Bitcoin Forum
April 25, 2024, 09:12:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Çöküş Senaryoları (Ocak-Şubat 2018)  (Read 1151 times)
m3hm3t
Member
**

Activity: 133
Merit: 15

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
January 15, 2018, 04:15:57 PM

BTC'nin yakın dönemdeki yeri bence 13-15K aralığı olacak. Sürpriz düşüşlerde 12, sürpriz çıkışlarda 16 görecek ama aşağısı veya yukarısı olmayacak. Altlar haddinden fazla güçlendi BTC'ye nazaran ve artık herkes altlarla şansını deniyor. BTC'nin işi ciddi anlamda zora girdi.

Neye dayanarak zora girdi?
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
January 16, 2018, 10:59:08 AM

BTC'nin yakın dönemdeki yeri bence 13-15K aralığı olacak. Sürpriz düşüşlerde 12, sürpriz çıkışlarda 16 görecek ama aşağısı veya yukarısı olmayacak. Altlar haddinden fazla güçlendi BTC'ye nazaran ve artık herkes altlarla şansını deniyor. BTC'nin işi ciddi anlamda zora girdi.

Neye dayanarak zora girdi?

Arkadaş piyasada yeni sayılır (üyelik tarihine bakarsak), BTC'nin daha önce neler yaptığını bilmiyor çok. Şimdiki piyasaya göre yorum yapıyor sanırım.

BTC bu piyasada hala kraldır. Kral ölürse diğerleri de ölür. BTC altcoinleri toz edecek güce hala sahip. Yakında BTC kükremeye başlar tekrar.
jungufle
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
January 16, 2018, 11:17:22 AM

ciddi bir çöküş mü başlıyor yoksa keriz silkeleme mi
algodeny
Member
**

Activity: 61
Merit: 10

View Profile WWW
January 16, 2018, 05:27:31 PM

Acemi sallama operasyon var.
m3hm3t
Member
**

Activity: 133
Merit: 15

~ Fortuna Favet Fortibus ~

View Profile
January 16, 2018, 05:51:31 PM

Botlar devrede kanımca.. 1200 coinin aynı anda düşmesi pek mantıklı değil,Exchange siteleri işini iyi biliyor,güçsüzleri eleyip yakında yükselişe geçeceğini umuyorum. Tahminim 20 Ocak Cumartesi günü eski pozisyonuna tekrar döneceğidir.

"Başkaları umutsuzca satıyorken almak, başkaları açgözlülükle alıyorken satmak büyük bir cesaret gerektirir ve en büyük kazancı sağlatır."

"Karamsarlık doruğa ulaştığında alım zamanı gelmiş demektir."

Sir John Templeton.
finbad
Full Member

Activity: 215
Merit: 100

View Profile
January 16, 2018, 06:53:37 PM

Boğa Mevsimi sona erdi. Ayı piyasası moduna sert geçiş yaptık. Kesinlikle her yükselişin bir düşüşü, her hızlı yükselişin de bir çöküşü varmış. Kayıplar bunu öğretti. Bugün kırılma günü yaşadık. Devam etmez kısa zamanda ters hareket gelir umarım. Çöküş altlarda başladı BTC ye sıçradı.
AmcaBey
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
January 16, 2018, 07:23:18 PM

Biz bittik beyler. Bu lanet BTC artık 1 ay daha zor toplarlanır. Toparlansa bile 16 binleri görmesi ve zıplaması zor. Parasını kurtaran kaçsın. Ben yandım siz yanmayın.
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
January 16, 2018, 07:33:01 PM

Ocak ayında düşüş bekliyordum öylede oldu şimdi koin alma fırsatı al yaza kadar unut Wink

BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 16, 2018, 07:33:25 PM

Piyasa güzel bir düşüş sezonuna girecek diye düşünüyorum. Fakat bu süreçte birçok coin ayakta kalacak. Başı ETH çekecek. Zaten son yükselişten önce aralıksız 6 ay boyunca düşüş trendindeydi. Şimdi uyandı ve kendine geldi. BTC düşerken bile ETH'nin ayakta kalacağını düşünüyorum.
decano
Full Member

Activity: 316
Merit: 100

View Profile
January 16, 2018, 08:13:52 PM

Ethereum iyi dayandı. Helal olsun Vitalik'e. 1000 dolar destek seviyesini korudu. BTC fiyatı daha esnek hareket etti. Geçen senede bugünlerde Ocak ayı içerisinde benzer piyasa koşulları vardı. Piyasa kendini tekrar etti.
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
January 16, 2018, 08:35:34 PM

Bence sanırım bu yükselişten sonra gelen bu çöküş baharın başlangıcı olacaktır.Daha önceki yılların verilerine baktığımızda bu çok daha net gözüküyor.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
January 16, 2018, 10:20:50 PM

Eğer bir çöküş olacaksa ki kuvvetle ihtimal olacak, biraz daha zaman var diye düşünüyorum. Bir takım dengeler değişecek. Örneğin ethereum'un kendi başına ayakta kalması ciddi beklentilerimden. Son 1-2 BTC dumpında bunu hissettik zaten. LTC için 1/4 BTC planları tutmayacak, eski günlerine de dönemeyecek belki ama yerini sağlamlaştıracak. Ripple bir takım garip hareketler yapabilir ama şu anda tablodaki yerinden memnun değilim ben. Birkaç coin/token daha var düşündüğüm ama kalıcı bir hareket yapacakları bir dönemde değiller bence.

Sonrasında olay BTC ile başlar. Güzel bir dump yer, arkasından rahatlar, bir daha dump yer, oradan pumplanır ve ardından free fall...

===> Şu an buradayız.

Panik satış noktası 7-8 bin dolar civarı başlar diye düşünüyorum. Eğer oradan da aşağı inecekse bu sefer altları da alır yanına, bu sefer dip yok. Süre de yok. Ama nihai dibi kısa vadede görmez, panik satışlarının ardından ayakta kalacak çok holder var. Onlarla birlikte ralize ola ola inmeye devam eder. Yeni planlar yapılıp hazırlıklar tamamlana kadar da saçma sapan bir yerlerde salınıp durur.

...
Sonrasında olay BTC ile başlar. Güzel bir dump yer

===> Şu an buradayız.

arkasından rahatlar, bir daha dump yer, oradan pumplanır ve ardından free fall...
Panik satış noktası 7-8 bin dolar civarı başlar diye düşünüyorum
...
tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
January 16, 2018, 10:30:36 PM

Bu düşüş ne zamana kadar sürer bilmiyorum ama bitcoin vereceği tepki önemli, ether dik durmalı yoksa yoksa altcoinleri büyük bir bölümü uzun süre kendine gelemeyebilir.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
alaaddin
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
January 16, 2018, 10:37:16 PM

9,600 ler konuşuluyor iken an itibariyle 9,100 dolaylarında Çin ve Güney Korede artırılması beklenen kısıtlama ve Abd ninde senfoniye dahil olması alım devletlerin "pastadan pay alma" yarışının bir güzel bir örneği.Panik yapmayın
neCrypto
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
January 17, 2018, 01:05:31 PM

Malumunuz son haftalarda yaşadığımız yükselişler ile Boğa Mevsiminin doruklarındayız.
Ancak her yükselişin bir düşüşü,
Her hızlı yükselişin de bir çöküşü vardır.

Piyasadaki kar oranları ve hızı arttıkça, daha kırılgan ve hassas olmaya başlıyor durum.
Hatta bence şuan fazlasıyla kırılgan bir aşamadayız.

Neredeyse 4x yapmayan coin kalmadı diyebiliriz.
Doge'nin bile sahipleri hayretler içersinde piyasa değerini izliyor (1 milyar dolar)

Bir kırılma yaşacağımız aşikar. Bu böyle devam etmeyecek, etmemeli...

Sizce yaşayacağımız kırılma nasıl, ne zaman olur? Sonuçları ne olur, ne kadar sürer...
Ayılar ne zaman uyanacak?
Yorumlarınızı alalım.

Çöküş önce altlarda başlayıp, para akışı BTC'ye mi geçer önce?
Yani önce altlar düşer, btc yükselir, ordan para usd'ye mi geçer?
Ne kadar güzel tespitte bulunmuşsunuz. Bu ileri görüşünüzden dolayı kutluyorum. Tahminde bulunmak gerekirse;
8500 civarlarından destek alır, bir müddet daha 10-12 arasında gider gelir ve sonra sert yükseliş yapar diyorum
costimes
Jr. Member
*

Activity: 59

View Profile
January 17, 2018, 02:48:11 PM

Çöküş altlarda başladı. Çıkış altlara talebin artması ile gelecek.
iconista
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
January 17, 2018, 03:52:27 PM

Bu günden sonra konuyu başlatan arkadaşımızın takipçisi olacağım.  Harika tespitler, süper zamanlama.
blablablabla
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
January 17, 2018, 04:12:56 PM

Zamanlama iyi görünüyor ama bence düşme tespitleri bu günlere denk geldi. Düşüş sürecini ne zaman başlayacağı belli değildi. Şansa tespitinin hemen ardından gelmiş. Çok da önemli değil. Arkadaşın herkes gibi yanıldığı anlar vardır.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 271

View Profile
January 17, 2018, 07:20:05 PM

Bu çöküş bir süre daha devam edebilir bence de. Bir hafta önce dolara geçen arkadaşlar çok sanslı. Şimdi onlar için alttan toplama fırsatı oldu. Birkaç hafta sonra toparlanmaya başlayacağını umuyorum piyasanın.
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
January 17, 2018, 07:47:45 PM

Tabiki büyük bir yükseliş gördük ve sürekli arttı arttı sonunda ise büyük bir kırılma yaşandı açıkcası ben bu kadar büyük olacağını tahmin etmiyordum
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: