsesiz
Member
**

Activity: 112

View Profile
January 10, 2018, 08:02:25 AM

Şimdi burda tek tek yazmak biraz zaman alabilir. Ama hepsinin kendine göre kullanım alanı ve belirlenmiş projeleri var. Bunları düşününce cazip gelen koinler oldu. Ayrıca arkaşalarındaki güçte önemli hangi koinin arkasında kim var bilmek lazım. Bide ne zaman çıkmış neler olmuş analizini yapabilirseniz alt koinler şuan btc den daha fazla kazandırır.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
January 10, 2018, 09:42:24 AM

doge'yi de gördükten sonra globalde takılıp en fazla konuşulan coine parça parça yatırım yapmayı düşünüyorum. sonrası da hodl. 100 $ lık 10 tane yatırım beni üzmez. sermayemin kalanı ile de kısa vadeli alsat.
drogbacrash1
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
January 10, 2018, 01:24:45 PM

Lamden Tau ve Sirin Labs şuan belli başlı borsalarda ama whitepaperlarını ve amaçlarını ve kapsamlarını okuduktan sonra bende büyük bir hayranlık bıraktı bi kaç ay içerisinde diğer borsalarada girecek ve 10x 20x yapacağını düşünüyorum.ytd
Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
January 10, 2018, 02:04:09 PM

Ethereum-Mining desteği olması, şu an 2. sırada olması ve 3 yıl önce 10 dolarken şimdi bu kadar yükselmesi ilgimi çekti
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
January 10, 2018, 02:10:49 PM

Benim ilgimi çeken 0x ve oax çünkü merkezi olmayan borsalar çok iyi yerlere gelecek. OAX'in 2019'da çok iyi bir yerde olacağını düşünuyorum.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
January 10, 2018, 02:27:32 PM

datum. biraz yolladılar. kampanyasına falan katılmamıştım sanırım programı indirdiğim için yollamışlar. normalde ilgilenmezdimde baktım kısa zamanda 3x yaptı dedim artık ilgileniyorum

veri güvenliği ile ilgili proje. yol haritasına göre mart ayında alfa sürümü piyasaya çıkacak. buglar giderilmesi adına haziranda da tamamen sisteme girecek.
merkezsiz bulut sistemi gibi birşey sunacak sanırım.

mart ayında bi bakarım birde haziran da ne olacağı belli olur.

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
January 10, 2018, 02:27:51 PM

Hepsi aynı sayılır işlev olarak, hangisini kullanıyorsunuz ona bakacaksınız. Yatırım yapmak için bile böyle olmalı kullanmayacağın coin boşta bekleyecek sen kullanmazsan başkası ne yapsın. Bugün parlatırlar yarın söndürürler sonra yenisi çıkar. Çok farklı şeyler sunmuyorlar sonuçta. Son kullanıcıya göre bakıyorum kullanımı basit mi karmaşık mı buna göre yatırım yapıyorum. Waves platform olarak ilgimi çekiyor henüz yeni yatırım yapanlar fiyatının artmadığından şikayetçi ancak kaçırdığımız bir şey var büyük bir balon oluştu piyasada. Coin'leri boş verin token'ler de bile durum bu şekilde. ICO yapıyorlar yatırım topluyor aradan zaman geçiyor modası da geçiyor kimisi zararına satıyor kimisi kar ediyor sonra kısır döngü başlıyor.

Fiyatı en yüksek olan bitcoin ama kullanamıyoruz. TL ile alabileceğim ve Türk Lirası token'i bulunan waves platformunu kullanmayı tercih ediyorum. Sadece yatırım olarak tutmuyorum elimde. Bugün ve ilerisi için kullanmak amaçlı tutuyorum. Fee ücreti çok az bunun dışında göndermemle alıcı adrese ulaşması neredeyse anlık gerçekleşiyor. Dilersem platform üzerinden WTRY ile takas edip banka hesabıma çekebiliyorum. Daha ne olması gerekiyor kullanım kolaylığı açısından.  
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 10, 2018, 02:39:33 PM

Hepsi aynı sayılır işlev olarak, hangisini kullanıyorsunuz ona bakacaksınız. Yatırım yapmak için bile böyle olmalı kullanmayacağın coin boşta bekleyecek sen kullanmazsan başkası ne yapsın. Bugün parlatırlar yarın söndürürler sonra yenisi çıkar. Çok farklı şeyler sunmuyorlar sonuçta. Son kullanıcıya göre bakıyorum kullanımı basit mi karmaşık mı buna göre yatırım yapıyorum. Waves platform olarak ilgimi çekiyor henüz yeni yatırım yapanlar fiyatının artmadığından şikayetçi ancak kaçırdığımız bir şey var büyük bir balon oluştu piyasada. Coin'leri boş verin token'ler de bile durum bu şekilde. ICO yapıyorlar yatırım topluyor aradan zaman geçiyor modası da geçiyor kimisi zararına satıyor kimisi kar ediyor sonra kısır döngü başlıyor.

Fiyatı en yüksek olan bitcoin ama kullanamıyoruz. TL ile alabileceğim ve Türk Lirası token'i bulunan waves platformunu kullanmayı tercih ediyorum. Sadece yatırım olarak tutmuyorum elimde. Bugün ve ilerisi için kullanmak amaçlı tutuyorum. Fee ücreti çok az bunun dışında göndermemle alıcı adrese ulaşması neredeyse anlık gerçekleşiyor. Dilersem platform üzerinden WTRY ile takas edip banka hesabıma çekebiliyorum. Daha ne olması gerekiyor kullanım kolaylığı açısından.  

bu kadar coinin arasında wavesin değerlenmemesi şaşırtıcı. dandik coinler bile x2 x10 yapıyor. şişiriliyor tamamen. bi ara dex'i kullanmayı öğreneceğim.
bu arada platformdan doğrudan tl olarak çekim yapılıyor mu  Shocked
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210

View Profile
January 10, 2018, 05:59:28 PM

bugün ilgimi çeken coin kampanyada dağıtılan amm token oldu,keşke kampanya sonrasında direk elden çıkartmasaydım dedim kendi kendime 0,50lerde satmıştım şuan 2 dolarlarda
Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206

View Profile
January 11, 2018, 03:02:50 AM

bugün ilgimi çeken coin kampanyada dağıtılan amm token oldu,keşke kampanya sonrasında direk elden çıkartmasaydım dedim kendi kendime 0,50lerde satmıştım şuan 2 dolarlarda

Hadiya bende micro moneye girmmiştim amm vardı 0.80 lere falan sattıgımı hatırlıyorum valla cok güzel artmış fiyatı daha artıcak mı ne kadar potansiyeli var acaba hiç araştırmadan satmamak lazım gelen tokenleri Smiley

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
kmlkkl
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 11, 2018, 05:37:19 AM

Yatırım yaparken ICO' larda en yüksek hasılat toplayanları araştırdım. Ve bunların projelerine baktım.Sonrasında ise sosyal medyalardan popülerlik seviyelerine bakıp kendim uzun vade coinler seçtim. Böyle bir yol izlenmesini tavsiye ederim.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: