Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:37:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Btc analizi- 14k kritik  (Read 226 times)
nemruth (OP)
Member
**

Activity: 138
Merit: 12

View Profile
January 08, 2018, 10:55:00 PM

Tradingview'de grafik üzerinde analizi yapmaya çalıştım.Eleştirilere açığım.
Tahminim 14750 den 14k ya düşme potansiyeli yüksek.Ve 14k aslında iyi bir alım noktası gibi gözüksede grafiktede görebileceğiniz gibi yakın zamanda aynı hamle aynı indikatör seviyeleri ile düşüş yaşamış.
14k kritik..

https://tr.tradingview.com/chart/BTCUSD/vgVQBhg0/
1714801055
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714801055
Reply with quote  #2

1714801055
Report to moderator
1714801055
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714801055
Reply with quote  #2

1714801055
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
January 08, 2018, 10:56:22 PM

Şu an piyasa çok dengesiz aniden dibi boylayabilir ya da tüm piyasa anından ikiye katlayabilir.. Ben bu kriptopara piyasasını hala anlayabilmiş değilim, grafiklerle olacak iş değil bu hocam normal borsalara benzemez.
nemruth (OP)
Member
**

Activity: 138
Merit: 12

View Profile
January 08, 2018, 11:03:15 PM

Aslında pek dengesiz sayılmaz.Neye göre dengeli dengesiz dediğinizi bilmiyorum fakat gayet güzel bütün indikatörler ve fib noktalarına göre seyrediyor.
Aslında tam tersine btc piyasasının geyikle değil de gayet mantıksal hareketler yaptığını görürsünüz..
Ayrıca normal borsalar dediğiniz yerlerin, işlem hacmini yüzlerce kat aşmış bir piyasadan bahsediyoruz.Yorumuna katılamıyorum kusura bakma..
henrybek3
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
January 09, 2018, 02:09:48 AM

İyi gel-git yapıyor btc. Ben normal düzeltmeler olarak görüyorum. 17.000 dolar seviyesinde tutunduğu anda çok hızlı 20.000 doları göreceğini düşünüyorum.
FinancierNt
Newbie
*

Activity: 100
Merit: 0

View Profile
January 09, 2018, 09:01:02 AM

Dün bütün coinler çöktü bugün tekrar toparladı. Piyasa dengesiz. Sanırım piyasadan sürekli para çekiliyor. Bu biraz risk biraz da iyi birşey. Elimde yüzlerce bitcoini olan adamlar bitcoinlerini satıyor. Bu sayede bitcoin kimsenin tekeli olmaz ya da balina etkisi azalır diye düşünüyorum.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 09, 2018, 09:05:08 AM

dün akşamki hızlı tepki alımını iyi izlemek gerekli. O seviyeyi aşağı kırması zaten satışları hızlandıracaktır. Ben şu an için herhangi bir olumsuzluk görmüyorum. 17'den 13.5'a güzel silkeledi ve 2000 dolar bekletmeden yükseldi. Orada fibo seviyesi var halen üzerinde en azından şimdilik.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
January 09, 2018, 09:29:21 AM

14 k - 16k arasında güzel gidip geliyor bir süredir. umarım yakın zamanda 17k da tutunur ve 20k'ya sıçrar
Atumn
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
January 09, 2018, 09:45:18 AM

Sabahtan beri beni BTC toparlanıyor bir gün önceki seviyesine geri döndü.

madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
January 09, 2018, 10:15:01 AM

Tekrar gerileme olma potansiyeli var, şu dalgalı günleri geçelim.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 09, 2018, 11:29:39 AM

Son birkaç haftadır yerinde sayıyor. Trade yapmak istemesem de şeytan dürtmeye başladı. 17 binlere yaklaşıp kendini 13 binlere salıyor. Aslında tam al-sat modu ama siz ne dersiniz?
Yakın zamanda yukarı hareket beklentisi var mı yoksa bu şekilde devam etmesi mi öngörülüyor acaba?
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
January 09, 2018, 11:36:38 AM

Bence grafiklere fazla takılmamak gerekiyor fakat onun dışında da mantıklı bir analiz yolu görünmüyor bu piyasa için ben de 13k ların ardından hızlı bir artış bekliyorum
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 304

kycfree

View Profile
January 11, 2018, 10:47:00 PM

Aslında son birkaç günde bitcoinin yaşadığı iniş çıkışlar çok iyi al sat imkanı yarattı. Ripple,bnb,bcpt yi takip ediyorum onlarda da aynısı oldu. Al sat yapanlar için şuan iyi ortam bence ama birkaç gün sonra her şey değişebilir tabi.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
9di23
Member
**

Activity: 74

View Profile
January 12, 2018, 12:34:47 AM

Bitcoincore grubundan Jonas Schnelli 23 aralıkta twitter'ına şöyle bir twit sabitledi.

#Bitcoin fees to high? Unusable? Hate it?
Me too!

Could not download a CD in the early 90ies?
Hated it too!

You have invested in early tech!

Some people think and work day and night so solve this issue in a way Bitcoin can survive centuries!

Have faith.
Give us time.

1 aydır yaklaşık 170000 gibi inanılmaz işlem bekleyen rakamlar var. Fee ler can sıkıcı. İnsanları ve şirketleri bezdirme noktasına geldi artık. Bitcoinle  bırakın kahve içmeyi nerdeyse uçak bileti kadar fee ücreti var. Yukarıdaki  twiti görünce umutlandım. Kısaca diyor ki aynı dertlerden bizde muzdaribiz bize süre verin". Demek ki bu sorunları aşmak için ciddi çalışıyorlar. Bunları aştıkları an ki bence aşacaklardır BTC tekrar uçar ama o zamana kadar ne olur onu  bilemem.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
January 12, 2018, 05:32:57 AM

14k bence de kritik eşik. Ben bitcoinin bu fiyat dengesinde tutunacağını düşünüyorum. Fiyat aşağı kırsada 10k altı falan işaret eden grafikler gördüm oraya sarkıtmazlar bence.
Kazanova1453
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
January 13, 2018, 01:25:07 PM

Ben bu rakamları da kolayca aşacağına inanıyorum Bitcoin artık 15 binin altına kolay kolay gerilemez eski fiyatına bi geldin sonra yükseltecek diye tahmin ediyorum
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 13, 2018, 02:06:44 PM

bir kaç gün önce 13  bin dolara düşmüştü bende biraz daha beklenmeli ne olacağı belli değil ne kadar alt seviyeden alırsak okadar iyi bizim için.

macit800
Member
**

Activity: 322
Merit: 40

“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”

View Profile WWW
January 13, 2018, 02:43:49 PM

Ilerleyen gunlerde yine 17'yi zorlayacagini dusunuyorum ben sahsen. Bu Guney Kore'deki haberler olmasaydi su an zaten daha yuksek bir seviyedeydi.

darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
January 13, 2018, 02:49:26 PM

İnsanlar şuan yükseleceğini düşünüyor bence yükselmeyecek ne zaman umut kesilirse o zaman yükselecek
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 13, 2018, 05:08:33 PM

Az cok 14k dolar cıvarına geldı gıbı, bıtcoının cıkısı cok uzun sure sonra olmucak muhtemelen, altların artısları yakın zamanda durup yerını btcye bırakıcak tekrar dıye dusunmeye basladım.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
January 13, 2018, 08:50:58 PM

bitcoin artık stok para birimi oldu. bu yüzden x2 x3 beklemek bence pek mümkün değil. ama ona karşın çok fazla dump yeme olasılığıda düşük. crypto paralar içinde güvenilir bir liman görevi görür artık diye düşünüyorum.

bitcoinin bu durumuna karşın bch btg gibi çözümler mevcut. özellikle bch, bitcoinin saklama aracı olmasından dolayı hızlı transfer ve ödeme aracı olarak türevi şeklinde ortaya çıktı. şimdilik başarılı gibi görünüyor.

bunun dışında piyasada çok fazla coin var. özellikle token muhabbetinden dolayı çok fazla emek harcamadan ve bir yenilik getirmeden tamamen pazarlama stratejisiyle yer edinilmeye çalışılıyor. a tokeni ile b tokeninin bildiğim kadarıyla teknoloji açısından pek bir farkı yokken tamamen tanıtım ve reklam marifetiyle değer kazanıyorlar.

oysa birçok coin arasında önemli farklar bulunuyor. btc ether iota ripple decred monero nem raiblocks vb coinler birbirlerinden ciddi manada farklı şeyler sunuyorlar.emekleme sürecini yaşıyoruyz ve canlı olarak sistemin çalışmasını denetliyoruz.

insanlar crypto parayı seviyor. bireysel olması gizlilik gibi önemli yenilikler getirdiler. tüm mal varlığını bir priv keyin içine atıp çekip gidebilmek özgürlük hissi de veriyor.

günlük hayatta kullanımına gelince ben bu konuyu pek öenmsemiyorum açıkçası. ama crypto kullanıcılarının artık daha seçici ve yazı tura kar beklentisinden ziyade teknolojilerini önemsedikleri coinlere yönelmeleri ilerisi için daha net bir tablonun ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: