Bitcoin Forum
April 26, 2024, 08:13:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  
Author Topic: [ANN][ICO] GEMS Merkezsiz ‘‘Mechanical Turk’’ Protokolü  (Read 511 times)
kellendil (OP)
Hero Member

Activity: 630
Merit: 503

View Profile
January 07, 2018, 09:14:56 PM
Last edit: January 07, 2018, 09:47:34 PM by kellendil

GEMS Nedir?

GEMS Protokolü, ‘‘Mechanical Turk’’ sistemi için bağımsız bir protokoldür. Mechanical Turk; İnsan sermayesi gerektiren bir çalışma sistematiğidir. Yani, yapay zekanın efektif şekilde gerçekleştiremediği işlemlerin sisteme dahil olan kişiler tarafından gerçekleştirildiği mikro görevlerin bütünüdür. Gems sisteme dahil olan insanların görevleri tamamlamaları karşılığında kazanacakları bir kripto para olarak karşımıza çıkmaktadır.

GEMS’in üç kilit özelliği bulunmaktadır;

1.   Gems Protocol : Katılımcılar tarafından yapılan işin doğruluğunu kanıtlamakta ve aynı anda katılımcıların kazançlarını garanti altına almaktadır. Birçok DApp gelecekte Gems Protocol tarafından gerçekleştirilecek.
2.   Gems Platform : İlk platform Gems Protocol olacak. İşçi ve işverenleri buluşturup mikro görevlerin gerçekleştirilmesine yardımcı olacak platformu sağlayacak.
3.   Modüller : Sürekli kullanılabilecek olan açık kaynaklı görev arayüzleri Gems Platform üzerine kurulacaktır.

Herkes Gems protokolünü kullanabilecek ve sonuç olarak yeni işler için inovatif doğrulama metodları geliştirilebilecek. Gems projesine kısa bir giriş için blog yazısına bakabilirsiniz. Daha detaylı bir inceleme için Whitepaper’a göz gezdirebilirsiniz. Şuan için sadece ingilizce olarak sunulan Blog yazısı ve Whitepaper’ın Türkçe çevirisi yakın zamanda sizlerle paylaşılacaktır.

Mikro Görevler Nelerdir ?

Mikro görevler insan kararını gerektiren küçük ve basit görevlerdir ve İnternet üzerinden bağımsız olarak tamamlanabilirler. Mikro görevlerin örnekleri arasında resimlerin etiketlenmesi ve sesin metne aktarılması yer alır. Blog yazımızdan mikro görevler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

GEMS Hangi Sorunları Çözer ?

Gems Projesi, uzlaşma yoluyla görüş birliğini azaltır, talep edilenlerin toplam ücretini düşürürken, bireysel işçiler için ücreti artırır, verimli arabirimler oluşturur, büyük ücretleri ortadan kaldırır, başkalarının üzerine yenilikçi DApps oluşturmasına izin verir ve internet bağlantısı olan bilgisayar kullanıcılarına banka gerekmeksizin para kazanma imkanı sunar.

####################Yol Haritası####################

Şimdiye kadar gerçekleşen gelişimler ve gelecekteki hedeflerimiz,

Çok kısa bir sürede 10 kişilik olan telegram topluluğumuz 8.000 kişiye yükseldi. Yanımızda olan bütün katılımcılara teşekkür ediyoruz. Telegram kanalımızdan daha hızlı büyüyen bir şey varsa o da projemizin gelişimidir. Kollektif bir şekilde ilerliyoruz ve kollektif bir vizyona sahibiz. Ekosistemimize faydalı olacak bir ürün tasarlamaya çalışıyoruz.

Güncel gelişim özetimiz ;

Pre-Alpha ✔
Tarih: 1 Aralık 2017
Gems’in Alfa sürüm öncesi demosu projenin temel unsurlarını göstermektedir. Teknoloji demosunda, madencilere görevler atayan, çalışma için bitiş tarihi oluşturan ve görev tamamlamalarını izleyen bir uygulama gösteriyoruz. Mühendislik uygulamalarımızı, dil seçeneklerimizi, kodun önizlemelerini, blok zincirindeki iş ve görevlerin arka plan gösteriminlerini demo sürümde bulmak mümkün.

Gems Topluluk Programı
Tarih :  14 Aralık 2017 – 8 Ocak 2018
Gems Topluluk Programı sayesinde ön satışta kendinize yer ayırabilirsiniz. Gems ekosistemine destekte bulunan kişiler token satışına girme imkanı kazanacak ve projeye yatırım yapabilecek. Blog yazıları, 3D Gems modelleri ve çeşitli yaratıcı çalışmalarla Gems Topluluk Programı’na katılabilirsiniz.

İleriye dönük planlarımız ;

Ropsten Tesnet üzerinde Gems Alfa
Tarih: 8 Ocak 2018 yada öncesi
Gems  Protokolü / Platformunun küçültülmüş hali olan Gems Alfa, 8 Ocak 2018 tarihine kadar Ropsten testnetinde piyasaya sürülecektir.
Kullanıcılar, pre-alfa'da gösterildiği gibi, deneme amaçlı geçersiz Gems Token kazanabilecektir.

Açık Kaynaklı Gems Front End
Tarih: 8 Ocak 2018 yada öncesi
Gems Front End Ropsten testnet Gems Alpha sürümüyle birlikte açık kaynaklı olacaktır. Potansiyel güvenlik açıkları arandığı için, backend henüz piyasaya sürülmeyecektir.

Gems Token Satışı İçin Ön Satış İlgi Düzeyi
Tarih: Ocak Ortası 2018
Gems Topluluk üyeleri, GEM tokenleri elde edebilmek için Gems Topluluk Programı'nı geçtikten sonra Ön Satış ile ilgili bir e-posta alacaktır.

Token Dağıtım Hesaplamaları ve Ön Satışa Hak Kazanan Yatırımcıların Duyurulması
Tarih: Ocak Ortası 2018
Gems topluluk üyelerine, Gems Community Programına yaptıkları katkılarla belirlendiği üzere, bireysel katkı payları tahsis edilecektir.

Gems Ön Satışı ve Token Satışı
Tarih: Ocak Sonu Şubat Başı 2018
GEM token çok amaçlı bir tokendir.  Ödeme,  biriktirme ve gelecekteki modüller için gereklidir. Token satışı tarihi yakında açıklanacaktır. Güncellemeleri sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

GEMS MainNet
Tarih: Token Satışı Bittikten Sonra
Token Satışından sonra madenciler görevleri tamamlayarak GEMS kazanabilecekler. İşverenler  ve madenci sayısı arasında verimli bir denge kurmak istediğimiz için Gems Alpha, Gems $ 100k ödülü tarafından seçilen önceden belirlenmiş bir talebe sahip olacak.

Modül Sinyalleri ve Yinelemeli Gelişim
Tarih: Token Satışı Bittikten Sonra
GEM token sahipleri Gems'in modüller oluşturacağı gelecekteki görevleri sinyalleştirebilecek.
Gems Alpha kullanıcılarının geribildirimleri ve UI / UX araştırmacılarıyla derinlemesine çalışma sayesinde, iyi tasarlanmış, sezgisel arayüzler ve aerodinamik iş akışları için yinelenmeye devam edeceğiz.

Protokol Geliştirmeleri (GRIM / GRAM, Biriktirme, Güven Puanı, Yeni Yöntemler)
Tarih: 2018 1. Çeyreği
GEMS protokolün gelişimi için çalışmalara devam edeceğiz. Proje kusursuz bir hal alana kadar geliştirmelerimiz devam edecektir. Bu seviyeye artıklık azaltımı ile fikir birliği sayesinde erişeceğimizi düşünüyoruz.

İş Oluşturma API Sistemi
Tarih: 2018 1. Çeyreği
Gems'in faydalarından biri, herkesin ölçeklenebilir mikro görev emek gücüne girmesine izin vermek. Alfa'da, platformda bir istekte bulunabilecek kişileri ağır bir şekilde kısıtlayacağız - aslında, tek tek istekte bulunanlara tek tek izin vereceğiz. Q1'in sonuna doğru, İttifak Protokolü iyileştirmelerinin tamamlanmasının ardından uzlaşmayla uzlaşmayı azalttığımızda, Gems ekosistemini  İş Oluşturma API Sistemi  aracılığıyla daha fazla istekte bulunana açmaya başlayacağız.

####################  Token Satışı Hakkında ####################

Token satışına katılmak için Gems Topluluk Programımıza aktif üye olmak gerekmektedir. En büyük odak noktamız harika bir ürün oluşturmak ve harika bir toplulukla bu işi gerçekleştirmek. Gelecekteki güncellemeler için Twitter, Telegram veya Bloğu takip edebilirsiniz. Sorular göndermek için iletişime geçmek isterseniz rory@gems.org adresinden iletişim kurabilirsiniz.

####################  Proje Ekibi  ####################

Rory O'Reilly

Kurucu Üye

Rory Harward Üniversitesinde Psikoloji ve Ekonomi okudu. 2014'te Harward'ı bıraktı ve gifs.com'u kurdu. Rory bir Thiel Fellow'dur ve Forbes 30 yaş altı listesine girmeyi başarmıştır. Üniversiteyi bırakmadan önce Rory Harward'ın 19 en iyi öğrencisinden biri olarak Business İnsider tarafından seçilmiştir.

Kieran O'Reilly

Kurucu Üye

Kieran, Harvard Üniversitesi'nde bilgisayar bilimleri okudu. Gems'den önce, Kieran, gifs.com'u CTO olarak kurdu. Gifs.com, Google, Netflix ve Autodesk gibi müşterilerin yanı sıra çevrimiçi bir video düzenleme ve yapay zeka şirketidir. Kieran, 30 yaş altı listesinde Forbes tarafından tanınmış ve Thiel Üyesi'dir.

Biz Stone
Twitter Kurucusu ve Medium Kurucusu

Biz, Twitter, Medium ve Jelly ortak kurucusudur. Inc dergisi ona On Yılın Girişimcisi adını verdi ve Zaman, onu Dünyanın En Etkili 100 Kişisinden biri olarak seçti.

Joey Krug
Pantera Kapital ve Augur Kurucusu

Joey, Ethereum üzerine kurulu merkezi olmayan tahmin pazarı olan Augur'un kurucu ortağıdır. Joey, aynı zamanda lider blockchain yatırım şirketi Pantera Kapitalin Co-Chief  Sorumlusu'dur. Ayrıca Joey, Forbes dergisinde  yazar  ve Thiel Üyesidir

Ben Maurer
reCAPTCHA kurucusu ve Facebook

Ben, reCAPTCHA'nın kurucularından biridir; bu sistem, bir kullanıcının aynı anda dijital hale getirirken bir insanın olup olmadığını belirlemek için kullanılır. reCAPTCHA, 2009'da Google tarafından satın alındı. Ben, Google'a katılmak üzere ayrılan 2010 yılına kadar teknoloji dünyasında başlıklar oluşturmak için Google'da çalıştı. Daha önce Carnegie Mellon Üniversitesi'nde okudu.

Luis Cuende
Aragon Kurucusu ve Stampery Kurucusu

Luis, Forbes 30 Yaş Altı alıcısı olan Aragon'un ve MIT TR35 ödül sahibinin kurucu ortağıdır. Ayrıca Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Luis, daha önce blok zinciri şirketi Stampery'yi kurdu. Luis başarılı bir programcıdır. Dünyanın ilk Linux dağıtımını facelogin ile yarattı ve 2011'de en iyi reşit olmayan Avrupalı programcı olarak ödüllendirildi.

Joe Urgo
district0x Kurucusu

Joe, Ethereum üzerine kurulmuş merkezsizleştirilmiş pazarlar ve topluluklardan oluşan bir bölge olan district0x'in kurucu ortaklarındandır. Joe, kendisinin ve ekibinin önde gelen Ethereum tabanlı projeleri desteklediği Sourcerers.io'yı da kurdu. Bundan önce Joe, Coinbase'deki Operasyon Müdürü ve Three Arrows Capital'de türev tüccarı oldu.

####################   Youtube Videosu   ####################

####################   Son Söz   ####################

Vizyonumuzu uygulamaya devam etmek ve ilerlememizi sizinle paylaşırken daha heyecanlı olamazdık. Topluluğumuzun bir parçası olduğunuz için çok teşekkür ederiz.  Katıldıysanız ve GEMS projesine yardım etmek isterseniz, hello@gems.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.
1714119184
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714119184
Reply with quote  #2

1714119184
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714119184
Hero Member
*

Ignore
1714119184
Reply with quote  #2

1714119184
Report to moderator
1714119184
Hero Member
*

Ignore
1714119184
Reply with quote  #2

1714119184
Report to moderator
1714119184
Hero Member
*

Ignore
1714119184
Reply with quote  #2

1714119184
Report to moderator
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
January 07, 2018, 09:32:23 PM

Sağolasın çeviri için takibimde olan bir projeydi ama bounty konusu gözümden kaçmış sanırım, bounty linkini konuya ekleyebilir misiniz?
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
January 07, 2018, 09:35:15 PM

hocam yarım saat oldu daha inceleyeli. Smiley çok hızlısınız. teşekkürler çeviri için. telegramdan yazacaktım türkçe çeviri alındı mı diye. sonradan vazgeçtim. güzel proje gerçekten videosuna hayran kaldım. farklı bir şeyler yapacak kesinlikle. birileri çalışacak bizim yerimize ama kim. Cheesy başarılar.
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
January 07, 2018, 09:51:27 PM

Sağolasın çeviri için takibimde olan bir projeydi ama bounty konusu gözümden kaçmış sanırım, bounty linkini konuya ekleyebilir misiniz?

Hocam projenin bounty'si yok malesef. Proof of care süreci dahilinde yaptım çeviriyi, yukarıda da bahsedilen projeye katılım şartlarından biri.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
January 07, 2018, 09:55:54 PM

Hocam projenin bounty'si yok malesef. Proof of care süreci dahilinde yaptım çeviriyi, yukarıda da bahsedilen projeye katılım şartlarından biri.

ah deli edecek beni bu proof of care olayı.allahtan experty de çok fazla bişey istemediler bikaç beğeni ve paylaşımla çözdüm işi.bide bununla uğraşacağım şimdi
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
January 07, 2018, 10:22:33 PM

Çeviri için teşekkürler hocam. Güzel bir proje telegramlarında çok fazla katılımcı var. Baya bi hype var gibi duruyor projede.

Proof of care için çok az vaktimiz kalmış ama hızlı bir şekilde bişeyler yapmaya çalışacağım bende Smiley

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
Meteeray
Sr. Member

Activity: 329
Merit: 250

View Profile
January 07, 2018, 10:24:33 PM

Bayadır benimde takibimde proje. Kurucusu Harward terk olsa bile Cheesy iş yapacağa benziyor. Böyle hype'lı projeler en az bi 3 kat bırakıyor, hızlı bir binance girişi bekliyorum ben

░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄▄░░░░░░░░░░▄▄██▄▄
░░░░░░░░░░░▄▄██████▄▄░░░░░░▄▄██████▄▄
░░░░░░░░░▄████████████▄░░▄████████████▄
░░░░░░░░█▄▀█████████████████████████▀▄█
░░░░░░░░███▄▀█████████████████████▀▄███
░░░░░░░░█████▄▀█████████████████▀▄█████
░░░░░░░░███████▄▄▀███████████▀▄▄███████
░░░░░░░░██████████▄▄▀█████▀▄▄██████████
░░░░░░░░█████████████▄▀█▀▄█████████████
░░░░░░░░▀▀█████████████░░████████████▀▀
░░░░░░░░░░░▀▀██████████░░██████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░▀▀████████░░████████▀▀
░░░░░░░░░░░░░░░▀███████░░███████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░███████░░███████
░░░░░░░░░░░░░░░░▀██████░░██████▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███░░███▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀█░░█▀
░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
ricodisco11
Member
**

Activity: 79
Merit: 10

View Profile
January 07, 2018, 10:26:11 PM

Ico sürecine kadar alfaların yayınlanacak olması çok güzel bana göre. Bazı projeler 2019 2020'ye kadar bekletiyor yatırımcıları ama bunda böyle birşey yok gibi buda projeyi güzel kılıyor.

Keşke bounty programı olsaydı da katılabilseydik güzel kazandırabilirdi.

★★★     │  TEMCO  │      SUPPLY CHAIN POWERED BY BITCOIN NETWORK, RSK     ★★★
★★★   Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP)   ★★★
kirkcoin
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
January 07, 2018, 10:27:52 PM

Kellendil forumda baya eskisin paylaşımlarını ciddi şekilde takip ediyorum. Sanırım Quantstamp'te de böyle bir çalışma yapmıştın ve hali hazırda 10 kattan fazla kazandırdı o proje de. Bunun da başarılı olacağına şüphe yok. Umarım katılımı çok zorlaştırmazlar.

Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
perspin32
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
January 07, 2018, 10:29:44 PM

Telegram da olduğu gibi forumda da ilgi yoğun gibi duruyor projeye. Pre ico 8 Ocak'ta mı yoksa sadece Gems Community Program katılımlarının mı son günü onu tam olarak anlayamadım ?
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
January 07, 2018, 10:31:14 PM

Telegram da olduğu gibi forumda da ilgi yoğun gibi duruyor projeye. Pre ico 8 Ocak'ta mı yoksa sadece Gems Community Program katılımlarının mı son günü onu tam olarak anlayamadım ?

8 Ocak 2017 11:59 PST kadar community program çalışmanızı yapıp websitesi üzerinden kaydınızı gerçekleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra ön satış yatırım hakkınızla ilgili bilgilendirici bir mail alacaksınız proje ekibinden.
yakuzabilgic
Member
**

Activity: 81

View Profile
January 07, 2018, 10:32:33 PM

Videoyu bende çok beğendim yalın ve güzel bir ingilizceyle anlatılmış, whitepaper'ın da Türkçesi olsaymış hiçte fena olmazmış ama çokta abartmamak lazım istekleri teşekkürler çeviri için Smiley

TWITTER ◢                    ☆✩✩✩✩ FTEC ☆✩✩✩✩                      ◢ WHITEPAPER  ◢       24
   WEBSITE ◢                 First Trading Ecosystem                    ◢ MEDIUM          ◢     April    
TELEGRAM ◢                For Traders ✧ By Traders                    ◢ FACEBOOK     ◢    Public Sale    
beatecoin
Full Member

Merit: 110

View Profile
January 07, 2018, 10:35:05 PM

Mantık olarak freelancing projelerine benzettim biraz. Ama farklı ve güzel yanı, direk işverenlere ve işçilere çalışılacak platformu sunması. Böyle özgün projeler her zaman dikkatimi çekmiştir.

Her projede olduğu gibi şu soruyu soruyorum kendime, acaba gerçekleştirilebilir bir fikir mi ?

Demoyu inceleme fırsatım olmadı henüz ama inceledikten sonra onunla ilgili görüşlerimi de yazarım buraya
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 07, 2018, 10:36:51 PM

Yapılan iş doğrultusunda kazanç sağlama olayı herkesin emeğinin karşılığını almasını sağlayacak.Ben kesinlikle güvenilir bir proje olduğunu düşünüyorum.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
eserersan
Member
**

Activity: 126

View Profile
January 07, 2018, 10:37:00 PM

mantıklı bir olay yapay zekanın bir insan kontrolünde olması zaten gerekiyordu, belirli bir kazanç koyulması da şeçilme şansını arttırmış.

cointerstrike
Full Member

View Profile
January 07, 2018, 10:38:32 PM

Ben proof of care olayını tam olarak anlamadım. Neye göre kabul edecekler, yatırım hakkını neye göre verecekler yani kısaca yapılan çalışmanın geçerliliğini proje ekibi hangi kıstaslara göre belirleyecek. Mesela kellendil bir çeviri yapmış projeyle ilgili. Gems fotoğrafının çıktısını alıp atan kişi kellendille aynı yatırım hakkına mı sahip olacak, bu rakamlar nasıl belirlenecek ?
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
January 07, 2018, 10:39:37 PM

ah deli edecek beni bu proof of care olayı.allahtan experty de çok fazla bişey istemediler bikaç beğeni ve paylaşımla çözdüm işi.bide bununla uğraşacağım şimdi

Evet sürekli yeni şeyler çıkıyor Smiley Quanstamp çıkardı ve şimdi herkes bu sistemi uyguluyor. Hype olayı bence.
teraviboys68
Member
**

Activity: 85

Earn with impressio.io

View Profile
January 07, 2018, 10:40:48 PM

Ekip başarılı görünüyor özellikle advisor listesi gayet zengin. Ama kurucu ekip için 2 kişi çok yetersiz değil mi ? Bir de bu kişilerin blockchain konusundaki uzmanlık seviyeleri nedir ? bu konuyla ilgili de fazla bilgi verilmemiş. Reklamı güzel yapılmış projenin ama sonuç olarak sınıfta kalabilir benden söylemesi.

▰▰▰▰▰▰      IMPRESSIO     ▰▰     THE FUTURE OF INVESTING      ▰▰▰▰▰▰
Lightpaper   ▰   ✔ Instant Withdrawals  ✔ Team with a huge experience in the field   ▰   Facebook
Telegram   ███  ✔ 5% Partner Commission  ✔ Automated system for investors   ███   Twitter
aborjin
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
January 07, 2018, 10:41:19 PM

Bayadır benimde takibimde proje. Kurucusu Harward terk olsa bile Cheesy iş yapacağa benziyor. Böyle hype'lı projeler en az bi 3 kat bırakıyor, hızlı bir binance girişi bekliyorum ben
Ben çok güveniyorum Harward terklerin ne işler yaptığını gördük.Bazı durumlarda önüne çıkan imkanları değerlendirmek daha doğru oluyor Wink

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
January 07, 2018, 10:42:43 PM

Ekip başarılı görünüyor özellikle advisor listesi gayet zengin. Ama kurucu ekip için 2 kişi çok yetersiz değil mi ? Bir de bu kişilerin blockchain konusundaki uzmanlık seviyeleri nedir ? bu konuyla ilgili de fazla bilgi verilmemiş. Reklamı güzel yapılmış projenin ama sonuç olarak sınıfta kalabilir benden söylemesi.

Ekip tokensale den sonra takımı büyük çapta genişletecek, zaten adamlar o yüzden crowdsale yapıyor Smiley
whiteblack1274
Member
**

Activity: 83

View Profile
January 07, 2018, 10:44:52 PM

Çeviri için teşekkürler. Projeye olan inancınız baya yüksek olmalı ki avatarınızı ve imzanızı da projeyi paylaşmak için kullanmışsınız. Bu kadar üstüne düşülüyorsa yatırım yapmakta fayda var bence.

Projenin oluru var mı pek düşünmüyorum ben. Ortada pek bişey olmayan projeler bile kaç kat yapıyor bu projede neden yapmasın Smiley

TWITTER ◢                    ☆✩✩✩✩ FTEC ☆✩✩✩✩                      ◢ WHITEPAPER  ◢       24
   WEBSITE ◢                 First Trading Ecosystem                    ◢ MEDIUM          ◢     April     
TELEGRAM ◢                For Traders ✧ By Traders                    ◢ FACEBOOK     ◢    Public Sale     
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
January 07, 2018, 10:46:23 PM

Token satış gününü heycanlar bekliyorum.Ben hızlı bir çıkış yapacağını düşünenlerdenim.Borsaya girdiği hafta 5 kat yaparsa şaşırmam.

kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
January 07, 2018, 10:46:49 PM

Çeviri için teşekkürler. Projeye olan inancınız baya yüksek olmalı ki avatarınızı ve imzanızı da projeyi paylaşmak için kullanmışsınız. Bu kadar üstüne düşülüyorsa yatırım yapmakta fayda var bence.

Projenin oluru var mı pek düşünmüyorum ben. Ortada pek bişey olmayan projeler bile kaç kat yapıyor bu projede neden yapmasın Smiley

Bu ara zaten çok hype var bence kesinlikle girmelisin
ronaldopazzi7
Member
**

Activity: 87

View Profile
January 07, 2018, 10:48:31 PM

Advisor board'da aragon gibi district0x gibi projelerin kurucularını gördüm. Bu projelerle ortaklaşa bir çalışma içine girebilirler mi ? Girerlerse bu çalışma nasıl gerçekleşir merak ettim.
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
January 07, 2018, 10:48:58 PM

Token satış gününü heycanlar bekliyorum.Ben hızlı bir çıkış yapacağını düşünenlerdenim.Borsaya girdiği hafta 5 kat yaparsa şaşırmam.

Tokensale e girmek istiyorsan GEMS community programına katıl !
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
January 07, 2018, 10:49:46 PM

Advisor board'da aragon gibi district0x gibi projelerin kurucularını gördüm. Bu projelerle ortaklaşa bir çalışma içine girebilirler mi ? Girerlerse bu çalışma nasıl gerçekleşir merak ettim.

En önemli kişi Biz Stone , Twitter kurucusu Smiley
Meteeray
Sr. Member

View Profile
January 07, 2018, 10:50:43 PM

Hocam sizden fikir almak istedim, community programına katılmak için çeviri dışında nasıl bir çalışma yapılabilir. Düşünüyorum ama aklıma pek bişey gelmedi açıkçası.

░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
January 07, 2018, 10:51:42 PM

Hocam sizden fikir almak istedim, community programına katılmak için çeviri dışında nasıl bir çalışma yapılabilir. Düşünüyorum ama aklıma pek bişey gelmedi açıkçası.

Dostum twitter üzerinden takip et , telegrama katıl ve genel olarak GEMS hakkında olan şeyleri paylaş.
deadtrol
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
January 07, 2018, 10:52:49 PM

Gems protokolün olması çok iyi bence, işçi ve iş verenin buluşup görevlerini gerçekleştirmesi projenin sürekli gelişmesine yardımcı olacaktır. Eğer dediklerini gerçekleştirirlerse çok başarılı olabilecek bir proje.
teraviboys68
Member
**

Activity: 85

Earn with impressio.io

View Profile
January 07, 2018, 10:52:55 PM

Dostum twitter üzerinden takip et , telegrama katıl ve genel olarak GEMS hakkında olan şeyleri paylaş.

Ben photoshop becerimi kullanıp birkaç toplantının görüntülerimi gemsle değiştirmeyi düşünüyorum. Ciddi anlamda bir kontrol olacak mı acaba, olacaksa çok rahat yakalanabilirim Cheesy

▰▰▰▰▰▰      IMPRESSIO     ▰▰     THE FUTURE OF INVESTING      ▰▰▰▰▰▰
Lightpaper   ▰   ✔ Instant Withdrawals  ✔ Team with a huge experience in the field   ▰   Facebook
Telegram   ███  ✔ 5% Partner Commission  ✔ Automated system for investors   ███   Twitter
kellendil (OP)
Hero Member

View Profile
January 07, 2018, 10:54:07 PM

Ben photoshop becerimi kullanıp birkaç toplantının görüntülerimi gemsle değiştirmeyi düşünüyorum. Ciddi anlamda bir kontrol olacak mı acaba, olacaksa çok rahat yakalanabilirim Cheesy

Kontrol cok ciddi olacak ve fake proof of care kabul etmeyecekler bence hic denemeyin boşuna
pleght
Full Member

View Profile
January 07, 2018, 10:55:10 PM

Peki nasıl Gems communitye katılabilirim?

kacakkipri
Full Member

View Profile
January 07, 2018, 10:55:30 PM

Gems protokolün olması çok iyi bence, işçi ve iş verenin buluşup görevlerini gerçekleştirmesi projenin sürekli gelişmesine yardımcı olacaktır. Eğer dediklerini gerçekleştirirlerse çok başarılı olabilecek bir proje.

Birbiri ardına gelen bankacılık ve ödeme sistemi projelerinden sonra güzel ve yenilikçi bir soluk getirdi proje. Bahsettikleri geliştirmeleri başarılı şekilde yapabilirlerse founderdan yatırımcısına ve kullanıcısına çok kazandıracağı kesin. PoS mantığının bi adım öteye taşınması şeklinde yorumlanabilir.

aborjin
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
January 07, 2018, 10:57:13 PM

En önemli kişi Biz Stone , Twitter kurucusu Smiley
Biz Stone un olduğuna dikkat etmemiştim.Görünce daha da bir heycanlandım bu proje minimum 10 kat yapar.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 07, 2018, 10:59:48 PM

Bu arada çeviren arkadaş gerçekten baya emek harcamış belli oluyor.Emeğine sağlık insan aradığı cevapları kolayca bulabiliyor.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
pleght
Full Member

View Profile
January 07, 2018, 11:02:48 PM

Sorduğum soruyu zaten öncesinde cevaplamışsınız teşekkürler.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 08, 2018, 09:54:31 PM

Proje çok farklı. Bu aşikar. Ekip sağlam. Advisor'lar sağlam. Acayip yerlere gelebilir

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
kpopstarme
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
January 09, 2018, 08:48:22 AM

Community program için süre doldu mu ? Güzel bi icoyu kaçırdık yine sanırım  Undecided
kamilmikoy123
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
January 09, 2018, 10:00:41 AM

Community program için süre doldu mu ? Güzel bi icoyu kaçırdık yine sanırım  Undecided

Community programına katılmayan icoya katılamayacak mı ? Yoksa ön satış için mi gerekliydi bu community katılımı net bilgisi olan biri cevaplayabilir mi ?
kpopstarme
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
January 11, 2018, 08:38:39 AM

Pre ico ile ilgili net tarih açıklandı mı acaba ?
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
January 11, 2018, 09:02:23 AM

Projeyi yeni gördüm. Community programına katılacaktım ama ayın 8inde kapatmışlar başvuruları. Yine de takip edeceğim. Çeviri için teşekkürler.
Meteeray
Sr. Member

View Profile
January 17, 2018, 06:42:18 AM

Pre ico ile ilgili net tarih açıklandı mı acaba ?

Pre ico ile ilgili net bir zaman verilmedi henüz, sanırım community progam için yapılan çalışmalar inceleniyor şuan. Çok fazla katılım oldu birkaç gün hatta hafta dahi sürebilir.

░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
kacakkipri
Full Member

View Profile
January 17, 2018, 07:33:34 AM

Kafam karışmaya başladı. Community program sadece pre-ico için miydi ? Yoksa hem pre ico hemde ico için mi yapıldı uygulama ??

beatecoin
Full Member

View Profile
January 17, 2018, 08:04:58 AM

Telegramdaki kişi sayısı 47 bine ulaşmış. Hiç bounty programı yapmamış bir proje için inanılmaz bir rakam gerçekten. Pre sale için incelemelere başladıklarını söylemişler telegramda beklemedeyiz..
Meteeray
Sr. Member

View Profile
January 17, 2018, 09:27:54 AM

Proje kurucusu Roi 8 günde 1.5 milyon çalışmanın gönderildiğini bildirmiştir. Gerçekten inanılmaz bir rakam bu, telegram grubunda sadece 47 bin kişi var biraz gerçek dışı gibi geldi bana.

░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
kirkcoin
Full Member

View Profile
January 17, 2018, 09:34:11 AM

Kişi başı hak tanınması olayı güzel olmuş yoksa first come first serve olsaydı script yazılımları küçük yatırımcılara hiçbirşey bırakmazdı eminim Smiley

cointerstrike
Full Member

View Profile
January 17, 2018, 05:38:41 PM

Projeyi telegramdan takip etmeye çalışıyorum ama o kadar çok insan varki ingilizcesi çok iyi olmayan birinin takip etmesi imkansıza yakın. Konuyu açan arkadaş burayı güncel tutarsa çok sevinirim.
tribeca
Member
**

Activity: 135

View Profile
January 20, 2018, 04:50:33 PM

whitelist tekrar açılacak mı bilgisi olan var mı? nasıl katılabiliriz token satışına.
Meteeray
Sr. Member

View Profile
January 21, 2018, 08:19:58 PM

whitelist tekrar açılacak mı bilgisi olan var mı? nasıl katılabiliriz token satışına.

Bildiğim kadarıyla whitelist kapandı artık, net bilgiler alabilmek için telegramdan takip edebilirsin. Grup çok kalabalık takibi biraz zor ama dene en azından Smiley

░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
ricodisco11
Member
**

Activity: 79

View Profile
January 21, 2018, 08:37:15 PM

Bildiğim kadarıyla whitelist kapandı artık, net bilgiler alabilmek için telegramdan takip edebilirsin. Grup çok kalabalık takibi biraz zor ama dene en azından Smiley

Kayıtlar pre sale için değil miydi ? ama paypie projesi gibi direk presale'de de bitirebilirler token satışını.

★★★     │  TEMCO  │      SUPPLY CHAIN POWERED BY BITCOIN NETWORK, RSK     ★★★
★★★   Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP)   ★★★
yakuzabilgic
Member
**

View Profile
January 21, 2018, 08:53:41 PM

1.5 milyon task yapıldı falan filan anlatıyorlar telegramda ama hadi artık açıklasınlar şu whitelist sonuçlarını...

TWITTER ◢                    ☆✩✩✩✩ FTEC ☆✩✩✩✩                      ◢ WHITEPAPER  ◢       24
   WEBSITE ◢                 First Trading Ecosystem                    ◢ MEDIUM          ◢     April    
TELEGRAM ◢                For Traders ✧ By Traders                    ◢ FACEBOOK     ◢    Public Sale    
cointerstrike
Full Member

View Profile
January 22, 2018, 05:43:35 AM

Arkadaşlar merhaba herkesin aklında soru işaretleri var proje ile ilgili anladığım kadarıyla.

Proje founder'ı bütün açıklamaları Salı günü yapacaklarını söylemiştir telegramda. Telegramı takipte kalın...
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
January 22, 2018, 06:31:59 AM

proof of care olayı gerçekten iyi olmuş. projeyi duyan ama ne olduğunu bile bilmeyen alakasız insanların whitelist sayısını şişirmesi projeyle yakından ilgilenen ve yatırım yapmak isteyen insanları soğutuyor.
beatecoin
Full Member

View Profile
January 22, 2018, 10:39:41 AM

proof of care olayı gerçekten iyi olmuş. projeyi duyan ama ne olduğunu bile bilmeyen alakasız insanların whitelist sayısını şişirmesi projeyle yakından ilgilenen ve yatırım yapmak isteyen insanları soğutuyor.

Katılıyorum hocam. Bunların öncüsü quantstamp projesi olmuştu ve projeyi ciddiye alan yatırımcıları kabul etti sadece. Aynısı bu projede de mevcut ve şuana kadar çok güzel bir community oluşturdular.
yakuzabilgic
Member
**

View Profile
January 22, 2018, 06:29:13 PM

Yarın büyük gün umarım kişi başı bir limit belirler de scriptcilerle uğraşmak zorunda kalmayız yine. Icolara girmek artık çok zor bi işe dönüştü.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 22, 2018, 06:58:40 PM

Telegram'dan

Did I make the pre-sale?: We’ll announce Tuesday!

Did I make the whitelist?: We’ll announce Tuesday!

Is there a bonus?: We’ll announce Tuesday!   

Auction? Hard Cap? Soft Cap? : We’ll announce Tuesday! 

When is the token sale?: We’ll announce Tuesday!

When is KYC?: We’ll announce Tuesday! 

Is there a minimum?: No! GEM is a utility token and thus there should be no minimum - people should be able to buy and use GEMs.

Should I send my ETH to someone?: No!

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Meteeray
Sr. Member

View Profile
January 22, 2018, 07:39:45 PM

Telegram grubu 50.000 e dayandı, son 500 kişilik yer var takip etmek istiyorsanız grup tamamen dolmadan yerinizi alın derim ben, forumda bu kadar az ilgi olması da gerçekten şaşırtıcı

░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.

TEMCO

.
.
...
...
.
.
.

██████████
█░░░░░░░░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀▀▀▀░█
█░▀▀▀░░░░█
██████████

.
.

░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▄
░░░░░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░██
░░░░░░░░░▄▄█▀▀░░░░░█▌
░░░░░▄▄█▀▀░░░▄▀░░░██
░░▄▄█▀▀░░░░▄█▀░░░▐█
░██░░░░░░▄██▀░░░█▌
░▀▀█████▀░░░░░░██
░░░██▀▀█▄▄░░░░█▌
░░░█▄░░██▀▀▀▄██
░░░█▄█▀
kacakkipri
Full Member

View Profile
January 23, 2018, 08:36:09 AM

Evet büyük gün geldi, telegramda individual cap olacağı ile ilgili söylentiler dolaşıyor inşallah öyle olur da rahat rahat sıkıntı olmadan yaparız yatırımımızı Smiley

tribeca
Member
**

Activity: 135

View Profile
January 23, 2018, 11:40:35 AM

Evet büyük gün geldi, telegramda individual cap olacağı ile ilgili söylentiler dolaşıyor inşallah öyle olur da rahat rahat sıkıntı olmadan yaparız yatırımımızı Smiley

adam başı maks 50 eth invidual cap
bobbyzz
Newbie
*

Activity: 99

View Profile WWW
January 24, 2018, 05:40:08 AM

Arc block'dan sonra takibimde olan ikinci ico favorilerim arasında katılacağım kesinlikle.
beatecoin
Full Member

View Profile
January 24, 2018, 01:32:38 PM

Dutch auction olayı biraz kötü oldu yatırımcılar için, alınan bonuslarında 2 saat içinde kullanılması kısıtı getirilmiş, bu ico biraz developerlarına çalışacak gibi duruyor ama ben yine de yatırım yapacağım.
kirkcoin
Full Member

View Profile
January 24, 2018, 01:36:06 PM

Ne olursa olsun bu ico da ışık hızıyla biter. Personel cap ile ilgili bir açıklama yapmadılar o da yoksa 30 saniyelik icolardan birini izleyeceğimize eminim ben Smiley

Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  

Jump to: