Bitcoin Forum
June 24, 2024, 01:22:11 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Teog yerine gelen yeni sistem açıklanmış  (Read 373 times)
huzun (OP)
Newbie
*

Activity: 100
Merit: 0

View Profile
January 08, 2018, 04:54:39 PM

Liseye girişte 3'lü çember sistemi kullanılacakmış.

Sistem şu şekilde.

benim evime en yakın 3 tane lise ilk çemberi oluşturuyor.
sonraki 3 okul ikinci çember
sonraki 3 okul da üçüncü çember.
bu okullarda bir Anadolu lisesi 1 imamhatip 1 meslek lisesi

ben eğer ki ilk çemberde ki 3 okulda okumak istemezsem sonraki çemberden okul tercih edeceğim. ama öyle istediğim gibi yerleşmiyorum o okullar 1. çemberinde olan öğrencilerin önceliği var. ilk olarak onlar yerleşecek. baktın kontenjanlar doldu bu sefer 3. çembere geçiyorum oradan bir okulu tercih edebilirim. fakat öncelik yine ilk çemberde ve ikinci çemberde olan öğrencilerde .

o kontenjanlarda doldu diyelim ne olacak? milli eğitimin yaptığı açıklamaya göre o şekilde birşey söz konusu olmayacak. öğrenci okumak istemediği bir okula gitmek zorunda kalmayacak.

diyelim ki ben okul müfradatı derslerinde başarısızım. hatta okumak bile istemiyorumda ailem zorla gönderiyor. vasatım ya. açık açık vasatım. benim evimin yanında kaliteli bir anadolu lisesi var. var ama okul sınav yapmıyor öğrenci alımı için.

ali diye biri var çok çalışkan ve çok başarılı ama evi o okula uzak. 3. çemberinde yer alıyor. ali o okula gitmek istiyor ama sıranın kendisine gelmesini bekleyecek.

evet sizin düşünceleriniz nedir?

kaynak: http://www.haberaktuel.com/liseye-giriste-3-cemberli-sistem-haberi-1041506.html
kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/meb-mustesari-acikladi-iste-teogun-yerine-gelen-3-cemberli-sistem-2164419/
kaynak: https://www.sondakikaturk.com.tr/egitim/meb-mustesari-tekin-acikladi-teogun-yerine-gelen-3-cemberli-h70606.html
kaynak: http://www.milliyet.com.tr/meb-mustesari-tekin-acikladi--siyaset-2586986/

goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
January 08, 2018, 05:28:37 PM

Düşüncemiz ne olacak rezil etmeye devam etsinler, çocuklar TEOG diye seneye başlıyorlar sonra birileri kafasından yeni sistem uyduruyor ve aylar boyu da tam detayları netleşmiyor.
Benim düşüncem hakkına girdikleri bu küçük çocukların geleceklerinin vebalini ödeyemeyecekler
a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
January 08, 2018, 05:43:02 PM

adam açık açık diyor. okumayın okumamanız için elimden geleni yapacağım. eğitim sistemini kulak memesine kadar s.keceğim.
ülkede ne eğitim, ne hukuk, ne din, ne özgürlük, ne tarım, ne sanayi, ne tarih hiç biri kalmayıncaya kadar savaşıma devam edeceğim diye bas bas bağırıyor.

bugün izledim reisi bok atıyor boğaziçi üniversitesine. le havle.
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
January 08, 2018, 06:00:16 PM

Eğitim sistemimiz gelişeceğine iyice geriliyor sanki ya sürekli sistem değişikliği ve ayrıca bir tane eğitim fakültesi bitirmiş milli eğitim bakanımız olmadı benim bildigim kadarıyla 

linkstronghappy
Member
**

Activity: 98

View Profile WWW
January 08, 2018, 06:44:32 PM

Yakında değişen TEOG sistemini yeniden değiştirirler sınavdan önce bir kez daha değiştirirler yazık çocuklara.
DatKing
Member
**

Activity: 1022

View Profile
January 08, 2018, 06:54:30 PM

Düşüncem şu: Eğitim sistemimiz o kadar berbat ki sürekli sistem değişiyor.Sözde Finlandiya'nın eğitim sistemini örnek almak için heyet gönderiliyormuş.Külahıma anlatsınlar benim onu.Her yere cami yapacaklarına okul yapsınlar.Biz teokrasi ile yönetilen bir devlet değiliz.Modern bir devlet olmak bizim amacımız.Teknolojiden,bilgiden mahrum kalmamak asıl hedefimiz.

kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
January 08, 2018, 07:15:38 PM

Torpil yaşı umarım 14'e inmemiştir. Umarım yine merkezi bir sistemle tercihler sonuçlanır, iş okul müdürlerinin inisiyatifine bırakılmaz...

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
obradovic
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
January 08, 2018, 07:16:04 PM

sütekli değişiyor iyice çocuk oyuncağına çevirirdi artık oturacak ileriye dönül bileğiyim politikası lazım
huzun (OP)
Newbie
*

View Profile
January 08, 2018, 07:22:52 PM

ben eminim artık eğitim sisteminin bilinçli olarak tamamen bok edildiğine. sistemli bir şekilde bilinçsiz, vasıfsız gençler yetiştirmek için çabalıyorlar.

bunun başka bir açıklaması olamaz. eğitim sistemi yapboz değildir bir yılda sonuç vermez ve her yıl devamlı değiştirilmez.
andromed22
Sr. Member

Activity: 346
Merit: 250

View Profile
January 08, 2018, 07:27:43 PM

Yemin ederim aklıma şu video geldi https://www.youtube.com/watch?v=iRQG8VEA4kk Eğitim sistemiz oyuncak haline geldi arkadaşlar bunun acısı bi 20 senede zor çıkar cümleten geçmiş olsun
a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
January 08, 2018, 07:28:56 PM

ülkemiz zor bir dönemden geçiyor o yüzden sorgulamadan itaat etmek gerekli. batılılar üstümüzde çirkin planlar kurarken reis ne derse sorgusuz sualsiz yanında olmalıyız.

bu adam böyle bir kitle istiyor ve böyle bir kitle oluşturdu. 2 yıl önce teog vardı. bir sabah uyandı teog boktan dedi ve sistemin değişmesini istedi.

keşke herkes işini yapsa. keşke eğitim bakanımız eski savunma bakanı yerine bu işten anlayan profesörlerden olsaydı. gerçi anlasa da reisin lafının üstüne laf mı söyleyebilecek.
huzun (OP)
Newbie
*

View Profile
January 08, 2018, 07:31:32 PM

Yemin ederim aklıma şu video geldi https://www.youtube.com/watch?v=iRQG8VEA4kk Eğitim sistemiz oyuncak haline geldi arkadaşlar bunun acısı bi 20 senede zor çıkar cümleten geçmiş olsun

yıllar önce özelleştirdiler her yeri yok pahasına cezasını şimdi fazla vergi ödeyerek çekmeye başladık. şimdi yap işlet devret zımbırtısı ile garanti verilerek işletmeler kurduruldu bunun faturasını da ödemeye başlayacağız. hadi bunları hallederiz de gençlerin hepsine doğru ve düzgün eğitim verilmemesi nedir.

bunu nasıl telafi edeceğiz?
SogukSavas
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
January 08, 2018, 10:14:55 PM

Aah eğitim sistemi ah Levent Kırca nin o malım skecini hatırlattı bize (yeni sistem yeni değişti
cryptographer954
Jr. Member
*

Activity: 51

View Profile WWW
January 08, 2018, 10:43:24 PM

Küçük çocuklar üzüldüler. Sürekli bir şeyler değişiyor, yanlış yapıyorlar.
huzun (OP)
Newbie
*

View Profile
January 09, 2018, 11:39:44 AM

hatırlıyorumda öss ye gireceğim yıl sistem değişmişti.

bir anda 2. bölüm konuları da sisteme dahil edilmişti. hiç bir şey değişmedi.
zunnun
Newbie
*

Activity: 167

View Profile
January 09, 2018, 02:35:55 PM

eğitim sistemi gerçekten önemli ancak durmadan oyuncak gibi oynanıyor
portatifx
Newbie
*

Activity: 152

View Profile
January 09, 2018, 03:39:09 PM

öyle ahım şahım değişen bir şey yok.gereksiz yere sanki oyuncakmış gibi oynayıp duruyorlar.olan öğrencilerin motivasyonlarına ve hem öğrenci hem öğretmenlerin emeklerine oluyor..
efey39
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
January 09, 2018, 04:24:04 PM

21.yy bir millete zarar vermenin yolu eğitim sistemini bozmaktan geçiyor ve de tekrar düzeltilmesi yıllar alıyormuş.sanki dış güçlerin bu isteklerini mevcuttaki kişiler yapıyorlar gibi. her yıl değişiklik normal değil çünkü.
falapella
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
January 09, 2018, 07:15:43 PM

yanındaki liselerin hepsi kötü olan çocuklara yazık
instr_35
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
January 09, 2018, 07:31:01 PM

Yıllardır ha değişti ha değişecek deyip insanların kafalarını karıştırıyorlar önce değiştirip sonra vazgeçiyorlar öve öve bitiremedikleri sisteme tutmadı sil baştan diyorlar ondan sonra eğitimde kaliteyi artıracağız.. Her yıl hatta yılda birkaç kez değişiklik yaparak eğitimde kalite artırılmaz çünkü ortada eğitim diye  bir şey kalmaz. Bırakın işi bilenler yapsın her kafadan bir ses çıkıyor. Yazık bu çocuklara çok yazık.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: