Bitcoin Forum
May 05, 2024, 07:47:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Çöküş Senaryoları (Ocak-Şubat 2018)  (Read 1154 times)
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
January 07, 2018, 12:22:30 PM
Merited by BitcoinTurk (5)

Malumunuz son haftalarda yaşadığımız yükselişler ile Boğa Mevsiminin doruklarındayız.
Ancak her yükselişin bir düşüşü,
Her hızlı yükselişin de bir çöküşü vardır.

Piyasadaki kar oranları ve hızı arttıkça, daha kırılgan ve hassas olmaya başlıyor durum.
Hatta bence şuan fazlasıyla kırılgan bir aşamadayız.

Neredeyse 4x yapmayan coin kalmadı diyebiliriz.
Doge'nin bile sahipleri hayretler içersinde piyasa değerini izliyor (1 milyar dolar)

Bir kırılma yaşacağımız aşikar. Bu böyle devam etmeyecek, etmemeli...

Sizce yaşayacağımız kırılma nasıl, ne zaman olur? Sonuçları ne olur, ne kadar sürer...
Ayılar ne zaman uyanacak?
Yorumlarınızı alalım.

Çöküş önce altlarda başlayıp, para akışı BTC'ye mi geçer önce?
Yani önce altlar düşer, btc yükselir, ordan para usd'ye mi geçer?

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
yilmazsatti
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
January 07, 2018, 12:31:50 PM

yeni başlayanlar bile iota gibi medyadan duyduğu alt ocinlere girdi.  sadece btc yi yükselterek altları düşürmek işlerine gelmez diye düşünüyroum. çünkü dolar bazında kayıplar olmayacaktır. 

diğer senorya hiç bri şey olmaz istikrar bir süre daha devam eder. çekimser yatırım yapanlar güven duyar ve eldeki avultakini yatırır. daha fazla hacim toplanır ve darbe o zzaman gelir.

sadece aklımda gelen olası komplo teorileri. sonuçta balina para ile beslenir.
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
January 07, 2018, 12:37:20 PM

2018 berektli geldi resmen çok iyi artış sağladı birçok coin.Bence nakite dönmek için iyi bir zaman duruyor en azından gelen bi dump dalgasında fazla üzülmemiş oluruz o yüzden bugün bi miktar nakite döneyim ETH satacaktım ama borsalarda ucuz diye satmadım bekletiyorum.Haftaiçi fiyatlar normale dönünce satmayı düşünüyorum
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
January 07, 2018, 01:04:32 PM

şu altlar bu şekilde güçlendikçe artık altlara dokunmak bile istemiyorum. btc yeterince yükseldi zaten 1 yılda x17 az değil. az daha bu şekilde devam eder insanlar biraz daha kazanır. sonra bu btc yine ters köşeye yatırır gibi. işte sıkıntı ne zaman. daha ne kadar devam edecek bu altların yükselişi.

yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
January 07, 2018, 05:14:10 PM

BTC'nin yakın dönemdeki yeri bence 13-15K aralığı olacak. Sürpriz düşüşlerde 12, sürpriz çıkışlarda 16 görecek ama aşağısı veya yukarısı olmayacak. Altlar haddinden fazla güçlendi BTC'ye nazaran ve artık herkes altlarla şansını deniyor. BTC'nin işi ciddi anlamda zora girdi.
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 07, 2018, 05:30:15 PM

ap açık belliydi zaten ben mart ayı içersinde bekliyorum o meşhur sağlam düşüşü ama sene sonuna yine fırlayacağını tahmin ediyrum

Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
January 07, 2018, 05:39:14 PM

BTC 20K olur sonra çöküş başlar . Kısa vadeciler büyük bir yıkım yaşar. Ama uzun vadeciler izlemeye devam eder.

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
January 07, 2018, 06:16:47 PM

herkeste bır altcoın cokus senaryosu var .ınsanların para kaybetcek olmasını neden bukadar ıstıyorsunuz .anlamadım gıttı.. 4 katı dussun mıllet batsın ne guzell.elınde btc olanlar sade altcoınlere saldırıyor su sıralar duscek duscek dıyee....ınsaallah o senaryo buyuk cokusle geerceklesmezde (sızlerde sade sana degıl dedıgım) sizlerde sevınemezsınız
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
January 07, 2018, 06:19:19 PM

Çok ciddi bir düzeltme zamanı geldi gibi geliyor. Aslına bakılırsa BTC bir düzeltme yaşadı ve olması gereken aralığa geldi bence. Şimdi düzeltme mevsimi altlarda gibi. Son 1 ayda altlar uçtu gitti. BTC'ciler piyasanın en az risk seven grubu oldu bi anda Cheesy

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
January 07, 2018, 07:33:33 PM

Eğer bir çöküş olacaksa ki kuvvetle ihtimal olacak, biraz daha zaman var diye düşünüyorum. Bir takım dengeler değişecek. Örneğin ethereum'un kendi başına ayakta kalması ciddi beklentilerimden. Son 1-2 BTC dumpında bunu hissettik zaten. LTC için 1/4 BTC planları tutmayacak, eski günlerine de dönemeyecek belki ama yerini sağlamlaştıracak. Ripple bir takım garip hareketler yapabilir ama şu anda tablodaki yerinden memnun değilim ben. Birkaç coin/token daha var düşündüğüm ama kalıcı bir hareket yapacakları bir dönemde değiller bence.

Sonrasında olay BTC ile başlar. Güzel bir dump yer, arkasından rahatlar, bir daha dump yer, oradan pumplanır ve ardından free fall...

Panik satış noktası 7-8 bin dolar civarı başlar diye düşünüyorum. Eğer oradan da aşağı inecekse bu sefer altları da alır yanına, bu sefer dip yok. Süre de yok. Ama nihai dibi kısa vadede görmez, panik satışlarının ardından ayakta kalacak çok holder var. Onlarla birlikte ralize ola ola inmeye devam eder. Yeni planlar yapılıp hazırlıklar tamamlana kadar da saçma sapan bir yerlerde salınıp durur.
ardacik
Sr. Member

Activity: 259
Merit: 250

Bitcoin Freak

View Profile
January 07, 2018, 08:08:23 PM

Eğer bir çöküş olacaksa ki kuvvetle ihtimal olacak, biraz daha zaman var diye düşünüyorum. Bir takım dengeler değişecek. Örneğin ethereum'un kendi başına ayakta kalması ciddi beklentilerimden. Son 1-2 BTC dumpında bunu hissettik zaten. LTC için 1/4 BTC planları tutmayacak, eski günlerine de dönemeyecek belki ama yerini sağlamlaştıracak. Ripple bir takım garip hareketler yapabilir ama şu anda tablodaki yerinden memnun değilim ben. Birkaç coin/token daha var düşündüğüm ama kalıcı bir hareket yapacakları bir dönemde değiller bence.

Sonrasında olay BTC ile başlar. Güzel bir dump yer, arkasından rahatlar, bir daha dump yer, oradan pumplanır ve ardından free fall...

Panik satış noktası 7-8 bin dolar civarı başlar diye düşünüyorum. Eğer oradan da aşağı inecekse bu sefer altları da alır yanına, bu sefer dip yok. Süre de yok. Ama nihai dibi kısa vadede görmez, panik satışlarının ardından ayakta kalacak çok holder var. Onlarla birlikte ralize ola ola inmeye devam eder. Yeni planlar yapılıp hazırlıklar tamamlana kadar da saçma sapan bir yerlerde salınıp durur.

Burada çok ciddi FUD sezdim hocam:) neden bu kadar karamsarsınız? Niye bu kadar düşsün ki?
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
January 07, 2018, 08:18:52 PM

FUD yok, karamsar değilim.
Eğer bir çöküş olacaksa diye başladım ve olursa nasıl hayal ettiğimi anlattım, olmayabilir de Smiley

Ama sonuçta bu da bir ihtimal ve dikkate alınması gereken kadar olasılık görüyorum.
Calligiato
Member
**

Activity: 137
Merit: 10

View Profile WWW
January 07, 2018, 09:11:17 PM

Boğa piyasasının durmadan devam edeceğini düşünmek hatadır elbette ayı piyasasınıda göreceğiz ama market hacmi bu kadar büyükken aşırı dramatik bir çöküş olacağını düşünmüyorum.
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
January 07, 2018, 10:29:26 PM

Aslında 2009 dan itibaren baz alırsak bu piyasa hep aynı ölçüde büyüdü yani şuan rakamların büyük olması göze biraz korkutucu geliyor. Beklediğiniz kırılmadan aslında yaşandı ve temel olarak BTC etkilendi yakın zamanda bir daha kırılma olmaz muhtemelen ancak bir kaç x daha değer kazandıktan sonra gene aynı şekilde ufak kırılma/düzeltme yiyecektir.

gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
January 07, 2018, 11:18:17 PM

Çöküş için en tedirgin olduğum nokta btc nin insanlık dışı rallisinde altların iflah olmayacak seviyelere düşmeleri. Acı bir gerçek varneredeyse btc harici herşey eriyor dolar bazında kazanç olabilir ancak btc bazlı kayıp yani şöyle diyorum dolar nasıl eriyorsa btc karşısında diğer coinlerde eriyor. Tabiki toparlaya bilir. Tabiki en çok katlayan coini bulmak msesle ancak tabloda bu.
quakeTR
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 6

VOXXO | New ICO for Music

View Profile
January 07, 2018, 11:58:00 PM

her çıkışın bir inişi vardır elbette ara ara düşmeler olacak ama uzun periyodata bakarsak hep bir yükseliş var. Ciddi anlamda bir çöküş olması gerekirse borsanın çakılması ve bitcoinde dahil diğer koinlerin üzerinde uzun süre düşüş rüzgarı esen bir dönem gerekir. Öyle bir dönem uzun süre görürmüyüz bilmiyorum.

▬ VOXXO  (https://voxxo.io/) ▬
▶ INVESTMENT OPPORTUNITY FOR MUSIC ◀
Sales Open ▸ Invest (https://voxxo.io/invest)
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248
Merit: 1

View Profile
January 08, 2018, 02:03:48 PM

hayda gene çöküş muhabbetleri aldı başını gidiyor çöksün bakalım bizde çökeriz beraber.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
January 09, 2018, 03:24:23 AM

Ben kırılmayı 15 gün içerisinde bekliyorum ama tamamen usdt ye geçmeyi mantıksız buluyorum, en temizi usdt- btc - altcoin sepeti yapıp altcoinleri borsada al-sat yapmak
gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
January 09, 2018, 03:39:10 AM

Çökertemediler gitti piyasayı. Hacim büyüyor piyasa çökmez yatırım aracı çeşidi olarak gözümüze çok görünüyor coin sayısı ancak dünya genelinden bahsediyoruz. Henüz büyük bir hacim bile sayılmaz toplam hacim.
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
January 09, 2018, 04:25:55 AM

Ethereum biraz daha farklilasirsa ve deger kazanirsa bitcoinden ve diger altcoinlerden bagimsiz hareket edebilir.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: