Bitcoin Forum
May 05, 2024, 03:21:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin zengini oldun diyelim, ülkemizde bu parayı en mantıklı nasıl harcarsın?  (Read 2846 times)
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
May 27, 2019, 04:07:09 PM

Bitcoin zengini olsam yurt dışında gayrimenkul alırım o parayla btc ile bu sayede oturma iznimde olur avrupa ülkelerinin çoğu 1-2 milyon euroluk gayrimenkula oturma izni veriyor zenginim bu para hiçbir şey üç beş ülkede yaparım böyle
1714879273
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714879273
Reply with quote  #2

1714879273
Report to moderator
1714879273
Hero Member
*

Ignore
1714879273
Reply with quote  #2

1714879273
Report to moderator
1714879273
Hero Member
*

Ignore
1714879273
Reply with quote  #2

1714879273
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714879273
Hero Member
*

Ignore
1714879273
Reply with quote  #2

1714879273
Report to moderator
1714879273
Hero Member
*

Ignore
1714879273
Reply with quote  #2

1714879273
Report to moderator
1714879273
Hero Member
*

Ignore
1714879273
Reply with quote  #2

1714879273
Report to moderator
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
May 28, 2019, 01:31:19 AM

Sahil kasabasında bahçeli villa alıp tatil yaparım. Ülkemiz tatil açısından çok iyi.

gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
June 03, 2019, 12:15:41 PM

Sahil kasabasında bahçeli villa alıp tatil yaparım. Ülkemiz tatil açısından çok iyi.
zaten ülke bır tek tatil acısından ıyı.baska yonden boka sarmaya devam edıyoruz hızlı sekılde
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
June 04, 2019, 04:50:32 AM

amerikaya yatırım yapıp oturma izni ve vatandaşlığı zorlardım. sonrasında zaten o pasaportla gidilemeyecek ülke kalmıyor. amerikada kazandığım parayla da yazları gelir türkiyede tatil yapardım ucuza  Grin

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
June 09, 2019, 05:35:44 AM

kazanılan paranın büyüklüğüne göre değişir bu. mesela bir milyon dolar kazanıldıysa mecburen iş kurmak gerekir. ama 10 milyon dolar gibi miktarlar olursa çalışmaya gerek kalmadan krallar gibi yaşanılır.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
June 11, 2019, 12:03:15 PM

Şimdi şöyle bir durum var bu parayı ülkemize sokmaya kalksan elinden almaya kalkıyorlar vergiydi oydu buydu gibi mazeretlerle. O bakımdan bu parayı ülke içine getirmek için şartım olur örneğin kesinti olmayacaksa iş kuracağım gibi bir şart.
Bjk
Member
**

Activity: 71
Merit: 26

View Profile
June 12, 2019, 01:46:23 AM

Organik tarım ile uğraşırdım gerçekten insanlara çok faydalı yiyecekler hazırlayıp insanımızın daha düzgün beslenmesini sağlardım. olay sadece para kazanmak paraya para katmak değil. ne bileyim yarın bir gün ölüp gideceğiz hepimiz geride güzel şeyler bırakıp anılmak çok hoşuma giderdi. anadoluda pek bilinmeyen toprağı verimli bir köyde artık duruma göre meyve-sebze ve bunlara bağlı ürünler yetiştirip işin uyanıklığına kaçmadan insanlara düzgün şeyler yedirmeye çalışır ve onların beğenisini kazanmaya çalışırdım. benim hayalim bu ve en mantıklı hem ülkeye hem insanlara bu şekilde harcardım.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
June 12, 2019, 07:18:00 AM

ben bu konuda hümanist olamam valla kim ne derse desin yok yararmış falan bizim ülkede boş işler. çatır çatır yerdim ben.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
donmez19
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
June 16, 2019, 09:40:31 PM

bitcoin zengini ne demek ki? 1milyon usd? 10 milyon usd? 100 bin usd?
hadi diyelim 1 milyon usd... sorgusuz sualsiz 50 bin dolarini ihtiyaci olan insanlara dagitirim. 50 bin dolarini da güvendigim stk, egitim kurumlari vs. dagitirim. 100bin dolari bu sekilde dagittiktan sonra rahat rahat ne alip, ne yapacagimi düsünürüm. ilk etapta 100-200 bin dolarini egitime harcarim (aklimda güzel fikirler var)...
500bini kendime ev, araba vs. alarak zaten aninda tüketirim. kalan 100-200bin dolari da bitcoinda, altinda degerlendirmege devam ederim.

nolacak ki baska... para dedigin seyle baska ne yapilir ki:) öyle faize yatirayim, oturdugum yerden para gelsin sacmaliklari cahillerin yapacagi sey; hic isim olmaz!

Yazılanları yorumları okudum. Açıkçası en doğru yorum sizinki. İhtiyacı olanları da düşünmeniz çok güzel. Ayrıca eğitim en önemlisi. Bende olsam sizin gibi düşünürdüm.
mhmtcn
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
June 17, 2019, 09:50:40 AM

bitcoin zengini olmakla zengin olmak arasında fark yok Smiley
tabi zenginlik rakamı önemli, buna göre kararlar alınır.
iyi bir rakamla zengin olmuş olsam bir çok alanda yatırımlar yaparım. öncelikle klasik bir vatandaş mantığı iyi bir ev, bir yazlık, 2-3 araba alıp önce bi kendimi psikolojik olarak rahatlatırım.
arkasından klasik bir kaç işe soyunurum. hayvancılık bunların başında. böylece istihdam oluşturmaya çalışırım. teknolojik alanda üretim yapılabilecek konulara eğilirim. bu alanda bir şeyler icra etmek iyi olacaktır. tabi asıl istediğim enerji alanında arge yapmak ve bir şeyler üretmek. bu yüzden ciddi rakamı buraya harcarım.
her sene belirlediğim sayıda öğrencinin eğitimini üstlenip, özel dersler almalarını sağlayarak gerçekten faydalı birey olmaları için destek sağlardım. zira eğitim sistemimiz bana göre sıfır.
bir miktar bitcoin ile de (%20 civarı) hala trade veya altcoin yatırımlarına devam ederim.
tabi zengin olduğumuz rakama göre farklı düşünceler yine var. 1m$ civarı bir rakamsa bunları zaten yapamam. 30m$ ise bir nebze yaparım bunları. ancak rakam 100-150m$ üstü ise tahminim 50'den fazla iş üstüne irili ufaklı yayılırdım. Tabi hepsini ben yapmam, iş yapmak isteyen ancak sermayesi olmayan emeği değerli olabilecek nice insanımız var. bir kaçını bizzat kendim, diğerlerini de ortak olarak sermaye sağlayarak yaparım. zaten gerisi gelecektir. yatırım, geri dönüşüme göre 1 senede yatırımın %25 civarı geri getirmesi başlangıçta iyi bir oran olur. sonrasında zaten her sene katlayarak büyürsün. zaten bir çok kişi de size musallat olur. gölge gibi olmakta gerekir Smiley
zor işler bunlar para olmakta dert olmamakta. varlığı dert yokluğu dert. bak şimdi olmadığı halde yine dert Smiley
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
June 17, 2019, 09:38:13 PM

Bitcoin zengini olursan 1 yıla kalmaz o parayı aldığın gibi geri veirirsn boğa ve ayı döngüsünü öğrendiysen eğer buradaki %90 kitlenin hep zararda odluğunu görürsün, insan oğlu az ile yetinmez tamahkardır, bu piyasada parça parça alıp parça parça satacaksın uzun vadeli kazanmak istiyorsan bu da zengin yapmaz, btc'den zengin olmak piyango vurması gibidir.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
June 19, 2019, 12:31:36 PM

Valla ben giderim arsa alırım, bu kadar açık yani, arsa her türlü şekilde değerlenir,  güzel de bir yatırım aracıdır. bu açıdan arsa yatırımı yapmak önemli bir olay.
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
June 19, 2019, 06:00:29 PM

arsa almak çok uzun vadeli bir yatırım olur asında. ha kazanç getireceği kesin ama sürenin uzunluğu insanı düşündürüyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Sekanex
Newbie
*

Activity: 110

View Profile
September 30, 2019, 05:12:24 PM

Şu an için pek sıkıntı yok gibi. Şimdilik büyük miktarlarda çekim yapmadım, ama yaparsamda çeker bir türk borsasına aktarır ordanda bankaya aktarıp kafama göre harcarım. Tabi miktara göre 2-3 parçaya bölüp öyle çekmek gerek
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
September 30, 2019, 06:24:44 PM

Şu an için pek sıkıntı yok gibi. Şimdilik büyük miktarlarda çekim yapmadım, ama yaparsamda çeker bir türk borsasına aktarır ordanda bankaya aktarıp kafama göre harcarım. Tabi miktara göre 2-3 parçaya bölüp öyle çekmek gerek

Burada bahsi geçen rakamların 2-3 parçayla çekilebilen olduğunu sanmıyorum. Burada çok büyük meblağlardan bahsediliyor. Ve sonuç son derece açık. Kriptoyu, kripto olarak kullanabileceğim projelere yatırım yapardım ben. Ülkemizde şeklinde kısıtlanmasa, en uygun ülkede yaşarım diyebilirdim. Ama ülkemizde diyorsak bu tarz projelere yatırım yapardım. Mesela bir proje vardı geçenlerde görmüştüm. Kripto cüzdanında tuttuğunuz paraları NFC ile mobil ödeme de kullanılıyor. O anki kurdan sahip olduğun kriptolardan düşerek ödeme yapıyordu. Karşı tarafa ise istediği FIAT para ile ödeme geçiyordu. Yurtdışında kredi kartı kullanmak gibi. Bence çok mantıklı bir düşünce. Ama sanırım sadece belli ülkelerde çalışıyor şu anda.
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
October 01, 2019, 04:52:59 PM

Bitcoin zengini oldunuz diyelim örneğin 10000 BTC vardı elinizde, ülkemizde hiçbir şey gizli kalmayacağı için önce (ister istemez harcamalarınızla bu belli olur) size çeşitli mafya bulaşabilir, o olmasa bile devlet içindeki mafya yani polis sizi takibe alır bu 1. senaryo. 2. senaryoya geçelim bull sezonda sattınız 195m dolar civarında bir para geçti elinize, türk borsalarında bu parayı nakite çevirmeniz imkansız çünkü çoğu volumelerinin yarısı kadar yurtdışı borsalardan volume takviyesi yapıyorlar ya da washtradingle volume arttırıyorlar. O parayı türkiyeye nasıl sokacaksınız? Paranızdan büyük derdiniz olur açıkçası. Kusura bakmayın çok dertlenmişim bu konuda  Grin

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
October 02, 2019, 10:09:10 AM

Belirli bir miktara kadar sorun çıkacağını bende düşünmüyorum ama burada arkadaşların ifade ettiği tutarlar gerçekten büyük rakamlar için olsa gerek. Bu durumda lüks bir ev, son model bir araba, tatil harcamaları, yatırımlar ve benzeri şeyler olduğu zaman devletin dikkatini çekecektir. Gerçi geçmişte "nerden kazandın yasası" kaldırıldı diye duymuştum. Mevcut hükümetin yaptığı düzenleme ile artık nerden kazandın diye bir soru sorulmaması lazım ama yinede insan Türkiyede hiç bir şeye güvenemiyor.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 02, 2019, 05:23:08 PM

şirket kurmak mantıklı olur blok zincir teknolojisi üzerine yatırımlar yapan bir şirket baya faydalı olur hem ülke için hem de kendimiz için
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 07, 2019, 08:28:05 PM

şirket kurmak mantıklı olur blok zincir teknolojisi üzerine yatırımlar yapan bir şirket baya faydalı olur hem ülke için hem de kendimiz için

şuan için öyle bi gelir vergisi veya kurumlar vergisi oranı yok sadece ufak bir komisyon ücreti var onu da borsadan çekerken ödüyorsun ama  yine de en mantıklı hareket parayı yavaş yavaş küçük miktarlar halinde çekmek veya parayı 4-5 farklı hesap (eş dost üzerinden)  yavaş yavaş çekmek sanırım. onun dışında 3-4 lira gibi küçük bi vergi ile şuan 3-4k türk lirası rahat bir şekilde vergisi ödenmiş bir şekilde faturalandırılmış bir şekilde çekilebiliyor banka hesaplarına, ben uzun zamandır para çekiyorum ve şu ana kadar hiç sıkıntı olmadı fakat tabi bu kripto para birimlerinin yaygınlaşmasından sonra şöyle bi 5-10 sene sonra işler farklı olabilir o zaman gelene kadar parayı bir an evvel zengin olmak gerek ve parayı bir an önce çekmek gerek sanırım Smiley
caseystephenson
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
October 08, 2019, 03:07:12 PM

Kolay kolay yedirmezler Türkiyede o parayı insana.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 »  All
  Print  

Jump to: