Bitcoin Forum
May 06, 2024, 09:23:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Ustawa o kryptowalutach  (Read 888 times)
Pilasu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 540
Merit: 265



View Profile
January 28, 2018, 10:25:59 PM
 #61

Nie musza kontrolowac BTC, wystarczy ze beda kontrolowac nasze rachunki, kantory krypto. Ktos zglebial jakas alternatywe? Konto bankowe w innym kraju itp?

 i Właśnie dlatego ludzie uciekają do kart prepaidowych ładowanych kryptowalutami. to jest  mozliwosc ominiecia naszego systemu chyba jedyna sensowna

Niestety visa się wycofała z serwowania usług dla crypto. Więc karty prepaid w europie nie działają. Miałem kartę z Wirex

Nic
1714987415
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714987415

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714987415
Reply with quote  #2

1714987415
Report to moderator
1714987415
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714987415

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714987415
Reply with quote  #2

1714987415
Report to moderator
1714987415
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714987415

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714987415
Reply with quote  #2

1714987415
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714987415
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714987415

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714987415
Reply with quote  #2

1714987415
Report to moderator
1714987415
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714987415

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714987415
Reply with quote  #2

1714987415
Report to moderator
8art33z (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 180
Merit: 103


Vault-Tec ⚡ Senior Engineer


View Profile WWW
January 29, 2018, 10:11:58 AM
Merited by ethergeek (2)
 #62

Zobaczcie, mówiłem, że coś się święci Sad https://www.bankier.pl/wiadomosc/Morawiecki-Zakazemy-kryptowalut-lub-je-uregulujemy-Nie-chcemy-kolejnego-Amber-Gold-7568737.html

.:: LepszySerwis.pl - montaż i serwis komputerów, laptopów koparek kryptowalut ::.
ethergeek
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 11


View Profile
January 29, 2018, 11:15:47 PM
 #63

Nie musza kontrolowac BTC, wystarczy ze beda kontrolowac nasze rachunki, kantory krypto. Ktos zglebial jakas alternatywe? Konto bankowe w innym kraju itp?

 i Właśnie dlatego ludzie uciekają do kart prepaidowych ładowanych kryptowalutami. to jest  mozliwosc ominiecia naszego systemu chyba jedyna sensowna

Na poziomie "codziennym" - OK, karty prepaidowe itd nawet mi pasują, oby więcej konkurencyjnych rozwiązań na rynku. Osobiście pasuje mi rozwiązanie co do którego wiem, że nikt mi go "z góry nie kontroluje" Wink

Jednak z nieco szerszej perspektywy, słabo się czuję, jako osoba przedsiębiorcza,  bądź co bądź schodząc do "finansowego podziemia" z obawy przed administracją własnego kraju... coś jest tu bardzo nie tak...
8art33z (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 180
Merit: 103


Vault-Tec ⚡ Senior Engineer


View Profile WWW
February 01, 2018, 11:43:26 AM
 #64

Jeszcze wracając do tematu ustaw. Jak na razie mining nie jest "nielegalny" ale podczas handlu na giełdzie każda transakcja musi być opodatkowana.

.:: LepszySerwis.pl - montaż i serwis komputerów, laptopów koparek kryptowalut ::.
raiderosik
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 101



View Profile
February 01, 2018, 02:26:29 PM
 #65

Nie musza kontrolowac BTC, wystarczy ze beda kontrolowac nasze rachunki, kantory krypto. Ktos zglebial jakas alternatywe? Konto bankowe w innym kraju itp?

 i Właśnie dlatego ludzie uciekają do kart prepaidowych ładowanych kryptowalutami. to jest  mozliwosc ominiecia naszego systemu chyba jedyna sensowna

Na poziomie "codziennym" - OK, karty prepaidowe itd nawet mi pasują, oby więcej konkurencyjnych rozwiązań na rynku. Osobiście pasuje mi rozwiązanie co do którego wiem, że nikt mi go "z góry nie kontroluje" Wink

Jednak z nieco szerszej perspektywy, słabo się czuję, jako osoba przedsiębiorcza,  bądź co bądź schodząc do "finansowego podziemia" z obawy przed administracją własnego kraju... coś jest tu bardzo nie tak...

to Niestety prawda, sama kontrola i rozliczanie się z zysku każdej transakcji którą 'chcą opodatkować" jest strzałem dla każdego uczciwego człowieka. Pytanie czy oficjalnie uznali kryptowaluty jako  walute bo jeśli nie to dlaczego mam rozliczać się z transakcji na giełdach w czyms czego sami nie uznają jako środek płatniczy.

Czy obecnie jakieś ciekawe karty polecasz? niestety mój ulubiony advcash jest w trakcie przerwy - bez kart;)

rybaplmcteam
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 127
Merit: 0


View Profile
February 02, 2018, 03:12:51 PM
 #66

Nie musza kontrolowac BTC, wystarczy ze beda kontrolowac nasze rachunki, kantory krypto. Ktos zglebial jakas alternatywe? Konto bankowe w innym kraju itp?

 i Właśnie dlatego ludzie uciekają do kart prepaidowych ładowanych kryptowalutami. to jest  mozliwosc ominiecia naszego systemu chyba jedyna sensowna

Na poziomie "codziennym" - OK, karty prepaidowe itd nawet mi pasują, oby więcej konkurencyjnych rozwiązań na rynku. Osobiście pasuje mi rozwiązanie co do którego wiem, że nikt mi go "z góry nie kontroluje" Wink

Jednak z nieco szerszej perspektywy, słabo się czuję, jako osoba przedsiębiorcza,  bądź co bądź schodząc do "finansowego podziemia" z obawy przed administracją własnego kraju... coś jest tu bardzo nie tak...

to Niestety prawda, sama kontrola i rozliczanie się z zysku każdej transakcji którą 'chcą opodatkować" jest strzałem dla każdego uczciwego człowieka. Pytanie czy oficjalnie uznali kryptowaluty jako  walute bo jeśli nie to dlaczego mam rozliczać się z transakcji na giełdach w czyms czego sami nie uznają jako środek płatniczy.

Czy obecnie jakieś ciekawe karty polecasz? niestety mój ulubiony advcash jest w trakcie przerwy - bez kart;)


Jestem na etapie testowania ale ponoć można wykorzsytać procesor płatniczy skrill do wplay w BTC a nastepnie przelaniu do jakiegos serwisu hazardowego badz cos tego typu i po jego obrocie tam , ponownym wplaceniu na skrill i przelaniu na kartę ( koszt 10 euro rocznie )
ethergeek
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 11


View Profile
February 02, 2018, 03:30:59 PM
 #67

to Niestety prawda, sama kontrola i rozliczanie się z zysku każdej transakcji którą 'chcą opodatkować" jest strzałem dla każdego uczciwego człowieka. Pytanie czy oficjalnie uznali kryptowaluty jako  walute bo jeśli nie to dlaczego mam rozliczać się z transakcji na giełdach w czyms czego sami nie uznają jako środek płatniczy.

Czy obecnie jakieś ciekawe karty polecasz? niestety mój ulubiony advcash jest w trakcie przerwy - bez kart;)

Jak dotąd szukałem czegoś głównie do:
- doładowania w krypto lub fiat
- takiego, zeby nie tylko płacić, ale też wyciągac gotówkę, robić przelewy
Czyli de facto czegoś, co zasymuluje konto osobiste.

Z tego co sprawdziłem sam:
- Revolut niebawem włączy natywną obsługe krypto (BTC, ETH, LTC)- jest mega tania, bo poza kartą nie płacisz za nic a prowizje od wymiany śmiesznie tanie. Gorzej jak będziesz chciał przelewy robić, bo konto jest w UK, więc zawsze jest to przelew międzynarodowy (chyba że w UK).
- Viabuy karta jest w FIAT (PLN lub EUR) ale bardzo wygodny interfejs (dostep z przeglądarki + apka na telefon - prawie jak konto Wink ) i można doładowywać BTC z prowizją 0,8% za doładowanie - zatem bardzo wygodna ale droga (założenie konta + 1 rok karty w sumie 375zł), cos za coś Smiley
- DiPoket - polecam najmniej - krypto nie obsługuje w ogóle, usability słabe a po każdym przelewie zadzwoni operator potwierdzić, czy na pewno chciałeś zrobić przelew Wink

Oczywiście wszystkie 3 obsługuje Mastercard - z tego co sie zdążyłem zorientować tylko Visa ma jakiś problem z prepaidami i krypto.

Na razie zostaję z Viabuy + Revolut ale oczy szeroko otwarte Smiley
raiderosik
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 101



View Profile
February 06, 2018, 02:24:33 PM
 #68

@ethergeek
mistertango (Litewski, wysyłają kartę można ładować Krypto)

sprawdze te 2 twoje opcje dzięki!

ethergeek
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 11


View Profile
February 07, 2018, 07:57:59 PM
 #69

@ethergeek
mistertango (Litewski, wysyłają kartę można ładować Krypto)

sprawdze te 2 twoje opcje dzięki!

Dzięki! też sprawdzę mistertango Smiley
lunabit
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
February 09, 2018, 01:05:32 AM
Last edit: February 09, 2018, 01:30:49 AM by lunabit
 #70

powie mi ktoś, jak obecnie wprowadzić kapitał uczciwie zarobiony do crypo, żeby zminimalizować później problemy z US? bitstamp, bitfinex, jakaś polska giełda bez wymaganej weryfikacji, kantor, exmo, f2f?

Najlepiej chciałbym przelewem, aby później mieć dowód zakupu i zaliczyć to do kosztów uzyskania przychodu
wgd
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1815
Merit: 1005


View Profile
February 09, 2018, 09:31:19 PM
 #71

powie mi ktoś, jak obecnie wprowadzić kapitał uczciwie zarobiony do crypo, żeby zminimalizować później problemy z US? bitstamp, bitfinex, jakaś polska giełda bez wymaganej weryfikacji, kantor, exmo, f2f?

Najlepiej chciałbym przelewem, aby później mieć dowód zakupu i zaliczyć to do kosztów uzyskania przychodu

Kup na polskiej gieldzie, bitmarket, bitbay proste ;] kantory sa raczej lipne pomijajac kwestie wielkich prowizji jakie sobie licza Smiley


            ▄██▄▄
        ▄▄█████████▄
    ▄▄████████████████▄▄
 ▄▄██████████████████████▄▄
 ▀█████████▀▀   ▀▀████████▀▀
█▄▄ ▀▀█▀▀           ▀▀█▀ ▄▄██
█████▄     ▄▄███▄▄     ██████
██████    ▄▀▀███▀▀▄    ██████
██████    ███▄ ▄███    ██████
██████    ████ ████    ██████
██████     ▀▀█ █▀▀     ██████
███████▄▄              ██████
██████████▄▄    ▄▄     ██████
 ▀▀██████████▄▄███     ███▀▀
     ▀████████████     ▀
        ▀█████████
           ▀▀██▀
 
qortal

Decentralized Internet
Infrastructure of the Future
 
████████████
           ▄▄██████▄▄                       ▄▄█████▄▄
     ▄▄█████████████▄▄                ▄▄█████████████▄▄
   ██████████▀▀█████████▄          ▄██████████████▀▀▀████▄
   ████▀▀         ▀▀ ████          █████████▀▀▀     ▄█████
   ███               ▀███          ████▀▀          ▄██████
   ██▀   ▄███  ███    ███          █████▄▄         ███████
   ██    ▀██▀  ▀█▀    ▀██          █████████▄     ████████
   ██  ▀▄▄       ▄▄█▀ ▄██          ██████████▄   █████████
   ▀███▄▄██████████▄▄███▀   ▄▄▄▄   ▀███████████▄▄████████▀

██▄▄  ▀█████████████▀▀  ▄▄████████▄▄  ▀▀█████████████▀▀  ▄▄███
█████▄▄   ▀█████▀▀   ▄▄███████████████▄   ▀▀█████▀▀   ▄███████
▀████████▄▄  ▀   ▄▄████████▀▀  ▀▀████████▄▄   ▀   ▄▄████████▀▀
   ▀▀████████▄▄████████▀▀  ▄▄██▄▄  ▀▀████████▄▄▄█████████▀
       ▀▀██████████▀▀  ▄▄██████████▄▄  ▀▀████████████▀▀
           ▀▀██▀▀  ▄▄███████████▀▀▀████▄▄ ▀▀█████▀▀
                   ████▀▀█████▀      ▀███
                   ████▄  ▀▀▀█      ▄████
                   ████  ▀          █████
                   █████▄          ▄█████
                   ██████▄        ▄██████
                   ████▀        ▄████████
                    ▀▀████▄▄▄█████████▀▀
                         ▀▀██████▀▀
 
████████████
 
     ▄▄▄██▄▄▄
▄▄██████████████▄▄▄
▀▀████████████████▀
   ▄ ▀▀████▀▀ ▄ ██
   ██▄▄    ▄▄██ ██
   ████████████ ██
    ██████████  ▀▀
     ▀▀▀▀▀▀▀▀
 
QORTAL PROJECT WIKI

   
██▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀▀▀▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀█
█ █▀▀▀█   █▀ ▄██████▄ ▀█   █▀▀▀█▄ █
██▄   █▀▀  ██▀  █   ▀██ ▀▀██   ██▀█
█ █████   ██    █     ██   █████  █
██▀   █▄▄ █   ▄███▄    █ ▄██   ██▄█
█▀█▄▄▄█   █   ▀███▀    █   █▄▄▄█▀ █
█ █  ▀█▄▄ ██    █      █  ▄█▀▀▀█▄ █
███  ▄█▀▀  ▀██▄ █ ▄▄   █ ▀▀█   ██▀█
█ █▀▀██   █▄  ▀███▀█   █   ██▀▀█  █
███   █████    ▄▄  █  ▄█ ███   ████
█ █▄▄██   ██▄▄█▀   █▄██▀   █▄▄▄█  █
██▄▄▄▄█▄▄▄█▄▄▄▄█▄▄█▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄█▄▄█
 
QORTECTOR

Obtain a QORTector Device...
Enjoy Free Internet... eventually.
  ....JOIN....
caex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 824
Merit: 512



View Profile
February 10, 2018, 03:41:11 PM
 #72

Jak polski rząd walczy z kryptowalutami oto następny bank zamyka konta polskim giełdom krypto teraz mBank.Przypuszczam że w takim tempie do końca tego roku lub jeszcze wcześniej żaden bank nie będzie obsługiwał giełd związanych z krypto Undecided
https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/mbank-zamyka-konta-za-handel-kryptowalutami/0twycmk
cryptoair32
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
February 13, 2018, 10:51:20 PM
 #73

Ciekawe jest też nowa interpretacja US... https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/jak-rozliczyc-podatek-z-kryptowalut-w-pit-jest-zmiana/z30sfew
raiderosik
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 182
Merit: 101



View Profile
February 14, 2018, 01:25:05 PM
 #74


Ta ustawa jawnie mówi że prawo działa tylko dla rządzących i to my musimy im wszystko udowadniać jak zawsze....

biba67
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 5


View Profile
February 15, 2018, 09:52:13 PM
 #75

Jeszcze wracając do tematu ustaw. Jak na razie mining nie jest "nielegalny" ale podczas handlu na giełdzie każda transakcja musi być opodatkowana.

Na Ukrainie to samo dawno temu zostałoby zalegalizowane za kryptowaluty, gdyby zrozumiały, jak pobierać podatki. Mam nadzieję, że stanie się to wkrótce i nie będę musiał zastanawiać się nad legalnością.

▰▰▰▰ GLITZKOIN ▰▰▰▰
▰▰▰▰ PIONEERING THE DIAMOND BLOCKCHAIN ▰▰▰▰
https://www.glitzkoin.com/
XbladeX
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1302
Merit: 1002



View Profile
February 16, 2018, 11:39:48 AM
 #76

***
Ta ustawa jawnie mówi że prawo działa tylko dla rządzących i to my musimy im wszystko udowadniać jak zawsze....

Czuje coś chłopaki po kościach że KAZDY z nas będzie miał wyjątkowe szczęście w kopaniu MONERO solo niebawem Cheesy

 i będzie sprzedawał co wykopał hahaha : )...

No cóż naprawdę szkoda tych naszych rządzących ludzie uciekną w szarą strefę a branża która mogła powstać ominie ten kraj szerokim łukiem.
Dodatkowo jak ktoś bedzie chcial sprzedać w EU to w Niemczech po roku 0% zapłaci podatku.
Polak jak zawsze mądre po szkodzie.
Jak najmem mieszkań, akcyzą na wóde...


Jeżeli będa bardziej dokręcać śrubę to NIKT w Polsce nie rozliczy kryptowalut.
Aby sobie "legalnie" sprzedać to bedzie trzeba uciec do Panamy konto w banku zalozyc i kartę Visa Smiley,
najlepeij przez parę lat potem do kraju nie wracać i w nim w nic nie inwestowac jeszcze się US dojebie skad masz kasę.

Request / 26th September / 2022 APP-06-22-4587
caex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 824
Merit: 512



View Profile
February 16, 2018, 12:01:26 PM
 #77

***
Ta ustawa jawnie mówi że prawo działa tylko dla rządzących i to my musimy im wszystko udowadniać jak zawsze....

Czuje coś chłopaki po kościach że KAZDY z nas będzie miał wyjątkowe szczęście w kopaniu MONERO solo niebawem Cheesy

 i będzie sprzedawał co wykopał hahaha : )...

No cóż naprawdę szkoda tych naszych rządzących ludzie uciekną w szarą strefę a branża która mogła powstać ominie ten kraj szerokim łukiem.
Dodatkowo jak ktoś bedzie chcial sprzedać w EU to w Niemczech po roku 0% zapłaci podatku.
Polak jak zawsze mądre po szkodzie.
Jak najmem mieszkań, akcyzą na wóde...


Jeżeli będa bardziej dokręcać śrubę to NIKT w Polsce nie rozliczy kryptowalut.
Aby sobie "legalnie" sprzedać to bedzie trzeba uciec do Panamy konto w banku zalozyc i kartę Visa Smiley,
najlepeij przez parę lat potem do kraju nie wracać i w nim w nic nie inwestowac jeszcze się US dojebie skad masz kasę.
A myślisz że już tak nie jest.Osoby z naprawdę zasobnym portfelem które obracają konkretną kasą na krypto już dawno transferują środki do rajów podatkowych żeby obejść durne przepisy.A to wszystko przez 500+ inne pierdoły a dziurę w budżecie trzeba czymś zakleić wcześniej w kwietniu tego roku była ustawa hazardowa(bo za mało było)a teraz wzięli się za krypto i nasze biedne giełdy to konto zablokować to inna kłoda pod nogi.DOBRA ZMIANA! dziady cholerne...
XbladeX
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1302
Merit: 1002



View Profile
February 16, 2018, 12:23:37 PM
 #78


***
A myślisz że już tak nie jest.Osoby z naprawdę zasobnym portfelem które obracają konkretną kasą na krypto już dawno transferują środki do rajów podatkowych
***

Na pewno dzieki przychylnemu podejciu polskich władz każdy marzy rozliczyć się w PL.
Do pewniej granicy masz gotówke i flying atom. tak do 100k pln
najgorzej jest przy kwocie 100k-1m pln tu może zabawa DG wchodzić ale przy polskim prawie i podejściu do watu to strach jak holera bo interpretacja moze się zmienić.
Przy 1m PLN+ to raje podatkowe bez CRS  Wyspy jak Seszele Panama gdzie ciężko wyciągnąć dane klientów.

Nie pierwszy i nie ostani raz gówno zarobią na swoim podejściu jak z hazardem.
A jak już Ci najwięksi sie przyzwyczają, że optymalizacja przez raje jest lepiej to nie wrócą z ta kasą do Polski.

Ja już chyba nic oficjalnie nie wyciągnę, prędzej wyjadę w pizdu do Panamy pomieszkam z rok dwa sprzedam wtedy wrócę albo i nie.
To co teraz odpierdala Morawiecki to jest rzeź baranów w próbówce : )

Request / 26th September / 2022 APP-06-22-4587
Golempl
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile WWW
February 16, 2018, 10:11:53 PM
 #79

Działa jeszcze jakiś serwis co wydaje plastikowe karty crypto mastercard itp ?
DivecoLogistics
Copper Member
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 1


View Profile WWW
March 29, 2018, 01:35:26 AM
 #80

Nie tylko Polska próbuje coś zdziałać z kryptowalutami, należy jednak pamiętać, że u nas nie Chiny - komuna skończyła się dawno temu, a rząd będzie miał ogromne problemy z regulacją i kontrolą rynku kryptowalut. Za wysokie progi, nie będą przecież ścigać każdego Kowalskiego, który wpłacił przysłowiową stówkę i kupił za nią Bitcoina - to niewykonalne, tym bardziej, że poza polskimi giełdami są tysiące innych Wink.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!