Bitcoin Forum
April 27, 2024, 12:04:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bu Borsayla ilgili bilgisi olan var mı ?  (Read 497 times)
sametsahin (OP)
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
January 06, 2018, 03:30:05 PM

Arkadaslar evarlik.com Borsası henüz yeni sanırım. Hiçbi yerde yazı görmedim ya da gözümden kaçtı. Şu an Bitcoin, Litecoin, Ripple, IOTA ve DOGE alım satım yapılabiliyor. ETH olmaması şaşırttı beni. Kullananlar var mı ?

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
1714176244
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714176244
Reply with quote  #2

1714176244
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714176244
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714176244
Reply with quote  #2

1714176244
Report to moderator
Zivorski
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

"The only way out is to invest in Bitcoin."

View Profile
January 06, 2018, 03:39:49 PM

Arkadaslar evarlik.com Borsası henüz yeni sanırım. Hiçbi yerde yazı görmedim ya da gözümden kaçtı. Şu an Bitcoin, Litecoin, Ripple, IOTA ve DOGE alım satım yapılabiliyor. ETH olmaması şaşırttı beni. Kullananlar var mı ?
ilk kez duyduğum ve gördüğüm bir borsadır kendisi. Ufak çaplı bir araştırma yapmaya çalıştım. Hiçbir yerde adına dair ne haber ne de başka birşeye rastladım.

Tek öğrendiğim şey dolandırıcı olabilecekleri. Facebook'ta İbrahim Gürsul adında bir kullanıcı, evarlik.com'un dolandırıcı olduğunu idda etmiş.

https://i.hizliresim.com/Oo23N5.png

Düşük komisyon yazmışlar, halbuki komisyonları hiçte düşük değil Smiley

Paribu, BTCTurk, Koinim gibi eski toprak genelde kimsenin sıkıntı yaşamadığı borsalar varken adını ilk kez duyduğunuz borsalara para yatırmayın, paranızı çöpe atmış olursunuz.

Ayrıca kullanıcı sözleşmesine baktığımız zaman, şirketin tam adresini paylaşmamışlar. Paribu ve BTCTurk'ün kullanıcı sözleşmesini incelediğimiz zaman şirketlerin tam adresi yer almaktadır. Dolandırıcı muhtemelen bunlar. Hatta ve hatta Kobip Bilişim A.Ş. adında bir şirket yok sanırım. (Kobip Bilişim A.Ş. üzerine kurulan bir borsa)
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
January 06, 2018, 04:11:33 PM

Bilmediğiniz yerlere bulaşmayın. Hatta siteye bile girmekten uzak durun. Btc  fiyatlandıkça dolandırıcıların iyice gözleri karardı.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
January 06, 2018, 07:57:33 PM

İyidir, kötüdür, nedir ne değildir bilmiyorum ama bu forumda duyurusu yoksa işi bilmediklerinden veya hedef kitlelerinin kripto para kitlesi olmadığından bahsetmem çok mümkün görünüyor. Ben gelip burada kendilerini tanıtmayan yerli/yabancı herhangi bir firma ile işlem yapmayı aklımda bile geçirmiyorum mesela.

Bir de kendisi değil de bir başkası gelip bunu buldum diye duyuruyorsa iyice huylanıyorum.
evarlik.com
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
January 06, 2018, 08:22:22 PM

Merhaba Forum Üyeleri,

Ben Kobip Bilişim A.Ş. 'nin ortaklarından Ali AKTAŞ, bu haksız karalamaya cevap vermek için foruma üye oldum.

Biraz önce bi kaç üyemizin uyarısı üzerine forumda bir başlık açıldığını gördük. Henüz açılalı iki hafta olmuş platformumuz için yazılanları görünce dehşete düştüm.

Facebook yorumunu yapan İbrahim Bey insani bir hata sonucu yanlış bakiye görmüş ve hata tespit edilir edilmez düzeltilmiştir.
Sonuçta biz de çalışanlarımız da insan ve insan olan yerde hata oluyor ve olacaktır.

Birincisi İbrahim Bey hala bizim bir müşterimizdir ve bakiyesi bizde durmaktadır. Sizce kim coinlerini böyle düşündüğü bir kurumda tutar?
İbrahim Bey'e de bir eposta gönderdim ve konuyu ilettim. Umuyorum bu facebook yorumunu silecektir.

Kobip Bilişim A.Ş. yok adresi yok denmiş. Sözleşmemizin ilk bölümünde adresimiz cadde/site no/ blok no/ daire no ya kadar yazılmıştır.
Sözleşme okumayı bilmiyorsanız bari karalama yapmasaydınız.

Daha fazlasını merak eden yani benim ismim doğru mu ortak mıyım? İşte o arkadaşlar Ticaret sicil gazetesinden bakabilir. Gazeteyi soran üyelerimize de gönderdim.

Komisyon yüksek diyen üyeler cex.io, bitstamp, binance gibi firmaların para gönderme/alma, kur makası/ minimum gönderme alma ücretlerinden haberi yok galiba.
%10-15 arası komiyon kesen bu firmalar, paranızı almanız için donunuzun markasına kadar soruyorlar.

Nasıl coinler saygınlık ve toplam coin miktarı ile değer sahibi oluyorsa; evarlik.com da öyle işini bilen ve düzgün ortaklara sahip, hepimiz Türkiye'nin iyi üniversitelerinden mezun kişileriz.
İki ortağım çok iyi bir üniversitenin Bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun, yurtdışı dahil kaç coin firmasının anlık günecelleme yapabilecek yazılımcı ortağı var merak ediyorum.

Ben 14 senedir hem mühendislik hem ticaret hayatında bulunmuş biri olarak en dikkat ettiğim konu kul hakkı yememektir.
Bunu hedeflerken böyle bir mesaj görmek gerçekten beni üzmüş en önemlisi çok emek sarf ettiğimiz işimiz için, çalışanlarımız için endişelendirmiştir.

Son olarak ülke olarak kendi insanımıza yaptığımız bu çifte standart artık bitsin, hem size hem de emek veren herkese yazık oluyor.

Saygılarımla,
Ali AKTAŞ

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
January 06, 2018, 08:34:44 PM

Hoşgeldiniz,

Şu noktalara dikkat çekmek istiyorum:

~snip
forumda bir başlık açıldığını gördük.

Forum dediğiniz rastgele bir forum değil, ilk mesajı satoshi'ye ait olan, tüm kriptopara girişimlerinin duyurularını yaptıkları ilk mecradır.

~snip
Ben 14 senedir hem mühendislik hem ticaret hayatında bulunmuş biri olarak en dikkat ettiğim konu kul hakkı yememektir.

14 sene ticaretle uğraştıysanız en önemli konunun müşteri iletişimi olduğu konusunda hemfikir olmamız gerekir diye düşünüyorum. BUrada fırçalanmaya meraklı kişiler bulabileceğinizi düşünmüyorum. Kul hakkı yeme/yememe konusu zaten default olarak geliyor. Zaten olması gereken bir şeye dikkat etmenize gerek yok.

Ve şunu da belirteyim, açılış mesajı bile olmayan bir firmanın ilk şikayette gelip cevap yazması durumu da çok ilginç oluyor.

Zaman içinde olumlu ve mesajlarınızla potansiyel kitlenizin gönlünü kazancağınızı umut ediyorum.
İşlerinize bol şanslar.
evarlik.com
Newbie
*

View Profile
January 06, 2018, 08:49:59 PM

Hoşbulduk, umarız derdimizi sorunun kaynağını ve bilinmezlikleri aydınlatabilmişizdir.

Son iki anlaşılmayan konuya da açıklık getireyim:

~snip
forumda bir başlık açıldığını gördük.

Burada ne demeliydim bilemiyorum. Özel bir tabir mi var bitcointalk.org forumu için ? Burada herhangi bir değer indirgemesi amaçlamadım.

İbrahim Bey ile iletişimimizde zaten sorun yoktu, öyle ki kendisi hala hesabını bizde tutuyor sadece ilk panik ile yazdığı facebook mesajını silmemiş.
Bir olgunun "default" söylenegelir olması onun yanlış olduğunu göstermez, sadece bir beyandır.

Bu yazıdan negatif birşeyler çıkarmaya gerek yok, umarız ilerde çalışma imkanımız olur ve birbirimizi daha iyi tanırız.

Herkese hayırlı işler ve bol kazançlar diliyorum.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
January 06, 2018, 08:52:47 PM

Merhaba Forum Üyeleri,

Ben Kobip Bilişim A.Ş. 'nin ortaklarından Ali AKTAŞ, bu haksız karalamaya cevap vermek için foruma üye oldum.

Biraz önce bi kaç üyemizin uyarısı üzerine forumda bir başlık açıldığını gördük. Henüz açılalı iki hafta olmuş platformumuz için yazılanları görünce dehşete düştüm.

Facebook yorumunu yapan İbrahim Bey insani bir hata sonucu yanlış bakiye görmüş ve hata tespit edilir edilmez düzeltilmiştir.
Sonuçta biz de çalışanlarımız da insan ve insan olan yerde hata oluyor ve olacaktır.

Birincisi İbrahim Bey hala bizim bir müşterimizdir ve bakiyesi bizde durmaktadır. Sizce kim coinlerini böyle düşündüğü bir kurumda tutar?
İbrahim Bey'e de bir eposta gönderdim ve konuyu ilettim. Umuyorum bu facebook yorumunu silecektir.

Kobip Bilişim A.Ş. yok adresi yok denmiş. Sözleşmemizin ilk bölümünde adresimiz cadde/site no/ blok no/ daire no ya kadar yazılmıştır.

Daha fazlasını merak eden yani benim ismim doğru mu ortak mıyım? İşte o arkadaşlar Ticaret sicil gazetesinden bakabilir. Gazeteyi soran üyelerimize de gönderdim.

Komisyon yüksek diyen üyeler cex.io, bitstamp, binance gibi firmaların para gönderme/alma, kur makası/ minimum gönderme alma ücretlerinden haberi yok galiba.
%10-15 arası komiyon kesen bu firmalar, paranızı almanız için donunuzun markasına kadar soruyorlar.

Nasıl coinler saygınlık ve toplam coin miktarı ile değer sahibi oluyorsa; evarlik.com da öyle işini bilen ve düzgün ortaklara sahip, hepimiz Türkiye'nin iyi üniversitelerinden mezun kişileriz.
İki ortağım çok iyi bir üniversitenin Bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun, yurtdışı dahil kaç coin firmasının anlık günecelleme yapabilecek yazılımcı ortağı var merak ediyorum.

Bunu hedeflerken böyle bir mesaj görmek gerçekten beni üzmüş en önemlisi çok emek sarf ettiğimiz işimiz için, çalışanlarımız için endişelendirmiştir.

Son olarak ülke olarak kendi insanımıza yaptığımız bu çifte standart artık bitsin, hem size hem de emek veren herkese yazık oluyor.

Saygılarımla,
Ali AKTAŞ

Öncelik'le hayırlı olsun borsanız. Ama keşke bu borsayı işleme açmadan burada bir tanıtımını yapsaydınız hiç fena olmazdı. Ayrıca biraz buradaki forumu hafife alıyorsunuz galiba. Ve en ufak bir müşteri şikayetinde gayet sert bir üslupla yanıt vermişsiniz. Paribu, Btctürk ve diğer yeni borsaların buradaki konularında bizler ne tür yorumlar yapıyoruz, kaldı ki onlar bu şekilde sert bir üslupla yanıt vermiyorlar. Eğer kripto para piyasasında iş yapmak istiyorsanız size önerim buradaki forumu hafife almayın. Güzel bir konu açarak işe başlayabilir, borsanızı tanıtırsanız, şirket bilgileri vs gibi bilgiler ile baya bir kullanıcı çekebilirsiniz.
sametsahin (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 06, 2018, 08:54:47 PM

Ben Türk borsalarına pek güvenemiyorum nedense, o yüzden bulaşmadım buna da. Sadece denk geldim ve hiç bir yerde adlarından söz edilmemesi beni de tedirgin etti. Arkadaşlar yine de dikkatli olsun Smiley

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
evarlik.com
Newbie
*

View Profile
January 06, 2018, 09:05:53 PM

Sayın jopen,

Biz diğer platformlar gibi açıldıktan sonra 3-5 gün kapatıyoruz, artık üye kabul etmiyoruz gibi sonuçlar görmek istemedik.

O sebeple tanıtımı önce 5000 ve üzeri kullanıcının doğru ve düzgün ticaret yaptığını gördükten sonra yapmak istedik.  Siz bir test sunucusunda test yapabilirsiniz ama gerçek kullanıcılarla yapılan sınama çok daha başkadır.
(yanlış cüzdan adresi verenler, sizin cüzdanlara gönderme alma "api"leriniz, isimsiz para gönderenler, kimik bilgilerinin onay süresi ortalamaları, sunucu yüklerinin tespiti, yük altında push mesajların doğruluğu vs)
Pek çok şirket bunları düşünmüyor ve sonra kapatıyor siteyi 3-5 gün...

Böyle bir sebepten tanıtım yapmak elbette beni de üzdü ama kısmet buymuş elden gelen bişey yok.
Zivorski
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

"The only way out is to invest in Bitcoin."

View Profile
January 06, 2018, 09:08:46 PM

Merhaba Forum Üyeleri,

Saygılarımla,
Ali AKTAŞ

Sizi karalayan yok burada (Dikkat ettiyseniz "idda ediyor" yazmışım). Siz en başta gelip foruma konu açmış olsaydınız hem sizi tanırdık hemde burada böyle bir muhabbet dönmezdi.Hiç adını görmediğimiz duymadığımız bir borsa hakkında ne düşünebiliriz?

Sözleşmenizde bahsettiğim şey, il ve ilçe yazmıyor. Ne bilelim hangi ilde bu yer? Bunu kastettim. Ayrıca uslubunuz hiç hoş değil! Diğer borsalara bunu söyleseydik azar işitmezdik.

Biz forumca yeni girişimleri destekleriz ve rekabeti severiz. Fakat henüz çok amatör olduğunuzu söylemeden edemeyeceğim.

Kolay gelsin.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
January 06, 2018, 09:18:09 PM

Sayın jopen,

Biz diğer platformlar gibi açıldıktan sonra 3-5 gün kapatıyoruz, artık üye kabul etmiyoruz gibi sonuçlar görmek istemedik.

O sebeple tanıtımı önce 5000 ve üzeri kullanıcının doğru ve düzgün ticaret yaptığını gördükten sonra yapmak istedik.  Siz bir test sunucusunda test yapabilirsiniz ama gerçek kullanıcılarla yapılan sınama çok daha başkadır.
(yanlış cüzdan adresi verenler, sizin cüzdanlara gönderme alma "api"leriniz, isimsiz para gönderenler, kimik bilgilerinin onay süresi ortalamaları, sunucu yüklerinin tespiti, yük altında push mesajların doğruluğu vs)
Pek çok şirket bunları düşünmüyor ve sonra kapatıyor siteyi 3-5 gün...

Böyle bir sebepten tanıtım yapmak elbette beni de üzdü ama kısmet buymuş elden gelen bişey yok.
Düşünceniz güzel fakat en başta forumda konu açıp bu dediklerinizi profesyonel kişilerin tavsiyeleri karşısında "davetiye usulü yeni üyelik alsaydınız" daha mantıklı olurdu. Zira bugüne kadar açılmış eski toprak borsalar bu şekilde yaptılar testlerini. Yapmayanlar ise dediğiniz gibi 3-5 gün içinde kepenk kapattılar.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
evarlik.com
Newbie
*

View Profile
January 06, 2018, 09:37:27 PM

Syn motors,

Söyledikleriniz muhtemelen doğru ancak artık bir yola girdik ve istediğimiz verimliliğe ulaşmak üzereyiz.
Umuyorum kullanıcıların memnun olacağı bir platfom olarak kendine bir yer edinecektir.
Takdir elbette kullanan kişilerde, biz de elimizden geleni yapacağız.

Şu an hacmimiz düşük, hacim yükseldikçe tecrübeli traderları da memnun eder seviyeye çekeceğiz. Bazı ileri seviye alış/satış emir komutları da eklemeyi düşünüyoruz.
Elbette burada lafla olmaz bu iş, gerçekleştiğinde burada ilan ederim.

Herkese iyi geceler ve hayırlı kazançlar
Palpatinee
Member
**

Activity: 102
Merit: 25

View Profile
January 06, 2018, 09:44:17 PM

Ben kısacası hiç bir şekilde bu tarz sitelere bulaşılmaması lazım. Şu anda aktif siteler var zaten bunlar üzerinden işlem gerçekleştirilmesi gerekir. Yinede burada konu açılması lazımdı sonradan öğrenmemek gerekiyor böyle bir borsa var ise.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2968
Merit: 1479

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
January 06, 2018, 09:49:08 PM

Bu arkadaşlar hangi forumda olduklarının farkında değil herhalde. Bu ekosistemde iş yapan bir projeyseniz ilk tanıtım yapmanız gereken yer burasıydı, ama siz daha buranın varlığından bile birkaç üyeniz sayesinde haberdar olmuşsunuz. Bir işe girmeden önce işin inceliklerini öğrenmelisiniz. Buradan öğreneceğiniz çok şey var.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
evarlik.com
Newbie
*

View Profile
January 06, 2018, 09:56:38 PM

Syn Palpatinee,

İstediğiniz platformdan alış/satış yapmakta özgürsünüz.

Buradaki bütün üyeler uygun platformu seçerken kendi bilgi birikimi ve çıkarlarını düşünecektir. Biz üyelerimize bir hizmet sunuyoruz, onlarda bunu kendi çıkarları için kullanıyorlar.

Yukarıda bahsettiğim bu akli melekeler insana doğuştan gelir.

Zaten bu yorum kabiliyeti zayıf olanlar toplumda yer edinemez ve dışlanırlar. Daha ileri seviyeleri zaten zihinsel engelilik durumdur ki, bu kişilerin yorumları ve hatta işledikleri suçlar bile cezadan muaftır. Sadece belli koşullarda toplumdan uzak tecrit altında tutulmaları gerekir.

Zaten blockchain mimarisini anlayan herkesin ben akli melekelerinin yerinde olduğunu ve doğru karar verebileceklerini düşünüyorum.
BHSMC
Full Member

Activity: 188
Merit: 110

View Profile
January 06, 2018, 10:04:26 PM

Syn Palpatinee,

İstediğiniz platformdan alış/satış yapmakta özgürsünüz.

Buradaki bütün üyeler uygun platformu seçerken kendi bilgi birikimi ve çıkarlarını düşünecektir. Biz üyelerimize bir hizmet sunuyoruz, onlarda bunu kendi çıkarları için kullanıyorlar.

Yukarıda bahsettiğim bu akli melekeler insana doğuştan gelir.

Zaten bu yorum kabiliyeti zayıf olanlar toplumda yer edinemez ve dışlanırlar. Daha ileri seviyeleri zaten zihinsel engelilik durumdur ki, bu kişilerin yorumları ve hatta işledikleri suçlar bile cezadan muaftır. Sadece belli koşullarda toplumdan uzak tecrit altında tutulmaları gerekir.

Zaten blockchain mimarisini anlayan herkesin ben akli melekelerinin yerinde olduğunu ve doğru karar verebileceklerini düşünüyorum.

Ali Bey,

Basarilar diliyorum. Bu forum boyle kasinin ustunde goz var diyip linc edebiliyorlar. Siz isinize bakin, isinizi iyi yaptiginiz taktirde bir problem yasamayacagiz ve ileride mutlaka gorusecegiz. Smiley

Kolay gelsin.
torunf
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
January 06, 2018, 10:53:39 PM

Bilmediğiniz yerlere bulaşmayın. Hatta siteye bile girmekten uzak durun. Btc  fiyatlandıkça dolandırıcıların iyice gözleri karardı.

Aynen katılıyorum. Bilinmiyorsa bir sebep vardır zaten Smiley
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
January 06, 2018, 11:48:45 PM

Hayırlı olsun. Günümüzde yeni kurulan borsalar genelde insanları dolandırmak için kurulduğu için böyle yorumların olması gayet doğal. Açmış olduğunuz borsa zamanla güven kazandıktan sonra kullanıcı kitlesini de artırmış olacaktır.

Başarılar diliyorum.
sametsahin (OP)
Jr. Member
*

View Profile
January 07, 2018, 04:15:10 PM

Umarım bizleri şaşırtırsınız da ileride sizlerden güvenli ve icimiz bir rahat sekilde alısveris yapariz.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: