Bitcoin Forum
June 25, 2024, 11:12:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin zengini oldun diyelim, ülkemizde bu parayı en mantıklı nasıl harcarsın?  (Read 2864 times)
hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
January 30, 2018, 10:46:05 PM

Bu benimde kafama takılan bir soru.banka hesabımıza toplu bir para girişi olduğunda maliye veya vergi dairesi bunu sorgulamaz mı? Başına gelen oldu mu hiç?
outjsd
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 1

View Profile
January 31, 2018, 08:07:22 AM

Bu benimde kafama takılan bir soru.banka hesabımıza toplu bir para girişi olduğunda maliye veya vergi dairesi bunu sorgulamaz mı? Başına gelen oldu mu hiç?

Eğer banka hesabın para giriş çıkışı açısından çok aktif değilse bu konu sıkıntı olabilir. Daha önce benim başıma geldi ve hesabım kilitlendi. Bankayla konuştuğumda paranın kaynağını sorgulamışlardı. Çok büyük bir miktar olmadığı için telefon görüşmesi sonrası sorun çözülmüştü.
vipganyan
Copper Member
Full Member

Activity: 476
Merit: 110

View Profile WWW
January 31, 2018, 08:56:04 AM

25.000 tl giriş oldu hesabıma geçen ay hemen aradılar nerden geldi bu para diye. Dedim görmüyor musunuz paparadan geldiğini, bitcoin aldım satmak zorunda kaldım ödemelerim var dedim. Birşey demediler kapattılar.

25.000 tl sınırmış galiba arkadaşlar, canınızın sıkılmasını istemiyorsanız parça parça çekim yapmanızı öneririm çok acil ihtiyacınız yoksa.

KuveytTürk albarakaTürk gibi katılım bankalarıyla hiç böyle bir işe girmeyin ayrıca. O bankalar direk olumsuz bakıyor, izahat bile istemiyorlar.
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 31, 2018, 09:47:40 AM

pasif gelir almak mantıklıdır, yani ev almak. sonrası paranın kalan kısımlarını faize yatırmak ve tabii bitcoin borsalarından kopmamak gerekir bilhassa ICO'lara yatırım yapmak lazım.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
January 31, 2018, 11:45:11 AM

25.000 tl giriş oldu hesabıma geçen ay hemen aradılar nerden geldi bu para diye. Dedim görmüyor musunuz paparadan geldiğini, bitcoin aldım satmak zorunda kaldım ödemelerim var dedim. Birşey demediler kapattılar.

25.000 tl sınırmış galiba arkadaşlar, canınızın sıkılmasını istemiyorsanız parça parça çekim yapmanızı öneririm çok acil ihtiyacınız yoksa.

KuveytTürk albarakaTürk gibi katılım bankalarıyla hiç böyle bir işe girmeyin ayrıca. O bankalar direk olumsuz bakıyor, izahat bile istemiyorlar.

hangi bankayı kullanıyorsun ödeme alımında?
aktif kullanıyor musun hesabı?

bunlar çok etkili oluyor
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
January 31, 2018, 11:59:50 AM

aradılar demişsiniz nereden arandınız? banka mı yoksa MASAK mı?
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
January 31, 2018, 01:52:06 PM

Arayan bankadır hocam. Bu konuda en cins bankalardan biri de ing dir. Adamlara para yatırırsın nereden buldunuz diye sorarlar. Mesela Odea'da bu tarz bir soru bugüne kadar sormadılar. Yine şu passolig kartını çıkaran banka da para getir de nereden getirirsen getir mantığında olduğu için ürkütmemek amacıyla sorgulama yapmaz.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
January 31, 2018, 02:01:32 PM

arayan bankadır yüksek ihtimal. bir de hesapta uzun zamandır hareket olmayıp bir anda para geliyorsa sorgulamışlardır.

tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
January 31, 2018, 06:23:57 PM

Borsadan parayı çekerim ve bu para saçma sapan harcamalarla kolaylıkla biter ama onun haricinde yatırım olarak düşünülürse her ne kadar şu zamanın en iyi kazandirani inşaat olsa da ileride bunun yerini teknoloji ve tarım alacak ikisinden birine yonelirdim

işte tarım dedi işte hayvancılık tam benim kafamdan. ihtiyaç olan bu Türkiye için.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
January 31, 2018, 06:32:14 PM

En mantıklı yolu parça parça dikkat çekmeden parayı nakite çevirip, gayrimenkul yatırımı yapmak olur bence.
Alucardo
Newbie
*

Activity: 155
Merit: 0

View Profile WWW
January 31, 2018, 08:33:35 PM

Sanki bu vergiler, devletin kısıtlaması falan bitcoini gerçek hayata entegre olmasına yardımcı olacak gibi geliyor bana. Bitcoin ile ev alacak ev satacak araba alacak satacak derken hayatımıza girecek gibi hissediyorum.
rifkitirol
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
February 01, 2018, 07:26:26 AM

Bitcoin alarak Smiley
yakupcoach
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
February 12, 2018, 10:41:39 PM

inşaat abi, herşeyin devri biter ama inşaatın bitmez:D
dedolee
Newbie
*

Activity: 189

View Profile
February 13, 2018, 05:34:49 AM

Yurtdışına çıkardım, vergilerin çok düşük olduğu yada olmadığı bir ülkeye gider bir kaç hafta tatil yapar ayrıca paramı çekerdim.
Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
February 13, 2018, 06:14:08 AM

1kk TL faiz' e yatırırım . %14 faiz verse yıllık 140k TL veya aylık 11,5k TL faiz gelir sağlarım . Taksit ile eve girerim Smiley .

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
dedolee
Newbie
*

Activity: 189

View Profile
February 13, 2018, 08:20:52 AM

Direk ev alırım. Zaten çoğumuz öyle yapmaz mı? Elimde kalan bir miktar parayı da deli gibi harcarım. Bir miktar ile de BTC ile devam ederdim.
ARHN2000
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
February 15, 2018, 01:01:58 AM

Bitcoin zengini olsam ülkemde geleceğe yatırım yapardım 1-2 iş kurardım.
cagcug
Newbie
*

Activity: 95

View Profile
February 15, 2018, 02:04:23 AM

Bitcoinin o kadar yükselmesini bekliyorum ki ödeyeceğim komisyonlar da vergiler de canımı yakmayacak olsunlar ))))))))))
erishanga
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
February 15, 2018, 11:34:40 AM

altına araba çekip, lüks villa, lüks bir hayat bunların hepsi saçmalık bana göre. insanların gözünün içine baka baka "ben zengin oldum" diyerek birşeyleri üzerine çekmekle eş değer. mantık ise daha yavaş adımlar ile öncekine kıyasla daha zening bir hayatı esas alır. evi dekore et ama en lüks olmasın, ev satın al ama mütevazi olsun. araba keza öyle. dikkat çekme. zaman çok kötü.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
February 15, 2018, 12:07:32 PM

Bitcoin ile ev araba satan insanlar var artık. Sanırım bu şekilde bir çözüm bulurdum. Buda olmazsa ver elini yurtdışı. Mutlaka bir şekilde harcanacak bir yol bulunur.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  

Jump to: