Bitcoin Forum
May 16, 2024, 02:46:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  
Author Topic: BTCTurk'de Ethereum'un ucuz satılması  (Read 1046 times)
xumit
Full Member

Activity: 406
Merit: 102

View Profile
May 09, 2018, 04:52:24 PM

Farketmeden bende satıyordum btctürk te bügün büyük miktar ether tl  lazımdı sonradan fark ettim
Killermoney35 (OP)
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
September 01, 2018, 08:01:57 PM

ya bizim topluluk gerçekten mal mı bana öyle geliyor anlamıyorum arkadaş eth olmuş 300 dolar, dolar kuru gir nereye bakarsan bak 6,55 TL.yani 1965 lira olması gereken eth fiyatı 1845 liradan işlem görüyor. heralde zamanında bedava falan aldı bu satan arkadaşlar.ben emiri 1965 e koydum bekliyorum bakalım
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
September 01, 2018, 08:41:04 PM

Türk borsları ile yabancı borsalar arasında çok ciddi arbitraj fırsatı oluyor bazen ancak bunu değerlendirmekte ayrı mesele ayrıca çok yorucu bir süreç. Genelde takip ettiğim akdarıyla TR düşen trend de geç tepki veriyor.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
September 01, 2018, 09:51:40 PM

Tamamen alıcı ve satıcıyla alakalı gibi görünen bir işlem bu ama btcturk'te buna müdahale ediyodur eminim ki etmese yükselir çünkü adamlar ordan kazanıyorlar birazda ucuzdan alıyolar her zaman aynı borsayı kullanmıyorum fiyat nerde yüksekse oraya geçiyorum
Wabisuke
Jr. Member
*

Activity: 226
Merit: 5

View Profile
September 01, 2018, 11:20:30 PM

Baya saçma değil mi burada satmam başka yöntem ararım.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
September 02, 2018, 08:11:00 AM

Tamamen alıcı ve satıcıyla alakalı gibi görünen bir işlem bu ama btcturk'te buna müdahale ediyodur eminim ki etmese yükselir çünkü adamlar ordan kazanıyorlar birazda ucuzdan alıyolar her zaman aynı borsayı kullanmıyorum fiyat nerde yüksekse oraya geçiyorum

bence saçma nasıl müdahale edecek ki en fazla sahte emirler girip fiyatı aşağı ya da yukarı çekerler ama zaten aldıkları komisyon belli etheri ucuza satmak onlara kar ettirmez pahalı satsa kar ederler

grandepl
Newbie
*

Activity: 65
Merit: 0

View Profile
September 02, 2018, 03:46:57 PM

bunun en büyük nedeni btcturk kullanıcıları ethereum'dan vazgeçiyor olması. tam bir arbitraj fırsatı aslında. buradan eth satın alıp hodl takılabilir ya da hemen başka borsalarda satış işlemi yapabilirsiniz.
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 1

View Profile WWW
September 02, 2018, 03:53:17 PM

vay arkadaş ne güzel dönemmiş. eth 1100 civarında dolar 3 küsürlerde. eth tekrar o seviyeye gelir de doları zannetmiyorum.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
September 02, 2018, 06:58:36 PM

Cevapları her daim aynı;  kullanıcılar belirliyor fiyatı. Aslında dış borsalara endexli çalışan bir borsa yapacaksın, patlatacaksın bir tanede sağlam bot sürekli piyasa hareketlerini takip edip ona göre borsa fiyatlarını dengeleyen. Bak o zaman kimse şikayet ediyor mu? Hatta dış borsa kadar kullanıcı toplarsın hacim yaratırsın.
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
September 02, 2018, 07:25:39 PM

Bence farkında değillerdir. Orada hesabı varsa başka borsa kullanmıyorsa veya hesap açmadıysa o fiyattan satıyordur yada acil nakite ihtiyacı vardır. Ondan dolayı olabilir.

adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
September 02, 2018, 07:30:28 PM

Bence farkında değillerdir. Orada hesabı varsa başka borsa kullanmıyorsa veya hesap açmadıysa o fiyattan satıyordur yada acil nakite ihtiyacı vardır. Ondan dolayı olabilir.

Dediklerinize katılıyorum. Bence düşük miktardan ethereum'u almıştır. Dediğiniz gibi acil paraya ihtiyacı olduğunda onu gözden çıkartmıştır.
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
September 02, 2018, 10:10:14 PM

Halkbank olayından sonra bunları konuşmamız hafif geliyor btctürk hiç yoktan devletin kamu teşekküllü bankası değil
chaskes
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
September 02, 2018, 11:50:15 PM

arbitaj için çok iyi fırsat olabilir parası olana. Bende tam olarak böyle düşünüyorum ancak yinede garip bir olaymış gibi geldi , kesin nedenini bilen birileri varsa , yazabilir mi ?
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
September 05, 2018, 09:37:21 PM

tamamen bizimle alakalı olduğunu düşünüyorum ama bi ihtimal borsa fiyatı baskılıyorda olabilir.acil ihtiyacınız yoksa değerinin altında satmanızı tavisye etmem ama satmanız gerekn durumlarda diğer borsalala fiyatı karşılaştırıp satmanız yararınıza olacaktır.veya aynı eth i usdt veya btc ye çevirip satsam ne kadar eder diye bi hesap yapabilirsiniz.bazen işe yarıyor Wink
BuyBitcoinTR
Member
**

Activity: 196
Merit: 29

W12 – Smart contract technology for business for b

View Profile
September 05, 2018, 09:42:50 PM
Merited by iccel (1)

Bunun bir nedeni satıcının eth/dolar fiyatını tl/dolar kurunu umursamadan fiyat vermesi, diğer nedeni de alıcıların doğal olarak düşük order girmesi ve ihtiyacı olan adanın o fiyata satmak zorunda kalması.
Bu 2 nedenin doğan düşüşe en büyük etken de borsa hacminin az olması bence.

elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
September 06, 2018, 03:00:36 AM

Alan yok satan yok demekki sesrbest piyasa isteyen istediği fiyata alıp satıyor bundan rahatsız olamayız satışla alış arasında pek bir fark yok ondan eşit gibi duruyor durumlar avantajlar ve dezavantajlar bunlardan dolayı bir şey diyemiyorum

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
September 06, 2018, 04:53:20 AM

Vay be konu açıldığında 1130 dolarmış Eth şimdi 228 dolar.Bu piyasa da 1131 dolardan alanlar büyük zarara uğramış.Görünen o.Çöküş son hızıyla devam ediyor.Dha nereye kadar çöker belli değil.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
September 06, 2018, 06:14:58 AM

Vay be konu açıldığında 1130 dolarmış Eth şimdi 228 dolar.Bu piyasa da 1131 dolardan alanlar büyük zarara uğramış.Görünen o.Çöküş son hızıyla devam ediyor.Dha nereye kadar çöker belli değil.

ETh konularında yazıyorsun devamlı Smiley . Sen de eth tutanlardan mısın? Maalesef eth bizi ters köşe yaptı düşmez dediğimiz yere kadar düştü.  Umarım çıkmaz dediğimiz yere kadar da çıkar.
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
September 06, 2018, 06:43:43 AM

Nakit akışı azaldığı müddetçe alım gücü azalır bu da fiyata yansır ve ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Ülkemizde likidite sıkıntısı var kimse inkar edemez. Aslında bu dönemlerde elinizde para varsa alım yapmak karlı olur. İlerleyen zamanlarda güzel para kazandırır.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
Btcturk.com
Sr. Member

Activity: 669
Merit: 318

Kriptopara Alım Satım Platformu

View Profile WWW
September 06, 2018, 08:13:39 AM

Merhaba, BtcTurk, kullanıcıların verdiği emirleri eşleyen bir platformdur. Teknik olarak BtcTurk'ün yaptığı şey kullanıcıların verdiği emirleri kabul etmek ve birbiriyle örtüşen emirleri eşleyerek takas emirlerini gerçekleştirmekten ibaret.

BtcTurk herhangi bir yazılım aracılığıyla (bot ile) otomatik olarak fiyat ayarlaması yapmıyor, hesap açıp alım satım emirleri vermiyor. Gerçekleşen emirlerin tamamı kullanıcılar tarafından verilen, piyasa, limit ve stop limit emirlerinden oluşuyor.

"Ethereum'un ucuza satışı" sadece BtcTurk kullanıcılarının BtcTurk'te Ethereum cüzdanlarına transfer ettikleri Ethereum'ları düşük fiyattan satış emri vermesiyle gerçekleşen bir durum. Bu durum sadece Ethereum'da değil diğer tüm kripto para alım satım işlemlerinde de geçerli.

Global fiyatlarla BtcTurk'teki fiyatları kıyaslarken global pazarın işlem hacmi, market büyüklükleri ve gün içerisinde gerçekleşen işlem adetlerinin birbirinden farklı olduğunu da dikkate almanızı rica ederiz.

Yeterli alıcı olduğunda fiyat global fiyata yaklaşır ve hatta üzerine çıkabilir ancak yeterli alıcı yoksa fiyat global fiyattan düşük olabilir. BtcTurk'te fiyatı belirleyen arz talep dengesidir. Talep arttıkça fiyat yükselir, talep azaldıkça fiyat düşer.

BtcTurk - Kolayca Bitcoin Al Sat https://www.btcturk.com YENİLENDİ
BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  

Jump to: