Bitcoin Forum
May 03, 2024, 03:07:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: fibonacci tekniği  (Read 1691 times)
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 26, 2018, 09:08:53 AM

fibonacci tekniği her zaman işe yarar. sayılar yanılmaz. altın oran sadece finansda değil sinemada ve fotoğrafta da kullanılır. ve daha bir çok alanda. öğrenmek ve kullanmak öngörüyü arttırır. sağlamlaştırır. incelenip öğrenilmesini tavsiye  ederim .
1714748849
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714748849
Reply with quote  #2

1714748849
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714748849
Hero Member
*

Ignore
1714748849
Reply with quote  #2

1714748849
Report to moderator
1714748849
Hero Member
*

Ignore
1714748849
Reply with quote  #2

1714748849
Report to moderator
1714748849
Hero Member
*

Ignore
1714748849
Reply with quote  #2

1714748849
Report to moderator
Outlaw79
Jr. Member
*

Activity: 46
Merit: 6

View Profile
January 26, 2018, 01:02:06 PM

evet arkadaşlar aranızda bu tekniği kullanarak işlem yapan var mı merak ettim ?
Kimse sadece bunu kullanarak işlem yapmaz, bu grafiği anlamlandırmada kullanılan yöntemlerden sadece birisidir.  Bununla birlikte en çok bakılan, MACD, RSI, Boilinger sayılabilir. Kabaca, bunların birleşiminden oluşan İchimoku Bulutu vardır, uzun vadeli bakılmak istenirse ise Elliot Wave analizi de yapılmalıdır.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
January 27, 2018, 07:08:00 PM

Teknik bilgilerin tahminden öte bir işe yaramadığı farklı bir piyasa ortamındayız. Burada grafik ve bilimsel analizden ziyade insanların haberlere verdiği refleksler ve psikolojik faktörler insanların yatırımlarını yönlendiriyor. Yatırımcının büyük bir kısmının neye yatırım yaptığı konusunda dahi bir fikri yok. Neye göre arz talep eğrisi ya da grafik oluşturacaksınız. Kripto paraların direnç noktaları dahi beklenti üzerine hesaplanıyor.
Bilgent
Member
**

Activity: 518
Merit: 13

View Profile
January 27, 2018, 07:33:48 PM

fibonacci taktiğini kullanan arkadaşlar var dı kullanımı basit ve grafiklerde işe yarıyor demişlerdi fakat ben kullanmayı beceremedim anlamadım olayını tekniğini.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
January 28, 2018, 03:29:24 AM

Fibonacci tekniği işe yaramıyor diyenler BTC'nin fibonaccisine bakarsa destek ve direnç noktalarının gayette tutarlı olduğunu göreceklerdir. Bu arada fibonacci nedir, nasıl kullanılır diyenler şuradan https://www.youtube.com/watch?v=mcMV4W-tqME kısaca bakabilirler. Teknik analiz olmadan eğer al sat yapmakla kumar oynamak hemen hemen aynı şey. Teknik analiz her şey olmasa da diğer araçlarla desteklendiğinde  başarılı olma ihtimalinizi artıracaktır.
nemruth
Member
**

Activity: 138
Merit: 12

View Profile
January 28, 2018, 02:15:58 PM
Last edit: January 28, 2018, 02:36:51 PM by nemruth

Teknik bilgilerin tahminden öte bir işe yaramadığı farklı bir piyasa ortamındayız. Burada grafik ve bilimsel analizden ziyade insanların haberlere verdiği refleksler ve psikolojik faktörler insanların yatırımlarını yönlendiriyor. Yatırımcının büyük bir kısmının neye yatırım yaptığı konusunda dahi bir fikri yok. Neye göre arz talep eğrisi ya da grafik oluşturacaksınız. Kripto paraların direnç noktaları dahi beklenti üzerine hesaplanıyor.
Ya arkadaşım bir şeyden haberin yok,bilgin yok milletide yanlış yönlendiriyorsun.Teknik analiz nedir bilmeden atıp tutuyorsun.

Aşağıdaki resime iyi bak,orada kendi botum için yazdığım,teknik analiz indikatörlerini hesaplatarak 20 işlemde %100 başarı yakalayan görüntü var.Bitcoin 'de teknik analiz işe yaramaz diyen akıllılar iyi düşünsün bakalım şimdi..
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
January 28, 2018, 07:33:40 PM

4 saatlik grafiklerde bazen işe yaradığı oluyor bazen işe yaramadığı. Zaten eğer bu kadar spekülatif bir piyasa olmasa gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Fakat tek bir habere bakıyor tüm grafiğin bozulması (En basitinden son zamanlarda SYS coin , mcafee bey sağolsun)
emrek
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
January 28, 2018, 09:52:58 PM

Fibonacci kullanımına bir örnek. Teknik analiz konusunda uzman kişilerin elinde destek ve direnç noktalarını belirlemede yardımcı olduğunu görebiliyorum.
https://twitter.com/ahmetsolmaz01/status/954815490458832896

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
free42morrow
Newbie
*

Activity: 29
Merit: 0

View Profile
January 30, 2018, 09:49:26 AM

Durumsal olarak teknikler bu piyasada da işe yarayabiliyor, yine de doğrulayarak ilerlemek gerekir
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
January 30, 2018, 01:26:16 PM

Destek ve direnç noktaları mesala bir hack vakıası ile hemen değişebilir. Teorik açıklamalar pratik gelişmeler tarafından her zaman zorlanmıştır. Tek yönlü bakış hatayı getirir.
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
January 30, 2018, 01:30:20 PM

teknik taktik maktik yok Smiley BAM BAM BAM
hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
January 31, 2018, 03:32:13 PM

Forex piyasaları için geçerli bi sistem.buraya uyarlamak çok zor.fibonacci desenleri bu piyasada çalışmaz.alışılagelmiş ekonomi ezberlerini unutun burada.
markandum
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
February 02, 2018, 12:54:40 AM

bu grafik sitemleri başarılı okuyanların elinde buyük bir koz gibidir. baktığımız zaman bu teknikleri okumak ve yorumlamak bize çok şey kazandırır. ilgiyle takipteyim

[/center]
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 02, 2018, 11:58:10 AM

Fibonacci altın oran demek.
Bu piyasa forex değilki teknik analizler işe yarasın, spekülatör ve manipülatörler belirler burda o altın oranı Smiley
Normalde forexte şaşmayan indiler vardır.
Misal bir rsi indilerin babasıdır. Olmazsa olmazıdır. Ama gel gelelim burda bi işe yaramaz Smiley
Çok fazla teknik analize girmeyin. Tamamen işe yaramaz demiyorum.
Ama volatilite yüksek bu piyasanın ve anında herşey manüpülasyon ve spekülasyonla ters dönebilir. Bu kadara oynak bir piyasada güç endeksi bile anında terse yatabilir. Bolinger molinger hak getire Smiley

...
nemruth
Member
**

View Profile
February 02, 2018, 12:07:39 PM

Fibonacci altın oran demek.
Bu piyasa forex değilki teknik analizler işe yarasın, spekülatör ve manipülatörler belirler burda o altın oranı Smiley
Normalde forexte şaşmayan indiler vardır.
Misal bir rsi indilerin babasıdır. Olmazsa olmazıdır. Ama gel gelelim burda bi işe yaramaz Smiley
Çok fazla teknik analize girmeyin. Tamamen işe yaramaz demiyorum.
Ama volatilite yüksek bu piyasanın ve anında herşey manüpülasyon ve spekülasyonla ters dönebilir. Bu kadara oynak bir piyasada güç endeksi bile anında terse yatabilir. Bolinger molinger hak getire Smiley
Rsi demişsin ama grafiklere bakmamıssın.Kusura bakma senin yorumun salla salla durumu olmuş.Gayet güzel işe yarar.Tersine %80 i bot olan bir piyasada ve botların hepsinin teknik analiz ile alım sattığı bir piyasada ve botların doğruluk oranının %90 lara çıktığı bir piyasada resmen önüne gelen bir şeyler sallıyor kimsenin bir şeyden haberi yok.Sen devam et düşüncene fakat insanları cahil cahil yanlış yönlendirmeyin..
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 02, 2018, 12:15:21 PM

evet arkadaşlar aranızda bu tekniği kullanarak işlem yapan var mı merak ettim ?
Kimse sadece bunu kullanarak işlem yapmaz, bu grafiği anlamlandırmada kullanılan yöntemlerden sadece birisidir.  Bununla birlikte en çok bakılan, MACD, RSI, Boilinger sayılabilir. Kabaca, bunların birleşiminden oluşan İchimoku Bulutu vardır, uzun vadeli bakılmak istenirse ise Elliot Wave analizi de yapılmalıdır.

Aslına bakarsanız fibonacci tek başına %100 yeterli değil. Tıpkı tek başına RSI, MACD kullanmak gibi bir şey. Çünkü piyasa yapıcılar yalnızca fibonacciyi kullanmaz. Destek, direnç ilişkisi, paralel kanallar, hatta her grafiğin ilk oluştuğu andan itibaren gann analizi oluşturulur onlar tarafından. Fakat biz farkına varmayız.

Arkadaşın da yazdığı gibi elliot dalga analizi kısacası bir birkaç kriter biliyorsak, onların önünde 10'larcası var.
nemruth
Member
**

View Profile
February 02, 2018, 12:24:10 PM

Hemen butun forumlarda aynı şeyi soyluyorum tekrar edeyim.
RSI,Macd ve stoch formullerini birleştirerek yaptığım bot scripti şu an %94,2 doğruluk payı ile bana kazandırıyor.
Artık teknik analiz işe yaramaz diye saçmalayan cahillere kulak asmayın.Piyasanın %80 inini botlar yönetiyor.Bütün botlar teknik analiz formulleri ile işlem yapar.
Bu işe emeğinizi paranızı yatırdıysanız üşenmeyin teknik analizi öğrenin.Formasyonları öğrenin.Gerçekten öğrendiğinizde,paranızı daha iyi yöneteceksiniz emin olun.

Tiyoculardan,geyikçilerden ,cahillerden uzak durun.

Teknik analiz PUSULADIR.Yönünüzü kaybetmenizi önler.
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
February 02, 2018, 03:29:00 PM

Bu teknik ekonomistlerin öngörülerini kuvvetlendiren, analizlerin başarıya ulaşması için kullanılan bir teknolojik bilimdir. Yeni nesil analizlerin daha doğru veriler vermesi açısından önem arzeder.
Vdecso
Member
**

Activity: 275
Merit: 11

View Profile
August 07, 2018, 06:04:23 PM

bu fibonacciyi de bir türlü çözemedim ya ne yapıp edip ona yanarım hiçbir şey anlamadım çünkü ama bu teknik olayları falan çözmekte çok yarar var.

teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
August 07, 2018, 07:01:04 PM

bu fibonacciyi de bir türlü çözemedim ya ne yapıp edip ona yanarım hiçbir şey anlamadım çünkü ama bu teknik olayları falan çözmekte çok yarar var.
https://www.google.com.tr/search?q=umut+g%C3%BCm%C3%BClcineli+fibonacci&oq=umut+g%C3%BCm%C3%BClcineli+fibonacci&aqs=chrome..69i57.5726j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Burda teknik analizde fibonacci nin kullanımına yönelik eğitim videoları var , Yeni giren birisi için güzel anlatılmış, burdaki bilgilere bakarak tradingview sitesinden sizde fibaonacci çizimleri yaparak btcusd grafiği üzerinde kullanabilirsiniz.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: