Bitcoin Forum
May 08, 2024, 12:55:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 »  All
  Print  
Author Topic: Pump kovalamak mantıklı mı mantıksız mı?  (Read 1350 times)
TelliKilimci
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile WWW
June 19, 2018, 09:16:43 AM

Süreci okuyarak anlamak zor. O kadar insan uğraşmayın diye uyardı ama ben çok akıllıyım ya dinlemedim. Deneyip çok yatırmadan kuzu kuzu kaybetmek gerekiyor
1715172930
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715172930
Reply with quote  #2

1715172930
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715172930
Hero Member
*

Ignore
1715172930
Reply with quote  #2

1715172930
Report to moderator
1715172930
Hero Member
*

Ignore
1715172930
Reply with quote  #2

1715172930
Report to moderator
AssisttR
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
June 19, 2018, 03:38:21 PM

Arkadaşlar pump ve dump hakkında bilgi bulamadım, tam olarak ne demek oluyor ?
ikra38
Newbie
*

Activity: 29

View Profile WWW
June 19, 2018, 10:11:01 PM

Mantıksız tabi ki, elinde varsa sat aksi durumda fiyatı yükselmemiş koin hatta tokenleri takip et daha mantıklı anlık kazzanç=kayıpta demek.
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
June 20, 2018, 01:23:34 PM

Ben bu tarz grupların yeni başlayan ve konu hakkında bilgi sahibi olmayanlar için bir tuzak görevi gördüğünü düşünüyorum.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
June 20, 2018, 06:03:38 PM

Pump kovalayacaginiz coin herseyden onemli. Neyin nesidir arkasinda kimler vardir bilmeden oyle siradan bi coine bel baglayip beklenirse iste o zaman elinizde cöpten baska bir sey kalmaz zaman gectikce. Yoksa gayet makul projelerin coinlerini hodl yapip sonra pump geldiginde elden cikarmak en mantikli yol..
antisocial77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 4

View Profile WWW
June 20, 2018, 06:57:10 PM

Arkadaşlar pump ve dump hakkında bilgi bulamadım, tam olarak ne demek oluyor ?

bazi olusumlarin onceden anlasarak genelde hacimsiz coinlerde toplu alim yaparak suni bir artis yaratmasi pump oluyor.tabi bu gruplar haberi yaymadan once kendileri dusuk fiyattan aliyor yani sen pumptan haberdar oldugunda zaten is isten gecmis oluyor.bildircanlar da fomoya kapilip tepeden almaya basladiklarinda, pump yapanlar satiyor, sen ben terste kaliyoruz.
dumb tam tersi.yuklu satis girip fiyati asagiya cekmek oluyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
June 20, 2018, 08:01:31 PM

En son pundix te sanırım bir pump dump muhabbeti döndü türk kriptocuları arasında. Ancak anlasamadılar twitterda baya tartısmalar yasanmıstı. Herhalde sen önce aldın ben sonra aldım beklediniz beklemediniz tartısmasına benzer bir muhabbet döndüydü aralarında. Bu arada pundide gayet hareketli bu günlerde
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
June 20, 2018, 08:10:05 PM

Pump kovalamak hem çok çok risk vardır hemde çok kazançlı bir olaydır. Bence 2 senedir bu trading ile uğraşıyorum benim edindim deneyimime göre grafiki iyi analiz edip ve yardımcı olması için indikatörler kullanmak gerekiyor
CoinSlayer
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
June 20, 2018, 08:29:25 PM

mumkun olduğunca pump gruplarından uzak durulmalı. telegramda özellikle. Mantikli ve gercekci projeler arastirip bularak onlara uzun vadeli dusunerek yatirim yapmak daha mantikli.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
June 20, 2018, 11:13:34 PM

Indikatorlere çok güvenmiyorum nitekim çoğu indikatör ve osilatör fiyatı takip ediyor basitçe. Aşırı alım satım bölgelerinin tespiti amacıyla ve negatif-pozitif uyuşmazlıklar dışında indikatör kullanılmasıda çok sağlıklı olmayacaktır.  Buna rağmen bolinger bant daralmaları bir fikir verebilir yatay trendden çıkış zamanının yaklaşması ile ilgili olarak. Birde golden crosslar baya güven verici olabiliyor.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
June 21, 2018, 05:08:43 AM

pumpun nereye gideceğine bağlı. 1 dolardan pump başladı. 1.30 oldu burada sen gördün aldın. 1.50'ye kadar gitti satmadın, 2 dolara gider dedin maliyetine 1.30'a sattın elde var sıfır. 1.30'dan aldın ve çok geçmeden geri döndürdüler zarar ettin. pumpta bir yerde çok fena satış yapıyorlar ve panikleyip genelde satarsın. zor işler.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
June 21, 2018, 11:55:52 PM

Elinizde pump botu varsa evet mantıklı. Ancak şu an piyasada ki hacimler çok düşük. Pump yapan yok zaten. Yapılan pump hareketleri başarıya ulaşmıyor.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
June 23, 2018, 05:04:29 AM

derinlikte kalan emirleri takip edip telegram gruplarda sinyali çakarak küçük bir dalga oluşturan topluluk var. yeşillenme başlayınca özellikle %5-%10 aralığına geldiği zaman bu fırsatı kaçırmayayım diyen başka topluluk. ama ortada alıcı derinliği zayıflamaya başlamışsa, satış kademesindeki emirleri de hızlı hızlı almıyorlar ise şak diye satışı basabilirler. pump kovalamak işini bilmeyen için çok riskli.

BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
June 23, 2018, 12:11:51 PM

Coin hakkında bilgi sahibi olmadan, sadece fiyatı yükselecek söylentilerine bakarak yatırım yapmadıktan sonra pump kovalamanın zararı olmaz. Ancak artık gün içerisinde pumplanan çok az coin oluyor, yakalamak da oldukça zor. Hodl daha güvenli olabilir.
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
June 23, 2018, 02:48:13 PM

pump veya dump kovalamasıyla para kazanılacağını düşünmüyorum, bugün kazanırsınız, yarın kazanırsınız,
 öbür gün elinizdekilerinin hepsini yitirmiş olursunuz, o yüzden bu tip trade vaat eden grup ve kişilerden uzak durun.
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
June 23, 2018, 07:11:21 PM

Önceleri yani boğa piyasasında bir coin günlerce haftalarca ve kısa aralıklarla aylarca pump edilebiliyordu  Cheesy Ben binance borsasından yaklaşık üç ay önce 48k dan Bitcoin paritesi ile yüklü bir mktar POA aldım, Network barındıran bir çeşit gelişmemiş Ethereum, Neo vs. kendime 113K satış hedefi koydum, ilgi çeken bu coin günden güne yavaşça (en sevdiğim) artıp 70 75K bandına oturdu..POA Network kendi içinde Poa20 köprüsü kurduğu günlerde 100K geçti elim sat gitti geldi  Cheesy Aptal gibi satmadım şuan 28K ana para neredeyse yarı yarıya erimiş durumda  Angry

Sizlere tavsiyem Ayı piyasasında yani piyasa aşağı yönlü ise altcoin'lerde büyük ataklar beklemeyin (Benim gibi aç gözlülük yapmayın)
Eğer bi altcoin Ayı piyasasında çok fazla yukarı mum açtıysa ve grafiklerde sırıtmaya  başlamışsa hemen satın kardeşim  Cheesy
Kendinize batak bi coin bulup kademeli alım yapıp sakince bekleyin  Cheesy

Ayı piyasasında ki pump hareklerinde satın gitsin...Elbet geri gelecektir.

Boğa için fazla birşey söylemek istemiyorum gidiyor işte istesen bile yakalayamazsın  Cheesy

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
600rr
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 23, 2018, 09:22:13 PM

Yani genele vurulduğu zaman şanslıysanız da uzun vade beklemekten daha fazla para kazandırır ama aynı şekilde 2 gün kazanırken 1 gün zarar şeklinde olur ve bu durum da bizi kötü etkileyip ileriki hamlelerimiz de daha kötü işler yapmamıza neden olabilir.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
June 24, 2018, 10:15:05 AM

pump da kim kazanır?   pump başlamadan önce zaten balina toplamıştır. derinliğe bakar ve oradaki emirleri almaya başlar. bunu yavaş yavaş yaparsa daha çok kişi yeşillendiğini görecek ve o sırada yükseliş hızlanır. küçük, küçük emirler verir ve satın alınır. kazanan balina olur. yeni satın alanın akibeti genelde zarara döner. kazanç elde eden de vardır tabi.
kokhasan
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile WWW
June 24, 2018, 08:35:21 PM

Pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum belki birkaç katılıp şansa kazanabilirsiniz ama bu kazanç sürekli olmayacağı için riske girmeye gerek yok

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1512

View Profile
June 24, 2018, 11:07:11 PM

Pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum belki birkaç katılıp şansa kazanabilirsiniz ama bu kazanç sürekli olmayacağı için riske girmeye gerek yok

Düşüş dönemlerinde tüm coinler benzer hareketler gösterdiği için pump yakalama ihtimali çok düşüktür. Ancak yükseliş dönemlerinde tüm coinleri sırayla pumplıyorlar, o zaman yakalanabilir. Şu an için devir kötü diyebiliriz, devir değiştiği zaman yapılabilir bir iş.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████